Valajdovi pokusy o tvorbu letišť

Fórum pro vývojáře scenerií a objektů
Forum for developers

Poslaťod Cadfael » 17.10.2009 08:09

Jakýkoli 3d editor, který umí výstup do formátu 3ds. 3dsMax, a nebo free editory Wing3d, blender a nejvíce dostupný a pravděpodobně nejjednodušší Sketchup od google. Mám člověka, který z modelů z free verze Sketchupu umí přímo udělat export do 3ds (má verzi pro, která ho obsahuje). Pokud se někdo do objektů pro condora chce pustit, platí pár omezení:

- osa X je otočena o 90 stupňů, ale to se dá snadno na závěr otočit
- polygony používat pro v condorova v desítkách a ne stovkách, čím jednodušší objekt, tím lépe.
- textury musí mít formát čtverce, max 512x512 ppx.
- počet textur co nejmenší, 1-2
- měřítko je v condorovi v unit, tuším že 5m v condorovi odpovídá 5cm v Sketchupu

Co se týká mě, uvítám přednostně pomoc s letišti, jiné objekty jako takové nepotřebuji a už ani asi další nebudu moci přidat (CR), vyjma snad pár velmi významných a krásných dominant (žádná mě ale momentálně nenapadá).
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Milan Surovčík » 17.10.2009 09:16

Cadfael píše:Jakýkoli 3d editor, který umí výstup do formátu 3ds. 3dsMax, a nebo free editory Wing3d, blender a nejvíce dostupný a pravděpodobně nejjednodušší Sketchup od google. Mám člověka, který z modelů z free verze Sketchupu umí přímo udělat export do 3ds (má verzi pro, která ho obsahuje). Pokud se někdo do objektů pro condora chce pustit, platí pár omezení:

- osa X je otočena o 90 stupňů, ale to se dá snadno na závěr otočit
- polygony používat pro v condorova v desítkách a ne stovkách, čím jednodušší objekt, tím lépe.
- textury musí mít formát čtverce, max 512x512 ppx.
- počet textur co nejmenší, 1-2
- měřítko je v condorovi v unit, tuším že 5m v condorovi odpovídá 5cm v Sketchupu

Co se týká mě, uvítám přednostně pomoc s letišti, jiné objekty jako takové nepotřebuji a už ani asi další nebudu moci přidat (CR), vyjma snad pár velmi významných a krásných dominant (žádná mě ale momentálně nenapadá).


ok pokusim sa urobit zilinu a hrady v okolii
So sketchupom viem robit uz asi tri roky
Obrázok
Obrázok užívateľa
Milan Surovčík
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31.05.2009 14:17
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Cadfael » 17.10.2009 09:39

V Žilině mám sportovní halu a Plavecký hrad tuším, a nějaké v okolí jsou možná ve Slovakii hotové. Podívej se raději napřed prosím co už je. Tyhle objekty by ale šly až do budoucí Slovak rep, SlovakiuCE už měnit nebudu...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Milan Surovčík » 17.10.2009 10:00

Cadfael píše:V Žilině mám sportovní halu a Plavecký hrad tuším, a nějaké v okolí jsou možná ve Slovakii hotové. Podívej se raději napřed prosím co už je. Tyhle objekty by ale šly až do budoucí Slovak rep, SlovakiuCE už měnit nebudu...


plavecky to asi nebude
Obrázok
Obrázok užívateľa
Milan Surovčík
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31.05.2009 14:17
Bydlisko: Žilina

Poslaťod valajda » 16.11.2009 03:16

Nechtělo se mi spát, 25.listopad se blíží, tak jsem vytvořil další dvě budovy broumovského letiště...celek teď vypadá takto...

Obrázok

A dodělané objekty jsou tu

Obrázok

Obrázok

Chybí tedy už jen jedna budova.... :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Cadfael » 16.11.2009 08:52

to je skvělé, těším se a jistě nejen já...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

broumov

Poslaťod Hans » 16.11.2009 23:19

Skvělé, moc Ti fandím, ještě nějaká další- odlehčilo by to moc Milošovi.
Obrázok užívateľa
Hans
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 09.01.2007 23:35
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 21.11.2009 04:15

Po nezdařené účasti na OCC2009 jsem se rozhodl dodělat alespoň tenhle restík...

Obrázok

Obrázok

Tím by mělo být modelování LKBR hotové...

Obrázok

Obrázok

Takže zbývá to přetransformovat a usadit do Condora, protože tam nás zajímá, jak to bude vypadat, no ne? :wink:

Dojem z prvního modelování? Umím udělat domečky, otexturovat je a netrvá mi to ani moc dlouho, všechny budovy mají dohromady 3 soubory textur, příště už je budu dávat naráz, dodatečné seskupování zabere skoro víc času jak tvoření. :roll:

Děkuji Milošovi za průběžné konzultace a snad i budoucí usazení a použití v jeho scenérce! :P
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 05.01.2010 22:02

Obeslal jsem autory MSFS letišť, ale pořád nedostávám žádnou odpověď, sám se neumím rohodnout, které letiště udělat, takže jsem se rozhodl vyhlásit takovou malou

:!: SOUTĚŽ :!:

Kdo mi nejdřív dodá nafocené letiště - tzn. hangáry, budovy pokud možno ze všech stran (co nejvíc z dálky, aby se neprojevila perspektiva) a nějaké celkové pohledy na letiště - s tím letištěm začnu...

posílejte na e-mail... :lol:

P.S. Tak a je to, buď nedostanu nic nebo budu mít plnou schránku... :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Cadfael » 06.01.2010 09:18

Valajdo, já už většinu letišť mám nafocenou. Psal jsem ti přes ICQ a na ftp máš to letiště co jsi chtěl, návod a další soubory. Koukni se na to. Pokud někdo chce něco fotit, ať se raději napřed tady zeptá, zda už to letiště nemáme...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod valajda » 06.01.2010 14:05

Chtěl jsem jen trochu motivovat... :)
na ftp jsem koukal, na Nové Město, které jsem chtěl dělat, je jen ten addon do MSFS, který jsem ti snad i posílal já...textury do hry jsou ale nějaké překódované, nepovedlo se mi je ani otevřít ve photoshopu, tak proto jsem nabízel jiné letiště...
Jestli víš,kde dělám chybu-jak je zobrazit normálně, tak se pustím do Nového Města, protože je mi nejbližší, ale jinak je mi to v zásadě jedno.
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Cadfael » 06.01.2010 14:42

je na to převodní program pro textury z MSFS, zná ho Jirka Brožek, zapoměl jsem jak se to jmenuje. Zkusím se ho zeptat.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 06.01.2010 16:09

Bud DXTbmp z http://www.btinternet.com/~mnwright/ nebo ImageTool z FS SDK.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod valajda » 06.01.2010 22:03

Děkuji DXTBMP bude stačit.
Takže začnu s Novým Městem, Poříčím a zkusím použít alespoň vytvořené textury z MSFS, snad to trochu ulehčí práci... Zítra ještě na zkoušku :roll: , ale pak o chvilkách začnu :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod t.jilek » 08.01.2010 21:21

valajda píše:Obeslal jsem autory MSFS letišť, ale pořád nedostávám žádnou odpověď, sám se neumím rohodnout, které letiště udělat, takže jsem se rozhodl vyhlásit takovou malou

:!: SOUTĚŽ :!:

Kdo mi nejdřív dodá nafocené letiště - tzn. hangáry, budovy pokud možno ze všech stran (co nejvíc z dálky, aby se neprojevila perspektiva) a nějaké celkové pohledy na letiště - s tím letištěm začnu...

posílejte na e-mail... :lol:

P.S. Tak a je to, buď nedostanu nic nebo budu mít plnou schránku... :lol:

Uz jsi neco dostal?
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na Scenery development

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron