Day 04

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Poslaťod Patrik Gach » 21.01.2009 10:33

Pavel píše:Měl bych dotaz, jestli je možnost dodatečné registrace.

ram píše:Teoreticky je možno někoho přidat, ale je to otázka spíš na správce webu - P.Gacha

Competition director and webadmin: P.Gach :)

Ahojte ! Až sa chce ešte niekto zaregistrovať na Litteam Cup, tak som zvýšil počet o ďalších 20 ( šialencov :) ) !
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Patrik Gach
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 16.05.2006 00:52
Bydlisko: SK , Levice

Poslaťod Pavel » 21.01.2009 11:25

Ahojte ! Až sa chce ešte niekto zaregistrovať na Litteam Cup, tak som zvýšil počet o ďalších 20 ( šialencov :) ) !


Díky. Jsem zaregistrován.
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod t.jilek » 21.01.2009 15:09

ram píše:Zkusím ti to popsat trochu líp. Web je zde: http://www.litteam.sk/czskcup/
Pokud nejsi registrovaný, tak je to smůla, registrace je skončena (ale mezi registrovanými tě vidím).
Task je viditelný hodinu před závodem, přesněji hodinu před startem tvojí časové zóny. Budu teda pokračovat s předpokladem, že je hodina před startem tvé startovní zóny. Je třeba skočit na stránku "Login", zde je uprostřed stránky vidět heslo (password) na server a pod ním je tlačítko "Briefing". To když zmáčkneš tak se ti objeví briefing s mapou, otočnými body, heslem, informací o tom, co se letí, apod, pouze počasí není vidět.
Po letu je nutno poslat IGC. To se posílá opět přes stránku login, přibude zde tlačítko "Send IGC".
Snad jsem to popsal srozumitelně, pokud ne, tak piš.

No a protože někteří stále mají problém s posíláním IGC, tak se budu ještě věnovat tomu.
Napřed je třeba vyexportovat IGC z Condora. Po skončení letu a úspěšném přistání (jak kdo, že :) ) je třeba provést ukončení letu klávesou "Esc" a následným potvrzením "Exit Flight" (to všichni znají, žádná novinka). Na následující obrazovce je třeba zvolit "Flight Analysis" a na stránce s průběhem letu zvolit "Export IGC". Objeví se obrazovka, kde je třeba výsledný soubor nějak pojmenovat, ťuknu tedy myší do toho řádku a napíšu tam nějaké jméno. Jaké jméno si vyberu, to je úplně jedno, ale doporučím zvolit si datum, kdy bylo letěno. Uvedu příklad: letěl jsem 15.1.2009, tak do toho řádku napíšu: 15_1_2009 . Nepoužívejte v tom názvu tečky, můžete tím zmást systém (který používá tečky, jako oddělovač názvu souboru a přípony). Výsledný soubor se tedy bude jmenovat 15_1_2009.igc (příponu igc si doplní sám Condor) a je defaultně u Windows XP zde: c:\program files\condor\flighttrack (pokud nemáte Condora nainstalovaného jinde). U Vist je to jinde (z hlavy teď nevím).
Teď se musím přihlásit na stránku Litteam Cupu. Takže, tlačítko "Login", přihlásím se (pokud nejsem automaticky) a zvolím tlačítko "Send IGC". Nyní musím nalistovat ten soubor, který potřebuju (pro příklad zde uvedu celou cestu, toho mého příkladu: c:\program files\condor\flighttrack\15_1_2009.igc), dám otevřít, výsledná celá cesta se objeví v tom okýnku, potvrdím tlačítkem "Send" (nebo "Send IGC", teď nevím přesně, co je tam za tlačítko), chvíli počkám (dole musí doběhnout ten zelený aktualizační proužek) a měla by se mi objevit zeleně psaná zpráva: Transfer File OK. Pokud se objeví zpráva psaná červeně, tak jsem udělal něco špatně, je zde napsáno co (anglicky, pokud nerozumíte, tak se někoho zeptejte), takže se vyvarovat popsané chyby a zkusím znovu. Pokud se to z nějakého důvodu nepodaří odeslat, tak IGC pošlete na email uvedený v pravidlech (Rules) soutěže. Kdo nepošle IGC má automaticky a nemilosrdně crash.
Snad je to srozumitelné, pokud ne, ptejte se.

Edit: Pokud je to někomu nesrozumitelné, tak se zkuste podívat sem: http://www.speedbattle-cup.com/faq.php?lang=cz
Je zde popsané totéž, ale trochu jinak.

děkuji moc, tak vyčerpávající odpověď ksem ani nečekal :lol:
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

Poslaťod ram » 21.01.2009 15:31

No, co mám s váma dělat, když pořád jsou nějaké problémy (neposlané IGC, rozdílné CN/RN, apod.). Mi to potom jenom přidělává práci, můžu udělat někde chybu, tak radši píšu návody, no.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Predchádzajúci

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron