X-PLANE

Voľná diskusia o iných simulátoroch

Poslaťod Václav Kořínek » 23.01.2009 01:27

Sice to je tady mezi condorákama mimo mísu, ale pro někoho, kdo lítá Cessnu nebo něco většího :wink:
prodám tyhle berany, koupené v září, nepoužité, jen jednou otevřená krabice kvůli pokochání se, za 2300,-Kč.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod swt » 23.01.2009 09:21

Tak pro ty, kteří půjdou nejdříve sem a ne do jiného vlákna, doplním, že tím "tyhle berany" myslí Saitek Pro Flight Yoke http://www.saitek.com/uk/prod/yoke.htm

Recenze od (v Il2 komunitě nepřehlédnutelného) Fučidy: http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=0


Václave, přiznám se, že se svou zálibou v technogadgetech mám drsný cukání je koupit, ale už mám doma zmodovanýho Cougara, Simpedy, joy, plynovku a pedály od CHproducts, Saitek EVO Force, Saitek TQ a Logitech G25 ... bojím se, aby ženuš nešlehlo :)
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod GothaR » 27.01.2009 16:58

Tak som si X-Plane skúsil a mám veľmi silný dojem, že správanie lietadla na základe jeho tvaru to ešte nevie skutočne simulovať. Napríklad taká F22 sa pri priamom lete na plný plyn pri vyššej rýchlosti rozkmitá vo vertikálnej ose a spomalí. Takisto sa mi s Blackbirdom podarilo hneď po vzlete spravit salto, čo sa mi dosť nepozdáva. Viem, že napríklad štartujúca raketa to dokáže, ale tu si nie som istý, či to je veľmi reálne.
Najviac sa mi tam páči to malé dopravné lietadlo s prúdovým motorom a chvostovými plochami do V. Pre mňa ostáva najlepším civilným simulátorom FS od Microsoftu :)
PS: Čakal by som, že keď nemám nainštalovanú scenériu Európy, tak mi na Slovensku dá letisko do stredu zelenej plochy, lenže ono to tam dalo letisko do stredu oceánu :)
PS2: X-Plane má nepochybne veľký potenciál kvôli peknej grafike, ale simuláciu letových vlastností by mohli zlepšiť.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod VIZE » 27.01.2009 17:26

To je jako kdybych napsal ze MSFS stoji za prd protoze default 747 je takovy neriditelny a ma autopilota jak Cessna.

Jen pro zajimavost:
- cemu rikas "vyssi rychlost"
- jaka je tva povedomost o F-22 a SR-71

Vita
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod OK0357 » 27.01.2009 18:18

VIZE píše:To je jako kdybych napsal ze MSFS stoji za prd protoze default 747 je takovy neriditelny a ma autopilota jak Cessna.

Jen pro zajimavost:
- cemu rikas "vyssi rychlost"
- jaka je tva povedomost o F-22 a SR-71

Vita


Mě u F-22 překvapilo, že umí Kobru i Kulbita. Pravdou ovšem je , že jsou v Xplane letadla, které se mi líbí více.

Linknu sem i nějaké videa:

Real
http://www.youtube.com/watch?v=GW2Hvu_mUdU
http://www.youtube.com/watch?v=GrBx6G2O6A4

Xplane

http://www.youtube.com/watch?v=_4DEBiob ... re=related
Ještě jsem našel na videjích nějaké Sučko 31, tak ho testnu. Docela by mě zajímalo jak lítá.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Poslaťod Martin D. » 27.01.2009 18:32

Docela husté videjka... ale condor je lepší.. :P
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod OK0357 » 27.01.2009 18:37

Martin D. píše:Docela husté videjka... ale condor je lepší.. :P


Na plachťáky určitě je. Souhlasím na 110%.
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Poslaťod VIZE » 27.01.2009 18:39

Mam do nej Su-26 a naprosta spokojenost. Dokonce jsem s tim nalital i sestavu pro vycvik realnych akrobatickych rozhodci a prej to melo uspech...
Byla pravda kategorie Sportsman, ale 1.5 vyvrtky jsem zaradil bez vetsich problemu a i to jako vyvtka vypadalo.
Jeste me ceka kategorie Intermediate a to jsem teda zvedav... Clovek zatlaci ze zad na vertikalu nakrivo i v reale, natoz kdyz z toho vidi prd v simu...

Kde jsi sehnal to Su-31? Byl by link?

Vita
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod OK0357 » 27.01.2009 18:46

Já jsem viděl jenom video: http://www.youtube.com/watch?v=sDlnGi3IhLY
Letu zdar!!!!!!!!!!!!!

Obrázok
Obrázok užívateľa
OK0357
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 15.01.2007 15:29
Bydlisko: Orlová

Poslaťod GothaR » 27.01.2009 18:47

VIZE píše:To je jako kdybych napsal ze MSFS stoji za prd protoze default 747 je takovy neriditelny a ma autopilota jak Cessna.

Jen pro zajimavost:
- cemu rikas "vyssi rychlost"
- jaka je tva povedomost o F-22 a SR-71

Vita
Čakal som takúto reakciu, práve preto som vybral iba extrémne prípady, kedy mi tie manévre nešli v hlave dokopy s tým, čo som doteraz videl okolo seba.
S tou F22 to bolo niekde medzi 1,5 - 2 M, popravde videl si, že by sa lietadlo (zvlášť tak moderné ako F22) za hranicou rýchlosti zvuku rozkmitalo? Je to situácia, keď chceš držať nos v horizonte, takže tlačíš knipel dopredu.
SR-71 je iná záležitosť a to som aj spomenul - niečo také by bolo možné v prípade, že by to malo ťah ako raketa a žiadne krídla, jednoducho na hranici pádovej rýchlosti a s plným výkonom spraví SR-71 looping na mieste, to som videl spraviť iba SU-35, ale to je menšie lietadlo s vektorovaním ťahu.
Nikde som nepísal nič o tom, že sa niečo ťažko riadi, spomenul som iba tieto prípady, ktoré sa proste normálne nevidia.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Martin D. » 27.01.2009 18:51

OK0357 píše:
Martin D. píše:Docela husté videjka... ale condor je lepší.. :P


Na plachťáky určitě je. Souhlasím na 110%.
Nesnáším slovo plachtáky... Používej, kluzák, větron, to je hezčí.. :)
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod bumper » 27.01.2009 20:12

GothaR píše:...Čakal som takúto reakciu, práve preto som vybral iba extrémne prípady...


No me tvoje shrnuti zkusenosti s X-plane a uzavreni vetou, ze pro tebe zustava na zaklade zkusenosti s defaultni vojenskou F22 nejlepsim civilnim simulatorem MSFS taky trochu pobavilo. Jak se chova F22 v reale opravdu netusim, ale s jistotou mohu tvrdit, ze +- vim jak se chovaji male sportovni letadla a co nevim z osobni zkusenosti, to mi potvrdi lidi co to litaj a je zcela jasne, ze X-Plane je v tomto ohledu nekde jinde, co se tyce moznosti priblizeni realneho chovani letadla v porovnani s FS. A ono u tech vojenskych tomu bude podobne, pokud vim, tak tento simulator si na zaklade schopnosti simulace ruznych letovych vlastnosti vybrala i armada USA a ti o tom snad neco musi vedet. Me tohle moc nebavi psat, protoze si pripadam jak v dobe, kdy jsem se na periskopu snazil urcite casti " FS only komunity " vysvetlit, ze Condor je o plachteni a FS k tomu ma daleko asi jako kdybych sel pesky z Brna do NewYorku. Jsem ale rad, ze to vubec nekdo testujete a ze na tom najdete i mouchy, ktere ten sim samozrejme ma, jako ostatne kazdej kus softu, ale jak si to uzavrel, ze X-Plane je o pekne grafice a letovy model by mel jeste hodne vylepsovat, to mi prijde slusne receno nepravdive ( myslim tim hodnoceni X-Plane jako celku ) ne konkretne jednotlivych modelu. A to ze kdyz si nenainstalujes scenerii ( Evropa ) ze tam nic nemas, to je snad logicke, ne ? :) Ja osobne jsem si X-Plane koupil, k tomu dva perfektne propracovane ULL a jsem spokojen, letiste v tom mam ted diky zakriveni rw asi nejrealnejsi ze vsech dostupnych simulatoru, na plachteni ( tedy pardon, na kluzaky a vetrone ) :lol: si necham rad kvalitni Condor a FS ? FS mam tak nejak porad rad, ostatne sam tyto simulatory tvorbou podporuju, ale pro me osobne uz jsou jen jako " zaloha na pripadnou tvorbu " na simulaci litani mam ted X-Plane a Condor :) Samozrejme ze nikomu neberu to, ze pro nekoho je lepsi FS, je to otazka osobniho rozhodnuti a hlavne toho, co v tom simu vlastne chcete simulovat ;) Rozhodne se ale nehodlam hadat co je lepsi a co ne, to jen aby bylo jasno, to bych tu rovnou mohl napsat, ze v FS jsou napriklad stihacky uplne na hov*o :lol: :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Václav Kořínek » 27.01.2009 20:31

FSka není špatná. Tedy když k ní je UTE, FE, GE, AS6, Aeroworks B-200 a kdoví co ještě... Jenže potom zbyde z FSky jen engine.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Hornet » 27.01.2009 21:20

Začínate ma lákať na to X plane, FS som na PC Virtual Vosy ani neinštaloval a miesta na disku tam je. Co to stojí X plane s nejakou slušnou scenerkou a peknou stíhačkou?
Fuknúť si občas nejakú F16 v kopcoch v 3D by nemuselo byť na zahodenie...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod GothaR » 27.01.2009 21:29

Bumper: no hej, ten záver bol trochu drsnejší, ale treba to brať aj tak, že veľa skutočných pilotov potvrdzuje, že FS simuluje na dostatočnej úrovni. X-Plane ma už predtým nepotešil správaním malej Cessny, takže som na neho v spojení s dnešnými skúsenosťami trochu zanevrel.
K scenérii - v základnej verzii mohli nechať aspoň základné obrysy svetadielov a nedávať všade vodu.
Hádať sa nejdem, proste mne X-Plane nesadol a radšej siahnem po MFS. Len som zhodnotil svoje pocity :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné simulátory

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron