Day 04

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Poslaťod Janek » 15.01.2009 18:28

S těmi sektory bych se chtěl stavitele tasku zastat, z briefingu opravdu bylo všechno naprosto jasné, dokonce i mě :wink: Jediný problém snad mohl být, pokud si někdo neuvědomil, že "tyčka" je vidět z 5km, ale fotit se mohlo až ze 2km (poloměr sektoru).

Jinak -byla to nádhera! Pořád ještě mě udivuje, že se dá nad "umělou" scenérkou takhle krásně navigovat a to jsem v těch místech v životě nebyl a už vůbec neletěl. Používám mapu vytištěnou z briefingu, jen někdy, když je čas, si podle autoatlasu doplním názvy měst, řek a kopců, čistě proto, že jsem zvědavý co mám vlastně pod sebou :idea:

Počasí bylo taky super, letěl jsem to hrozně opatrně, dobíral pod kdejakým mrakem a na dokluzu měl 500m rezervu (teď úplně slyším, jak se řehtáte.. no jo, právem :D ) ale to se dá odstranit jedině zkušenostmi. Takže pro mě to byl úspěch a spokojenost, i když jsem doletěl úplně poslední.

Těším se na příště jak malej Jarda :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod Václav Kořínek » 15.01.2009 19:42

Semrad píše:Spousta lidi mela problem pri batohu vubec otocit a tak jsem pri jedne soutezi letel tento tvar, dokonce bez viditelnych tycek a bylo to docela v pohode. Pro novacky je to lepsi. Kdyby jsme cetli pravidla, tak je to tam napsano, briefing asi taky nestudujem, tam je to jako pest na oko. :twisted: Pravidla se v zadnem pripade menit nebudou. :!: Pravidla se meni pouze pri zavaznem rozporu.

Jde mi jen o to, že (alespoň dopoledne) nebyly ty sektory na screenu mapy vidět. Ano, měl jsem si projít trať ještě před spuštěním letu, nebo si jich všimnout při přípravě. Ale mám podobný názor jako Krejča, bez PDA nepoznáš přesně kde jsi a pak místo normálního odfocení se dělají manévry, nácvik vyšší pilotáže :wink: , protože se ne a ne trefit.
Pravidla nechť zůstanou stejná, teď už to každý ví a dá si na to pozor.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod červeňák » 15.01.2009 20:55

Václav Kořínek píše:... a pak místo normálního odfocení se dělají manévry, nácvik vyšší pilotáže :wink: , protože se ne a ne trefit...

no já jsem ještě odlítal sezonu, kdy jsem ve Vose vozil foťák, a nácvik vyšší pilotáže jsem opravdu prováděl na každý otočce, aby se tam člověk moc nezdržoval že jo :) nicméně mělo to svoje kouzlo :)
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod swt » 15.01.2009 21:02

Co to meleš Karle, s foťákem v reálu (=FAI sektor) žádná vyšší pilotáž nebyla potřeba, akorát je potřeba umět zatáčku :? Hlavní problém lidi mívali s tím, že neuměj přiletět k bodu kterej maj pod čumákem, ale kdyby poslouchali ... mě byl vysvětlen princip bodů na horizontu a nikdy jsem neakrobatil, v půlce zatáčky jsem ji hodně přihnul a bylo to ...

Spíš jsem akrobatil teď s těma kulatejma sektorama protože mi moc nevycházelo abych v sektoru točil ... :roll:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Krejca » 15.01.2009 21:04

vidím, že nejsem sám kdo má při focení stejný problém.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Semrad » 15.01.2009 23:16

Nikdy neni problem v tasku, vzdy je problem v pilotech. Vcera jsem doplatil na spatny odhad, velikost scenerky mne uplne zmatla, myslel jsem ze jsem severne od trati a pak jsem se vracel zpet k trati, tedy jizne, ale az z debriefingu jsem zjistil, ze jsem byl ve spravnem smeru. Proste jsem neodhadl na male scenerce vzdalenost. Nedokluz uz byl jen zpusoben tim, ze jsem chtel ztratu dohnat a tlacil jsem vic nez jsem mel. Task jsem nedelal, ale prosadil jsem tyhle sektory. Jsem uz ze vseho hodne unaveny. Samozrejme me stvou moje chyby, taky se za nic neschovavam. Posledni moje neuspechy jsou jen moje chyba. Proto mi vadi, kdyz nekdo hazi vinu na stavitele tasku, pravidla a podobne. Ano, take jsem to udelal na GP a dodnes mne to mrzi. Chtel jsem delat neco pro ostatni, misto toho jsem se dockal nepochopeni a dokonce obvinovani z opravdu nehoraznych veci. To slo mimo toto forum, takze o tom nikdo nevi, krom akteru. I kdyz reknu, ze uz nic delat nebudu, tak stejne mi to neda a neco vymyslim i kdyz vim, ze zase dostanu pres drzku. Upozornuji, tohle neni prispevek k diskusi, pokud mate potrebu reagovat, tak jedine pres PM. Je to jen povzdech a doufam i zamysleni pro ostatni. Jen posledni veta, to co delam by mne melo tesit, bohuzel posledni dobou jsem zklamany, ze vseho.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod t.jilek » 18.01.2009 20:02

Mamám možná stupidní otázy :oops: , ale odpovědi neznám. :?
1. před letem nemůžu najít brifing s heslem.
2.kde vlastně najdu servr na kterém se poletí.
Pokud někdo bude mít náladu tak ať prosím odpoví.dekuji :o
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

Poslaťod Cadfael » 18.01.2009 20:09

1) musíš být zaregistrovaný na webu litteam - adresa je v tomto topicu
2) v seznamu condorovských serverů, z webu www.condorsoaring.com
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod t.jilek » 19.01.2009 20:40

to znamená, že se musim zaregistrovat na www.litteam.sk. a to heslo tam najdu kde?
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

Poslaťod Cadfael » 19.01.2009 21:31

v briefingu, viditelném hodinu před závodem
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 19.01.2009 21:54

t.jilek píše:to znamená, že se musim zaregistrovat na www.litteam.sk. a to heslo tam najdu kde?


Presneji zde http://www.litteam.sk/czskcup
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod t.jilek » 20.01.2009 07:43

V jaké sekci?
Obrázok užívateľa
t.jilek
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 30.12.2008 21:26

Poslaťod ram » 20.01.2009 10:28

Zkusím ti to popsat trochu líp. Web je zde: http://www.litteam.sk/czskcup/
Pokud nejsi registrovaný, tak je to smůla, registrace je skončena (ale mezi registrovanými tě vidím).
Task je viditelný hodinu před závodem, přesněji hodinu před startem tvojí časové zóny. Budu teda pokračovat s předpokladem, že je hodina před startem tvé startovní zóny. Je třeba skočit na stránku "Login", zde je uprostřed stránky vidět heslo (password) na server a pod ním je tlačítko "Briefing". To když zmáčkneš tak se ti objeví briefing s mapou, otočnými body, heslem, informací o tom, co se letí, apod, pouze počasí není vidět.
Po letu je nutno poslat IGC. To se posílá opět přes stránku login, přibude zde tlačítko "Send IGC".
Snad jsem to popsal srozumitelně, pokud ne, tak piš.

No a protože někteří stále mají problém s posíláním IGC, tak se budu ještě věnovat tomu.
Napřed je třeba vyexportovat IGC z Condora. Po skončení letu a úspěšném přistání (jak kdo, že :) ) je třeba provést ukončení letu klávesou "Esc" a následným potvrzením "Exit Flight" (to všichni znají, žádná novinka). Na následující obrazovce je třeba zvolit "Flight Analysis" a na stránce s průběhem letu zvolit "Export IGC". Objeví se obrazovka, kde je třeba výsledný soubor nějak pojmenovat, ťuknu tedy myší do toho řádku a napíšu tam nějaké jméno. Jaké jméno si vyberu, to je úplně jedno, ale doporučím zvolit si datum, kdy bylo letěno. Uvedu příklad: letěl jsem 15.1.2009, tak do toho řádku napíšu: 15_1_2009 . Nepoužívejte v tom názvu tečky, můžete tím zmást systém (který používá tečky, jako oddělovač názvu souboru a přípony). Výsledný soubor se tedy bude jmenovat 15_1_2009.igc (příponu igc si doplní sám Condor) a je defaultně u Windows XP zde: c:\program files\condor\flighttrack (pokud nemáte Condora nainstalovaného jinde). U Vist je to jinde (z hlavy teď nevím).
Teď se musím přihlásit na stránku Litteam Cupu. Takže, tlačítko "Login", přihlásím se (pokud nejsem automaticky) a zvolím tlačítko "Send IGC". Nyní musím nalistovat ten soubor, který potřebuju (pro příklad zde uvedu celou cestu, toho mého příkladu: c:\program files\condor\flighttrack\15_1_2009.igc), dám otevřít, výsledná celá cesta se objeví v tom okýnku, potvrdím tlačítkem "Send" (nebo "Send IGC", teď nevím přesně, co je tam za tlačítko), chvíli počkám (dole musí doběhnout ten zelený aktualizační proužek) a měla by se mi objevit zeleně psaná zpráva: Transfer File OK. Pokud se objeví zpráva psaná červeně, tak jsem udělal něco špatně, je zde napsáno co (anglicky, pokud nerozumíte, tak se někoho zeptejte), takže se vyvarovat popsané chyby a zkusím znovu. Pokud se to z nějakého důvodu nepodaří odeslat, tak IGC pošlete na email uvedený v pravidlech (Rules) soutěže. Kdo nepošle IGC má automaticky a nemilosrdně crash.
Snad je to srozumitelné, pokud ne, ptejte se.

Edit: Pokud je to někomu nesrozumitelné, tak se zkuste podívat sem: http://www.speedbattle-cup.com/faq.php?lang=cz
Je zde popsané totéž, ale trochu jinak.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Pavel » 20.01.2009 15:16

Měl bych dotaz, jestli je možnost dodatečné registrace. Ptám se i přes to, že jsem se na http://www.litteam.sk/czskcup/ dočetl, že registrace je již ukončena. Rád byc se s vámi občas prolétnul on-line, klidně i mimo soutěž.
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod ram » 20.01.2009 16:20

Ano, tam je už registrace ukončena. Teoreticky je možno někoho přidat, ale je to otázka spíš na správce webu - P.Gacha, možná se zde vyjádří. Jinak teď probíhá v soboty Havran Competition, tam je možná účast i bez registrace. Až ten skončí, tak zas vymyslíme něco jiného, takže pořád něco bude. Osobně se mi ty maličké soutěže líbí víc, je to rychleji odletěno a taky si nemusí dělat člověk volno na dlouho dopředu.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

PredchádzajúciĎalší

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron