Day 10

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Poslaťod Janek » 03.03.2009 22:14

Cadfael píše:tak to jsi mě uklidnil :)

No, já nevím jak to vypadá v leteckém reálu teď, ale mám v živé paměti dobu, kdy zbytečné vykecávání a nedej bože relace vedená bez patřičné frazeologie byla předmětem poletového rozboru "před nastoupenou jednotkou" :lol:
V zaměstnání, kde mám vysílačku u ucha celý den, se "rádiová kázeň" striktně dodržuje i dnes, a to přesto (nebo právě proto?) že jsme na vyhrazených frekvencích...

Takže možná ze zvyku do TS moc nemluvím, ale o to víc si užívám pokecy ostatních :lol:
Občas to může působit rušivě (na mě asi tak pod 300m AGL), ale celkově vzato by mi ta zvuková kulisa k letu docela chyběla :wink:

Snad jen toho, kdo až na TS zjišťuje co se vlastně letí, odkud se to letí, jaká je odletová výška, první kurz a co že to má vlevo za město a vpravo za rybník bych poprosil, aby se nejdřív aspoň letmo podíval do briefingu :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod červeňák » 04.03.2009 10:10

je to tak jak psal jirka, několik přeletářů, a je jedno jestli z jednoho klubu nebo pár domluvených závodníků na jedný frekvenci a to se pak dějou věci :) předpisovou kominikaci vedem vlastně až při příletu do pásky, před tim rozhodně ne ;) samozřejmě nejsme na soutěžních frekvencich, vždycky odskočíme někam jinam, abysme nerušili ostatní :)
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Predchádzajúci

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron