Status "Racing"

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Status "Racing"

Poslaťod M.Svozil » 05.06.2007 12:47

Protože se občas objeví problém se správným vyhodnocením přistání, založil jsem na toto téma spec. vlákno

Status Racing by měl nastat pouze v případech:
- odpojení od serveru kvůli problému s internetem, pak by jsi ale měl doletět off-line
- úmyslné odhlášení
- pád Condora
- přistaní do terénu a nevyčkání na hlašení "Landed"
tady v tom posledním případě vydím potenciální problém, že pokud se větroň ješte po nahlášení "Landed" dá znovu do pohybu (svah například), tak asi vznikne status racing.

Prosím o jakékoliv poznatky, abychom to odstranili, pokud je chyba někde v Condorovi...
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Re: Status "Racing"

Poslaťod červeňák » 05.06.2007 13:36

M.Svozil píše:tady v tom posledním případě vydím potenciální problém, že pokud se větroň ješte po nahlášení "Landed" dá znovu do pohybu (svah například), tak asi vznikne status racing.

řekl bych že toto je můj problém ... v te tabulce jak psal miloš mam uložene racing i když mi to opravdu napsalo landed, leč přistál jsem do svahu a brzdu jsem pravda držel jen chvili, pak je možny že než sem to ukončil tak se to mohlo rozject dozadu ...
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod Martin D. » 05.06.2007 22:03

I můj problém to je. Přistál jsem do terénu ale počkal jsem si na hlášení landed. A ve výsledcích mám započítaný Racing. :cry:
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod červeňák » 06.06.2007 15:06

chtěl jsem se teda zeptat, nevim koho, asi marka, jestli nějak vytvoříte popř ošetříte to, aby se těm co přistanou do pole a ve výsledcích budou mít racing , dalo bodovat jejich uletěná vzdálenost tak jako kdyby tam měli landed ... myslim že se za současnýho stavu zbytečně přichází o body, i když v mym případě to je jedno že jo ale třebas upadne do poole někdo z čela tabulky(nedej bože :) ) a pak asi bude stát o každej bod he ? nejlepší je samozřejmě doletět že jo leč nedaří se vždy že jo 8)
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod M.Svozil » 06.06.2007 15:26

Já nevím, jak tohle zatím řešit, zatím se mi nezdá, že je to prokázaná chyba Condora. Kdybych to takhle ošetřil, tak už nikdy nezjistím, jestli toho někdo zneužil...asi.

Chce se nato teď soustředit a kdo bude mít ve dni 6 nějaký problémy s Racing, tak to musím podrobně prozkoumat...nejlépe by bylo pro jistotu udělat screenshot po přistání s tabulkou (TAB)...

Tím samozřejmě netvrdím, že toho někdo z Vás zneužil, ale zároveň mi to nepřipádá, jakože tímhle by se problém vyřešil....

Edit: nebo lépe řečeno, pokud je v tabulce "Landed", tak to bude zpsané i v IGC a logu serveru....pokud v tom existuje rozpor, tak je to chyba Condora, ale osobně se stím setkávám poprvé tady na CZSK Cupu.. :roll:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod červeňák » 06.06.2007 15:38

inu dobrá, uvidíme :) s tim screenshotem se to nakonec dělalo i v SBC tak myslim že by to nemusel být problém ... mno a nakonec asi by se někomu mohlo chtít to touto cestou "ojebat" ale proč proboha ? :) no a uplně nakonec když se podíváš na moje "pochybný" igcčko a pustíš si čistě to přistání tak je tam na tom záznamu i vidět že to zastavilo a pak to trochu ještě popojelo, dál to nelogovalo vzhledem k tomu že jsem to vypnul takže by snad mělo bejt jasný kde ten problém asi tak je ...
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod M.Svozil » 06.06.2007 15:48

..díval jsem se na to v SeeYou ještě a to vyhodnotí jako přistání v terénu...ok, všechny tyto Racing pro jistotu proženu ještě přes SeeYou a pokud to bude OK, tak opravím manuálně IGC....ale je tojen takové obejití problému. Zaměřím se na to...
Opravdu to vypadá, že když se letadlo dá po přistání znovu do pohybu, tak tady vzniká problém...
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod červeňák » 06.06.2007 15:56

M.Svozil píše:....ale je to jen takové obejití problému. Zaměřím se na to...

mno a proto bych pro to aby se někde v poznámce k briefingu pro den 6 dalo že v případě outlandingu a nekorektním výpisu ve vyhodnocení bude požadovanej screenshot z kabiny včetně startovky(TAB) ...
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod M.Svozil » 06.06.2007 15:56

Takže jestli má ještě někdo výhrady ke status Racing, prosím ozvěte se, budeme to muset manuálně opravit v databázi...což nebude hned, ale opravíme to....
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Krejca » 06.06.2007 16:47

červeňák píše:chtěl jsem se teda zeptat, nevim koho, asi marka, jestli nějak vytvoříte popř ošetříte to, aby se těm co přistanou do pole a ve výsledcích budou mít racing , dalo bodovat jejich uletěná vzdálenost tak jako kdyby tam měli landed ... myslim že se za současnýho stavu zbytečně přichází o body, i když v mym případě to je jedno že jo ale třebas upadne do poole někdo z čela tabulky(nedej bože :) ) a pak asi bude stát o každej bod he ? nejlepší je samozřejmě doletět že jo leč nedaří se vždy že jo 8)


Nebude stát o tu disciplínu vůbec protože se počítá jen 15/22 závodů :wink:
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod červeňák » 06.06.2007 17:03

Krejca píše:Nebude stát o tu disciplínu vůbec protože se počítá jen 15/22 závodů :wink:

a pokud poletim pouze těch 15 disciplin ? pokud člověk nebude mít čas aby letěl všech 22 tasků a podaří se mu zaletět třebas jen těch 15 tak dle mýho jde o každej bod he ?
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod Cadfael » 06.06.2007 17:10

Jsem si jistý, že nikdo výhrady nemá... A kdo jo, toho disconnectnu za letu ze serveru, aby viděl jaké to je :) Je to pochopitelně žert
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod M.Svozil » 06.06.2007 17:11

Už jsem řekl, Červeňák (JAN) a Genius (MD) budou opraveni, jakmile se k tomu dostaneme...žádné jiné požadavky na přezkum neregistruju...

Prosím věnujte tomu zvýšenou pozornost při přistání do terénu a pořiďte pro jistotu foto. Šak mi na to přijdeme :lol:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod červeňák » 06.06.2007 17:32

Cadfael píše:A kdo jo, toho disconnectnu za letu ze serveru, aby viděl jaké to je :)

hehe to mi připomíná diskuzi s jedním nejmenovaným plachtařským rozhodčím, že pokud si nezměníme era ve startovce na ty se kterejma skutečně nastoupime zavod, tak nam da -50b hned do začátku :twisted:
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod Cadfael » 06.06.2007 17:38

On to na rozdíl ode mě nepochybně myslel vážně... Já jen měl dojem, že agresivní Krejča je proti tomu uznat ti ten landing, tak jsem ho chtěl zastrašit :) Ne, je to opravdu jenom žert, samozřejmě.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Ďalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron