Regulérnost dne 23

Fórum našich prvních velkých oficiálních závodů

Je Den23 regulérní?

Hlasovanie končí za 11.10.2007 04:21

Ano
16
84%
Ne
2
11%
Dal bych možnost opravného letu
1
5%
 
Celkom hlasov : 19

Regulérnost dne 23

Poslaťod M.Svozil » 04.10.2007 04:21

Dostal jsem podněty..zejména z polské strany, které považují podmínky na startu Dne 23 za neregulérní. Musím říct, že jsem je zprvu odmítl, ale protože jsem ještě v noci letěl AcesHigh, kde jsem se dostal do podobných komplikací..dívám se na věc teď úplně jinak. Jen krátké porovnání.
Do hry jsem vstoupil asi s 10 min. zpožděním, možná déle...byl nastaven vlek do 1000 m kvůli vzdálénému startu (13 km) držel jsem se ve vleku co nejdéle a vyhlídl si mrak ve start sektoru. Tam byly nějaké 2 metry.. dostoupal jsem potřebnou výšku a čekal na startu až bude na kurzu nějaký mrak, zatím co všichni vyrazili téměř do čisté...měl jsem přes 12 min. čas tedy v podstatě bez problémů.

V AH jsem se rovněž vstoupil do hry asi 8 min. před koncem join time. Vlek do 700m. Start ve 3000m ovšem. Základny 3300 a výše..upíchl jsem se pod mrak +4, který ale skončil ve 2200. Provenance..aktivita low a letiště v rovince..nejbližšší mrak cca 12 km, svahhu se nedalo příliš využit. Mířím, dotačím už jen na 2,8 do 3300m, vracím se zpátky na start, tam po mracích ani památky, takže uhýbam ke svahu, kde se drželi všichni pod jediným možným mrakem 10 km od start sektoru proti větru. do startu chybělo 5 min. Mrak jsem jen prolítl, protože základna byla opravdu nízko a šel jsem na start. Krátké startovní okno mě donutilo odejít co nejdříve..sice o 300m pod startem, ale po trase se dělal pěkný mrak..byl asi 15 km daleko..S F0 jsme tam dolítli a po 2 min. hledání jsem se rozhodl pro restart... vrátil jsem se zpět v 1750 m a měl jsem 12 min. do zavření okna. Výsledek byl samo takový, že mrak u startu dal jen 2,8 a jástartoval asi z 2100m...takže jsem si ještě polepšil, ale jít tam dopředu do kopců z té výšky by dopadlo ještě hůř.

Takže jsem byl hodně naštvanej...nedosáhl jsem startovní výšky ani při prvním pokusu, protože jsem se pozdě připojil... a navíc počasí okolo startu v podstatě nedávalo možnost restartem si polepšit.

Co tím vším chci říct. Jedná se mi o to, že ti se připojovali později na našem serveru, tedy vyjma mě, ale Krejča se snad připojil úplně poslední nebo možná PIT..tak neměli stejné podmínky pro dosažení startovní výšky, jako piloti, kteří se připojili dřív..tedy vzhledem ke konstalaci místa vzletu, místa startu a termiky okolo 2 m/s. Rovněž , pokud někdo udělal chybu při startu, tak na dobrý restart to už asi nevycházelo.

Je mi jasné, že tento problém bude vždy, ale v tomto případě hrál tento moment možná mnohem větší roli, než jindy.

Proto nechávám hlasovat o platnosti této disciplíny. Osobně bych byl možná pro anulování, protože na AH jsem se s Eaglesem kvůli tomu taky dost chytl a myslím, že tam to regulérní příliš nebylo, i když jsem nakonec dolítl třetí, Anebo dát těm, co chtějí letět znovu možnost náhradního letu, řekněme v pátek ve stejnou dobu, s tím, že startovní okno se prodlouží z 20 na 30 min.
Naposledy upravil M.Svozil dňa 04.10.2007 10:11, celkovo upravené 1
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Krejca » 04.10.2007 07:14

Ne, Marku já bych nikomu nic z takového důvodu nedal. Já sám jsem se připojil 6 minut před koncem join time. Čili dost pozdě. Ale o to vůbec nejde.

Na co se Marku na stránkách dozvídáme briefing hodinu předem??? Aby si každý rozmyslel, kdy co a jak. Takže když viděli, že start je daleko, mraků nebude tak moc, čas už pokročil a termika okolo 2m/s, tak si to mohli spočítat, že nemají přijít úplně až na konci join time.

Aces High nelítám tak nevím nemůžu posoudit.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Ivo Kulich » 04.10.2007 09:09

Mám na to stejný názor jako Krejča.Od toho je briefing.
Jinak já jsem se vracel na druhý start asi po pěti minutách a v pohodě.Je to závod :wink:
Ivo Kulich
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 25.05.2006 14:03
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Poslaťod valajda » 04.10.2007 09:19

Sice jsem to ještě neletěl, takže se mi stane třeba to samé, ale myslím, že závod nezačíná průletem startovní páskou! Pokud to nebylo nějak zdržovaný někým s velkým pingem, ale šlo jen o to, že se připojili pozdě, je to jejich boj....Tak holt museli startovat níž, myslím, že v RL to není nic neobvyklého, když jsou horší podmínky...nebo se pletu?! 8)
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod ram » 04.10.2007 09:54

Taky si myslím, že podmínky jsou regulérní. Všichni mohli vidět task hodinu před připojením a rozhodnout se jak budou postupovat. Nakonec ani já ani MSE, kteří jsme to taky na začátku pěkně pohnojili, proti tasku neprotestujem. Holt takové jsou závody a za špatné rozhodnutí se platí.
Trápí mně ale jiná věc a sice zamrznutí mého Condora po otočení 2.otočáku. Pokud bych to letěl znovu, tak bych určitě postupoval jinak, protože vlastně znám podmínky na trati. To se mi nezdá správné. Na druhé straně, do cíle mi nechybělo mnoho (na dokluz asi 700m), a tak si myslím, že body za vzdálenost, kterou jsem skutečně ulétl, taky nejsou úplně spravedlivé. Nechám to vás.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod M.Svozil » 04.10.2007 10:09

Já se nad tím Radku zamyslím a dám vědět ještě dnes..btw..co log?
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod ram » 04.10.2007 10:23

Nikdo na druhém serveru neletěl.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod M.Svozil » 04.10.2007 10:31

OK..díky...ještě dodatek k tomuto tématu...:
dospěl jsem k názoru, že okno typu 20 nebo 30 nebo 35 minut je kravina...podle mého názoru by buď měla být použita regatta nebo minimálně hodinové okno...ostatní varianty mezitím vyvolávají akorát problém jak při letu, tak i po něm.
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Semrad » 04.10.2007 16:33

Regulerni to bylo, jen trochu nestandartni. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Fazol » 04.10.2007 18:32

Letět se to dalo. Já jsem třeba po druhém otočení startu nastoupal 2900 metru a v pohodě přelétl tu zonu. Je to hlavně taky o štěstí samozřejmě. Prostě se Polákům nevydařil začátek,nic víc nic míň. Příště se nevydaří třeba mě , nebo někomu jinemu. Já osobně považuju podmínky za regulérní.
Obrázok
Fazol
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 04.02.2007 11:46
Bydlisko: Frýdlant nad Ostravicí

Poslaťod Krejca » 04.10.2007 18:50

Přesně tak, plachtění není jenom o tom letadle a pilotovi, ale o počasí a to převážně o něm. Teď na Mistrovství Evropy v francouzském Issoudunu se lítalo ve sračkách a to zvláště první den byl vliv pořadí startovního roštu uplně jasným ukazatelem jaký pořadí na gridu může mít vliv na výsledek disciplíny a také celkového umístění.

Ti co v 18m třídě startovali na začátku roštu, tak stihli nastoupat a odstartovat téměř hned po otevření okna. Ostatní měli smůlu nad startovním sektorem se udělala bouřka spousta lidi sedla a nekteří musely počkat a startovat až za hodinu. Ve výsledcích byli ti co byli na začátku gridu 18m třídy všichni na předních místech a zbytek buď po polích a nebo o dost pomalejší. Takže tam by si s tím co tu řeší poláci mohlo stěžovat půlka gridu. Prostě sorry.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod =M@trix!= » 04.10.2007 21:36

Krejca píše:Ne, Marku já bych nikomu nic z takového důvodu nedal....

Na co se Marku na stránkách dozvídáme briefing hodinu předem??? Aby si každý rozmyslel, kdy co a jak. .... tak si to mohli spočítat, že nemají přijít úplně až na konci join time.


+1 odemne - nikdo jim přece nebrání aby se připojili včas ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod ARNOLD » 04.10.2007 22:54

Ano tak to prostě je. V našem oblíbeném SIMULÁTORU !!! se vždy vyplatí připojit se co nejdříve a co možná nejpozději odejít na trať. Samozřejmě záleží na hodině a datumu každého tasku(ale také na výdrži zavodníka.Mě to třeba krajně nebaví plácat se hodinu u letiště, ale to je tím,že lítám převážně off line)ale ve většině případů toto pravidlo platí.Poznal jsem to při prvním ročníku Lowlands cupu.Myslím,že pamětníci MH a MK to potvrdí. :oops:
Obrázok užívateľa
ARNOLD
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.05.2006 12:21
Bydlisko: Družec

Poslaťod PIT » 08.10.2007 20:01

Well gents... I've started at 1000 m. :( Look at my igc... :/

Would be nice to refly (or fly another, similar task rather) this day, but as I see it is not popular idea... Well - It is ok, no problem - my fault - i entered game seconds before server close... I oversleep in fact. :|

Anyway - If I can suggest smthng for future... When rules or weather conditions aren't "user friendly"* (e.g. short start window; late hour; weak thermals; rare thermals; regatta start etc) let's do airborne start, please! It will be fair and the same possibility of good start to all.
Just my 5c.

* By this I mean 'user can enter server at last minute of open server and still be able to get good position to start'. When conditions are OK and time to open start line is enough it is ussually not problem.
PIT
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 26.06.2007 08:43

Poslaťod Václav Kořínek » 09.10.2007 07:47

Nejlíp to popsal Martin: regulérní, ale nestandartní. Přimlouval bych se pro dodržování 60min okna nebo regaty.

Malý problém bych viděl v tom, že ne každý má "rychlý" net. Sice se může snažit připojit na začátku jointime, ale než se opravdu připojí na server, uběhne pěkných pár minut. A když se k tomu sejdou takové detaily, jako start daleko od místa vzletu a velice krátké startovní okno, má jistotu, že neodstartuje ideálně.
Proto si myslím, že by mělo být nastavené okno na "pevný" počet minut a dělat tasky taky trochu víc podle logiky. Tedy aby nezáleželo tak moc na náhodě (v těhle podmínkách byla opravdu náhoda narazit na silnější - nebo vůbec na nějaký - stoupák, který by fungoval dostatečně vysoko, aby se dala zóna přeletět, nebo aby se dala podletět a byla přiměřená šance na stoupání za ní v malé výšce). Bylo dost velké procento čisté termiky a Condor bohužel nesimuluje vytvoření termiky podle povrchu jako v reálu (tím chci říct, že nejde si vyhlédnout tmavší pole a čekat, že tam "něco" bude. V Condorovi dokonce stoupák cestuje po zemi s vítrem - neutrhne se bublina, ale opravdu je stoupání od země a pohybuje se. To v reálu taky není).
S tím souvisí i třeba umístění startu. Ztrácet drahocenné minuty vlekem do sektoru...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Ďalší

Späť na CZ-SK Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
cron