den 4

Největší mezinárodní soutěž v sezóně

Poslaťod Jarouš » 12.11.2007 08:24

tomas píše:
Jarouš píše:Aaaach jo, asi plachtařsky senylním :)!

TIMTO POTVRZUJI TO, CO TU ZAZNĚLO PŘED PÁR DNY!

ANO, SKUTEČNĚ PO OTOČENÍ 1.TP NELZE ZNOVU STARTOVAT :twisted: !

.......


Nerad bych tu roznášel nějaké fámy, ale zrovna teď na serveru řešil tuším že AW1 jestli může znovu odstartovat a to dokonce po otočení všech TP (mimo protnutí cílové pásky). Ostatní mu potvrdili, že může, že to sice Condor neregistruje jako restart tasku, ale See You to pozná, popřípadě hned nepozná, ale lze dohledat, že ve startovním sektoru člověk v danou dobu byl......Ale je to informace typu "jedna paní povídala..." :) (konkrétně KL a JJJ) :wink:


Díky za zprávu, pro DAY4 už mi to stejně nepomůže, neb po zjištění, že restart není možný, jsem letěl rovnou na TP2 :)! Každopádně jsem teď psal Andreasovi, aby mi k tomu napsal nějaký result.
Obrázok
Obrázok
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod Ivo Kulich » 12.11.2007 11:08

Super výkon VK,gratuluji.CCC, MSE a 22 taky paráda.Koukám jak to parádně zalítnul JUK s LS10,to mě docela překvapuje :wink: No už se těším na čtvrtek :lol:
Ivo Kulich
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 25.05.2006 14:03
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Poslaťod Václav Kořínek » 12.11.2007 16:47

Ne že by mne to netěšilo, ale bylo to na úkor Martina.
Před startem jsem hned hlásil, že se za někoho pověsím (představoval jsem si vláček RX - MSE a já), neb byla nová scenérie a já neměl potuchy, co na ní můžu čekat a neměl jsem ani přípravu (mapu do SeeYou jsem našel až po závodě). Taky jsem laboroval s nastavením MC, podle síly stoupání to vypadalo na ulomení křídel.
Před startem jsem přesně nepochopil Martinovy "manévry" - protože Krejča čekal se startem a protože už znám Martinův styl, tak mne "vyhrál" - a když jsem viděl, že stoupá a nebylo hlášeno odstartování, rychle jsem zavřel brzdy a přitáhnul. V tu chvíli naskočilo, že odstartoval, takže následovaly opět plné brzdy a střemhlavý let. Vyšlo mi to na fous, 1370m... To už měl Martin 1,5km náskok a díky mému nepovedenému startu i výškovou výhodu. Kousek za startem začal točit první stoupák. Neměl jsem zapnutý Freetrack, což znamenalo rozhlížet se přes klávesnici. Tím pádem nedržím joystick a tím pádem se nedokážu pořádně ustředit. Jen jsem pořád slyšel kolem sebe svistot... Jakmile pokračoval Martin dál, šel jsem taky i přes nevýhodu ve výšce. Zeptal jsem se ho, zda nám to vyjde za další hřeben (hřebínek), kde se udělal mrak, ale hned na to začal znovu točit pod mrakem, který byl asi vysoko, protože jsem si ho nevšimnul. To se už podemne dotáhnul druhý Martin (CCC), takže jsem hlídal prostor nahoře i dole. Opět Martin hlásil +5 a já točil +3,5. Tentokráte jsem udělal ještě jednu otočku navíc po Martinově odchodu a se ztrátou 2km pokračoval jeho rychlostí za ním. Kousek před 2TP byl malinko vpravo mrak, ale Martin pokračoval dál rovně přes jeho závětrnou stranu. Nechtělo se mi tam a zkusil jsem štěstí pod prostředek. Než jsem k němu dolítnul, bleskově se rozpadnul a průlet klesáním mne stejně neminul. Po otočení rychle pod čerstvý mrak a dotočit až k základně. Martin byl už na přeskoku se stálým 2km náskokem. Šel jsem lehce vpravo od jeho trasy a potkal jsem dva stoupáky v čisté. Mířili jsme k prvnímu velkému hřbetu. Vpravo nad jedním vrcholem se udělal mrak a hlásím to Martinovi, jenže ten odpověděl, že tam neletí. Neznal jsem důvod a v očekávání letěl tedy za ním. Potom mi to došlo, šel na svah a mne se to zdálo btzo, protože jsem měl větší výšku. Než jsem doklouzal na úroveň hřebene (do jeho výšky), byl Martin zase o kousek dále. Měl svhové proudění a tudíž zrychlil. Jakmile jsem zjistil jak a kde svah funguje, začal jsem ho dotahovat. To už jsme se přiblížili k dalšímu otočáku. Martin se odlepil od svahu a letěl otočit. Mně se to zdálo moc brzy, tak jsem pokračoval dál po svahu. Potom nejkratší cestou k TP a zpět ke svahu. Díky tomu jsem měl další metry navíc oproti Martinovi a mohl jsem začít stahovat. Dotáhnul jsem se na 200m a držel odstup. Najednou Martin elegantně a v plné rychlosti obkroužil jeden vrchol na severní stranu, ale k mému údivu pokračoval dál. Tohle bylo evidentně dopředu plánované a taky mi to potvrdil. Pokračovalo se přes údolí na další hřeben, který po několika kilometrech končil a zase jsme přeskakovali na východ k dalšímu, který nás měl dovést až na úroveň dalšího otočáku. Když jsme se blížili k hřebeni, hlásil jsem nad vysokým a strmým vrcholem mrak a tušil jsem, že to tam bude pěkně fungovat. Martin něco řekl (nerozuměl jsem mu) a pokračoval vlevo podél svahu. Já pokračoval k vrcholu. Stoupání sílilo na +5 a já se tetelil. Jenže najednou zesláblo na nulu. Blížil jsem se ke konci vrcholu, kde byl příčný hřebínek a čekal jsem tam silné klesání v závětří. Už jsem se chystal říct na TS, že jsem to pos**l a tu najednou kopanec, vario zahučelo a já byl v třináctimetrovém výtahu. Rychle klapky na 4 a přitáhnout na 130km/h. Po opuštění tohoto stoupání byl Martin zase o 1,5km předemnou, ale o asi 200m níž. Rychle jsem ho dotáhnul, ale už jsem nezpomalil. Martin sice řekl, ať nikam nespěchám, já ale odpověděl (žertem), že letí moc pomalu a pokračoval jsem dál. Vím, bylo to nefér. Ale už od startu jsem viděl, že ASGéčko má na stejné rychlosti viditelně menší opadání a že by chtělo tak o 10km/h rychleji. Jak jsem říkal, nevěděl jsem, co mne čeká a tak jsem se celou dobu držel na Martinově rychlosti. Dál už to potom byla jízda na +- 250km/h po svahu. Přeskočit na otočák a po dalším svahu do cíle. Na MC jsem nastavil +3,5, a pomalu dobral na DDH +300m. Po opuštění svahu jsem jenom hlídal maximálku, abych nechytil flutter, otočil poslední TP a přihnal se do cíle. Dík patří Martinovi za protáhnutí po mne neznámých kopcích. S pořádnou přípravou se to dalo zaletět o pár minut rychleji.
Teď už nezbyde než doufat, že se mi bude dál dařit... :wink: :D
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 12.11.2007 17:02

Predne velka gratulace Vasku, fantasticke umisteni a opravdu, kdybys me opustil uz na prvnim svahu mohlo to byt o hodne rychlejsi. Budu se muset asi preskolit na ASG, bylo to strasne frustrujici, kdyz jsem ho nemohl dohnat a ani se ho drzet, jinak bych byl pod DDH. Jinak jsem prekvapen i svym umistenim, cekal jsem tricet mist dolu. Kazdopadne mi vysel zacatek, i kdyz mam k nemu vyhrady.

Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Mimochodem ShowCondorIGC je zmateny i proletnutim prvniho otocaku jeste pred startem!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Martin D. » 12.11.2007 17:04

Celý let se mi to celkem vedlo, dařilo se to, co jsem si plánoval. Sice tam bylo pár chyb, jedna z nich přišla už kousek u startu u prvního otočáku kdy jsem ho minul takže jsem se musel vracet zpět. To mě stálo dobrých 20 sec a to nemluvím o výšce. Ale jinak to byl pěkný task. Gratulace VK, MSE a 22 a vlastně všem co dolétli. :)
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod chrobak » 12.11.2007 19:09

no moje největší chyba byla, že sem letěl až ke čtvrtému otočňáku po tom svahu hned vedle jezera...ostatní přeskočili kousek za třetí otočkou východně na ty svahy, a tam to asi bylo lepčí...

gratuluju VK,CCC,MSE...
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod Fil » 12.11.2007 20:58

Pohnojil jsem to hned na začátku, kdy jsem po 1. TP "vychytrale" uhnul dost vpravo, že vyzkouším ty menší svahy. Nosilo to tam dobře jen v některých místech, tak jsem se tam dost dlouho plácal těsně nad zemí, až jsem se doplácal ke kumulu před 2. TP. Dál, si myslim, už to šlo, ovšem pomalost mezi 1. a 2. TP byla asi nedohnatelná.
Fil

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fil
 
Príspevky: 177
Registrovaný: 06.05.2007 11:33

Poslaťod Lukas Chaloupka » 12.11.2007 21:39

Mno řekl bych k tomu asi jediný - jestli mě někdy něco odradí od kondořího lítání tak to bude podoný typ tasků.

Já nejsem žádnej střelec - raděj se peru se špatným počasím, obtížnou tratí a špatnejma podmínkama. Co na tom že polovina lidí (včetně mě) půjde do pole. Prostě průměrky 190 km/ h - nezlobte se na mě ale to už je dost arkádový.
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod Krejca » 12.11.2007 21:47

Přesně tak Lukáši svatá pravda. Navíc to vůbec není ani reálné ty rychlosti. Dejme tomu ze max 160 s 18m a openy ale jako takové rychlosti to už je spíš na jeden švýcarskej nejmenovanej server :lol:
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Semrad » 12.11.2007 22:11

Moje rec, to je z toho ze to netestujou. Tasky jako takovy jsou dobre postaveny, jen ty podminky jsou moc dobry. V podstate tam pak neni nad cim premyslet.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod ram » 12.11.2007 22:27

Po tomhle tasku prdím na celou střeleckou SBC. Task opravdu hodný poweru.
Já bohužel nic, při prvním připojení chvilkový výpadek internetu, nebo co to bylo, potom se na mých nervech podepsal distributor el.energie několikanásobným výpadkem produ, nakonec mě Marek ukecal, tak jsme se do toho pustili spolu. Bohužel před 4.TP opět výpadek proudu. Jsem na prášky.... :oops:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Krejca » 12.11.2007 22:33

Radku ty mas fakt smulu kdyz to nespadne z neznameho duvodu tak se najde nekod jiny kdo ti zkazi let. To bych asi s nervama nevydrzel.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod chrobak » 12.11.2007 22:54

ale zase se ten muj sobotní task od toho včerejšího tak nelišil co?docela sem to trefil... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod M.Svozil » 13.11.2007 00:28

Semrad píše:Predne velka gratulace Vasku, fantasticke umisteni a opravdu, kdybys me opustil uz na prvnim svahu mohlo to byt o hodne rychlejsi. Budu se muset asi preskolit na ASG, bylo to strasne frustrujici, kdyz jsem ho nemohl dohnat a ani se ho drzet, jinak bych byl pod DDH. Jinak jsem prekvapen i svym umistenim, cekal jsem tricet mist dolu. Kazdopadne mi vysel zacatek, i kdyz mam k nemu vyhrady.

Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Mimochodem ShowCondorIGC je zmateny i proletnutim prvniho otocaku jeste pred startem!!!


Prosím všechny, komu ShowCondor IGC špatně vyhodnocuje, aby sem napsali..pošlu vaše IGC vč. mýho Helmutovi, ať se na to podívá
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod M.Svozil » 13.11.2007 04:07

Krejca píše:Jo gratulace hlavně VK. Fakt rozhodovalo najít nejsilnější stoupák po odletu a potom ještě před 2.TP a to rozhodlo. Celkově jsme třetí což je taky úspěch.


Krejčo, ty máš asi vlčí mlhu, já vidím 8. místo :(
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

PredchádzajúciĎalší

Späť na SpeedBattle Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia
cron