Den 11

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Poslaťod Cadfael » 15.07.2007 19:36

co SpeedBattle - czech kanál? Mám pocit, že se poslední dobou na něj chodí trvale, nebo jinam?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Lukas Chaloupka » 15.07.2007 22:31

dobrý task - tlačil sem to co to šlo a ono to docela šlo. škoda dvou kardinálních chyb který m zakopali hodně hluboko :-( ale opravdu sem si to užil :-D
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod =M@trix!= » 15.07.2007 22:45

Jo mi se to taky líbilo. Až do Jeseníků naprosto v pohodě, po otočení Jeseníku to začalo trochu skřípat a natočil jsem jenom pár metrů a radši se vydal dál. Mezi Rýmařovem a Uničovem mě dohnal PIT, který startoval 25 minut za mnou.
On měl asi 1200, já ztěží 800 a lovil jsem co šlo, než mi poradil jeden super 3.8-4 stoupák. Pak jsem se ho snažil držet (nečekaně úspěšně ... :) ) takže jsem se celkem hezky vyvezl. Ulít mi asi 20km před letištěm, když jsem musel ještě dotáčet ...

PIT THANKS FOR HELP ... :!: :!:
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod bumper » 16.07.2007 00:44

No tak ja to tentokrat opravdu podelal, jeste jsem nechtel drazdit tocenim nizko smrcky, abych se nahodou nerozsekal, tak jsem zvolil pristani a opet se povedlo sednuti za -200 :? ... :roll: Docela trapas, kdyz koukam jak to vsem krasne letelo :cry:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod PIT » 16.07.2007 01:01

Milan! No problem - you were under right cloud but a little wrong place... :)

As for task - conditions were 'specific'. ;) Not often too strong and not always really wide... Also lots of clouds were too old to circling under them. Maybe coz of phase of start. Dunno. Anyway interesting task. :) Thanks Martin.

See you all day 12!

PIT

PS
Waiting for next AAT also in CZSK Cup.
PIT
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 26.06.2007 08:43

Poslaťod Semrad » 16.07.2007 16:17

PIT píše:Milan! No problem - you were under right cloud but a little wrong place... :)

As for task - conditions were 'specific'. ;) Not often too strong and not always really wide... Also lots of clouds were too old to circling under them. Maybe coz of phase of start. Dunno. Anyway interesting task. :) Thanks Martin.

See you all day 12!

PIT

PS
Waiting for next AAT also in CZSK Cup.


Thx Piotr. My next task will maybe more difficult. :twisted:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod maymar » 16.07.2007 17:50

Semrad píše:My next task will maybe more difficult. :twisted:


Oh no he just love difficult task - don't do that :D
maymar
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 29.11.2006 16:26
Bydlisko: Leszno Poland

Poslaťod Václav Kořínek » 16.07.2007 19:01

Martine, opovaž se!!! :twisted:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 16.07.2007 20:05

8)

Další ubrečený report je k přečtení na http://virtualsoaring-cr.tym.cz
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 17.07.2007 09:46

Semrad píše:8)

Další ubrečený report je k přečtení na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Mně tedy dělal průměr +2,5m/s. Což u ASWéčka dělá přeskok na 200km/h (jak jsem psal, brzo jsem to zavrhnul a letěl na 215km/h). Sem tam jsem natrefil na +3, ale ne stabilních. A dvakrát mi vario vylezlo na +4. Jenže to chtělo úplně jiný styl kroužení, takže jsem je stejně nevyužil. Opravdu ale začínám věřit v to, že Condor simuluje i tvar mraku podle síly stoupání pod ním. Vybírám si (pokud možno) takové ty "husté brambory" , ostře ohraničené a s "čepicí" (která v reálu je způsobená silným stoupáním, které "prorazilo" skrz mrak). K tomu si na spodní straně mraku hlídám takový vír, točící se mráček. Na 99% je právě pod ním stoupák (samozřejmě s opravou snosu větrem).
Po prvním otočáku jsem podle stanovené strategie letěl jihozápadním směrem, skz údolí. A právě z té strany na svahu Pradědu bylo nejsilnější stoupání dne. Trasu, kterou jsi zvolil ty, jsem zavrhnul při přípravě kvůli závětří za Pradědem.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod chrobak » 17.07.2007 10:59

no to ja sem si mohl nechat o +4 jenom zdát, nejlislnější sem měl +3,1 a to jenom jednou :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod =M@trix!= » 17.07.2007 11:21

měl si letět s PITem. pod 3.0 se točilo asi jen jednou .. :lol:
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Semrad » 17.07.2007 16:59

Václav Kořínek píše:
Semrad píše:8)

Další ubrečený report je k přečtení na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Mně tedy dělal průměr +2,5m/s. Což u ASWéčka dělá přeskok na 200km/h (jak jsem psal, brzo jsem to zavrhnul a letěl na 215km/h). Sem tam jsem natrefil na +3, ale ne stabilních. A dvakrát mi vario vylezlo na +4. Jenže to chtělo úplně jiný styl kroužení, takže jsem je stejně nevyužil. Opravdu ale začínám věřit v to, že Condor simuluje i tvar mraku podle síly stoupání pod ním. Vybírám si (pokud možno) takové ty "husté brambory" , ostře ohraničené a s "čepicí" (která v reálu je způsobená silným stoupáním, které "prorazilo" skrz mrak). K tomu si na spodní straně mraku hlídám takový vír, točící se mráček. Na 99% je právě pod ním stoupák (samozřejmě s opravou snosu větrem).
Po prvním otočáku jsem podle stanovené strategie letěl jihozápadním směrem, skz údolí. A právě z té strany na svahu Pradědu bylo nejsilnější stoupání dne. Trasu, kterou jsi zvolil ty, jsem zavrhnul při přípravě kvůli závětří za Pradědem.


Vasku, letel jsi online nebo offline. Nekdy je dost velky rozdil v pocasi. Jak jsme se bavili nedavno, tak to az takova vyhoda neni. Bud jsi opravdu naletaval cerstvejsi mraky nebo fakt nevim. Protoze mraky na vyber moc nebyly, takze zalezelo jestli jsi priletel vcas. Ja bych taky dopadl mnohem lepe, kdybych zustal pod tim prvnim mrakem. Staci se podivat na 91, ten tam zustal a prestoupal me. Startoval mozna jeste prede mnou, kdybych se ho drzel, tak jsem dopadl mnohem lepe. To zdrzeni byla moje chyba. Co se tyka preskokove rychlosti, tak jde o to, ze nekdy neni vyhodne letet rychleji viz minuly task. Ty jsi letel 155km/h ja 130km/h a meli jsme prumerku temer stejnou. Zalezi na rychlosti stoupani, podle toho si stanovim i preskokovou rychlost. Vyjimka je, kdyz specham k nejakemu mraku o kterem tusim, ze da vic. Taky to hodne ovlivnuje zpravy z eteru, ale ne vzdy(viz Krejca, te ma vzdycky super stoupani). :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 17.07.2007 17:28

To spíš záleží na rukách... :D
Letěl jsem offline, jako vždy. Osmá večer je pro mne nedostupná. Na prvním legu jsem měl podmínky na dvě věci. Kvůli "časové tísni" jsem startoval hned po otevření okna a po trati až ke kopcům jsem měl jeden velký rozpad. Možná je v offline menší výhoda silnějšího stoupání (to by ale byla chyba v Condorovi, měl by dávat podmínky stejné), nevýhodou ale je, že člověk nemá informace od ostatních.
Rychlost přeskoku si určuju takhle: první si nastavím na MCC průměr stoupání a letím podle toho. A až zjistím pořádně podmínky na trati (jak často se dělají mraky, jak dlouho vydrží, jaký je průměr stoupání, využitelná výška -tj. jaká je nejnižší výška, kde je ještě dost silné a "konzistentní" stoupání a pod kterou se nevyplatí jít, jestli se vyplatí točit až do základny nebo dělat jen kratší přeskoky...), tak podle toho si rychlost upravuji.
Ale hlavně, jak píšu v předchozím, vybírám si mraky. Ne vždy to vyjde, kolikrát musím zpomalit, abych se dostal pod další a velká nevýhoda tohoto je v malé dohlednosti (ikdyž tu mám nastavenou na max.). A zatím - to klepu na hlavu, teda na dřevo - to vychází.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 17.07.2007 17:36

Bohuzel i na technice (joy). Taky jsem si vsimal hodne tvaru mraku, ale musim rict, ze to nakonec bylo ruzne. Taky je ruzne, jestli brat dospele mraky nebo chmurky. Nekdy vyjde to, jindy zase ne. Proto si vetsinou pred startem zkousim ruzna stadia mraku. Podle toho stanovim strategii. Po prvnim chybnem rozhodnuti je strategie vetsinou na prd a to me prave bavi. Kdyby bylo vsechno predvidatelne, tak by to nebylo zabavne. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

PredchádzajúciĎalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron