X-PLANE

Voľná diskusia o iných simulátoroch

X-PLANE

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 20.03.2008 08:21

Jelikož se na "péráku" začalo diskutovat o tomto simulátoru a jako vždy to skončilo "hádkou" co je lepší, trochu jsem prohledával odkazy a narazil na tohle:
http://br.youtube.com/watch?v=3IrxTs_dx ... re=related
http://br.youtube.com/watch?v=vTfpB7Kle6s
http://br.youtube.com/watch?v=WQ2cAi6Dh5g

Zdá se, že co se týče plachtění je X-plane dále než FSka. Máte s tím někdo zkušenosti?
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod M.Svozil » 20.03.2008 08:32

nevypadá to až tak zle, trik s poloprůhlednou palubkou je dobrej :)
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 20.03.2008 08:52

No jo, dobrý to je, jenom mě nenapadá k čemu.. :?: Hlavně když se snaží držet hesla "as real as is gets". Myslíš že je to opravdu schválně nebo jde o nějak grafický "bug"?
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod VIZE » 20.03.2008 09:13

Ahoj Kluci,
Pruhledna palubka je jednim z moznych view, nejdna se o bug.
Vetrone jsem jeste zkouset nestihl, zameruju se zatim na vrtulniky (temer nemaji chybu v porovnani s FS zdechlinama).
Co jsem zatim zjistil ale nevyzkousel je moznost litat aerovlek v MP (jeden vlecna, druhy vetron).

Az budu mit nejake dalsi informace, tak muzu napsat jestli chcete.
VIta
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod M.Svozil » 20.03.2008 09:16

Lukáš Jiřičný píše:No jo, dobrý to je, jenom mě nenapadá k čemu.. :?: Hlavně když se snaží držet hesla "as real as is gets". Myslíš že je to opravdu schválně nebo jde o nějak grafický "bug"?


je to určitě schválně jako v Condorovi Ctrl+F1 a hodí se to napřiklad při filmování nebo když se chci podívat, jestli jsem dobře nad svahem, tady navíc vidíš i na přístroje, takže bych tuto funkci v Condorovi uvítal pod Shift+F1 :lol:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 20.03.2008 09:24

Dík za objasnění.

Víťo pokud se dostaneš k testování a podělíš se o poznatky budu rád. Zajímalo by mě jak je to s termikou, jejím výskytem, zda je náhodný nebo předem definovaný, zda to umí něco jako svah atd. :lol: Přiznávám, že ten multiplayer vlek může být docela zábava :wink:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod bumper » 20.03.2008 13:52

VIZE píše: Az budu mit nejake dalsi informace, tak muzu napsat jestli chcete. VIta


Rozhodne, za kazde info o X-PLANE ( nazaujate ) jsem vdecny, docela vazne uvazuju o nakupu takze jsem rad za kazde info o tomto simu, na peraku je to kolikrat " o hubu " neco se dozvedet a zaroven nedostat kamenem po palici od klubu zastancu nadcasoveho super desktopoveho simulatoru FSX :) ehh :?

Co se tyce toho plachteni a aerovleku, tak jen z rychleho testu v demu ( za husteho snezeni ) :) jsem si vsiml, jak maji paradne uchycene lano :lol:
http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... 6041&lan=0
Naposledy upravil bumper dňa 20.03.2008 13:55, celkovo upravené 1
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod VIZE » 20.03.2008 13:55

Nevim jestli bude nezaujaté (momentálně jsem tímto simulátorem poměrně zaujat), ale pokusím se :-)
Víťa
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 20.03.2008 14:14

Bumper: ""Rozhodne, za kazde info o X-PLANE ( nazaujate ) jsem vdecny, docela vazne uvazuju o nakupu takze jsem rad za kazde info o tomto simu, na peraku je to kolikrat " o hubu " neco se dozvedet a zaroven nedostat kamenem po palici od klubu zastancu nadcasoveho super desktopoveho simulatoru FSX :) ehh :?""

"se zcela nekompromisní simulací a kvalitní dynamickou odezvou matematicko-fyzikálního modelu, speciální emulací aerodynamických vlastností na základě desktopové simulace" :lol: :lol: :lol: .

PS- ale zpět, také budu rád za nějaké informace :wink:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod bumper » 20.03.2008 15:07

Lukáš Jiřičný píše:"se zcela nekompromisní simulací a kvalitní dynamickou odezvou matematicko-fyzikálního modelu, speciální emulací aerodynamických vlastností na základě desktopové simulace" :lol: :lol: :lol: .

PS- ale zpět, také budu rád za nějaké informace :wink:


:lol: :lol: no prave ... z hlediska elevační charakteristiky, ale také z hlediska texturování terénu, výskytu fauny a flóry (zvířena, roslinstvo, vegetace), typického znázornění industriálních i rezidentních zón ve spojení se zakřivením zemského povrchu přesně podle reálného modelu. Výskyt ptactva je též zcela nový prvek , který je součástí atmosféry během každého letu. Oteplování zemského povrchu a vyzařování teplého vzduchu je vizuálně velmi dobře patrné… Atmosféra je nasycena klasifikovanými oblaky, reálnými frontálními postupy vše v závislosti na reálných atmosférických podmínkách. Microsoft Flight Simulator X se nepochybně stane nejžádanějším desktopovým simulátorem nejen v existenci FS, ale právě letecké simulace jako takové. atd. citace z odborneho popisu FSX od pana Krouzi :wink: tak prave proto jsem psal, ze bych rad nejake nezaujte a realne info o X-PLANE :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Semrad » 20.03.2008 18:49

Tak ja jsem na X-Plane zacinal a uz tenkrat byl lepsi nez FSka, jen vyber krajin byl jen americky, ale pokud je dal, tak je stale dal jak FSka. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 20.03.2008 21:38

bumper píše:z hlediska elevační charakteristiky, ale také z hlediska texturování terénu, výskytu fauny a flóry (zvířena, roslinstvo, vegetace), typického znázornění industriálních i rezidentních zón ve spojení se zakřivením zemského povrchu přesně podle reálného modelu. Výskyt ptactva je též zcela nový prvek , který je součástí atmosféry během každého letu. Oteplování zemského povrchu a vyzařování teplého vzduchu je vizuálně velmi dobře patrné… Atmosféra je nasycena klasifikovanými oblaky, reálnými frontálními postupy vše v závislosti na reálných atmosférických podmínkách. Microsoft Flight Simulator X se nepochybně stane nejžádanějším desktopovým simulátorem nejen v existenci FS, ale právě letecké simulace jako takové. atd. citace z odborneho popisu FSX od pana Krouzi



ehhhh? Promiňte, asi špatný vesmír ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod VIZE » 07.04.2008 00:34

Ahoj plachtaři,
Dneska jsem konečně vyzkoušel větroň v X-Plane a to rovnou v multiplayeru. Možná si řeknete na tom nic není, to my děláme v Condoru každý den. Jenže v X-Plane jde provádět i multiplayerový aerovlek, kdy jeden člověk vleká a druhý se nechá tahat. Letadla je pak možno znovu spojit po přistání (na tom místě kde se nacházejí (je nutné je přetím samozřejmě sblížit)) a celý pokus opakovat, takže odhaduji že by bylo možné jednou vlečnou vytahat i více vlekuchtivých lidiček (pokud by nás bylo připojeno více).
Nahoru je možné dostat se i navijákem, jenom ještě nevím jak nastavit výšku do které si přeju být vytažen (pokud to vůbec jde).
Jenom je škoda že vlečné lano vede z těžiště letadla, takže sice letadla na sebe vzájemné působí, ale nezpůsobuje to žádné zajímavé klopivé momenty. Jinak je vlekání celkem zábava (člověk hnedka letí zodpovědněji když ví že je k němu nekdo přivázanej :-)

Po pokusech s vlekáním nás napadlo vyzkoušet zdali funguje svahové proudění. Nastavili jsme pocasi - o tom je treba se zminit - X-Plane narozdil od FS dělá skvělou věc - kdokoli nastaví počasí, projeví se to samé nastavení i na ostatních počítačích, takže jsou na tom všichni stejně.
Byli jsme v Innsbrucku, takže si dovedete představit jak asi vypadal start, když jsme nastavili 30KT bočák a hurá do vzduchu pomocí naviáku. No ale přežili jsme. Důležitější je, že když jsem přiletěl na svah, mohl jsem se začít řídit tím co jsem se v Condoru naučil a krásně jsem si lezl nahoru. Zkoušel jsem i závětrnou stranu a byl jsem rád že jsem odtud měl kam utéct (tahlo to tam samozřejmě dolů).

Nechtějte po mě abych porovnával s Condorem, nato je ještě brzy a ani nevím budu-li toho někdy schopen anebo jetsli to má vůbec smysl. Ale překvapilo mě jak komplexní je X-Plane simulátor.

Až vyzkouším termiku, zase se ozvu.

Zatím letu zdar!
Víťa

EDIT:Aerovlek
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod swt » 07.04.2008 08:27

Dík za info, čekám až bude final (nebo už je?) že to zkusím. Máš k tomu tu několikadvdčkovou scenerku?

Default tam je Cirrus Std., že?
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod VIZE » 07.04.2008 08:34

Default je tam ASK21. Současná verze je release candidate 3 a celkem si myslim ze není nač čekat :-)

Kompletní scenerku mám, ale používám jen evropskou část kvůli nárokům na HDD. Ke scenerkám je potřeba říci že neexistuje nic jako autogen na letištích, takže letiště sestává jen ze systemu pojížděček a VPD. Taky spousta našich aeroklubových letišť zcela chybí....

Víťa
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Ďalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron