Den 23

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Poslaťod Václav Kořínek » 07.10.2007 12:50

Task jako takový i s podmínkama považuju za dobrý. Ve své podstatě se dá zalítnout na pět, šest stoupáků. Ale proč tak nesmyslná zóna?! I v průběhu letu se mi potvrdilo, že její podlítnutí je nevýhodné, protože na druhé straně není jistota navázání do stoupání a je tedy dílem náhody (vím, že ti, co tak učinili, mi budou oponovat, ale na druhé straně je člověk nejlépe v 900m, což je 600m nad terénem. Měl jsem několikrát smůlu, že se nedal stoupák najít i ve větší výšce, pokud byl uzký a ke všemu díky vítru se často posouval) a přelet je taky nevýhodný, protože se musí hodně nastoupat (takhle jsem se rozhodnul a měl sice štěstí na solidní stoupání těsně u zóny, ale přesně ve 2000m skončilo. Musel jsem k nejbližšímu mraku, tedy na sever, tam jsem nastoupal málo na přelet a skončilo stoupání a znovu přeskok vedle. Tam to bylo natolik dobré, že jsem natočil 2500m a mohl jsem v klidu pokračovat). A pokud se odstartuje později, je malá šance na restart.
Samozřejmě beru, že jsou podmínky stejné pro všechny. Já jen, že i špička ve středu na TS "mrmlala"...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Krejca » 07.10.2007 13:51

Právě pro zítžení tam ta zona byla kdyby to bylo volné, tak ten task nebude tak zajímavý, mě se to líbilo.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Semrad » 07.10.2007 14:07

Krejca píše:Právě pro zítžení tam ta zona byla kdyby to bylo volné, tak ten task nebude tak zajímavý, mě se to líbilo.


No nevim co bys rikal, kdybys na konci te zony nic nenasel. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 07.10.2007 17:25

Tak jsem si to odletl offline, jen tak pro zajimavost, kolik mel Ivo prumerku? Kdyztak do pm, abysme nenapovidali nedelnakum. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Krejca » 07.10.2007 17:37

Ale ja sem vedel ze podletavat je to blbost, jenze zadnej poradnej stoupak jsem pred zonou nenasel tak jsem ji musel podletet nic jineho mi nezbyvalo. Do startovniho sektoru bych se nestacil dostat tak jsem to riskl.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Václav Kořínek » 07.10.2007 17:47

Právě na takových tascích (respektive při takových podmínkách) je offline velikým handicapem. Nemůže s nikým spolupracovat. Pokud jsem si tak všimnul, tak za celý průběh mistráku bylo jen jednou, že vyhráli "offlinisti". Jinak nemají moc nárok, pokud nejsou široké, silné a klidné stoupáky jeden vedle druhého. :wink: :)
Taková pomoc by se mi hodila třeba v kopcích za tou zónou - ve 1300m se nějak nedaly ty úzké turbulentní komíny trefit. To se ztrátou při nabírání výšky dělalo nějakých 15min, což se dohnat nedá.
Online lítat nemůžu, jednak mám volno jen jednou za tři týdny a ke všemu zapůjčený modem bez externí antény natáhnul ping tak, že bych dělal ostatním jen problémy. Škoda, že se nelítá jako v SBC...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 07.10.2007 18:18

Me to naopak jde offline lepe, stejne tak treninky. Jinak bych se zaradil na treti misto tesne za Krejcu. Jenze i kdyby se mi ve stredu podarilo podletnout, tak bych na tom byl mnohem hur, navic si myslim, ze by se mi ten druhy start nezapocital, takze bych mel uz na startu + 25 minut. Nejvic me stve, ze nedoletnu vsechny tasky, na cemz jsem si zakladal. :cry:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 07.10.2007 18:48

No jo, ale to jsi letěl svoje tasky, takže jsi věděl, jak ty podmínky vypadají. :wink: A tenhle poslední jsi letěl první online. Což je vlastně to samé. Já než si udělám přípravu, ztratím půl hodiny, k tomu 35min do otevření okna a už mi nezbývá čas na "zahřívací kolo". :) Pak se rozhodnu pro jeden mrak a ten točím a třeba vedle je o metr silnější. Při online si dáte vědět (když v něm někdo je), spolupracujete. Já se o něm nikdy nedozvím.
Na tréninky mi čas nezbývá vůbec.

Online jsem letěl dvakrát, podruhé se letělo s 18m a dokázal jsem to s ASWéčkem nandat klapkáčům... Co teda letěli na stejném serveru.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod chrobak » 07.10.2007 19:03

Nazdar chlapci...

přehodte mě pls. na dnešek, thx...
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod Semrad » 07.10.2007 19:05

Tak tohle vubec neni pravda, Testoval jsem svoje tasky jen ze zacatku, nez jsem pochopil co ktere pocasi dela a navic jsem nektery jeste upravil. Takze jsem letel offline, a to jsem nemohl vedet jake podminky budou. Naopak pak kdyz jsem to letel online, tedy podruhe, tak jsem byl vzdy horsi nez v testu. Tenhle task jsem letel online jen k zone, takze jsem nemohl podminky dal na trati predvidat. Start tasku je hodne o stesti, chytnes nebo nechytnes. To se neda opakovat. Je pravdou, ze mas hodne malo casu na offline pripravu, ale to je proto, aby si to zahrivaci kolo nedelal.:P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 07.10.2007 19:14

Jenom abych nebyl špatně pochopen - nestěžuju si, je to jenom povzdech. :wink:
Vím, že na lepší výsledky je potřeba hodně od toho se shora, my ostatní nemáme nárok. :D Prostě tobě, Ivovi, Krejčům a dalším nadělil dvojnásob a na nás nezbylo.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ARNOLD » 07.10.2007 19:24

Mohu poprosit o přehození na dnešek online.Děkuji
Obrázok užívateľa
ARNOLD
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.05.2006 12:21
Bydlisko: Družec

Poslaťod Semrad » 07.10.2007 19:24

Václav Kořínek píše:Jenom abych nebyl špatně pochopen - nestěžuju si, je to jenom povzdech. :wink:
Vím, že na lepší výsledky je potřeba hodně od toho se shora, my ostatní nemáme nárok. :D Prostě tobě, Ivovi, Krejčům a dalším nadělil dvojnásob a na nás nezbylo.


Me vynech Marek Ivo a Krejca si byli pridat. :lol: Ja pomalu zapadam do prumeru. Tak nejak si nepamatuju, ze bych mel stesti v nekterem tasku Cupu. Vsechno je to vydrene a tim padem delam i chyby v pilotazi a ve stresu dost fatalni(viz streda).
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod ARNOLD » 07.10.2007 19:25

Mohu poprosit o přehození na dnešek online.Děkuji
Obrázok užívateľa
ARNOLD
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.05.2006 12:21
Bydlisko: Družec

Poslaťod chrobak » 07.10.2007 19:37

nebo jestli možu poprosit, pošlete mi někdo heslo do pmka...
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron