Správný postup instalace obecného USB zařízení.

Veci čo sa týkajú Condora

Správný postup instalace obecného USB zařízení.

Poslaťod ram » 12.08.2010 18:35

Raději jsem kvůli tomu založil nový topic ať je to snadněji dohledatelné. S D32 jsme totiž řešili nefukčnost programovacího softwaru SSTpro Saitek X-52, ale problém se může týkat jakéhokoliv USB zařízení (snad vyjma USB disků apod.).
USB zařízení se totiž po připojení samo ozve a windows se mu snaží nacpat nějaký svůj ovladač. To ale může způsobit nefunkčnost, nebo špatnou funkčnost zařízení. Jak tedy správně postupovat.
Pokud již jsme zařízení připojili a nechali windowsy přidělit mu nějaký ovladač, tak je nutno zařízení nejprve korektně odinstalovat. Nejlíp spustit počítač v nouzovém režimu a ve správci hardware najít příslušné zařízení a toto odinstalovat. Takto je možno dokonale odinstalovat i jiná zařízení, jež už se v systému nenacházejí a nikdy se nacházet nebudou (např. staré zvukové, síťové a grafické karty, nějaké tiskárny apod.).
Po korektní odinstalaci spustíme instalační program od výrobce, ale zařízení nepřipojujeme až do doby, než si o to instalační program sám řekne. Takto by mělo být zařízení korektně nainstalováno a plně funkční a nemělo by se "prát" s jiným hardware.
Rovněž nedoporučuju v průběhu používání zařízení měnit porty do kterých to strkám. Prostě určete si, že tento port je pro joy a hotovo. Jinak se může stát, že se stane to, že windows usoudí, že se jedná o jiné zařízení a narve tam nějaký nesmysl.
Snad jsem to napsal jednoduše a srozumitelně, nějakými UUID vás zatěžovat nehodlám. Uvedený postup se týká mimo joysticků i třeba tiskáren, scannerů a jiného příslušenství. Prostě pokud výrobce dává k zařízení instalační CD, tak postupujte takto. Když CD obsaženo není, můžete zařízení rovnou připojit, windows ovladače již obsahuje.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Václav Kořínek » 12.08.2010 19:16

Tak podobný problém mám i já s G940. Nějak se mu nechce spolupracovat s tím jejich programem (obdoba SST). Ale kolega má právě X-52 a vůbec jsem nepochopil, jak funguje to programování pomocí SST. Takže on (a i já) máme všude nastavení joye přímo v aplikaci a nemůžeme využít ani mody. Uvítal bych i polopatický návod, jak ne to programování a jak potom spouštět aplikaci.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ram » 12.08.2010 19:25

Václave, ale já nevím jak funguje ten tvůj joy. SST funguje tak, že se vlastně stane joystick klávesnicí, kde ty si určíš pomocí SST kde je jaké písmenko (na kterém tlačítku). Programování jsem popisoval někde vedle.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod erycP » 12.08.2010 19:58

Václav Kořínek píše:Uvítal bych i polopatický návod, jak ne to programování a jak potom spouštět aplikaci.

Vasku, zopar navodov (video) priamo od Saiteku - je tam sice ine zariadenie, ale princip rovnaky:

The Tutorials

Starting the Editor (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson ... Editor.zip)

Basic key assignments (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson ... nments.zip)

Activating Profiles (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson ... rofile.zip)

Advanced Commands, Macros and Key Combinations (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson4_Commands.zip)

Banding Axis (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson5_Banding.zip)
- Usefull if you want to assign keys to an axis, for example, the w,a,s,d keys for movement to a stick.

Shiftstates/ Modes (ftp://ftp.saitek.com/pub/support/Lesson ... States.zip)
- Take advantage of that mode button and switch between multiple assignments in game!
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1900
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod N31 » 12.08.2010 20:27

Zdravím,Radku tak jsem dnes odpoledne aniž jsem věděl o tvém návodu
vše kompletně odinstaloval a znova nainstaloval a SST už jede. Provedl
jsem to stejně jak popisuješ a opravdu to pomůže.Díky.
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod ram » 13.08.2010 00:15

D32 píše:Zdravím,Radku tak jsem dnes odpoledne aniž jsem věděl o tvém návodu
vše kompletně odinstaloval a znova nainstaloval a SST už jede. Provedl
jsem to stejně jak popisuješ a opravdu to pomůže.Díky.


Tak to je jenom důkaz, že mám pravdu. Tak se tím řiďte.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod N31 » 19.08.2010 19:17

Zdravím,Radku prosím tě,nevíš na co je to vroubkované kolečko vepředu na plynu a zda se dá nějak vynulovat,tak aby nebylo funkční?Mě totiš dělá velké problémy.Jakmile o něj trochu zavadíš,tak sepne a vyřadí veškeré
nastavení a nedá se zrušit jen když vytáhneš usb zástrčku.Na displej napíše Wheel Scroll Down.Neubráníš se tomu,abys o něj nezavadil,když za letu vyvažuješ.Poslední batoh mě to taky udělalo sice jsem ho obletěl.ale nemohl jsem vyfotit OB.Včera jsem letěl task na soaringonheavenu a musel
jsem jak to udělalo přistát v poli.Nevím proč je funkční,když jsem jej nenaprogramoval.Za radu děkuji.Když by se mi to mělo stát na 750km,tak ani nepoletím. :cry:
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod ram » 19.08.2010 20:19

To je vlastně kolečko myši. Nikdy jsem ho nemusel rušit tak nevím, snad ve vlastnostech myši. Mi se to teda chová správně. Nepřiřazoval jsi nějakou funkci prostřednímu tlačítku myši?
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod N31 » 20.08.2010 10:53

Nepřiřazoval jsem myši žádnou funkci.Proč ale, když pootočím tím kolečkem dolu,tak to napíše na displej Wheel Scroll Down a nahoru Wheel Scroll Up.A zruší úplně nastavení v SST.V cotrol panelu má číslo33 a 34.
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod ram » 20.08.2010 10:57

Já to fakt nevím, mi to nedělá. Jakoby to mělo přiřazený snad jiný ovladač. Jinak ty popisy jsou vlastně správně. Zkus ještě odpojit myš (tu normální) a zase ji znova připojit, jestli to nepomůže. Pokud ne, tak by se dala ta joysticková myš i zakázat.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod N31 » 20.08.2010 17:53

Tak jsem myš odpojil a zase připojil a dělá to pořád.Myš nemám do počítače připojenou přes usb zástrčku.Proč to ale odpojí jen při nápisu Down.Můžeš mi poradit jak tu joystickovou myš zakázat?
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod ram » 20.08.2010 18:14

Že by ve správci zařízení? Pr.tl. myši na tento počítač, vybrat spravovat, správce zařízení, no a tady zakázat nějakou myš standardu HID. Pokud se netrefíš, tak tu druhou.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod N31 » 20.08.2010 18:55

Tak jsem tu myš zakázl a dělá to pořád.Jakmile hnu kolečkem,tak to tam napíše a nepustí mě to ani na start.Musím vytáhnout usb, počítač se resetuje
a potom mohu vše začít znova.Už jsem z toho na mrtvici.
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod ram » 20.08.2010 19:00

Budu za chvulku na TS. Teď mně nic nenapadá a nemám to před sebou.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Luboš Faitz » 20.08.2010 19:19

Zdravím,jestli můžu tak jsem našel na netu toto fórum tam se to taky řeší tak to snad pomůže http://www.sturmovik.cz/forum/viewthrea ... ead_id=342
Luboš Faitz
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 11.09.2009 17:32
Bydlisko: Brno


Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron