Den 6

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Poslaťod Lukas Chaloupka » 11.06.2007 08:45

nechci rýpat ale mám pocit že se cosi stalo s výsledkama day 6 na stránkách. Jukněte na to :twisted:
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod Cadfael » 11.06.2007 08:48

Je fakt, že jsem byl v první chvíli dost nasraný a pod vlivem adrenalinu, stejně jako Brano, protože špatně zvládám rozhodování ve stresu. Běžel čas, na serveru jely hlášky že stojí vlečné a BZ je blokuje - musel jsem se rozhodovat okamžitě a protože jsem neměl žádné další informace ani BZ neodpovídal, tak jsem se rozhodl ho odpojit. Kdybych věděl, že se po třech minutách připojení srovná a vlečné se rozjednou, tak bych na to samozřejmě nereagoval. Brano, tvá reakce mi v tu chvíli připadala vysoce nevhodná, nicméně když jsem schladl uvědomil jsem si, že nenadáváš mě, ale na situaci. Je to nakonec v logu, špatně jsem to pochopil. Prosím pochopte všichni, že když hostujete pro nějaké závody server, tak za něj cítíte odpovědnost -a pokud jsou nějaké problémy, člověka má snahu to řešit, aby závod proběhl dobře. A musím-li se rozhodovat mezi většinou a jedincem, tak já preferuji stav většiny, bez ohledu na to, zda ten jedinec jsem já, nebo kdokoli. Jinak samozřejmě není problém pustit server a vrátit se za tři hodiny, dokonce by mi to vyhovovalo výrazně víc.

Když to shrnu - tenhle problém s horším pingem je relevantní, a musíme hledat řešení, které nám umožní lítat pokud možno všem. Rozhodně bych byl proti tomu omezit ping pod 1000, to by byl kolaps a masivní disconecty i během letu. Buď musíme přesměrovat všechny, kdo mají problém s FPS nebo pingem na Markův server (nebo na můj, to je jedno, prostě dát jeden jako hlavní, a druhý záložní, který bude startovat v 20:00 a bude primárně pro lidi s problémy), a budou-li lidi o tom vědět, nebudou křečovat a vydrží počkat, nebo musíme hledat ještě jiné řešení. Ale nemůžu za letu vysvětlovat anglicky polákům, aby čekali, proč nezasáhnu atp. Ale bude potřeba se jasně domluvit, jak v takových situacích postupovat jednotně, aby to všichni chápali a nikdo to nebral jako osobní útok nebo podobně. Ta myšlenka hlavního a podpůrného serveru mi začíná připadat jako nejlepší, protože stejně díky bohu nikdy nezaplníme kapacitu celého serveru takže dva hlavní nutně nepotřebujeme.
Naposledy upravil Cadfael dňa 11.06.2007 09:06, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod VIZE » 11.06.2007 09:06

Lukas Chaloupka píše:nechci rýpat ale mám pocit že se cosi stalo s výsledkama day 6 na stránkách. Jukněte na to :twisted:


Ja jsem spokojen. Konecne poradny umisteni :D
Víťa Ženíšek
Obrázok
VIZE
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.04.2007 09:19
Bydlisko: Děčín, ČR

Poslaťod Jarouš » 11.06.2007 09:38

Pavel píše:Nevím proč, ale včera jsem měl problém s připojením......


Měl jsem stejný problém a rovněž jsem nic podobného ještě nezažil :!:

Na poprvé jsem nestihl minutu? na načtení scenerky a byl jsem odpojen.
Tak jsem si vzpoměl, že když se nejprve scenerka, třeba off-line alespoň jednou načte, tak podruhé jde rychleji. Provedl jsem a opravdu sescenerka se načetla ale byl jsem tam sám, tak jak píše Pavel, bez vlečných, mapy a ostatních. Nechtěl jsem ostatní blokovat, přeci jen jsem nevěděl, jak ostatní vnímají mě. Tak že jsem tomu vždy 2 min. dal a pak se odpojil. Takto jsem na MK srveru udělal asi 4x bez úspěchu, než vypršel Join-time. Tak že jsem přešel na druhý server s naprosto stejnou zkušeností , už jsem začal trochu propadat panice :evil: . Naštěstí na téměř poslední pokus se zadařilo .... Trochu nerozumím, jak se to mohlo stát, i přes to, že vždy mívám dobrý ping :?:

Jde technicky zařídit, aby se mohla scenerie načítat třeba 1min 30 s :?:

JP
Obrázok
Obrázok
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod ram » 11.06.2007 09:49

Tyhle problémy s připojením můžou potkat každého. Může být dokonce dobré připojení jak na straně hosta, tak hostitele, ale vinou nějakého routeru po trase se ping zvýší. Dokonce i při relativně dobrém pingu (cca 200ms) dochází občas k tomu, že ostatní dotyčného nevidí, nebo on nevidí ostatní. Opravdu se to po určité době uvede do normálu. Osobně bych se přimlouval za prodloužení Jointime, nebo Race In (každý o 5 min?, 10 minut snad nikoho nezabije). Tím by měl mít každý dostatek času na odlet. Netrpěliví ať si uvědomí, že stejný problém může potkat i je.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Pavel » 11.06.2007 09:50

Jarouš píše:Měl jsem stejný problém a rovněž jsem nic podobného ještě nezažil :!:

Tak že jsem tomu vždy 2 min. dal a pak se odpojil. Takto jsem na MK srveru udělal asi 4x bez úspěchu, než vypršel Join-time. Tak že jsem přešel na druhý server s naprosto stejnou zkušeností , už jsem začal trochu propadat panice :evil: . Naštěstí na téměř poslední pokus se zadařilo .... Trochu nerozumím, jak se to mohlo stát, i přes to, že vždy mívám dobrý ping :?:

Jde technicky zařídit, aby se mohla scenerie načítat třeba 1min 30 s :?:

JP

Tak to já jsem vydžel čekat max. 1 minutu a pak jsem se odpojil(násilně).
:evil:
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod bodlinka » 11.06.2007 10:18

Jenom technická poznámka - ping se IMHO kontroluje pouze během připojování k serveru, tzn pokud má někdo ping během připojení v limitu a pak mu během letu spadne pod limit, tak k žádnému disconnectu nedojde.

Jinak jsem ale také proti tomuto omezení - řekl bych, že problém je spíš na linkách s velkou ztrátovostí paketů a ping tady nehraje roli. Celkem bez problémů jsem lítal na GPRS připojení, kde je ping běžně kolem 800ms bez toho, abych blokoval ostatní.

Cadfael píše:Když to shrnu - tenhle problém s horším pingem je relevantní, a musíme hledat řešení, které nám umožní lítat pokud možno všem. Rozhodně bych byl proti tomu omezit ping pod 1000, to by byl kolaps a masivní disconecty i během letu. Buď musíme přesměrovat všechny, kdo mají problém s FPS nebo pingem na Markův server (nebo na můj, to je jedno, prostě dát jeden jako hlavní, a druhý záložní, který bude startovat v 20:00 a bude primárně pro lidi s problémy), a budou-li lidi o tom vědět, nebudou křečovat a vydrží počkat, nebo musíme hledat ještě jiné řešení.
Obrázok
bodlinka
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 02.06.2006 11:10
Bydlisko: Chrudim a LKZM

Poslaťod Cadfael » 11.06.2007 10:55

No pokud se zdá, že i lidem, kteří spadnou do statutu "neviditelný" a blokují tak ostatní, se vše spraví cca do tří minut, tak by to nebyl takový problém. Prostě počkáme a nebudeme na to reagovat. Já si myslel, že to blokování je trvalé - nevím jak to je doopravdy. Asi byl včera opravdu nějaký problém se sítěmi, byly bouřky či co. Já mám připojení 10Mbit/1Mb což by mělo stačit na 50 lidí bez zhoršení pingu čili v tom by problém být neměl.
Jinak není problém prodloužit jointime na 30 a start na 15, pokud s tím budou organizátoři souhlasit a nastaví tak tásky. Ale měli bychom dát asi upozornění na web, i anglicky, že v případě stojících vlečných je nutno pár minut počkat a nepodléhat panice... a pokud se nerozjedou třeba do 5ti minut, tak buď zrestartovat celý server, nebo odpojit každého, komu se nehýbá ping nebo nemůže komunikovat.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod chrobak » 11.06.2007 11:12

No ja sem mel vcera uplne stejny problem jak kluci, propojil sem se az napočtvrte... :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod Bedo » 11.06.2007 11:37

Cadfael píše:No pokud se zdá, že i lidem, kteří spadnou do statutu "neviditelný" a blokují tak ostatní, se vše spraví cca do tří minut, tak by to nebyl takový problém. Prostě počkáme a nebudeme na to reagovat. Já si myslel, že to blokování je trvalé - nevím jak to je doopravdy. Asi byl včera opravdu nějaký problém se sítěmi, byly bouřky či co. Já mám připojení 10Mbit/1Mb což by mělo stačit na 50 lidí bez zhoršení pingu čili v tom by problém být neměl.
Jinak není problém prodloužit jointime na 30 a start na 15, pokud s tím budou organizátoři souhlasit a nastaví tak tásky. Ale měli bychom dát asi upozornění na web, i anglicky, že v případě stojících vlečných je nutno pár minut počkat a nepodléhat panice... a pokud se nerozjedou třeba do 5ti minut, tak buď zrestartovat celý server, nebo odpojit každého, komu se nehýbá ping nebo nemůže komunikovat.



ako tebe chodia Milosi spravy ked som napisal ze treba pockat chvilocku a prosil o zhovievavost dokonca aj v anglictine a viac krat nedostal som odpoved len Brana proste kicklo a myslim ze niekto aj zareagoval ze OK ten co stal hned za Branom ked som ho poprosil aby pockal ?A najhorsie je ze ho kicklo ked uz letel za vlecnou :( Dik
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bedo
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 24.01.2007 13:25
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod Cadfael » 11.06.2007 12:02

Bedo, zprávy mi rolují dost rychle po okně co má pár řádků v DS helperu, a když to toho lidi ještě normálně komunikují a občas nějaký blb (s prominutím) pustí taskinfo, tak řadu řádků prostě nestihnu vidět... Pochop prosím, že je to záležitost rozhodování ve velmi krátkém okamžiku, pod tlakem, kdy nemáš dost informací... Kdybych zprávy od tebe zaregistroval, samozřejmě bych počkal, natolik mě snad znáš. Já jsem vám popsal, proč jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl - preferuji většinu a nemám-li dost informací, bohužel na to doplatí jednotlivec. Obávám se, že bude-li podobný problém a nevyřídí-li se do nějakého limitu budu muset postupovat stejně proti každému, i když za to nemůže - blokuješ ostatní, nemůžeš letět. Pro mě je důležitější aby mohla letět většina. A prosím nevyložte si to nikdo špatně, ale já osobně reaguji asi jako Jarda - pokud mám pocit, že blokuju ostatní, tak se okamžitě odpojím a ani by mě nenapadlo vyčítat někomu něco. Nemůžu přece požadovat, aby ostatní dopláceli na mé potíže, i když za ně sám nemůžu, ne? Mě se tenhle problém stal naštěstí jenom jednou, kdysi na batohu, a okamžitě jsem se odpojil a zabalil to, i když mě to mrzelo. Ale nechci tím vyvolávat hádku ani nic podobného, to nechť je prosím jasné... Jenom začínám mít pocit, že mi to někteří máte za zlé, a to bych opravdu nerad. Prosím pochopte, že hostovat pro ostatní server je o jisté odpovědnosti, vyvolává to stress když se objeví problémy, a to není nic přijímného. Hostuji samozřejmě pro vás všechny rád a dobrovolně, ale nerad bych si kvůli tomu uhnal žaludeční vředy :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Bedo » 11.06.2007 12:20

jo jasne ;) dik za vysvetlenie postaci len som bol zvedavy
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bedo
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 24.01.2007 13:25
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod Pavel » 11.06.2007 13:07

Cadfael píše: Jenom začínám mít pocit, že mi to někteří máte za zlé, a to bych opravdu nerad. Prosím pochopte, že hostovat pro ostatní server je o jisté odpovědnosti, vyvolává to stress když se objeví problémy, a to není nic přijímného. Hostuji samozřejmě pro vás všechny rád a dobrovolně, ale nerad bych si kvůli tomu uhnal žaludeční vředy :wink:

Já myslím, že jsi se zachoval zcela správně. Určitě by se měla preferovat většina před jednotlivci. Proto jsem se včera po každém připojení hned odpojil, protože jsem nevěděl, jak to moje připojení ovlivňuje ty ostatní a nakonec raději letěl offline. Teď vím, že příště zkusím ty 3 minutky počkat.
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod chrobak » 11.06.2007 16:26

no dostat 850b za přistání do pole není špatné ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod Semrad » 11.06.2007 17:29

Ono to neni jen v rychlosti pripojeni a pingu. Hodne do toho promlouva vykon kompu. Ja mam ping vetsinou okolo 85-150 a i na nizky ping se mi to dlouho nacita a nekdy to trva 5 minut nez se neco pohne a pak to treba dalsich pet minut doskakuje. Ja to resim tak, ze cekam a zeptam se jestli jsem prvni na startu. Pokud ano, tak opoustim server a zkousim to znovu. Nekdy je lepsi se pripojit dele, protoze pak je vetsi sance, ze se to vse nacte, jeste nez se dostanu dopredu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

PredchádzajúciĎalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron