Jak začít s Condorem - rady a tipy pro nové piloty

Veci čo sa týkajú Condora

Poslaťod Honzajs » 21.11.2008 12:42

No tak ještě mi nic nepřišlo prej čekaj na seriová čísla asi se z toho zblázním už se nemůžu dočkat těším se na to jak malej kluk :lol: :lol: Ale prej příští tyden to už snad přijde!!!!
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 08.11.2008 16:06
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod bumper » 21.11.2008 13:00

Honzajs píše:No tak ještě mi nic nepřišlo prej čekaj na seriová čísla asi se z toho zblázním už se nemůžu dočkat těším se na to jak malej kluk :lol: :lol: Ale prej příští tyden to už snad přijde!!!!


Ja na to u jednoho nejmenovaneho prodejce cekal tusim 2 mesice :) tak preju pevne nervy. Moooc jsem v tu dobu zavidel kamaradum co maji moznost nakupovat primou platbou po netu, protoze tam byl nakup " serioveho cisla " vyrizen behem chvilky. :wink:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Honzajs » 21.11.2008 13:09

2 měsíce???To si pro to zajedu až k vyrobcoj sam to snad ne doufam že píští tyden to mam tady!!!Jinak se fakt picnu :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 08.11.2008 16:06
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Slabá grafika ?

Poslaťod Andy » 04.12.2008 23:23

Sim šel nainstalovat bez problémů. První scenerie, které jsem musel samozřejmě vyzkoušet jsou SlovakiaCE 4.0, Vysočina 2 a obě České rep. Jako 1.let jsem vyzkoušel ASK 13 nad Medlánkami, nádhera …, nemám slov, je to paráda, proletět se nad přehradou. Díky všem, kteří se na sceneriích podíleli, ale hlavní poděkování Cadfaelovi, protože to je mistrovské dílo.
Jeden problém ale nastal při změně letadla. Při natahování se na monitoru objevila jen mapa v PDA, ostatní zůstalo absolutně černé, ale jinak se to nezaseklo. Poraďte, to je asi slabá grafika? Mám jen RADEON X550, nebo se dá něco ještě nastavit ?
Po restartu PC a polétání nad plzeňskem vše bylo dobré, po návratu nad Medlánky také, tak nevím, kde je zakopaný pes. Nyní budu instalovat TS … asi dnes nepůjdu spát, je to skvělý !!!
Obrázok užívateľa
Andy
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 02.12.2008 18:29
Bydlisko: CZ, Sokolov

Poslaťod swt » 05.12.2008 09:48

Pokud někdo máte problém s nákupem Condora, tak jako přátelskou službu nabízím, že to koupím přes moji VISA kartu online, už jsem to takhle kupoval asi osmi lidem, i planepacky. Nákup online je okamžitý. Případní zájemci přes PM.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Re: Slabá grafika ?

Poslaťod JBr » 05.12.2008 10:21

Andy píše:Jeden problém ale nastal při změně letadla. Při natahování se na monitoru objevila jen mapa v PDA, ostatní zůstalo absolutně černé, ale jinak se to nezaseklo. Poraďte, to je asi slabá grafika? Mám jen RADEON X550, nebo se dá něco ještě nastavit ?


Nemenil jsi s letadlem i scenerii? Pripadne si zkontroluj, jestli ti tam nenaskocil systemovy cas. Obcas se lidem stavalo, ze ten problem byl jen v tom, ze pri preskoku na jinou scenerku se jim prestavil cas na noc a bylo tak videt jen svitici PDA.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Andy » 05.12.2008 12:19

Scenerku jsem při tom neměnil, ale s tím časem by to mohlo být, díky.
Obrázok užívateľa
Andy
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 02.12.2008 18:29
Bydlisko: CZ, Sokolov

Re: Slabá grafika ?

Poslaťod Andy » 05.12.2008 15:53

JBr píše:... ze pri preskoku na jinou scenerku se jim prestavil cas na noc a bylo tak videt jen svitici PDA.


Měl jsi pravdu, bylo to jistě tak, ale scenerii jsem neměnil. Vyzkoušel jsem ve F.Planneru změnit čas odletu na noční hodinu a je to onóóó. Čím je člověk starší, tím je bl....., ale zase má víc přátel. kteří mu pomůžou. Hledal jsem problém tam, kde žádný nebyl. Díky
Obrázok užívateľa
Andy
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 02.12.2008 18:29
Bydlisko: CZ, Sokolov

Poslaťod JBr » 05.12.2008 16:13

Neni zac, hlavne, ze to funguje ;)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Václav Kořínek » 19.04.2009 13:53

Ukazuje se, že i přes upozorňování, rady a pod. neumí pořád dost lidí správně "vygenerovat", uložit a následně poslat igc soubor. Zkusím to tedy trochu popsat a přiložit obrázky. Snad alespoň někomu tohle pomůže... :wink:

Jako první ukončíme přes Esc let. Objeví se následující tabulka:

Obrázok

Otevřeme ANALYSE FLIGHT...

Naskočí tabulka s analýzou letu. V ní dole vlevo klikneme na IGC export:

Obrázok

V další tabulce, která se posléze objeví, napíšeme do spodního řádku (zde je XXXXXX) název igc souboru. Nejlépe označení soutěže a dne a s registrovaným CN:

Obrázok

Klikneme na OK.

Pokud toto zapomeneme udělat hned po skončení letu, lze igc soubor vygenerovat pomocí LastTrack.ftr. Spustíme Condora a klikneme v menu na ANALYSIS FLIGHT:

Obrázok

Otevře se tabulka s analýzou letu, ale bez aktivní mapy. Dole vlevo klikneme na LOAD, v následující tabulce klikneme na LastTrack.ftr a klikneme na OK:

Obrázok

Další postup je stejný, jako při ukládání igc hned po letu.

Dalším krokem je upload igc souboru na web soutěže. Vesměs to je dělané tak, že se na daný web přihlásíte a kliknete na volbu Poslat IGC nebo Send IGC. Dostanete se na stránku, kde je tlačítko Hledat/Procházet nebo Search/Browse. Otevře se klasické okno, kde najdete složku Condora na vašem disku a v ní složku FlightTracks:

Obrázok

Označíte požadovaný igc soubor (musíte si zapamatovat, jak jste ho pojmenovali :wink: ) a kliknete na Otevřít/OK nebo Send. A odešlete...

Pokud vám z nějakého důvodu výše uvedené nefunguje, existuje ještě jedna možnost - pošlete e-mail organizátorům soutěže (je uvedený na oficiálních stránkách soutěže), kde krátce napíšete svoje jméno a CN podle registrace a za který den to posíláte, přiložíte do e-mailu soubor igc nebo LastTrack.ftr (Vložit - Soubor jako příloha... - označit soubor a Vložit/Otevřít) a odešlete.

Není na tom nic složitého... :wink: :)
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Nastavenie výškomeru za letu.

Poslaťod raf3 » 04.05.2009 09:36

Zdravím Vás, chcel by som sa Vás opýtať či je v CONDORovy možnosť pred pristátím zistiť aktuálne QNH (QFE) pre dané letisko a podľa toho nastaviť výškomer. Včera som sadol pred letisko a rozmlátil lietadlo na výškomery som mal "k dobru" ešte cca 300m. Pred štartom som Výškomer vynuloval.
Celú noc som preplakal do vankúša ako to že som si nevšimol takú prudkú zmenu tlaku ??? :D Ale mraky rástli prekrásne ...... A vyzeralo to na búrku ...
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00

Poslaťod DaggyMAC » 04.05.2009 10:13

Neviem presne ci sa to da v nejakom programe, ale najlepsie je si dobre naplanovat let. Ja pouzivam externe PDA so SeeYou Mobile a ten mi ukazuje letovu hladinu ako aj GPS vysku nad terenom, cas doletu k otocnemu bodu, cas do ciela, dolet podla polary a varuje pred moznym zrazenim sa do kopca nielen v smere letu. Externe PDA je skvela vec, lebo ti poskytuje viac informacii, ale na druhej strane ma rychlejsie lietat nenaucilo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod ram » 04.05.2009 10:56

V Condorovi se tlak dynamicky nemění. Doporučuju lítat v QNH, už jenom kvůli komunikaci s ostatními. PDA vždy ukazuje výšku nad zvoleným ot. bodem (DH), případně výšku v jaké tam doletím (DDH) v závislosti na nastavení MC. Ale pokud je špatně nastavený výškoměr, tak si tím nejsem jistý (nevím jetli bere výšku atmosférickou, nebo z GPS). Zároveň condorácké PDA automaticky počítá i s větrem. Takže chyba byla zřejmě mezi klávesnicí a židlí :wink:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Káble .........

Poslaťod raf3 » 04.05.2009 13:53

Tak som si to len potvrdil, čo som si myslel, ak je chyba medzi klávesnicou a stoličkou .... tak sú to určite káble!!!! :D alebo je chyba vo "vedení"! :D
Ďakujem a začnem sa spoliehať aj na oči :shock:
Obrázok
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00

LoL

Poslaťod romcek » 15.11.2009 20:06

měl bych takový dotaz....sice už mám něco v CNDR odletěného, ale pořád mi není jasné, když se dívám na nějaké "pořádné" lety na CondorClubu, proč mají v charateristice letu zapnutý ACRO FLIGHT

např.:
http://www.condor-club.eu/analysis/0/?rank=108155
Think positive, flaps NEGATIVE !!!!
Obrázok užívateľa
romcek
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 03.11.2009 01:10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron