X-PLANE

Voľná diskusia o iných simulátoroch

Poslaťod Fil » 17.08.2008 11:49

V X-Plane mám zatím problém s artefakty na obrazovce (každé spuštění je horší). Používám poslední ATI Omega drivery, a problém zatím jen u této aplikace, takže čekám na další patche.
Jinak jsem se dočetl, že jedním z hlavních kladů X-Plane je skutečně letový model, kdy je simulováno proudění vzduchu kolem jednotlivých částí letounu (prý to nějak tak dělá i Condor), což FS prý neumí a pomáhá si jinak.
Fil

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fil
 
Príspevky: 177
Registrovaný: 06.05.2007 11:33

Poslaťod swt » 17.08.2008 16:23

Je to tak, XPlane používá model proudění (rozuměj výpočetní model založený na tvarových vlastnostech modelu letounu) a FS/X používá "tabulky"(rozuměj výpočetní model založený na parametrických tabulkách). Na to, jestli a o kolik je lepší ten či onen model/přístup už bylo popsáno mnoho článků na netu, tuhle jsem zrovna četl nějaké srovnání Cessny ve FS a XPlane a reálu (tuším 182ka) a zrovna třeba v tom srovnání to dopadlo nejlíp pro FS ... a byla u toho i reakce od autora XPlane která už šla hodně do detailů ... nicméně když to shrnu od autora článku závěr byl "XPlane to asi 'správně počítá' ale ve FS se to chová víc jako v reálu".

Pro zajímavost, autor XPlane tam zmiňoval věci, kromě jiného, jako vliv země na chování letounu, vliv blízkosti jiného letounu na chování letounu atd.
Autor článku zase měřil chování - časy, úhly, velikosti pohybů ... např. v přímém letu v horizontu vyšlápnu směrovku - letoun se chová tak a tak ... a porovnával reál s oběma simy.

Teoreticky je model odvozený z výpočtu proudění asi ta cesta kam by to vše mělo mířit (stačí vložit tvarově co nejpřesnější model a bude to správně simulovat) nicméně zdá se že zatím jsou s ohledem na výkony asi výpočetní modely stále příliš zjednodušené ...

V běžných letových režimech klasických letadel (GA, widebodies) asi nebude nějaký postatný rozdíl, chelba se láme v mezních režimech (akrobacie) a u zařízení typu vrtulník atd.

Hodnotit si netroufám ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Fil » 18.08.2008 09:31

Tak, a ještě se mi u XPL líbí FPS (běží na OpenGL, ale musí to být i v něčem jiném) a letiště, která respektují nerovnosti terénu.

Bohužel, bugů je ale asi stále dost, díky těm artefaktům je to pro mě zatím nepoužitelné. Nesetkal se někdo s tímto problémem?
Fil

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fil
 
Príspevky: 177
Registrovaný: 06.05.2007 11:33

Poslaťod VIZE » 18.08.2008 10:02

Cemu rikas artefakty? Obrazek by nebyl?
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod bumper » 18.08.2008 13:34

Fil píše:Tak, a ještě se mi u XPL líbí FPS (běží na OpenGL, ale musí to být i v něčem jiném) a letiště, která respektují nerovnosti terénu.

Bohužel, bugů je ale asi stále dost, díky těm artefaktům je to pro mě zatím nepoužitelné. Nesetkal se někdo s tímto problémem?


Pokud mas ATI, tak u drivejsich betaverzi X-Plane byl problem se zobrazovanim vody, ale to podle me resila snad nasledne vydana verze, muze to delat i urcita verze ovladacu pro grafiku. Ciste teoretizuju, sam mam nVidii a na te to slape jak hodinky. Urcite bych bejt tebou prohledal forum o X-Plane http://forums.x-plane.org/index.php?showforum=1 , jestli nema nekdo podobne problemy jako ty.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Fil » 22.09.2008 22:40

No, vidim, že sem tu dlouho nebyl.
Ty moje problémy měl v té době i jeden z administrátorů oficiálního fóra, myslim, že měl ATI, já rovněž. Zároveň jsem měl taky poslední ovladače Omega, který sem nehodlal měnit.
Podle dalších ohlasů to vypadalo na nedostatek někde v XPlane, kterej měl být brzy řešen. Zda se tak stalo zatim nevím, musím si udělat trochu času, nejlépe i na Condora. :)
Fil

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fil
 
Príspevky: 177
Registrovaný: 06.05.2007 11:33

Poslaťod bumper » 03.12.2008 16:55

Vcera se mi dostal do rukou model Tecnam Echo do X-Plane 9 a jsem nadsen!! Prikladam i par screenu, je to jen z dema, ale poprve jsem se vydal trosku vic nad mesto a ty obchodnaky atd. jednoduse pestrost a hustota autogenu, to je neco uzasnyho. Jo a samozrejme tohle nejsou obrazky z nejakeho slideshow ala FSX, tohle se vse krasne hejbe, Echo se chova jako realnej ULL, jednoduse nadhera. Kdyby tak slo zatrepat zlatym prasetem a ty penize co dava MS na vyvoj hracky FSX dal temto lidem, co delaji X-Plane. Mozna by casem vznikl opravdu poradny letecky simulator.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 03.12.2008 17:28

ježiš, to je fakt nádhera. Já chci takovéhoto condora!
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 03.12.2008 17:56

Prdlacku X-Plane, to je jasny Condor V2, to sis nevsiml tech trandaku? :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 03.12.2008 17:59

já si pořád říkal, proč Bumper tají, že se křestím jménem jmenuje Uroš.. vždyť na tom není nic špatného :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Krejca » 03.12.2008 18:48

A budem si moct to letadlo pred letem i slozit z toho trandaku? To by bylo luxusni. :-)
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Skymartas » 03.12.2008 20:13

Krejca píše:A budem si moct to letadlo pred letem i slozit z toho trandaku? To by bylo luxusni. :-)


Poslední dobou při vzrůstajícím počtu střelců mám spíše problém to letadlo do tranďáku složit. :wink:

Jinak tedy dost dobrý. :shock:
[url=http://www.condor.cc/pilot_details.php?id=10288]
Obrázok[/url] Obrázok
Obrázok užívateľa
Skymartas
 
Príspevky: 351
Registrovaný: 16.05.2006 20:35
Bydlisko: Jičínsko

Poslaťod Cadfael » 04.12.2008 12:46

Ten X-plane mě nějak nedá spát. Jak to vypadá v našich končinách, tedy např. Brno, Martin a tak? Je tam tak bombastická krajina jako na těch Bumperových fotkách a taková krásná města? Funguje tam normální termika i pod mraky jako v Condorovi? Skoro mám chuť si ho koupit...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bumper » 04.12.2008 16:32

Cadfael píše:Ten X-plane mě nějak nedá spát. Jak to vypadá v našich končinách, tedy např. Brno, Martin a tak? Je tam tak bombastická krajina jako na těch Bumperových fotkách a taková krásná města? Funguje tam normální termika i pod mraky jako v Condorovi? Skoro mám chuť si ho koupit...


Vydrz, v nejblizsi dobe budu doufam majitelem full verze a pak ti ukazu LKCM :) Jdou tam konvertovat scenerie z FS, vcetne orthofota, nevim jak je to s autogenem, ale to se snad poladi. Kazdopadne Medlanky doladim k obrazu svemu, protoze co jsem zatim videl screeny z konvertu, tak to ma svoje drobne mouchy, ale to se poladi ve zdrojaku scenerie.
Co me ale dost zajima je moznost naklonu drahy, udajne to tam jde, takze pokud bude " prohla " pojizdecka a kriva draha :) tak dalsi bodiky k dobru. Ale co se tyce simulace plachteni, tak na Condora to asi nema :) Me rozesmal uz aerovlek, kdyz me tahla Cessna s vlecnym lanem zabouchlym do dveri ( vypadalo to tak ) a vic jsem toho zatim nenatestoval, to demo je omezene na 10 minut a jeste i behem tech 10 minut to prerusujou ruzne vyskakujici " rady " co delat a hlavne kde to koupit ... ( asi nejlepe u nejmenovaneho prodejce co posila serial cislo na Condora 2 mesice ) :lol: :lol: Jo a jeste k tomu plachteni, nekde to uz nekdo vcelku pekne popsal, jak a co tam funguje, ale moje hlava derava uz nevi kde to cetla :roll:
Naposledy upravil bumper dňa 30.01.2009 18:42, celkovo upravené 1
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod swt » 04.12.2008 16:43

Jsem to nějak zkoušel ale nic takhle hezkýho jsem z toho nevyloudil tak nevím kde jsem dělal chybu :?
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron