Day 03

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Poslaťod ladis » 07.01.2009 19:25

erycP píše:
ladis píše:Jasne, dik. Ale preci kdyz pristanu drive, pocita se do jmenovatele zlomku (vzdalenost / cas) min_time, ze? Takze preci je lepsi krouzit pobliz letiste, vyklesavat a pak az pristat. Tim zvetsim vzdalenost, cas bude tak jako tak min_time a tim mam vetsi prumerku, ne?


no neviem, ja nezvyknem robit doklz do finishu tak, ze by som mal extra vysku na kruzenie a vyckavanie pred letiskom... ved ten cas predpokladaneho doletu uvidis podstatne skor, mozes si napriklad este predlzit trasu, km sa hodia :)


jojo, pravda! Cim vic nad tim premyslim, tim se mi task zda genialne silenejsi! 8) Jsem na to zvedav!

Jinak TTG na PDA jde vzdy pouzit jen na dalsi TP, ze? Resp pokud prepnu na dalsi ci jeste pozdejsi TP, meni se predpokladane hodnoty (TTG, DDH) jen v predpokladu nejkratsiho linearniho letu na dany bod z aktualni me pozice a nikoliv prumerne s ohledem na predchozi TP, ktere jeste musim proletnout? Mozna to pisu zmatene :D

P.S. Musi se doletnout do cile? Pokud budu rekneme 30km pred cilem s jiz ubehlym min_time a budu mit nizkou vysku, mohu pristat?

Navic jsem ted zjistil, ze uletla vzdalenost se bere JEN v oblasti sektoru?!?
Naposledy upravil ladis dňa 07.01.2009 19:30, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Semrad » 07.01.2009 19:28

Kdaz budes letat kolem letiste tak ti to bude prd platny. Prumerka se ti pocita z delky a doby na trati. Pocitá to nejvzdalenejsi body v sektorech od startu(cile). Ukolem je odletet nejdelsi vzdalenost za minimalne 90 minut.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod ladis » 07.01.2009 19:31

Semrad píše:Kdaz budes letat kolem letiste tak ti to bude prd platny. Prumerka se ti pocita z delky a doby na trati. Pocitá to nejvzdalenejsi body v sektorech od startu(cile). Ukolem je odletet nejdelsi vzdalenost za minimalne 90 minut.


Ted uz tomu nerozumim vubec. Takze vzdalenost se da nahnat JEN v sektorech, nikoliv mimo ne? Ufff
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod tomas » 07.01.2009 19:36

ladis píše:Ted uz tomu nerozumim vubec. Takze vzdalenost se da nahnat JEN v sektorech, nikoliv mimo ne? Ufff

Není to tak, že by se počítala vzdálenost dráhy (stopy na zemi) kterou prolétneš. Ale máme-li např. dva sektory (náhrada otočných bodů), tak se počítá přímá vzdálenost: Start - Bod v 1. sektoru - Bod ve 2. sektoru - Cíl.
Ty si vybereš jak dalece chceš do sektorů zalétnout - tedy určíš si ty body v sektorech. Kroužení u letiště tedy nepomůže.

Edit: Ještě příklad. Jseš např. už v posledním sektoru (tudíž jsi už splnil to, žes ho otočil) a rozmýšlíš, jestli to už otočit do cíle, nebo letět hlouběji do sektoru a tím prodloužit kilometry. Vidíš na PDA, že do cíle máš 60km. Doteď jsi letěl průměrkou např. 120 km/h. Protože jsi při startu zmáčkl stopky, víš, že do naplnění 90min ti chybí 30. To znamená, že když teď otočíš směr cíl a budeš pokračovat stejnou průměrkou, vyjde ti to akorát. Cíl protneš přesně 90- tou minutu. Řekněme ale, že poslední leg čekáš mnohem lepší podmínky (např. nasvícený a návětrný svah) a průměrku teda vyšší. Můžeš se teda prodloužit hlouběji do sektoru, protože díky vyšší rychlosti protneš cíl opět v 90-té minutě, ale budeš mít víc kilometrů (otočený bod v sektoru bude dál) a tudíž větší průměr. Uf, snad jsem to nepoplet :)
Naposledy upravil tomas dňa 07.01.2009 19:48, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod erycP » 07.01.2009 19:42

ladis píše:
Semrad píše:Kdaz budes letat kolem letiste tak ti to bude prd platny. Prumerka se ti pocita z delky a doby na trati. Pocitá to nejvzdalenejsi body v sektorech od startu(cile). Ukolem je odletet nejdelsi vzdalenost za minimalne 90 minut.


Ted uz tomu nerozumim vubec. Takze vzdalenost se da nahnat JEN v sektorech, nikoliv mimo ne? Ufff


http://img395.imageshack.us/img395/597/poliacid3ze8.jpg

lado, mala ukazka, vcerajsi poliaci - biele kruznice su sektory, rata sa vzdialenost - bodkovana ciara. trasa k otocakom je biela ciara. kapisto?
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod ladis » 07.01.2009 19:43

Chapu to tedy takto dobre? (modre prerusovane realna cesta, modre plne pocitana cesta)

Obrázok

Diky Eriku, cetl jsem Tvuj prispevek s obrazkem pote, co jsem domaloval muj obrazek...
Naposledy upravil ladis dňa 07.01.2009 19:44, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod andel » 07.01.2009 19:43

Klucí proč si stoho deláte těžkou hlavu :idea: .Já to poletím a uvidím strategii mám a neprozradím :lol: 8) duležité je se přeci zůčastnit,nebo né???
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod ladis » 07.01.2009 19:49

Semrad> skvela prirucka!

Btw onen pilot co rekl: "Navigace neni problem" - to mi neco pripomina :lol:

jak tak ctu, tak se nejak poznavam. Ehm. Ty prulety na zadech a tesne nad zemi nebyly mysleny nejak boreckovsky ci namachrovane, na to stejne nemam, nebot poradne neumim litat, ale spise pro pobaveni. Mrzi me, ze to leckdo bral jinak, jako ze machruju! :( No nic, uz to nedelam.
Naposledy upravil ladis dňa 07.01.2009 20:05, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod tomas » 07.01.2009 19:50

ladis píše:Chapu to tedy takto dobre?

Přesně. Ještě jsem do minulého příspěvku dopsal edit, který možná trochu pomůže.
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod ladis » 07.01.2009 19:57

Super, diky moc za vycerpavajici info!

Akorat v horach bude masakr neco predpovidat ;-) Jelikoz jsem 3 tydny neletal, asi tam stejne nedoletim. Ale zkusim to aspon.
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Václav Kořínek » 07.01.2009 20:16

Ještě aby jsi nechápal špatně, že musíš doletět na okraj sektoru. Např. při vlítnutí do prvního zjistíš, že to tam je špatný, tak můžeš letět do dalšího nejkratší cestou. Jen si musíš pořád říkat "...90 minut a co nejdelší vzdálenost...". Samozřejmě u dvou sektorů tohle brát s rezervou, ale lítá se i na víc sektorů.

Mám poznámečku na pořadatele: nešlo by u AATéček psát do briefingu průměr sektorů? Kvůli přípravě. Já si ji tedy odvodil...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod t.jilek » 07.01.2009 20:53

Václav Kořínek píše:Tady, dole. Hledej: Provence-Alpes-Côte-D´Azur Scenery

http://www.speedbattle.com/downloads.php?lang=en

tam je to placený
ale i tak díky
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

Poslaťod Honzajs » 07.01.2009 21:17

hele registni se tady www.condor-club.eu a pak mužeš scenerky sosat jak budeš chtít:o)))

Jinak ten dnešní task byl pro mě utrpení a samozřejmě sem vyhnil ale hlavně že jsem to aspoň zkusil jinak Příručka naprostá BOMBA dikas MOOOOOC :D :D :D :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 08.11.2008 16:06
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod Janek » 07.01.2009 22:53

Proč já si to nepřečtu dřív než do toho vlítnu? Vůbec mě nenapadlo že tentokrát se něco takhle hezky řeší předem :lol:

Sed jsem k tomu až na briefing a zíral jak na Ježíška, o tomhle typu úloh vím jen to že existuje :? Ale za pokus nic nedáš a podstata mi došla celkem brzo, samozřejmě i díky hláškám na TS (měl jsem blbě zapojený mikrofon, ptát se nedalo, tak aspoň poslech).
Let jako takový jsem opět pokonil, ale zkušenost to myslím byla dobrá :wink: Projdu a postahuju si to aspoň dodatečně a příště už budu startovat moudrý :idea:

Všem co ještě letí držím palce!
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod Martin Foral » 07.01.2009 23:44

Tak jsem taky doletěl.Až poté jsem četl, jak to vlastně s tím AAT je. Díky obrázku mám již jasno. Díky ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Foral
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 29.08.2008 09:11
Bydlisko: Telč/Vysočina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron