Day 10

plachtařská soutěž především pro CZ SK komunitu

Day 10

Poslaťod Semrad » 26.02.2009 19:37

Vcera to bylo pro mne trapeni, i pres perfektni podminky. proste jsem byl vsude pozde, mel jsem naprosto spatny interval. Jeste, ze jsem byl uz doma, kdyz jsem prepnul na TS , kde byli pozdeji letici, jinak jsem sedl na prvnim placku. Poslouchat jak si tam toci neustale pres +4, mne deprimovalo. :P

Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Smarja lidi, to co jsem vcera slysel na TS se mnou mlatilo o zem, ne smichy. Nekteri jsou opravdu nepoucitelni. Zaklad je priprava, no aspon ten dokluz si prohlednout by si mel kazdy. Divit se, ze tam jsou kopce moc nepomuze. A na konci tasku rict, "ja to risknu" je opravdu na povazenou. Tentokrat bylo kudy letet vcelku hladce, ale take tam mohlo byt pricne sedlo a co pak? Cely zavod v haji! je mi to jedno, kazdy sveho stesti strujcem, ale kdyz tohle slysim po vydrenem vysledku, tak na mne jdou mrakoty.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 26.02.2009 21:11

Já neudělal žádnou botu... Jenže jak jsem už zblblý z "namíchání" termiky, tak jsem letěl jen 200km/h a na prvním rameni ze strachu víc točil. A nakonec se z toho vyklubala taková pohodička! :evil: Ale hlavně že Peter a Jerry byly za mnou. :wink:
Jen nevím, co s tím Erikem... Přišel před chvilkou a uvelebí se hned nahoře. :lol:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Re: Day 10

Poslaťod erycP » 26.02.2009 21:17

Semrad píše:Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Martin, fakt zaujimave porovnanie stylu letu, ak dobre vidim, natocil som celkovo o 2200 metrov menej ako ty (mojich 5305 vs. 7548 tvojich metrov). Kedze tocit fakt neviem, snazim sa tocit co najmenej, ono to fakt zdrzuje :lol:

Obrázok
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod nimbo » 26.02.2009 21:26

Václav Kořínek píše:Já neudělal žádnou botu... Jenže jak jsem už zblblý z "namíchání" termiky, tak jsem letěl jen 200km/h a na prvním rameni ze strachu víc točil. A nakonec se z toho vyklubala taková pohodička! :evil: Ale hlavně že Peter a Jerry byly za mnou. :wink:
Jen nevím, co s tím Erikem... Přišel před chvilkou a uvelebí se hned nahoře. :lol:


Ja som to včera pokazil hneď na dvoch miestach. Prvé miesto bolo na odlete. Odletel som do rozpadu a potom ďalej do čistého neba. To som ešte zachránil, lebo sa mi vytvoril čerstvý mrak tam, kde som potreboval. Druhý a o to väčší kiks som vyrobil po otočení BB. Nezobral som pred Veľkou Fatrou nejaké 3m a kĺzal ďalej. V Turčianskej kotline som netrafil prvé dva mraky a navnadený z predchádzajúceho letu som kĺzal ďalej. Výsledkom bolo, že som sa chytal na predhorí martiniek v 300m nad terénom v +1,7-2,1. Potom som síce preskočil pod mrak kde bolo +3,8 no ten stratený čas sa už v žiadnom prípade nedal dohnať. Ako keby tušil aj môj comp, že poletím zle a tak začal štrajkovať už na začiatku a celý task som tak odletel s FPS 9-12.
[url=http://www.condor.cc/pilot_details.php?id=12829]

Obrázok[/url]
Obrázokl]
nimbo
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 29.09.2008 22:27
Bydlisko: Praha

Re: Day 10

Poslaťod Semrad » 26.02.2009 22:37

erycP píše:
Semrad píše:Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Martin, fakt zaujimave porovnanie stylu letu, ak dobre vidim, natocil som celkovo o 2200 metrov menej ako ty (mojich 5305 vs. 7548 tvojich metrov). Kedze tocit fakt neviem, snazim sa tocit co najmenej, ono to fakt zdrzuje :lol:

Obrázok


To je prave tim, ze mi nevychazely mraky, musel jsem tak tocit navic. Ja si v tom spatnym ustredovani primo lebedim. :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Y77 » 26.02.2009 23:43

He he tak můj výsledek všichni vidíte ,,musím říct že jsem nenaletěl ani jeden stoupak tak jak jsem čekal ,pokaždé to bylo úplně mimo :oops: ,občas se hold nezadaří no :lol: ,příště se snad polepším :wink:,jinak první rameno mě vytrestalo s vývojem počasí ,ale po tp1 už to bylo relativně dobrý (jinak na stoupáky si nestěžuju ,stačilo by dobře nalítnout a hned ustředit)což mě moc nejde :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod erycP » 26.02.2009 23:57

Y77 píše:...jinak na stoupáky si nestěžuju ,stačilo by dobře nalítnout a hned ustředit)což mě moc nejde

toz vitaj v klube, honzo :)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Václav Kořínek » 27.02.2009 19:35

nimbo píše:Ja som to včera pokazil hneď na dvoch miestach. Prvé miesto bolo na odlete. Odletel som do rozpadu a potom ďalej do čistého neba. To som ešte zachránil, lebo sa mi vytvoril čerstvý mrak tam, kde som potreboval. Druhý a o to väčší kiks som vyrobil po otočení BB. Nezobral som pred Veľkou Fatrou nejaké 3m a kĺzal ďalej. V Turčianskej kotline som netrafil prvé dva mraky a navnadený z predchádzajúceho letu som kĺzal ďalej. Výsledkom bolo, že som sa chytal na predhorí martiniek v 300m nad terénom v +1,7-2,1. Potom som síce preskočil pod mrak kde bolo +3,8 no ten stratený čas sa už v žiadnom prípade nedal dohnať. Ako keby tušil aj môj comp, že poletím zle a tak začal štrajkovať už na začiatku a celý task som tak odletel s FPS 9-12.

Já vsadil na jistotu a hned po startu nejkratší cestou k Lysé Hoře. Tam bylo nádherných +3 a něco. Jenže dál to byla "křeč". Prostě jsem čekal nějaký zádrhel a nic. Tedy kromě stoupání pod tři metry. Po dvou, třech otočkách jsem šel jinam. Horší to bylo na svazích M. Tater. Čekal jsem na těch západních svazích něco a nakonec jsem se sbíral v docela malé výšce na východ od BB. Ale zase to byly +4. Poslední rameno mi nevyšlo podle přání. Měl jsem ho identické jako Martin (vypadá to ne stejné stoupáky). V posledním stoupání před Žilinou jsem to risknul a při MC+3 jsem šel na dokluz s ddh -250m. Věděl jsem, že tam před tím údolím pod Lysou stačí mít necelých +100m., což v pohodě vylezlo. Bohužel jsem ale nemohl rychleji, než 200km/h a jen 46km dokluz. Takže mne Norbert stáhnul.
Ono to ustřeďování dělalo problém dost lidem. Je to nezvyk, točit s autobusem.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Re: Day 10

Poslaťod ladis » 27.02.2009 19:57

Semrad píše:Vcera to bylo pro mne trapeni, i pres perfektni podminky. proste jsem byl vsude pozde, mel jsem naprosto spatny interval. Jeste, ze jsem byl uz doma, kdyz jsem prepnul na TS , kde byli pozdeji letici, jinak jsem sedl na prvnim placku. Poslouchat jak si tam toci neustale pres +4, mne deprimovalo. :P

Report je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz

Smarja lidi, to co jsem vcera slysel na TS se mnou mlatilo o zem, ne smichy. Nekteri jsou opravdu nepoucitelni. Zaklad je priprava, no aspon ten dokluz si prohlednout by si mel kazdy. Divit se, ze tam jsou kopce moc nepomuze. A na konci tasku rict, "ja to risknu" je opravdu na povazenou. Tentokrat bylo kudy letet vcelku hladce, ale take tam mohlo byt pricne sedlo a co pak? Cely zavod v haji! je mi to jedno, kazdy sveho stesti strujcem, ale kdyz tohle slysim po vydrenem vysledku, tak na mne jdou mrakoty.


Ja bych rekl, ze prehanis. Ne kazdeho bavi ztracet cas planovanim. Stejne se pak malinko zmeni podminky a vse je jinak... Kolikrat jsem se snazil planovat a se zlou jsem se potacel, naopak pokud se na pripravu vykaslu, casto to vyjde prekvapive dobre. Takze nejakym planovanim jiz cas neztracim...

Pokud Ti vadi i to, ze se clovek nahlas divi na TS, tak ja uz nevim, co tam tedy rikat. Asi jen sama pozitiva. Vsak i podeleni se s tim, ze risknu patri k vzajemne komunikaci. Jinak bychom vsichni meli vse super naplanovane a mluvili jak roboti, jak skvele vse jde! To promin, ale to by byl TS o nicem! Nejsme v realu na radiu!!!
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Hornet » 27.02.2009 20:16

Tak sa aj ja pridám :-)
Keby mi neblbol poťák v pedáloch ( vyšúchal sa sviňa) tak by to bolo pošušnaničko, a že mi trochu narastli kopce pred letiskom - som o nich vedel, chybalo mi tak 50m a bolo to v pohode, tak som si dobral....
Bol to pohodový task, a že som letel pomaly - no a čo, :-) doletel som.
Lietanie na opnoch je ale dosť iné ako standardy- to neni žiadne trápenie -je to až skoro nuda pri tých preskokoch. Je to jasné sú to eroplány pre horších ale bohatších pilotov čo nevedia krúžiť.
Ale až opravím ten poťák to sa tešte ....:-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Cadfael » 27.02.2009 20:25

já jen k tomu TS - ale uznávám že jsem blázen a vím, že kromě mě by se to nelíbilo nikomu ani by to nemělo žádný smysl- ale já když už jednou za uherský rok letím, tak se vžívám do reality a kdyby se na TS mluvilo jako v reálu (tedy skoro vůbec :wink: ), používala frazeologie atp. tak by to bylo (pro mě) žrádlo a ani bych TS neměl většinu letu vypnutý :) . Proto se mi taky tak líbí ten Vaškův nápad s omezenými prostory podle reálu... :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Václav Kořínek » 27.02.2009 20:25

Jenže zbytečné vykecávání o něčem, co nepatří k letu, ruší. Pravda, někdy se do toho sklouzne nechtěně, ale mělo by se to zavčas zarazit. Před startem a po letu klidně mlít, co se zachce. :)
A dělání přípravy je, bohužel, důležité.
Chtělo by to ale změnit přístup k briefingu, respektive ke zveřejnění podmínek. Například - tady prosím organizátory, aby mne nekamenovali, jen píšu svůj názor - Litteam Cup: zveřejní se jen trať a odletová výška. Z toho nejde udělat příprava. Maximálně jen tehdy, kdzž se k ní bude přistupovat Martinovým způsobem. Počítat a udělat si přípravu na více možností a až po přihlášení k serveru si vybrat tu nejlepší. Já třeba u LBC18 chci zveřejnit nejen trať, ale směr a sílu větru, sílu stoupání a aktivitu a výšku základen. Prostě to, co je potřeba před letem vědět. To je důležité hlavně u takové soutěže jako je LTC, u "osmnáctek" to je jedno. :wink:
Takže je důležitá pořádná příprava a o tom, jak se let povede, rozhoduje jen a pouze umění rychle a dobře se rozhodnout, reagovat na aktuální podmínky, během letu. TO právě dělá mistry!
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Re: Day 10

Poslaťod erycP » 27.02.2009 20:39

ladis píše:Ja bych rekl, ze prehanis. Ne kazdeho bavi ztracet cas planovanim. Stejne se pak malinko zmeni podminky a vse je jinak... Kolikrat jsem se snazil planovat a se zlou jsem se potacel, naopak pokud se na pripravu vykaslu, casto to vyjde prekvapive dobre. Takze nejakym planovanim jiz cas neztracim...

Pokud Ti vadi i to, ze se clovek nahlas divi na TS, tak ja uz nevim, co tam tedy rikat. Asi jen sama pozitiva. Vsak i podeleni se s tim, ze risknu patri k vzajemne komunikaci. Jinak bychom vsichni meli vse super naplanovane a mluvili jak roboti, jak skvele vse jde! To promin, ale to by byl TS o nicem! Nejsme v realu na radiu!!!


Lado, si moja hviezda!

Obrázok
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod jirka » 28.02.2009 09:23

k tomu vikecavaní na TS,ve skutecnosti je to nekdy jeste horsí-vis dva tri pletetaři z jednoho klubu ,to Lada je žabař.to je samy -pod sem tady je 2 m šprajs ,ja sem tady ,tady je to super atd :lol: :lol: ,pripadne nekdo zaklicuje a kvici ti to do radia treba 10 minut -proste nekdy je to v tom eteru jak na tržišti
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod Cadfael » 28.02.2009 09:26

tak to jsi mě uklidnil :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Ďalší

Späť na Litteam Cup

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron