Den 41

Největší mezinárodní soutěž v sezóně

Den 41

Poslaťod Semrad » 20.03.2008 22:32

Tak po dnesnim tasku nejspis skoncim pro letosek s SBC. Tohle nejsou tasky na letani pro zabavu a na zavodeni uz vubec ne. Oni uz snad neumeji udelat normalni task. At je klidne tezky, to je v poradku, ale neustaly boj o preziti odmitam. Je to jen o stesti, kdyz je clovek v pravy cas na pravem miste a navic bez spoluprace to nejde vubec. Nechapu to, zavodit se da i v normalnich podminkach, tak proc. Beru to sportovne a priznavam, ze na to nemam, to znamena, ze ve spicce nemam co delat. Horsi je, ze mne to cim dal mene bavi.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Martin D. » 20.03.2008 23:06

Je fakt, že poslední dobou neudělali nějaký pořádný task. :( Dneska to bylo zase o štěstí. Kdo ho měl, měl dobré široké stoupáky, kdo ho neměl skončil jako já po 30 km. :roll:
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod Krejca » 21.03.2008 09:05

Gratulace V2 a RM dobrý výkon. Škoda, že s vámi nezaletěl tak dobře ještě někdo třetí z česka. Ale i tak jsme dost stáhli na Němce a skočili před Holanďany.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod ram » 21.03.2008 09:44

Díky. Zas tak špatný ten task nebyl, co furt všichni blbnete? Prostě to chtělo letět trochu opatrněji. Pravda, taky jsem se hóóóóódně zasekl po otošení prvního otočáku (půl hodiny :cry: ), jinak žádný problém.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod chrobak » 21.03.2008 10:17

No, ja musím taky tak trochu nesouhlasit s martinem, mě se právě dost líbí, že se konečně začaly lítat tasky,kdy není průměrka o dost vyšší než 100 a doba na trati není pod 2hodiny a už tam musíš bojovat o každý metr a neprojeví se tam každá chyba....


k tomu včerejšku - musím strašně moc poděkovat Ivovi, protože mě několikrát upozornil na chmurku, které bych si asi nevšiml a taky za krásný společný let, škoda že to nedotáhl :wink:

gratuluju taky Radkovi :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod M.Svozil » 21.03.2008 11:03

chrobak píše:bojovat o každý metr a neprojeví se tam každá chyba....


..no pravě, že tady každá chyba je tady fatální, navíc bych rád upozornil, že pokud by se ctilo pravidlo, že 2/3 závodníků musí odletět aspoň 100 km, tak by tenhle task byl na hranici uznatelnosti bodované disciplíny..už jsem docela dost zklamanej z těch SBC tasku, kde štěstí hraje hlavní roli...myslím, že task setting na SBC je docela na zamyšlenou..

Edit: gratulace samozřejmě, fajn práce pro team!!
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod chrobak » 21.03.2008 11:08

no já sem to myslel tak, jako že každý udělá během takového tasku chybu...
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod M.Svozil » 21.03.2008 11:12

Problém, je, že když je termika na každým 20 km a mraky jsou 200m na hřebenem a tobě se rozpadne mrak 200 m pod základnou, tak jsi skončil...já nevím, proč se závody lítají v dubnu a v květnu?? Já myslím, že vypsat republiku na září by teprve ukázalo ty pravý kvality závodníků, myslím v reálu :-)
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Martin D. » 21.03.2008 11:52

ram píše:Díky. Zas tak špatný ten task nebyl, co furt všichni blbnete? Prostě to chtělo letět trochu opatrněji.
Já jsem mohl letět nejvíc opatrněji a stejně jsem přistál po 30 km. :roll:

Jinak vám gratuluju. :wink:
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Poslaťod Václav Kořínek » 21.03.2008 16:28

Já si rejpnu. Podívali jste se pořádně na nastavení tasku? Letělo se v dubnu, tedy podle "našeho" v říjnu. Teplota 30°C. Nevím, ale v tuhle roční dobu... Polemizovat by se taky dalo o větru. Po startu jenom jediný stoupák, před jezerem. Za ním modro. Zkusil jsem svahy a nic. To už mne nic nedrželo, praštil jsem s tím a šel koukat na hokej. (A nasral jsem se podruhý...)
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 21.03.2008 17:03

Velka gratulace V2 a RAM, skvela prave.

To, proc se mnou nesouhlasite ma jediny duvod, jste z tech co maji stesti. Podle toho co jste vcera hlasili do eteru jsem usuzoval, ze letite neco jineho. Ja mel jeden dobry stoupak ke konci prvniho legu. Jinak +1,2 byl luxus, dokonce ani pred startem jsem nemel vic, dokonce jsem musel startovat dvakrat, protoze vsechny stoupaky, byly tak uzky, ze se nedaly s tim kramem tocit. Zase budete rikat, ze se vam tocilo v pohode. Jenze bylo nastavena variace sire stoupani na high. Pokud mas stesti, tak trefis vsechny siroke, ja memel siroky zadny(pred startem). Kazdopadne jsem si zacatek mozna zavaril tak trochu sam, mohl jsem jit oklikou udolim. Videl jsem pres kopec chmurku, na konec se ukazala bliz nez jsem cekal, v zavetri. A tady jsme u toho. Dat v horach jihovychodni vitr a nasvicene jsou severozapadni, to proste pod hranou hrebene nemuze fungovat. Drzel jsem se vysoko, kazdy mrak jsem dostoupaval, letel pomalu. Presto na druhem legu jsem proletaval jednim mrakem v zakladne a pod dalsi mrak jsem doletl na hrane hrebene a uz se nedalo nic delat, jeste jsem bojoval. A jeste jednou se pokusil proletet to jinudy, ale proste nebyla sance to dostat nahoru. Souhlasim plne s Markem. Jak jsem psal, vzdy jsem mel rad tezky tasky a mam je rad porad, ale tohle neni tezky task, to je lucky task. Treba by se mi taky libil, kdyby se mi povedl, jenze ja nemel sanci letet s nekym, musel jsem si poradit sam, nemel jsem hlaseni o tom, kde co je. Samozrejme nesnizuju umeni V2 a RAM, maji excelentni formu a ja zase mam tu, co jsem mel loni na Cupu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 21.03.2008 18:08

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod ram » 21.03.2008 18:28

No, ono to zas tak úplně jednoduché a bez problémů nebylo. 1. mrak rozpad po natočení asi 200m, potom až k 1.TP bez problémů, sice byly stoupáky užší, ale šlo to. Před otočákem jsem nedobíral, výška byla dobrá, tak co. Jenže potom následovala série asi 5 stoupáků tak úzkých, že jsem na půl otočky měl +3 a ve druhé půlce -4 (byly na svahu, tak co čekatpři tomhle počasí, že). tak jsem se dostal až někde do 900m. Tak jsem to otočil k moři k nejbližšímu mraku. V necelých 800m zabraly +2m, to jsem vytočil do základny a pokračoval dál. IK s V2, kteří startovali tak 10 minut po mně byli mezitím už 36km přede mnou. Potom už nebyly problémy, poslední 2 stoupání silné a tak jsem ještě V2, který nenašel nic, dolítl a předlítl. Takže sranda to taky nebyla, jenom nesouhlasím s tím, že jeden problém a konec. Za gratulace děkuji.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Krejca » 21.03.2008 19:50

Nejhorší to bylo předpokládám kolem prvního otočáku ne? Protože pokud to Condor umí tak by tam měla být mořská bríza a tam jsou stoupáky strašně turbulentní a úzké, ne vždy fungují až do základny dostupy jsou najednou jen 600m a pod. A v těch místech kam se letělo je bríza už od rána a každý den. Co jsem tam byl tak tam vždycky chcalo na te severní straně pobřeží. :lol:
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Václav Kořínek » 21.03.2008 19:59

Jenže mořská bríza je od SZ a ne JV...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Ďalší

Späť na SpeedBattle Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron