Aerofly FS

Voľná diskusia o iných simulátoroch

Aerofly FS

Poslaťod OK0357 » 06.01.2012 17:56

Narazil jsem na tuhle novinku mezi leteckými simulátory. Údajně za ním stojí stejná parta lidí, která měla na svědomí simulátory pro RC modeláře, nicméně si tentokrát řekli, že by mohli udělat simulátor skutečných letadel. Graficky to vypadá úchvatně, zvuky jsou super, letový model asi taky nebude nejhorší.

Funguje termika, zatím nefunguje dynamické počasi a noc. Scenerky fungujou +-jako u Condora. Jsem zvědav, jestli se časem posune vývoj dopředu a dodělají počasí a denní doby. V kategorii General Aviation bych si dokázal představit několikeré využití tohohle díla. Navigační soutěže, akrobatické soutěže. A nebo pouhé kochání se krajinou bez nahánění sekund.

http://www.youtube.com/watch?v=KAZwLM_mVzo&feature=related

http://www.aeroflyfs.com/index.php/en/everything-about-aereoflyfs/overview.html
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Re: Aerofly FS

Poslaťod erycP » 06.01.2012 19:11

http://www.youtube.com/watch?v=s_Ik9wAP ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aiBUDmaY ... re=related
As far as I know clouds are not combined with thermals yet - toz stupaky treba hladat hadzanim mince... Ale je to pekne, farebne :)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Aerofly FS

Poslaťod bumper » 07.01.2012 01:23

Vypadá to nádherně, jak to najdu v nějakém CZ shopu, tak si ho rozhodně koupím. Není to jen plachtařský sim, takže to, že to neumí tak přesně termiku jako třeba Condor, to je mi úplně putna, určitě tam jde i svahovat a to v těch horách bude pohádka. No a pokud bude stát větroň za prd, tak se tam budu kochat jen v nějakém motoráčku, podle ukázek to vypadá moc dobře, rozhodně daleko lépe než přicházející mega trapas MS Flight od Microsoftu :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: Aerofly FS

Poslaťod erycP » 07.01.2012 01:31

bumper píše:Vypadá to nádherně, jak to najdu v nějakém CZ shopu, tak si ho rozhodně koupím. Není to jen plachtařský sim, takže to, že to neumí tak přesně termiku jako třeba Condor, to je mi úplně putna, určitě tam jde i svahovat a to v těch horách bude pohádka. No a pokud bude stát větroň za prd, tak se tam budu kochat jen v nějakém motoráčku, podle ukázek to vypadá moc dobře, rozhodně daleko lépe než přicházející mega trapas MS Flight od Microsoftu :lol:

No, v CR to bude mat najskor asi Pelikan, ako zastupca (preda uz rozne RC simy, ktore robili doteraz):
http://www.pelikandaniel.com/?sec=cats&category=102
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Aerofly FS

Poslaťod OK0357 » 07.01.2012 16:16

Mě hlavně láká ten Pitts, který je spolu s velkou Pajdou a Kraťasem v top three v mém výběru akrospeciálů.:) A ta Dr-400 je taky pěkné éro, taková hezčí třiačtýra.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Re: Aerofly FS

Poslaťod Hans » 11.01.2012 09:55

No vypadá to parádně, scenerka úchvatná, mě se líbí ty smíšené lesy, ale voda v jezírkách je jak tsunami. Discus se zdá, že je klidnější, než v Condorovi, ale deptají mě ty prázdný kabiny, jak se tam vaklá knipl bez pilota, nějak to nemá logiku, což mají všechny FSefky.Mraky máme podstatně hezčí a navíc pod nima i stoupáky.
Obrázok užívateľa
Hans
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 09.01.2007 23:35
Bydlisko: Praha

Re: Aerofly FS

Poslaťod OK0357 » 15.01.2012 03:20

Zrovna chybějící pilot v interieru mi chybí ze všeho nejméně. Mnohdy je totiž udělaný tak, že mu část těla staticky překrývá nějaký spínač, což je u klikatelných kokpitů problém.

Zatím tomu ještě něco chybí, ale kdyby se dodělaly denní doby a počasí, tak bych si to k novému počítači přikoupil. Zatím tomu dám ještě čas a uvidím, jestli se to bude nějak vyvíjet.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Re: Aerofly FS

Poslaťod bumper » 15.01.2012 16:56

Vyvíjet se to snad bude, pokud to budou lidi kupovat. Směr vývoje bych viděl asi podobně, jakým jde vývoj jejich perfektních RC simů, tedy další letadla, další scenérie + možnost dodatků od free vývojářů. To ale samozřejmě věštím z křišťálové koule. Já ten sim rozhodně koupím hned, jak bude dostupný. Prodávat to bude Reichard Modelsport, jen je zatím probém s tím, že ten sim nemají dostupný ani u dodavatele v Rakousku, takže nezbývá než čekat. Počasí je v tom asi stále jen pěkné, ale to zas tak moc nevadí a v noci nelítám. U těch RC simů ale základní nastavení počasí je. Ostatně v Condoru je vlastně taky pořád dokola " pěkné " počasí a nic jinýho to neumí a dá se s tím v pohodě přežít.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: Aerofly FS

Poslaťod bumper » 09.02.2012 20:36

Tak už to mám koupený, něco jsem " nafotil " ( tomu se snad už ani nedá říkat obrázky ). Nechám to bez komentáře, PPT mě upozorňoval, že pré abych nenasral stréca, nebo co :lol: :lol:
Nemá to teda návaznost termiky na mraky, ale jinak je to naprostá paráda. Svahy fungujou dokonale a klasická termika je taky vcelku OK, jen to není přesně pod mrakem. Ze startu na navijáku se dá lítat klidně celé odpoledne. Přiznávám, že před nákupem jsme byl tak nějak předem smířen s tím, že na větroně bude ten sim k ničemu, ale opak je pravdou, po dvou dnech testování jsme z toho nadšen. Konečně zažívám pocit plachtění ve vysokých horách a né lety okolo krtince, tak jak to bohužel vypadá v Condoru.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: Aerofly FS

Poslaťod Molly » 09.02.2012 21:07

Tak tomu vravim parada. Skoda ze to moj notasek pravdepodobne neutiahne. Je niekde demo kde by som to mohol vyskusat?
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aerofly FS

Poslaťod Lukin » 10.02.2012 10:25

A kde jsi to koupil ?
Lukin
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16.04.2009 14:51

Re: Aerofly FS

Poslaťod Doggy » 10.02.2012 11:03

jednoducho nadhera!
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: Aerofly FS

Poslaťod bumper » 10.02.2012 15:24

Molly píše:Tak tomu vravim parada. Skoda ze to moj notasek pravdepodobne neutiahne. Je niekde demo kde by som to mohol vyskusat?

Demo není, stejně tak jako není u Condora :(
Lukin píše:A kde jsi to koupil ?

Přímo od výrobce
http://www.aeroflyfs.com/index.php/en/p ... ional.html

...akorát trošku složitější cestou, koupeno jedním člověkem přímo v Německu a dovezeno do ČR. Jinak se platí dost vysoké poštovné a vyjde to pak defakto na dvojnásobek původní ceny :(

V ČR by to mohl začít snad už brzo prodávat Reichard modelsport. Jsou dovozci od téhle firmy
http://www.reichard.cz/aktuality/der-schweighofer/ a oni mají ten sim v katalogu, takže to sem dovést půjde, jen je otázka kdy.

Tenhle simulátor je opravdu " relax a kochání se " není to určeno pro fanatiky co touží hodinu před letem nastavovat miliardu čudlíků, učit se nazpamět letovou příručku a na samotném nastavení simulátoru prodrbat celozávodní dovolenou. Tohle pustíte, načte se to za několik sekund, nastavíte si letový model z "blbec" na "expert" :) poladíte vítr, mraky, termiku a na dráze vás čeká nastartovaný a zahřátý letadlo. Dáte plnej knedl a jdete lítat :) Condoru jakožto " závodnímu " simulátoru to samozřejmě konkurovat nemůže. Graficky je ale Condor sto let za opicema a je to opravdu škoda, dnes máme HW na kterém jde udělat takováto paráda a přitom to běhá paradoxně ještě líp jak Condor ! Na mojí mašině to má opravdu víc FPS. Jestli se někdy dožiju Condora 2, tak bych se nezlobil, kdyby vypadal tak jako Aerofly FS. Je to po dlouhé době jediný simulátor od kterého se nemůžu odtrhnout, protože chvílema je to fakt jako živé a to nemám Trackir, s tím to musí být co se týče zážitku z letu ještě o stupeň dál.

Tady ještě Cessna z mého včerejšího poletování nad Švajcem.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: Aerofly FS

Poslaťod GothaR » 09.03.2012 23:56

Ako hodnotíš fyziku? Ja nad tým celkom uvažujem, pretože som dosť sklamaný z X-Plane 10, pretože aj keď je tam fyzika ok, tak som v grafike čakal o dosť lepšie odladenie. Momentálne to u mňa vyzerá porovnateľne s FSX a fps je ešte nižšie... Aerofly FS vyzerá ako krásna alternatíva, momentálne totiž túžim po oddychovom simulátore: pekná grafika a uveriteľná fyzika (MS Flight preto vypadáva).
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Re: Aerofly FS

Poslaťod bumper » 10.03.2012 15:43

GothaR píše:momentálne totiž túžim po oddychovom simulátore: pekná grafika a uveriteľná fyzika

Myslím, že přesně tohle Aerofly FS splňuje. X-Plane 10 je zatím pro fanatiky co nemají nic jiného na práci než studovat, ladit a testovat betaverze. MS Flight je pro děti. Aerofly FS si koupíš a hned lítáš, pohoda. Já jsem nakonec skončil u toho, že už pouštím jen dva simulátory, Aerofly FS ( u toho se kochám a relaxuju ) a Condor ( u toho se potím a závodím ) :lol: . Nic víc nepotřebuju. Když si chci zalítat s nějakým ultrasráčem na Medlánkách, tak si pustím X-Plane 9 s VFR ČR, ale to už jen vyjímečně. No a když chci zažít real letovou fyziku, tak jdu na letiště a s někým se v něčem svezu a rázem zjistím, že veškerá simulace letu v FSX, XPL, Condoru, Aerofly... je jen parodie a šidítko něčeho čemu se říká pocit z reálného letu :wink: Mimochodem kdybych měl k té letové dynamice trochu podrobněji, tak Condor je na tom podle mě zatím ze všech civilních simů stále nejlépe.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Ďalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron