Den 3

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Poslaťod M.Svozil » 20.05.2007 23:30

A iGC mas nebo ne??
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Lukas Chaloupka » 20.05.2007 23:31

tak vím přesně kde to bylo a žádenj crash tam určitě nebyl.
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod M.Svozil » 20.05.2007 23:33

...Jen mě zajímá IGC kvůli vzdálenosti...pokud není, musím to dát s nulou...
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Peter Zeliska » 21.05.2007 06:35

Marek keby nebol ten task urobeny na konci scenerie tak by som mal asi najlepší výsledok nakoľko pri MC 0,7 som mal presne doklz na nulu pri lomničáku. Problém bol v tom že som musel obletet tatry v malej výške a tam ma už nepustila scenerka a natlačilo ma to do kopcov tym padom som mal crash a pritom som bol už v pomaly v ciely. Keď som sa pozeral na výsledky moja priemerka bola 141.3km/h a uletena vzdialenosť 247km. No čo škoda :evil:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Peter Zeliska
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 11.02.2007 19:20
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Václav Kořínek » 21.05.2007 07:29

Tak už vím, kde se to MJI stalo, že byl pode mnou vím a crash neměl. Ale musí poslat IGC. Jestli ho nemá, tak ať si ho uloží a potom pošle (otevřít Condora, FLIGHT ANALYSIS, LOAD, Last Track.ftr, OK, IGC export, napsat název a OK. Uloží se IGC a to potom poslat).

Na to, jak mi AAT nejdou, tak se mi předstartovní strategie vyplatila - nehnat se moc za Žilinu kvůli pokročilé denní době ( mám vyzkoušeno právě v oněch místech mezi Žilinou a Popradem že po 16.00hod. nastává "útlum" termiky), potom pokračovat na jižní svahy Tater, které musí nosit, risknout oblet Lomničáku a po okraji scenérky zpátky na letiště. Smůla byla v tom, že na cestě od Žiliny k Tatrám nebyl žádný mrak a musel jsem uhnout hodně k jihu a prodírat se proti větru. Což mne stálo zhoršení průměru a hlavně výšky. Asi pět kilometrů severně od Liptovské Mary jsem se musel "zvedat" z 1150m v neskutečně úzkém a turbulentním stoupáku. Bylo to 20m nahoru a 10m dolů, ale vydržel jsem. S větší výškou se stoupání zklidnilo a rozšířilo a na průměrných +3m jsem dotočil do 2100m. LS tímhle pohrdnul, letěl dál a za pět minut seděl na zemi. Po cestě jsem ještě udělal tři otočky v jednom "pětimetru" a potom už rychle nad svahy. Tady jsem si uvědomil malou chybičku, kterou jsem při brífingu udělal a to, že se letí s openem. Na svahu, jak jsem předpokládal, bylo stoupání a to chvílema lezlo přes +5m, jenže točit ho s tímhle "širokorozpěťovým drobečkem" byl očistec. Náklon kolem 45°, klapky na 5 a snažit se v něm udržet. Vyplatilo se, během 6min jsem vystoupal o 1100m. A hurá podél svahů. Po deseti kilometrech ještě rychle pět otoček do 2540m a pak už jenom svahování, kolem Lomnického Štítu. Za ním pro opatrnost trochu zpomalit, aby vyšel přeskok sedla a pak už na 250km/h dokluz.
V mezinárodním to dalo jenom na deváté místo, v národním na sedmé, ale v celkovém na páté v mezinár. a na čtvrté v národním hodnocení. To je zatím o dost víc než jsem očekával.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Matěj » 21.05.2007 08:13

Zajímavé... Díval jsem se na igc DHJ a letěl to z mého pohledu nepochopitelně, ale vyšlo mu to... 1. areu otočil maximálně na sever a druhou vlétl jen trochu tak, že tam bylo nějaké údolí a díky tomu nijak nemusel stoupat. Vlétnout do závětří Tater, a nevyužít návětrné a náslunečné strany hor... Nechápu, kde vzal takovou rychlost. Všechna čest.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod M.Svozil » 21.05.2007 11:14

Peter Zeliska píše:Marek keby nebol ten task urobeny na konci scenerie tak by som mal asi najlepší výsledok nakoľko pri MC 0,7 som mal presne doklz na nulu pri lomničáku. Problém bol v tom že som musel obletet tatry v malej výške a tam ma už nepustila scenerka a natlačilo ma to do kopcov tym padom som mal crash a pritom som bol už v pomaly v ciely. Keď som sa pozeral na výsledky moja priemerka bola 141.3km/h a uletena vzdialenosť 247km. No čo škoda :evil:


No já nevím, z sektoru 2 na konec scenerky to bylo ještě pár kilometrů...každopádně se občas u AAT stane, že task vede ke konci scenérky nebo je dokonce součástí kruhového sektoru a je třeba na to dbát u briefingu..taky už jsem takhle jednou skončil.
Díval jsem se na tvoje IGC v SeeYou a myslím, že 1200 m by z toho místa, kde jsi crashnul, na dokluz nestačilo ...navíc jsi ten kraj scenérky chvíli drhnul :cry:

22
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Peter Zeliska » 21.05.2007 11:54

To mi je jasné že som išiel pri stromoch ale rátal som s tým že ďalej to už preletim. Keď som zbadal že kopec končí a budem mat doklz tak bol aj koniec scenerie . To je ten problem ze som mal vysku 1200 a vravim na MC0,7 mi to vychadzalo. A aj keby mi to nevišlo pristal by som a nemal by som -200. Ako toto by malo byť zohladnené nakoľko to bolo spôsobené sceneriou.Išiel som podľa PDA a tam do konca mapy zostavali aspoň 2km. To len tak do budúcna. A určite by som to doletel nakolko ešte vietor fúkal do chrbta. Bolo by to pomalšie ale predsa.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Peter Zeliska
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 11.02.2007 19:20
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod M.Svozil » 21.05.2007 12:26

...jen ilustrační foto
Obrázok
Obrázok
Obrázok

jen, že ta rychlost u outlandingu je špatně...takže to opravíme...(na 97,6 km/h)
Konec scenérky je cca 5 km před viditelným okrajem, pokud dal pokračuješ v letu, zjistíš, že se ti letadlo sune jaksi bokem a jakmile uraziš tuhle vzdálenost, tak se dostaneš do 5m opadání.....

Marek
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Václav Kořínek » 21.05.2007 12:52

Z týhle výšky není žádná šance na oblet Tater kolem okraje scenérky. Já to měl jen tak tak. A to jsem byl snad o kilometr výš...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod swt » 21.05.2007 13:17

Bacha na SeYou, mám dost igcček kde se z Condora pohybuju značně pod zemí, takže ten terén v SeeYou dost značně kecá.
Tím se nechci vyjadřovat k tomuto konkrétnímu případu, jen chci říct že ilustrační foto ze SeeYou nemá velkou vypovídací hodnotu ohledně ALT/AGL.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Peter Zeliska » 21.05.2007 13:44

No tak to som už spokojnejši nakoľko ma trápila tá rýchlosť. Ale skratka doletieť by sa to dalo cez tu dolinu za tym si stat budem ale neva. Mňa len trapila ta rýchlost a koniec tej scenerie. Treba ratať s tým že to musí byť preletitelné pokiaľ to je podla mapy reálne aj z tej výšky. Je mi jasné že sa nedajú skúšať všetky tasky ale otočáky ktoré by sa zdali byť problémovébvé by sa mohli odskúšať v tréningu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Peter Zeliska
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 11.02.2007 19:20
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Krejca » 21.05.2007 14:36

Já letěl taky v závětří Tater no jsem blbec prostě. Mě to v těch horách prostě nedochází. Jinak toho konce scenerky jsem se taky hodně bál naštěstí to vyšlo.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod VIZE » 21.05.2007 14:43

Prominte hloupou otazku, ale konec scenerky je v Condoru co? Vysoka modra zed ktera nejde proletet?

Vita
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod Cadfael » 21.05.2007 14:45

něco na ten způsob... narazíš do neviditelné zdi a stojíš na místě. Pokud si toho včas nevšimneš, sedneš časem jako vrtulník na plné rychlosti...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia
cron