Dva nebo jeden komín u defaultní továrny?

Fórum pro vývojáře scenerií a objektů
Forum for developers

Jeden nebo dva komíny u továrny?

jeden
3
14%
dva (jak to je)
8
38%
je to jedno
10
48%
 
Celkom hlasov : 21

Dva nebo jeden komín u defaultní továrny?

Poslaťod Cadfael » 19.06.2008 17:58

Jeden člověk mi teď nasadil brouka do hlavy ohledně továren v CR a SK. Já tam používám kostku, která má dva komíny - vyšší a nižší.

Obrázok

Konkrétně v Brně máme ale "jednokomínovky". Já pro ty dva komíny žádný zásadní důvod nemám, tak nějak mi to přišlo "estetičtější", na druhou stranu není problém jeden dát pryč. Pokud by měl někdo chuť hlasovat, co mu přijde z hlediska scenerie a defaultních továren více "realistické", jestli jeden komín, nebo dva, tak prosím hlasujte. Budu li vidět všeobecné nadšení pro "jednokomínovky", zvážím likvidaci menšího komínu. Ale není to nijak podstatné.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod falkon » 19.06.2008 20:46

A co tak spravit klon aktualneho stvorca, z ktoreho sa ten komin vymaze, a tak to budes moct striedat - niekde pouzijes stvorec s dvomi kominmi, niekde ten s jedenym? Ale to je asi zbytocne, co?
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod swt » 20.06.2008 09:51

Faktem je, že většina továren (a vůbec industriálních instalací) má komín jeden (výrazný komín, malinkejch či výrazně menších má často samozřejmě víc). Asi by bylo "správnější" aby tam byl jen jeden (IMHO).
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 20.06.2008 15:17

K přesně stejnému zjištění jak píše Sváťa jsem došel dnes cestou do Zlína, kdy jsem jednak zkoumal všechny továrny po cestě, a potvrdil mi to i bývalý ředitel fabriky v Bíteši, co jel se mnou se slovy - "ty komíny jsou tak sviňsky drahý, že málo kdo jich může stavět víc" :) Dám tam jeden komín, a trošku vyšší. Byla by samozřejmě možnost udělat výměnnou kostku s dvojkomínem, kterou by si dvojkomínový fanatik mohl nahradit default, ale pochybuju, že by o to někdo zvlášť stál. Ale pokud ano, problém to nebude.. Dělat dvě kostky fabriky už nemůžu, jsem na hranici s počtem typu objektů... Zase ta optimalizace.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bumper » 20.06.2008 19:09

Cadfael píše:K přesně stejnému zjištění jak píše Sváťa jsem došel dnes cestou do Zlína, kdy jsem jednak zkoumal všechny továrny po cestě, a potvrdil mi to i bývalý ředitel fabriky v Bíteši, co jel se mnou se slovy - "ty komíny jsou tak sviňsky drahý, že málo kdo jich může stavět víc" :) Dám tam jeden komín, a trošku vyšší. Byla by samozřejmě možnost udělat výměnnou kostku s dvojkomínem, kterou by si dvojkomínový fanatik mohl nahradit default, ale pochybuju, že by o to někdo zvlášť stál. Ale pokud ano, problém to nebude.. Dělat dvě kostky fabriky už nemůžu, jsem na hranici s počtem typu objektů... Zase ta optimalizace.


Hlavne at je peknej ten nejdulezitejsi komin :-D Brno Komin !!! Ostatni kominy jsou mi sumafuk, jestli tam bude jeden, nebo dva.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 20.06.2008 19:15

ježíš, Bumpere, jestli myslíš ten maloměřický, tak ta sviňa má tak 200m :) Já uvažuju, že použiju do té kostky cca 100m, a ten druhý naopak zmenším na malý komínek, aby nebyl nápadný, ale dělal "atmosféru" :) No ale možná udělám "Brnokomín" jako sólo objekt, jestli nezapomenu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bumper » 20.06.2008 19:51

Cadfael píše:ježíš, Bumpere, jestli myslíš ten maloměřický, tak ta sviňa má tak 200m :) Já uvažuju, že použiju do té kostky cca 100m, a ten druhý naopak zmenším na malý komínek, aby nebyl nápadný, ale dělal "atmosféru" :) No ale možná udělám "Brnokomín" jako sólo objekt, jestli nezapomenu.


Ale houbelec, myslim sidliste Brno Komin, to co jses u nej tak namordoval s tim postavenim panelaku :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 20.06.2008 20:05

Bože, jsem blb :) Jsem tak zaujat těmi komíny (čím větší blbost, tím víc to člověka zaujme a vzruší) že mi to došlo až teď :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno


Späť na Scenery development

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron