Nový design scenerií

Veci čo sa týkajú Condora

Poslaťod ram » 01.08.2010 14:52

To mně taky napadlo, ale nechtěl jsem ti přidávat s tím práci :wink: .
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Cadfael » 01.08.2010 15:02

No po všech pokusech se ukazuje, že to ani jinak moc udělat nejde - most musí být prohnutý, aby se nemihotala textura v místě styku se zemí, a to vypadá u malých mostů blbě...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Cadfael » 01.08.2010 18:38

Obrázky nových mostů jsem dal jako komentář ke článku o nových texturách na svůj web - bylo to pohodlnější než to linkovat sem. Pokud se chce někdo kouknout...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod mano202 » 01.08.2010 20:16

vypada to pekne uz sa tesim ;-)
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Poslaťod Cadfael » 06.08.2010 11:17

Na webu je k dispozici nová verze dema, finální design. Větší oblast (2 sloupce až po medlánky), zlepšené textury, pokrytí stromů, nové mosty.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Cadfael » 19.08.2010 19:19

Ke stažení je první beta verze, 40 procent terénu až do Piešťan. Potřeboval bych dost nutně otestovat novou termickou mapu, proto prosím všechny, kdo budou mít trochu času, aby se tam prolétli a ověřili, že termika je tam správná. Bude asi trochu jiná než jste byli zvyklí, záleží na texturách a tady jsou jiná, menší pole a víc lesíků. Jde mi hlavně o to, zda je to létatelné a podobné reálu. Poznatky pište prosím sem.
Díky
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ram » 19.08.2010 20:16

Cadfael píše:Ke stažení je první beta verze, 40 procent terénu až do Piešťan. Potřeboval bych dost nutně otestovat novou termickou mapu, proto prosím všechny, kdo budou mít trochu času, aby se tam prolétli a ověřili, že termika je tam správná. Bude asi trochu jiná než jste byli zvyklí, záleží na texturách a tady jsou jiná, menší pole a víc lesíků. Jde mi hlavně o to, zda je to létatelné a podobné reálu. Poznatky pište prosím sem.
Díky


On by nebyl problém udělat na tom zítra batoh, hned by se vidělo. Záleží na ostatních.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Cadfael » 20.08.2010 08:25

Já mám dneska rehabilitace, takže nepoletím, ale bylo by to samozřejmě užitečné. Jen se ale bojím, že lidi nebudou schopni to zjistit a stáhnout včas. Určitě budou stačit i off line testy, přiípadně nějaký on line pro malou skupinku co by se domluvila předem. Byl bych ale moc rád, pokud tu termiku pořádně posoudíte - např. nížina pod Brnem, Jeseníky atp. abych měl jistotu že je v pořádku.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ram » 20.08.2010 08:53

No, je asi pozdě to řešit na batoha dnes. Ale na zítra večer (21.8.2010) bych teda něco spíchl. Tak kdo budete mít čas, tak bych uvítal účast. Otestujeme to raději v horších podmínkách, protože na Slovak Republic se mi ty horší podmínky zdají až moc dobré. Server by startoval ve 20:00, task kolem 200km z Medlánek a asi 15m FAI. Zbytek tu ještě upřesním.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Cadfael » 20.08.2010 08:55

to by bylo fajn, to poletím také...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Jura » 20.08.2010 10:12

Sice mám na zítra nějakou akci, ale pokud to časově vyjde, letím. Jdu instalovat. :wink:
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Jura » 21.08.2010 10:09

Tak jsem provedl zkušební let z Medlánek na jih. Podmínky nastaveny jako na Batoh. Stoupání max. 1m až 1,5m. Je to opravdu trochu jiné. Nevím jestli to byla náhoda, ale nezaznamenal jsem tak silné kompenzační proudění jako na CE5. Někdy vůbec žádné. Připadalo mi to reálnější, jen ten pocit na zadku chyběl. :D Také jsem měl dojem že jádra kovekce pod mrakem jsou situována trochu jinde než původní. Ale ber to Miloši zatím jen jako můj první dojem. Uvidíme dnes večer, co Radek vymyslel. Sejdeme se na aholubech?
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Cadfael » 21.08.2010 10:25

já nainstalovat TS3 a přiznám se že se mi už nechce nastavovat a instalovatat TS2, takže TS momentálně nepoužívám. Poletím taky, ale za letu neumím moc psát, tak mi spíš napište komentáře po letu sem.
K té termické mapě: jediné, co obsahuje je pravděpodobnost výskytu termiky - pole, města a vesnice 70%, louky a jehličnaté lesy 40%, listnaté lesy (a ty malé lesíky na ozdobu 20%) - podle textur. S jedinou vyjímkou, že ve vyšších polohách kde jsou na textuře zelená pole nechávám termiku žlutých polí, protože by jí tam bylo málo (je tam i hodně lesů). Když jsem na tom letěl, taky mi to přišlo trošku jiné než jsem byl zvyklý, proto chci udělat ty testy, abychom zjistili, zda je to dobré, či ne. Condor generuje hodně termiku na přechodu pole a lesa, což by mělo fungovat i tady na termické mapě, je tu mnohem víc malých lesíků, takže bych čekal, že bude generovat víc mraků než ve staré verzi. Sílu stoupání, posun proti mraku a turbulence si nastavuje condor přímo, s tím se v termické mapě nedá nic dělat. Ve staré verzi termické mapy byla větší pole, a míň "starterů" termiky (rozhraní dvou oblastí s jinou pravděpodobností, lesy a pole např.). Hlavně condor si pak podle té mapy asi upraví počasí, takže se to může chovat jinak než člověk předpokládá.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Cadfael » 21.08.2010 10:31

jo, ještě mi to nedá, abych neprozdradil, že v rámci testování nového designu hor pro Tatry jse se rozhodl, že udělám SloveniaHD - originální scenerku, ale s mým designem. Pokud budou Uros a Gregor souhlasit, mohlo by to být jako oficiální rozšíření codnora pro silnější počítače. Když ne, tak nepoužiju jejich terén, ale udělám tentýž vlastní, a vydám ji stejně. Aspoň si pak můžeme zalétat batohy i pořádných horách a nemít pocit, že ten design je tak nějak zastaralý :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ram » 21.08.2010 10:52

To že nebudeš na TS je škoda, některé dojmy se můžou ztratit, ta instalace vč. downloadu zabere 5 minut. Druhá možnost je jít na TS 3 ke mně, ale to by zas ostatní museli nainstalovat TS3. U toho testu to nevadí, ale na soutěže ho nechcu používat, abych si nesnižoval šířku datového pásma. Tak napište jak to provedem, mi je to jedno.
Na dnes jsem udělal task s menší aktivitou, chtěl bych i menší sílu, ale to by byl asi hodně hardcore. Uvidíme jak dopadne test, ještě by šlo udělat zítra jeden test se slabšíma stoupákama, ale větší aktivitou. Radeěji testy 2, než aby jsi to potom musel komplet předělat. Jo a dnes tam nejsou ani žádné pořádné kopečky, holt okolí Brna.
Server bude startovat ve 20:00 CEST a bude se jmenovat "Betatest Slovakia".
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron