MS Flight simulator

Voľná diskusia o iných simulátoroch

Poslaťod GothaR » 27.04.2009 15:17

Presne ako píše Erik - joystick je základ a pri vzlete s bočným vetrom je nevyhnutnosťou aj ovládanie smerovky. Ja mám joystick s otočnou rukoväťou a stačí to, len nemám ten pocit autentickosti ako pri použití pedálov.
K internetu: zas len potvrdím Erikove slová, pretože v Condorovi o ping skoro vôbec nejde, keďže lietadlá lietajú väčšinou ďaleko od seba a tvoju polohu určuje tvoj počítač a nie server, takže keď ti to laguje, tak sa akurát ostatní nehýbu plynulo, ale teba to neovplyvní. Ale dobré je, keď ti spojenie nepadá, pretože keď spadne, tak musíš úlohu doletieť offline a to už môže byť nuda.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Václav Kořínek » 27.04.2009 16:37

Ono o ping taky jde, točit ve stoupáku s lagujícím větroněm si občas říká o Q. A mně sundal jednou jeden, kterého jsem viděl 3km vedle sebe a najednou jsem byl bez křídla. Ale nějaké extra mega připojení není třeba. Mám CDMA od O2 a bohatě stačí.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Hornet » 28.04.2009 21:39

Ahoj raf3, som rád, že som Ta pritiahol k Condorovi...
Zatial je to to najlepšie čo v simulácií doma je. Ak máš trochu miesta doma a chuť, dá sa to celkom lacno spraviť. Steny zatial nebúraj, to je už vyšší level...:-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

CONDOR SIM

Poslaťod raf3 » 29.04.2009 09:59

Ďakujem a rád by som položil ešte pár otázok, len neviem či tu je to správne miesto .... :) Steny nebúram, práve som dostaval .... a to bolo dobrodružstvo .... :D takže po priebežnej úprave projektu som si vytvoril povalu 11,4x7,4m a to bude simulátor!!! :D ale teraz vážne, kedysi som skúšal rogalo a potom som si urobil piloťák na PG. Ale za cenu kompletnej výstroje by som si dnes kúpil nové auto ..... :) Síce pocit letieť na "niekoľkých" šnúrkach je povznášajúci .... ale po celodennej lopote a sprche si sadnúť do kokpitu L29 a preletieť sa nad Košicami .... je na nezaplatenie ... :D ale teraz to vyzerá, že ak sa mi to zaľúbi, tak zbohom buď Delfín .... Albatros .... :D Pokúšam sa dokončiť FREETRACK, kamera už beží, ale ešte LED musím voľakde pozháňať tu v KE. Odkiaľ a aké pedály? Lietadlá sa dajú stiahnuť z netu alebo sa kupujú? Na akom type začať? Ktorý je "blbovzdorný" pre začiatočníka .... Prajem pekný deň.
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00

Poslaťod GothaR » 29.04.2009 10:15

V základnej verzii hry máš už dosť pestrý výber lietadiel, potom je tu ešte Plane pack, ktorý obsahuje ďalšie. Naša komunita už od konca roka 2007 čaká na vydanie Plane packu 2, kde bude aj Blaník :) Ja PP1 kúpený nemám, ale nevadí mi to, na súťažiach sa dá lietať aj bez neho, nevýhodou je iba to, že si niektoré lietadlá nemôžem vybrať, no hra ich obsahuje, takže to pri súťaži nevadí.
A k blbuvzdornosti...sú tam vetrone bez klapiek a s klapkami, ja som sa učil na tých bez a potom keď som už zistil čo a ako funguje (preskoky, točenie, voda), tak som skúsil klapkáč, kde to spočiatku tiež nebolo ľahké, ale dá sa to naučiť. Ale musím podotknúť, že sa ešte stále učím a naberám skúsenosti a pri náročnejších taskoch som rád, keď doletím :)
K pedálom: v súčasnosti sú asi najdostupnejšie letecké pedále od firmy Saitek, ale stoja dosť veľa: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41298
Ja som to vyriešil tak, že používam pedále od volantu, na ktorých som nastavil jednu os a v hre sa správajú rovnako, rozdiel je v tom, že poloha jedného pedálu nemení polohu druhého, čo troška znižuje pocit realistickosti. Ale zas lepší volant s pedálmi stojí toľko, čo samotné letecké pedále od Saitek :)
PS: aby som upresnil ten typ - podľa mňa je to individuálne, ja lietam s ASW28, no niektorí tvrdia, že to veľmi padá do vývrtky, no mne sa to nikdy nestalo :) Treba skúsiť a uvidíš s ktorým sa ti bude točiť najlepšie.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod DaggyMAC » 29.04.2009 11:19

raf3: V Kosiciach mozes kupit LED diody v Radioamateri v Jumbo centre pri hoteli Yasmin. Maju tam IR aj normalne diody. Kup si 5mm diody a potom zbrus hlavicku tak, aby sa lepsie roztylilo svetlo.

Co sa tyka internetu, tak ak si z Kosic, tak Antik je skvely internet. Ja som pripojeny na optickej siete a doma mam net rozvedeny cez Wifi router a nemam problemy s rychlostou Condora ani Teamspeaku.

Pedale si mozes aj vyrobit ak si trosku sikovnejsi. Ja sa to tiez chystam podla toho navodu:
http://www.flightsim.com/main/howto/rudtoe.htm
Ak sa do toho pustim, tak potom spravim fotopribeh postupu vyroby. Vyjde ta to ovela lacnejsie a mozes si ich spravit na mieru.

Trosku ta sklamem, ale v Condorovi si nad Kosicami nepolietas, pretoze SlovakiaCE konci na urovni Popradu, co vsak neznamena, ze si neuzijes Slovenska. Podla mojho nazoru je Slovakia jedna z najlepsich scenerok spolu s Czech Republic.

V kazdom pripade, drzim palce, snad sa stretneme v termike na Condorackom nebi.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

LED IR

Poslaťod raf3 » 29.04.2009 13:50

Nuž je rozdiel či IR alebo Vysokosvietivé ... tak aký typ a koľko nanometrov to má byť podľa Vašich skúseností???
Ďakujem, asi už budem riešiť HW v sekcii HW.
Ale keď môžem ešte poprosiť o radu ....
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00

Poslaťod DaggyMAC » 29.04.2009 14:16

Odpoved v HW > Freetrack.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod erycP » 02.04.2010 02:24

Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod DaggyMAC » 02.04.2010 09:08

ORBX scenérie som mal. Sú pekné ale jediným problémom bolo nájsť taký počítač, na ktorom by som si mohol bez sekania zalietať. Neskutočné HW nároky. Condor tiež prechádza vývojom. Pôvodná Slovenia a terajšie Central Alps alebo Milošove scenérky vyzerajú skvelo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Re:

Poslaťod bumper » 09.08.2011 17:33

ORBX momentálně nemá konkurenci http://www.youtube.com/watch?v=MEYNAVpRScE :shock:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: MS Flight simulator

Poslaťod Doggy » 13.02.2012 12:10

Microsoft Flight bude uvolneny koncom Februara 2012. For free ;)

Uvidime co to bude. Obrazky a videa vyzeraju pekne
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: MS Flight simulator

Poslaťod Václav Kořínek » 13.02.2012 17:26

...a to je asi tak všechno. Dovolím so sem vložit komentář z jednoho fora (CVARS):

"Tak tento nový úžasný...hra...vyjde 29.2.2012 a můžeme si udělat takové resumé.

Si...hra...bude zadarmo...teda...zdarmo bude obsahovat ostrov Hawaii ve stojnojmenném souostroví a obojživelný eroplán ICON A5. Pokud si založíte účet na Windows Live tak dostanete zadarmo Stearmana. Boží.

V den vydání bude k dispozici i mocinky kchůl megapack Hawaiian Adventure Pack, který dodá do hry zbytek ostrovů Hawaiie, nové krutopřísné mise ala sestřelování balonků a letadlo Vans RV-6A. To vše asi za 20 dolarů.

Ale to není všechno...velevážené publikum!!! Samostatně si budete moct koupit Maule M-7-260C (15! dolarů) a Mustanga bez kokpitu (8 dolarů).

Všechno (až na Mustangoj) bude naprosto luxusně využívat matematicko-fyzikální model nové platformy a všem vypadaj bulvy jak to bude mocinky moc krásný.

Já tu vidim teda dva zásadní body:

- v Microsoftu museli vyhulit celou plantáž
- FSXA nám vydrží na opravdu hodně let a až nepude rozjet, pořídíme X-plejn"

Myslím, že tohle by jako hodnocení mohlo stačit. :)
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Re: MS Flight simulator

Poslaťod bumper » 13.02.2012 17:44

Doggy píše:Microsoft Flight bude uvolneny koncom Februara 2012. For free ;)
Uvidime co to bude. Obrazky a videa vyzeraju pekne


Kdo touží mít naprosto hardcore sim a nebojí se přijít u ladění a nastavování o nervy :lol: pořídí X-Plane 10, nebo zůstane u FSX + ORBX. No a závodním plachtařům nezbyde stejně nic jiného než do nekonečna oprašovat starého Condora.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Re: MS Flight simulator

Poslaťod Doggy » 29.02.2012 13:28

Tak som to dnes hned stiahlol a vyskusal. Hardcore sim to urcite nie je. Ale ani by som to urcite nezmietol zo stola ako prepadak. Da sa s tym pekne polietat aj iba myskou. Ovladane je velmi intuitivne. Podrzanim praveho tlacitka sa otaca pohlad (ako to ma condor) a prostrednym sa posuva pohlad v osiach. Medzernikom sa deaktivuje ovladanie myskou, ak je treba nieco poklikat v kokpite. Co sa tyka letoveho modelu, no neviem. Loping na Stearmanovi nejako nie a nie. A to som vypol vsetky tie rozne ulahcovatka lietania. Stall je tiez nejaky divny. Mam pocit ze stale v pohode letim dalej.

Je zrejme, ze microsoft neche priamo konkurovat XPL alebo predoslej serii FS. Ved napokon to aj tak prezentuju. Chcu aby to bolo vhodne pre hocikoho kto si chce polietat a nema/nechce kvoli tomu kupovat potrebny hardware. Moj zaver: je to zaujimavy kompromis medzi arkadou a sim.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron