Day 03

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Poslaťod ladis » 07.01.2009 23:49

Jsem rad, ze jsem svymi chvilemi hloupymi dotazy alespon trochu pomohl objasnit task novackum! Ja sam jsem nemel tuseni "vo co go", ale diky klukum a googlu jsem vse pochopil a nakonec doletel, i kdyz zadna slava prumerka.

Pekny task.

Gratuluji doletnuvsim!

P.S. Doufam, ze 18ky uz nebudou, mam velky problem vzletnout z letiste - dnes az napotreti. Tusil jsem, ze kdyz se dostanu do vzduchu, uz to nejak ukociruju, ale kdyz jsem mel posledni pokus, hodne se mi svirala zadnice 8)
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod erycP » 08.01.2009 00:07

ladis píše:P.S. Doufam, ze 18ky uz nebudou, mam velky problem vzletnout z letiste - dnes az napotreti. Tusil jsem, ze kdyz se dostanu do vzduchu, uz to nejak ukociruju, ale kdyz jsem mel posledni pokus, hodne se mi svirala zadnice 8)


lado, no asi nebolo napisane, ze k zvladnutiu AAT tasku automaticky patri aj zvladnutie startu a tocenia :) ale to potrebujes vsade :)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod andel » 08.01.2009 00:07

[quote="ladis"]Jsem rad, ze jsem svymi chvilemi hloupymi dotazy alespon trochu pomohl objasnit task novackum! Ja sam jsem nemel tuseni "vo co go", ale diky klukum a googlu jsem vse pochopil a nakonec doletel, i kdyz zadna slava prumerka.

Mylím žě nováčci jako ja nepotřebovali nic objasnovat 8)
Přečti vše co jsi napsal ........myslím že jsi sám vtom lítal než mi nováčci :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod ladis » 08.01.2009 00:10

andel píše:
ladis píše:Jsem rad, ze jsem svymi chvilemi hloupymi dotazy alespon trochu pomohl objasnit task novackum! Ja sam jsem nemel tuseni "vo co go", ale diky klukum a googlu jsem vse pochopil a nakonec doletel, i kdyz zadna slava prumerka.

Mylím žě nováčci jako ja nepotřebovali nic objasnovat 8)
Přečti vše co jsi napsal ........myslím že jsi sám vtom lítal než mi nováčci :wink:


Promin, ale nerozumim Ti. Fakt ne :(

Nechapu, co mi chces rici. Asi mi to uz dnes nemysli :lol:
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod ladis » 08.01.2009 00:13

erycP píše:
ladis píše:P.S. Doufam, ze 18ky uz nebudou, mam velky problem vzletnout z letiste - dnes az napotreti. Tusil jsem, ze kdyz se dostanu do vzduchu, uz to nejak ukociruju, ale kdyz jsem mel posledni pokus, hodne se mi svirala zadnice 8)


lado, no asi nebolo napisane, ze k zvladnutiu AAT tasku automaticky patri aj zvladnutie startu a tocenia :) ale to potrebujes vsade :)


heh 8) Kdyz ja o sobe vim, ze neumim s 18m vzletnout, ale pokud se to omylem podari, uz se nejak udrzim (pokud neumru ve vyvrtce jako dnes pri 1st pokusu) :D

Btw dnes rekord - celkem 6 vyvrtek...
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Pav. » 08.01.2009 00:21

Řešit pravidla AAT v Condorovi je ještě docela v pohodě, já jsem to pořádně pochopil až v real zavodě (spíš ale až po přistání než před startem). :shock:
Pav.
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21.11.2006 12:08

Poslaťod nimbo » 08.01.2009 00:22

ladis píše:
heh 8) Kdyz ja o sobe vim, ze neumim s 18m vzletnout, ale pokud se to omylem podari, uz se nejak udrzim (pokud neumru ve vyvrtce jako dnes pri 1st pokusu) :D

Btw dnes rekord - celkem 6 vyvrtek...


Na vzlety s klapkáčmi jednoduchá rada. Na začiatok rozbehu klapky do mínusu. Sú potom účinnejšie krídelká. Postupným presúvaním klapiek do + to odlepiť od zeme. A hurá sme vo vzduchu. :)
[url=http://www.condor.cc/pilot_details.php?id=12829]

Obrázok[/url]
Obrázokl]
nimbo
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 29.09.2008 22:27
Bydlisko: Praha

Poslaťod andel » 08.01.2009 00:24

vůbec nic jenom mi připada že nám nov.nemusíš nic vysvětlovat nebo objasnovat,4hod. před start.jsem si to přečetl a vkosce jsem věděl ocogou :wink:
Tím chci diskretne ti naznačit žes to delál prosebe, :wink: ja když neco nevím tak se ozvu
Polopatě svojí neschopností se skováváš za nas nováčky 8)
Ale nic ve zlém.
By mě docela zajímalo jestli lítáš reál,jak se teda připravuješ :?: :lol: :idea:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod červeňák » 08.01.2009 00:33

andel píše:By mě docela zajímalo jestli lítáš reál,jak se teda připravuješ :?: :lol: :idea:

mno za prvý je fakt důležitý dojít si na záchod :lol: mno a za druhý správně zadat otočky do ipaqu ;) to jsou takový ty základní předpoklady k úspěšnéme letu :)
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod ladis » 08.01.2009 00:57

andel píše:vůbec nic jenom mi připada že nám nov.nemusíš nic vysvětlovat nebo objasnovat,4hod. před start.jsem si to přečetl a vkosce jsem věděl ocogou :wink:
Tím chci diskretne ti naznačit žes to delál prosebe, :wink: ja když neco nevím tak se ozvu
Polopatě svojí neschopností se skováváš za nas nováčky 8)
Ale nic ve zlém.
By mě docela zajímalo jestli lítáš reál,jak se teda připravuješ :?: :lol: :idea:


V zivote jsem ve vetroni nesedel, litam Condora par mesicu a jsem novacek nejnovackovatejsi. Jen jsem myslel, ze odpovedi kluku na me vsetecne otazky mohli leckteremu novackovi (stejne jako mne) pomoci!

Asi si nerozumime, nebo se blbe vyjadruju :( No nic, to je jedno.

Jinak jsi sikula, ze sis vse nasel!
Naposledy upravil ladis dňa 08.01.2009 01:01, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod ladis » 08.01.2009 01:00

nimbo píše:
ladis píše:
heh 8) Kdyz ja o sobe vim, ze neumim s 18m vzletnout, ale pokud se to omylem podari, uz se nejak udrzim (pokud neumru ve vyvrtce jako dnes pri 1st pokusu) :D

Btw dnes rekord - celkem 6 vyvrtek...


Na vzlety s klapkáčmi jednoduchá rada. Na začiatok rozbehu klapky do mínusu. Sú potom účinnejšie krídelká. Postupným presúvaním klapiek do + to odlepiť od zeme. A hurá sme vo vzduchu. :)


Diky za skvely tip! Vyzkousim.
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod erycP » 08.01.2009 01:55

ladis píše:Diky za skvely tip! Vyzkousim.

este zopar tipov:
1. nebrecet, viac lietat ako kecat o tom ako ti to nejde...
2. sledovat co robia ostatni, popr. sa za niekym zviest kolko to ide...
3. netocit proti svahu, ak ti tocenie nejde...
4. a trenovat a trenovat - to ero svinske samo NIKDY nepoleti...

PS: gratulacia vsetkym co AAT pochopili a doleteli :D
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod andel » 08.01.2009 02:04

Ja sem taky jěště zobák který nevý jak na některé věci,jsme dva :lol:

taky mě kluci donutili tím že jto na foru abych se snažil a hledal super fungujeto :lol:

Když se budeš ptát na blbosti za letu tak tím naštveš polovičku závodníků to mi věř.Sneska ses neptal,ale zato víc psal na foru.

Jsi lepší než já to mi věř poznám to z tvýho psaní,ale ty si nevěříš
špatná vlastnost.Zkus sito off neco zalítnout a vžít se dotoho to je neco adrenalín.( sice ja uz lítal,tak ta přetstava je jina jenomže to je 86až88 rok dlouha doba ato jenom kratce),taky jsem vše zapomněl co se týče předl.přípravya termiky atd.,ale držet aero a řídít to se neda zapomenout.
To je tak na okraj vše aby jsi věděl co jsem zač.
Nebudu tady past sloh,jestli chceš někdy pokecat tak víš kde mě najit. :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod andel » 08.01.2009 02:10

mno za prvý je fakt důležitý dojít si na záchod :lol: mno a za druhý správně zadat otočky do ipaqu ;) to jsou takový ty základní předpoklady k úspěšnéme letu :)[/quote]

To máš vcelku pravdu nepřu se naučíš měto? :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod swt » 08.01.2009 11:59

andel píše:To máš vcelku pravdu nepřu se naučíš měto? :wink:

Z tvých příspěvků do diskuse mám pocit, že ty co neumíš to se naučíš sám, ne?
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron