den 3

Největší mezinárodní soutěž v sezóně

Poslaťod valajda » 09.11.2007 09:17

chrobak píše:jaaj to byla zase bííída, a ještě mi započítali špatný výsledek, měl sem 113 a ne 98...


To se ozvi, Andreas ti to určitě opraví. Pokud jsi restartoval task, SeeYou si toho nemuselo všimnout, taky už se mi to vloni stalo!
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Václav Kořínek » 09.11.2007 09:19

Asi budu sám, ale až do půlky předposledního legu to bylo (podmínky) docela dobré. Před startem (s tím jsem počkal do 13:15) se udělaly v prvních kopečkách, necelých 10km před otočákem dva vysoké mraky, takže opatrněji, na 200km/h, k nim. V > +3,0 natočit do základny a přes otočák "delfínem" na 220km/h až na devátý kilometr před 2TP. Tam byly dva mraky vedle sebe, ale chvíli předtím se vlevo udělal nový. Pod ním jsem chytil zase +3. MCC šel ke mně, jenže když jsem došplhal do 1900m, tak to zesláblo natolik, že jsem raději šel otočit. Potom podle plánu vpravo nad moje zakleté sedlo (které mne stálo celkové šesté místo v CZSK). Tam pod jedním mrakem dvě otočky, ale nechal jsem toho, protože to tam lítalo -3 +4 a šel jsem trochu severovýchodně pod čerstvější mrak. Ten dal sice jenom něco málo nad +2 a zase v 1900m konec, ale natočil jsem dost na přeskok přes údolí. Před Baraniecem pod dvěma mraky nastoupat do 2300 a zase na 220km/h až k Oravě. Po ní jsem měl v plánu jít vpravo a dostat se na nasluněné svahy Tater, bohužel Thermoska byl jiného mínění. V půlce legu jsem nalítnul ještě +3 v čisté, ale zase jenom do 1900m a směrem k Tatrám (k plánované trase) nebylo nic. Po trase bylo pár cumulů v kopcích, ale dostat se k nim... Přišlo to, čeho jsem se obával a co jsem si vyzkoušel před startem - vítr příliš slabý na nějaký svah, ale silný dost na to, aby za hřebenem "sfouknul" termiku na nasluněném svahu. Doplácal jsem se až na pátý kilometr od Lomničáku. Tam, při točení na svahu ve velice úzkém (jenže jediném dostupném) stoupáku, mi udělala podraz turbulence. Měl jsem to vypočítané, že to vyjde ikdyž poklesne rychlost po větru a nalítnutí stoupání, bohužel zcela neplánovaně se mnou turbulence zacloumala a já si v té rychlosti spletl tlačítka na joyi a místo abych klapky víc otevřel, jsem je zavřel. Prosednutí, škrtnutí o hřeben a přistání bez evidentního poškození, leč s hláškou crashed....
Ze třech dní mít něco přes 300 bodů je neskutečné. Snad jsem si to už vybral a začne se dařit.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod tomas » 09.11.2007 10:49

To já byl až do Vysokých Tater taky spokojen. Tam jsem si to pohnojil, když jsem prolétl stoupákem (který jsem na poprvé nenašel), kde točil myslím že CCC, a hurá na svahy pod Lomničákem. Mělo mi dojít, že tam asi točí proto, že tam něco je, a nejen kvůli krásným výhledům na Tatranské doliny (umocněné Milošovým takřka dokonalým zpracováním:-)). Po chvíli plácání v střídavě +2 a -4 jsem se ještě rád vrátil a vytočil co to šlo, než se neřád rozpadl. Pak to byl boj o to dostat se na Lomničák. Po otočení už to šlo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod Ivo Kulich » 09.11.2007 11:03

Tak já jsem na tom jako tomas.Až do Tater celkem v pohodě pak jsem to u lomničáku musel otočit do polských rovin,něco natočit a zpátky to skusit do hor.Druhý pokus už vyšel a pak už v pohodě. :wink: Umíte si představit ten pocit když Marek před Lomničákem je o 200m výše a dává info +5 a já pod ním -3,strašný :evil: Tak zase příště a cgr všem co dolítli :wink:
Ivo Kulich
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 25.05.2006 14:03
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Poslaťod M.Svozil » 09.11.2007 11:14

Lomničák mi šel, to byla včera snad jediná věc taky :lol: :lol: Prvních 22. úkolů chci doletět a pak se děj vůle boží :lol: :lol:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod kaaia » 09.11.2007 11:27

Tak uz jsem v SBC08 stihnul doletet, sednout do pole a rozbit letadlo. Po trech disciplinach docela nelichotiva bilance. :roll: Snad si z toho odnesu ponauceni.
kaaia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 08.09.2006 08:31

Poslaťod chrobak » 09.11.2007 11:49

valajda píše:
chrobak píše:jaaj to byla zase bííída, a ještě mi započítali špatný výsledek, měl sem 113 a ne 98...


To se ozvi, Andreas ti to určitě opraví. Pokud jsi restartoval task, SeeYou si toho nemuselo všimnout, taky už se mi to vloni stalo!


jo už rano sem mu psal, ale task sem nerestartoval.... :roll:
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod Skymartas » 09.11.2007 12:32

Včerejší poznatky: :D
Chybně zvolena doba odletu (takže první leg utpení mladého Boháčka),
všichni mi ulétli, avšak po 2 otočáku jsem ustředil :D +5 a hodně vysoko, takže před přehradou jsem manko smazal. Potom jsem se nechal zlákat mraky v Tatrách a to asi byla ta chyba. Jelikož návětrné svahy nic moc spoléhal jsem na mráčky, které mne vypekly, protože
na náslunné straně nebylo reálný je ustředit. :cry: Před otočením Lomničáku jsem se dostal skoro až na zem a zachránil mne nový mrak skoro až u Popradu. Sice dával +3,5, ale za země to trvalo do základny "hrozně dlouho". Navíc výška základny vzhledem ke vzdálenosti Popradu od otočáku nedávala vyhlídky na úspěch. Přesto mne jediný rozpadající se mrak u otočáku (+1) pomohl alespoň otočit (ale za jakou cenu - škoda, že u toho kroužení do +1m nejde zapnout autopilot, protože než vytočíš, můžeš zajít na jedno orosené :D ), a domů to byla již legrace. :wink:
Ovšem radost z výkonu je silně potlačena radostí z doletu......
[url=http://www.condor.cc/pilot_details.php?id=10288]
Obrázok[/url] Obrázok
Obrázok užívateľa
Skymartas
 
Príspevky: 351
Registrovaný: 16.05.2006 20:35
Bydlisko: Jičínsko

Poslaťod Martin D. » 09.11.2007 15:03

Po startu aerovleku jsem si myslel že to nebude nic moc ale po vypnutí jsem zjistil že by to mohlo být dobré. První stoupák jsem našel asi 2,5. Něco jsem vystoupal a zkusil jsem jak nosí hory. Ty dávaly tak okolo 4+. Takže jsem si vystoupal do patřičné výšky a hup na start. První leg jsem proletěl radši trošku s rezervou, nehonil jsem to. Potom jsem našel krásný 3,5 který jsem vytočil až pod základnu. V dáli se mi tvořily chmurky takže jsem si mohl dovolit to trošku tlačit. :) Chmurky dávaly kolem těch 2,5 - 3 metrů. Opět jsem si vytočil do základny. Otočil jsem druhý TP a vydal se směrem k horám kde se mi vytvořila chmurka. Ta ze začátku dával "pouhých" 2 metry a později už to sílilo. Přeletěl jsem nízké tatry a vydal se po rovině na vysoké. Tam jsem zahlídl pěkný vyrostlý kumul, tak hup pod něj. Dával krásné 4+. Otočil jsem 3 TP a měl jsem dost výšky na to abych si mohl dovolit vlnkovat. Na trase se mi tvořili chmurky takže jsem jednu vystoupal a šup k otočáku. Otočil jsem a pomalu jsem vzpomínal co mně čeká. Lomnický štít. :? Před štítem jsem tam viděl pěkný kumul. Tak jsem letěl pod něj ale na poprvé jsem tam nic nenašel. Ale věděl jsem že to tam někde musí být tak jsem se vrátil a potom jsem našel 4+. Vytočil jsem základnu a vystačilo mi to na otočení Štítu. Otočil jsem a vydal se směrem po trase kde byl jeden kumul kde jsem plánoval přitočení a následný dokluz. Vše se povedlo. Takže jsem doklouzal až na letiště s průměrem 122,9. S mojím letem jsem spokojený. :)
Gratuluji OO,FIL,IK,RX,TJ,AR,V2,MSE,MK,22,SMS,LC,JP a MZ. :wink:
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod Fil » 09.11.2007 15:32

No, já nezačal nejlíp, protože po připojení na "česko-slovenský" server jsem zjistil, že jsem si nepřenastavil grafiku, a po odpojení již bylo plno, takže jsem absolvoval s poláky a holanďany (bohužel nepoužívali příliš angličtinu). Dařilo se mi letět na 210 až 230 a u Lomničáku jsem se príliš nezdržel, nastoupal jsem (asi svahově) těsně u jeho severní stěny, neslo to tam celkem dobře, pouze trochu trpěly nervy, nebylo moc prostoru. Jinak jsem spokojen, lepší výsledek než včera se mi zatím v sbc nepodařil.
Fil

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fil
 
Príspevky: 177
Registrovaný: 06.05.2007 11:33

Poslaťod Cadfael » 09.11.2007 17:16

Ten Lomničák byl zajímavý - já tam vysvahoval se stoupáním na tom kopci vedle skoro +5, bylo to ale krátké, takže to bylo něco jako točení termiky na svahu. Ale nesl, potvora
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 09.11.2007 18:36

Lomničák jsem otočil v pohodě, podělal jsem to až potom. Nedaří se nedaří. :(

Nějaké počtení je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod chrobak » 09.11.2007 23:01

já sem otočil hodně pod vrchole, myslim že sem měl 2350m, jenom sem tak tak liznul sektor...
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Predchádzajúci

Späť na SpeedBattle Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron