Scenerie Japonsko

Fórum pro vývojáře scenerií a objektů
Forum for developers

Scenerie Japonsko

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 16:25

Tak to zatim vypada, ze to myslim vazne, tak vypoustim prvni oficialni oficialni zpravu. Dlouho jsem hledal lokalitu, castecne horskou a castecne rovinnou. Zprvu to vypadalo, ze jsem vybral tu nejlepsi pro shaneni podkladu. Jak jsem se mylil. Nekolik dni jsem hledal souradnice letist v urcenem prostoru. Pak jsem zacal davat dohromady textury, jenze jsou dost specificke pro Japonsko. Puvodne jsem to chtel delat verne podle podkladu, ale to neklapne. Google Earth zrovna v tomto miste neni moc zdilny a to hafo poli me silne opotilo a to nemluvim o hodne velkych a roztazenych mestech. Pro prvni verzi jsem neco naladil a dal do jednoho ctverce na kterem jsem se ucil. Neni to zrejme stale konecna, bude se to stale vyvijet dokud mne neklepne. Dva dny jsem jen ladil textury lesa a nedoladil tak, aby se mi to libilo a tak jsem sahl k zoufalemu kroku a zapujcil jsem si textury od Milose, samozrejme za jeho vedomi. To jsem nemel delat, protoze to je tak dokonale, ze se mi nic podobneho asi nepovede. :lol:

Davam sem pocatecni screeny a zajimalo by me jestli to je bratelne a nebo je to hnusnejsi nez Madarsko. :P Nemazat med kolem huby, pekne kritizovat, abych nedelal neco zbytecne. :wink:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 19.12.2007 16:42

Nebudu pochlebovat, ale bude to dobré! Doporučuju zaostřit ve photoshopu pole - funkce doostřit nebo zaostřit, nebo tam překrýt ostré černé okraje s jakousi průhledností. Piplačka, ale půjde to. Barva řek je mě moc japonská :), ale jsem poslední, kdo by ti je kritizoval, protože jsem nad tím strávil asi dvacet hodin a správnou barvu jsem nenašel.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 16:50

Barvu rek maji takovou nejakou divnou, takovou zeleno modro nejakou. Z tech poli me klepne, oni je tam maji uplne vsude a hodne pravidelny, budu muset delat jeste nejake, aby to bylo rozmanitejsi. Photoshop se teprv ucim, tak snad na neco prijdu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 19.12.2007 16:55

jsi na velmi dobré cestě stát se bláznem jako já, a my z toho budeme kořistit až budeme šplhat na horu Fujijamy, nebo jak se to jmenuje :)
Rozhodně dokončit prosím! :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 16:56

Asi se s tim nebudu tolik mazat, to bych pak nemel v dalsich verzich co zlepsovat. :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 17:59

Tohle je uz moc co? :?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 19.12.2007 18:04

skoro bych řekl, že ne, že je to akorát - zkus dát u těch polí vyšší průsvistnost, tím se ti to víc sladí s podkladem a ta ostrost se trošku zjemní. Podle mě je to mnohem lepší než předtím...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 19:25

A co tohle? Stahl jsem kryti.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 19.12.2007 19:35

podle mě je to přesně ono... ale to vypadá, že jsme jediní dva, kdo čtou fórum.. :) nechme vyjádřit i někoho dalšího :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod chrobak » 19.12.2007 19:44

vypadá to pěkně Martine ale ta barva řeky mi tam moc nesedí - možná bych to trochu ztmavil...ale jinak moc pěkné fakt ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod =M@trix!= » 19.12.2007 19:49

můj skormný názor je, že by nemuselo být špatné dát té vrstvě s polem trošičku průhlednosti aby se to mírně mixlo s tím renderovaným podkladem ... :wink: ... jinak barvy přesně japonské jaro nebo podzim (léto bývá zelenější) ...

jinak pochvala pro martina a já jdu hledat nějaké jiné téma než Tenerife - tohle mě jasně trumfuje ... :oops:
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 20:03

chrobak píše:vypadá to pěkně Martine ale ta barva řeky mi tam moc nesedí - možná bych to trochu ztmavil...ale jinak moc pěkné fakt ;)


Barva reky neni finalni, kdyz se clovek podiva na Google maps, tak je kousek reky zeleny, kousek modry, kousek hnedy nebo dokonce zluty. Jak jsem koukal, tak vetsinoureka nema jedno koryto a je to takovy propletenec, jenze to s 1 pixelem udelat moc nepujde. Tahle reka je 3 pixelova. Urcite se o neco pokusim, vymyslet nejaky figl nebo holt pouziji Milosuv. A pak bude milos zapsan jako hlavni tvurce.:wink: :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 19.12.2007 20:05

=M@trix!= píše:můj skormný názor je, že by nemuselo být špatné dát té vrstvě s polem trošičku průhlednosti aby se to mírně mixlo s tím renderovaným podkladem ... :wink: ... jinak barvy přesně japonské jaro nebo podzim (léto bývá zelenější) ...

jinak pochvala pro martina a já jdu hledat nějaké jiné téma než Tenerife - tohle mě jasně trumfuje ... :oops:



Pole maji 70% kryti, mozna by to jeste sneslo. Me zabije to vecne prevadeni do DDS, nez vyladim textury.

Tenerife dodelej, me to bude nejaky rok trvat. :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Cadfael » 19.12.2007 20:13

Převáděj jenom jeden čtverec, to trvá u mě cca 2 minuty. Dělám to tak, že přejmenuju složku Textures a Textures ve Working, pustím CST a ten je šedý, bez textur. Pak dám import jednoho čtverce a vytvořím DDS. Z nové složky Textures v hlavním adresáři scenerie vykopíruju všechny DDS, které mají větší velikost (je jich asi dvanáct) do původní složky Textures, tu novou smažu a starou přejmenuju zpátky. ... Novou složku textures ve working jenom smažu, přejmenuju starou zpátky a naimportuji do ní tu jednu texturu taky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod swt » 20.12.2007 09:43

Mě hodně tluče do očí ta řeka v horách přijde mi hrozně výrazná ale neporadím co/jestli s tím jde dělat, jinak to vypadá dobře. Japonsko je zajímavý, někdy bych se tam rád podíval, ale je to daleko :)
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Ďalší

Späť na Scenery development

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron