X-PLANE

Voľná diskusia o iných simulátoroch

Poslaťod karci » 27.01.2009 21:59

Hornet píše:Začínate ma lákať na to X plane, FS som na PC Virtual Vosy ani neinštaloval a miesta na disku tam je. Co to stojí X plane s nejakou slušnou scenerkou a peknou stíhačkou?
Fuknúť si občas nejakú F16 v kopcoch v 3D by nemuselo byť na zahodenie...



Ahoj. Condor stojí s global scenery 39 USD spolu je to myslím 7 DVD z toho 6 DL :) Z letísk sú tam len dráhy a rolovačky, ale nie je problém tam skonvertovať z FS letisko, mašinky začínajú byť veľmi pekné, ja osobne najradšej lietam s Alphajetom, je zdarma a celkovo od týchto tvorcov sú len dobré addony, viď http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... 0486&lan=0 http://www.youtube.com/watch?v=SFL2hqT_egw Viac o addonoch i keď starších na http://www.vrtule.info/Xplane-Freeware/ ... plane.html
karci
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 26.01.2009 09:48

Poslaťod ram » 27.01.2009 23:39

No, myslím, že MSFS je už pár let mrtvý a FSX ho jenom dorazilo. Špatný, resp. žádný letový model, absence reálného pohybu ovzduší a mizerná podpora multiplayeru hovoří za vše (je zvláštní, že tvůrci letitého Šturmovika si s tím poradili daleko, daleko líp, až na to počasí). X-plane je na tom podstatně líp. Co se týká letových vlastností F-22 je třeba si uvědomit, že to letadlo je kostruováno jako nestabilní a stabilitu tam dělá uměle počítač. Systém Fly-by-Wire se zatím žádnému tvůrci addonů nepovedlo dokonale napodobit (a už vůbec ne v MSFS). Cena systému se pohybuje v řádu miliónů, takže nečekejte něco takového v simu za pár stovek. Co se týče sportovních motorových letadel, tak tady jednoznačně vede X-Plane před MSFS (náskok tisíců majlí asi MS nikdy nedožene). Pro toho komu létání s větroni v Condoru nejde to je dobrá volba. Bohužel model termiky za Condorem silně ztrácí. Prostě sim pro líné motoráře, takže osobně zůstanu u té dřiny v Condorovi.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod bumper » 27.01.2009 23:43

GothaR píše:Bumper: no hej, ten záver bol trochu drsnejší, ale treba to brať aj tak, že veľa skutočných pilotov potvrdzuje, že FS simuluje na dostatočnej úrovni. X-Plane ma už predtým nepotešil správaním malej Cessny, takže som na neho v spojení s dnešnými skúsenosťami trochu zanevrel.
K scenérii - v základnej verzii mohli nechať aspoň základné obrysy svetadielov a nedávať všade vodu.
Hádať sa nejdem, proste mne X-Plane nesadol a radšej siahnem po MFS. Len som zhodnotil svoje pocity :)


To je v pohode :) Ja jen ze to vyznelo trosku nepresne, tak jsem nevydrzel nereagovat. Cessna se da upravit patchem, Evropa se nainstaluje a nema cenu resit nejakou vodu co je tam misto tech 12GB hires DDS textur.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod bumper » 27.01.2009 23:54

ram píše:...Pro toho komu létání s větroni v Condoru nejde to je dobrá volba. Bohužel model termiky za Condorem silně ztrácí. Prostě sim pro líné motoráře, takže osobně zůstanu u té dřiny v Condorovi.


Ta termika me taky mrzi i kdyz jsem to jeste poradne neprobadal, ale urovne Condora to urcite nedosahuje. Ono taky kdyby tam byla na urovni Condora, tak Condor umrel :) ale i tak je to nekde jinde jak v FS, uz jen to svahovani na Medlankach me udelalo radost. Muj sen je, aby byl jednou sim, kde si stahnu real pocasi a bude i real termika, asi sci-fi, ale treba se toho jeste nekdy doziju. Nelitam real, takze kdyz je celej aeroklub v luftu, mohl bych to ve stejnem case prubnout ve stejnych podminkach v simu, bylo by to vcelku zajimave :) a asi by me to bavilo vic, jak to umele nastavene pocasi. A k tem linym motorarum, ja uz se tim zacinam bavit, tady je priznivce X-Plane povazovan za lenocha, na jinem foru nas oznacuji za jehovisty a na dalsim za machry, no je to boj :lol: :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod ram » 28.01.2009 00:09

Ono to bude asi tím, že vás nějak mezi námi nevídáme. Takže holt jste líní s námi točit a pořádně se zapotit. Ale neboj, pořád beru X-Plane za lepší variantu, než konečně zastřelenou hru od Mrkfosoftu.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod GothaR » 28.01.2009 00:16

ram píše:No, myslím, že MSFS je už pár let mrtvý a FSX ho jenom dorazilo. Špatný, resp. žádný letový model, absence reálného pohybu ovzduší a mizerná podpora multiplayeru hovoří za vše (je zvláštní, že tvůrci letitého Šturmovika si s tím poradili daleko, daleko líp, až na to počasí). X-plane je na tom podstatně líp. Co se týká letových vlastností F-22 je třeba si uvědomit, že to letadlo je kostruováno jako nestabilní a stabilitu tam dělá uměle počítač. Systém Fly-by-Wire se zatím žádnému tvůrci addonů nepovedlo dokonale napodobit (a už vůbec ne v MSFS). Cena systému se pohybuje v řádu miliónů, takže nečekejte něco takového v simu za pár stovek. Co se týče sportovních motorových letadel, tak tady jednoznačně vede X-Plane před MSFS (náskok tisíců majlí asi MS nikdy nedožene). Pro toho komu létání s větroni v Condoru nejde to je dobrá volba. Bohužel model termiky za Condorem silně ztrácí. Prostě sim pro líné motoráře, takže osobně zůstanu u té dřiny v Condorovi.
To sú dobré argumenty :) Skúsim sa ešte nejako prekonať a zalietať si s vrtuľovými strojmi, možno nakoniec zmením názor. Nechcel som tu rozpútať žiadny flame, len proste FS mi pripadá aj viac user-friendly, no to je len detail.
Vetroňami sa nezaoberám, tam mi úplne stačí Condor, z neho mám najlepší dojem a všetko ostatné mi pripadá ako jeho lacná napodobenina. V Condorovi mi nič nevadí, je proste úžasný :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod bumper » 28.01.2009 00:20

ram píše:Ono to bude asi tím, že vás nějak mezi námi nevídáme. Takže holt jste líní s námi točit a pořádně se zapotit. Ale neboj, pořád beru X-Plane za lepší variantu, než konečně zastřelenou hru od Mrkfosoftu.


Jo, to je pravda, ja ted litam Condora strasne malo, ale linej motorar nejsem a jehovista jak nam rikaji na CVARS uz vubec ne :lol: :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod OK0357 » 28.01.2009 00:22

len proste FS mi pripadá aj viac user-friendly


Na tom něco bude. Alespoň ovládání FS9 bylo víceméně "blbuvzdorné" Ovšem u X-Plane se člověk musí trošku více věnovat nastavení. Ale jak příjde na to, co a jak, je maximálně spokojen.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Poslaťod OK0357 » 28.01.2009 00:25

bumper píše:
Jo, to je pravda, ja ted litam Condora strasne malo, ale linej motorar nejsem a jehovista jak nam rikaji na CVARS uz vubec ne :lol: :lol:


To jsme dva. Natahal jsem si do XPlane ortofota, zkonvertoval objekty a letiště z FSky Polítání nad domovinou dostalo zase trošku lepší rozměr.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Poslaťod VIZE » 28.01.2009 09:34

OK0357 píše:Na tom něco bude. Alespoň ovládání FS9 bylo víceméně "blbuvzdorné" Ovšem u X-Plane se člověk musí trošku více věnovat nastavení. Ale jak příjde na to, co a jak, je maximálně spokojen.


S tou prehlednosti a blbuvzdornosti nastaveni FS bych si dovolil nesouhlasit. V X-Plane ma clovek nastaveni grafiky na jedne strance, ne na peti. Nevim jakou verzi X-Plane jsi zkousel, ale tusim od 9.1 je predelany nastaveni ovladacu a cudlitek a musim rict ze intuitivnejsi nastaveni nez toto bys jen tezko pohledal. Pokud jsi zkousel nekdy nastavovat ve FS vic ovladacu najednou, vis sam ze je to vylozene nocni mura a to zejmena diky ruznym "chytrym" deafultnim mappingum pro ruzne ovladace ktere se snazi za kazdou cenu prosadit a prepsat tebou zvolene nastaveni, takze to konci tak ze si nastavis osy pro jeden ovladac, jdes nastavit druhy, pak se musis vratit k tomu prvnimu aby ses podival co ti tam FS zkurvil a tak parkrat dokola....

No a pak je tu zdanliva malickost - rychlost odezvy programu pokud vlezu nekam do menu - zatimco ve FS cekam a cekam nez se zobrazi dialog a pak zase cekam a cekam nez se dostanu zpet do "letadla", v X-Plane cekat nemusim.

Ale abych jenom nenadaval - nekdo tu vzpominal mizernou podporu multiplayeru ve FS. TO platilo pro FS9. FSX je v tomto ohledu vyborna a v tomto smeru ma FSX oproti X-Plane vyrazne navrch.

Vita
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod OK0357 » 14.02.2009 08:10

Pánové, někteří lidé mi opravdu připadají, že jsou na hlavu:

http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... 2047&lan=0

Co k tomu říct? Já brečím........ smíchem tak, že zapínám XPlane a Condora.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Re: X-PLANE

Poslaťod Doggy » 24.11.2011 12:18

dnes vyslo X-plane 10. Samozrejme aj ako demo. Stahujte, skusajte :).

niektore zo zaujimavyh noviniek z pohladu plachtarov:
- 3D oblacnost (volumetric clouds)
- vypocet priehybu kridla

PS: nejaku dobu uz pracujem na DG1001M pre tento simulator (priebezne info na http://x-glider.blogspot.com v Aj)
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: X-PLANE

Poslaťod Martin D. » 10.01.2015 16:37

Čaute,

létá tady někdo X-plane? Chci se Vás zeptat, kolik máte obecně FPS na LKPR třeba? Já mám docela problém s vyladěním x-plane pro mou grafickou kartu nvidia gt740m 2GB. Nedostanu se výš, jak na 25FPS, asi bude problém někde mezi židlí a klávesnicí, protože se mi nedaří nastavit správně nvidiainspector a myslím, že na tom hodně záleží, díky.

CCC.
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: X-PLANE

Poslaťod mano202 » 21.01.2015 01:56

doporucujem forum.xpl.cz :) a aky xpl mas ? 9 ci 10 ? 2gp je fakt malo ale zalezi co mas nastavene ak tak daj screenshot nastavenia :)
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Re: X-PLANE

Poslaťod Martin D. » 21.01.2015 19:59

Na tom foru moc ke čtení není.. :) já mám teď aktuální verzi 10,32.. nastavení mám skoro všechno na minimum.. HDR vypnuto..
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron