Den 24

Největší mezinárodní soutěž v sezóně

Poslaťod Jarouš » 22.01.2008 08:35

Chtěl bych zde podotknout, že mám pádný důkaz, že bodování soutěže není správné, nebo dokonce spravedlivé! Ba bych dokonce řekl, že je neregulérní :!:

Pokusím se jednoduše vysvětlit ... body záleží na čtyřech základních hodnotách:

n2= počet pilotů, kteří mají výslednou průměrnou rychlost větší než 2/3 průměrky vítěze

N = počet všech účastníků, kteří protli startovací pásku

Vo= průměrka vítěze
Do= délka tásku.

Tyto hodnoty vytvářejí konstanty, které se podílejí na výledném zisku bodů ostatních učastníků....


... no a právě s hodnotou "N" je problém!

Měl jsem podezření již dávno, ale z posledního tasku mám hmatatelný důkaz.

Dám příklad: v Day 24 je napsáno, že se závodu zučastnilo 151 pilotů (bylo zpracováno 151 IGC). Osobně jsem zkoušel vše dosazovat do vzorečků a opravdu bodové hodnoty odpovídají všemu, co je ve výsledcích presentováno.

Jenže v tom listu není uveden počet všech, kteří jsou řádně registrovaní (mají zaplaceno) a ten den letěli, protli start, ale z nějakého důvodu nenahráli IGC (a věřte, že jich je hodně) a já ve svém rozletu takové zaznamenal.

Teď dám konkrétní příklad: Marek "22" získal v DAY24 837 bodů.
Pokud by ale do výpočtu bylo spravně dosazen skutečný počet pilotů, kteří protli start a byl např. ne 151, ale 170 pilotů, pak Markův bodový zisk by byl 855 bodů

Podle mě prostě od začátku jsou body počítány pouze ze zaslaných IGC, nikoliv ze skutečného počtu letících pilotů. Průměrně letí Task okolo 180 pilotů a přirozeně, u těch těžkých, kdy lidé posedají do polí, nebo roštípají letoun a pak v afektu/rozčilení IGC nenahrajou je v tomto případě víc ... V posledním Tasku je nahlášených 151 účastníků, já tvrdím, že jich bylo zase okolo 170-180-ti ....

Já vím, létáme pro radost, ale je mi líto, že vlastně naše úsilí je primárně znehodnocováno nekázní účastníků (nenahrají IGC) a sekundárně, že to vyhodnocování SBC není schopno zaznamenat.

Konec referátu :wink:
Obrázok
Obrázok
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod Semrad » 22.01.2008 08:45

O tomto problemu vim davno, bylo to loni a je to i letos. Treba letos mam takovou zkusenost, ze ze 17 leticich uploadlo vysledek pouze 7 :!: . V tomto rocniku je take problem s tim, ze leti i ti co nemaji zaplaceno, tudis nemohou uploadnout vysledek, ale stale je hodne tech , kteri opravdu IGC neuploadnou. Vid Krejco. :wink: Timto se logicky snizuji body lidem od druheho mista.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Jarouš » 22.01.2008 08:55

Jsem překvapen v tom kontextu, že v pravidlech je, že kdo nenahraje IGC, bude mít Crash atp. ... měl jsem právě z toho dojem, že tento ročník bude v tomto směru monitorován a jiný :(!
Obrázok
Obrázok
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod Semrad » 22.01.2008 09:08

Crash treba budou mit, ale to budou kontrolovat az po ukonceni...predpokladam...ale na sto procent se nebudou menit stavajici body.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Krejca » 22.01.2008 17:06

Jo tak to sem nevěděl že sem tím zhoršují body, sorry. Dvakrát jsem to nenahrál, vždycky když jsem crashl, tak jsem ze vzteku neuložil radši nic.

Tak já se polepším.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod M.Svozil » 22.01.2008 17:10

S tím IGC je to pravda..osobně jsem po crashi IGC neuplodoval neb jsem neměl náladu a za druhé jsem předpokládal, že systém mi dá crash automaticky..Ve výsledcích jsem se vůbec neobjevil. Mají tam opravdu něco špatně a že by to vyhodnocovali zpětně, tak tomu nevěřím.
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Krejca » 22.01.2008 18:06

Ale neboj i když to ve výsledkách není tak i ten kdop už má 5 neodeslaných IGC tak má -500 bodů, takže někde na serveru to je :-).
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod jirka » 22.01.2008 22:06

když to tak čtu,tak to lítání pro radost žádnej med
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod Jarouš » 23.01.2008 09:22

Jirko, to není tak vážné :lol: ! Jsem hroznej šťoural a když něco dělám a ještě k tomu se u mého jména objevují nějaká čísélka, tak mám neutuchající potřebu zjistit, proč se tak děje :roll: .

Psal jsem si pár mailů na toto téma s Andreasem a ve svý podstatě potvrdil, co zde bylo napsáno. On se spokojuje s tim, že jako korekce slouží fakt, že se počítá jen 50% závodů. Nelze asi nic jiného, než se s tím smířit. Přesto ještě jednou shrnu důvody, které mě vedly k napsání těchto řádek:

1. Je pravda, že počet nenahlášených IGC bodově postihne všechny od druhého místa. Ale ne všechny stejně. Ten co měl v daném dni např. 950b, tak byl obrán "jen" o 5 bodů. Zatímco ten, co měl 800b., třeba až o 30. Nenahlášení IGC vlastně ještě zvyšuje propast mezi prvními a normálními :lol: .

2. Na body má vliv složitost Tasku. Pokud je hodně složitý (hodně Crashu a přístání do pole) pak je i hodně těch, kteří IGC nepošlou. O to víc jsou pak na tom hůře ti, kterým se ten den zadařilo a zaslouženě, třeba i po hodinách bitvy s tratí, svůj stroj do cíle dotáhli.

Jinak díky, že jste mi potvrdili, že se tak děje. Osobně si ale myslím, že je chyba na straně systému v SBC, že to neumí řešit. Jak píše Marek, i já měl z pravidel pocit, že i když IGC nepošleš, automaticky to Crash přidělí a zanese do výsledků
Obrázok
Obrázok
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod jirka » 23.01.2008 17:03

tak tos mě teda uklidnil, :( uvidíme :(
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Predchádzajúci

Späť na SpeedBattle Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron