Dotaz na zobrazovani termiky

Veci čo sa týkajú Condora

Poslaťod Matěj » 01.06.2006 18:31

Já se ti to pokusím vysvětlit jinak. Existují buď cylindry nebo sektory. Sektor je kruhová výseč kolem OB, většinou o poloměru 0,5 km, ale ty se v Condorovi nepoužívají, pokud vím. V Condorovi se ale můžeš setkat se startovními páskami. Jsou to taková okna, když si zapneš helpera, jinak je to komice na 1. rameno trati o určité velikosti. Bývá 0,5 km na každou stranu. Ty prostě musíš proletět, tak aby jsi je neminul. A jak na sektory? Na www.plachteni.cz v sekci download někde můžeš stáhnout pravidla CPS. Tam je pěkně na straně 4 ukázáno, jak se vytvářejí a jak fungují. Máš tam i pokec o páskách i cylindrech. Prostě se musíš do sektoru dostat, ten ti pak na PDA zčervená- původně je zelený, když k němu letíš, a pka z něho někde vyletíš. Na začátků tasků bývají omezeny max výšky. Když zmáčkneš ENTER, můžeš použít "radiokorespondenci". Tam napiš taskinfo a zobrazí se ti potřebné informace i s omezeními výšky= max. start altitude.
Pokud víš, že tě Condor baví a chceš vědět o plachtění víc, pak doporučuji stránku http://knihy.vacc-cz.org/ - najdeš zde metodiky výcviku, byť již staršího data, pořád platí, zde se dozvíš o taktice letu, jak na tu termiku...
Na http://vycvik.plachteni.cz/ v dalších pomůckách máš VPL 4 a 5 v pdf formě.
Na www.aeroklub.cz v downloadu můžeš stáhnout Sportovní řád FAi díl 3- kluzáky, pokud by jsi chtěl jít hodně do detailů, tam je všechno, čím se sportovní létání řídí.
A pokud si nebudeš s něčím vědět rady, ptej se... :D Je pěkné, že se o plachtění zajímají přes simulátory i "normální" lidé.
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod Burisek » 02.06.2006 02:04

ja to proste nechapu :cry: :cry: :cry: Zkousim to porad..krouzim kolem toho prveho mista...a nic.krouzim na jednu stranu..a pak na druhou. Je to na mape porad cervene..a nechce to zezelenat. Kdyz si zapni to zobrazeni branek..tak je to hned prvni cerveno-zluta branka. Ja uz nevim co s tim.
Burisek
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 28.05.2006 18:35

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 02.06.2006 06:31

Jak je výše uvedeno, to znamená že jsi nesplnil nějakou podmínku pro aktivování otočného bodu.... myslím že asi výšku :wink: Zkus si v letadle přes klávesu "Z" (teď si ale vůbec nejsem jistý :? ) nazoomovat pohled na PDA. Tam uvidíš u toho otočného bodu který chceš proletět ještě jeden údaj a to třeba 12-25. To znamená, že povolená výška pro průlet tohoto bodu je 1200 až 2500. Koukni na to, určitě to musí jít :D
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod Matěj » 02.06.2006 08:20

Pošli mi ten task: matej_plch@post.cz, já se na to mrknu... Ale nevímk kdy to bude, v sobotu máme na letišti závody...
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod Matěj » 02.06.2006 08:21

Pošli mi ten task: matej_plch@post.cz, já se na to mrknu... Ale nevím kdy to bude, v sobotu máme na letišti závody... Není to třeba tím, že ještě běží join time, nebo ještě nezačal závod? Takové to odpočítávání vlevo nahoře?
Naposledy upravil Matěj dňa 02.06.2006 08:23, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod riso » 02.06.2006 08:22

"krouzim kolem toho prveho mista"...nemyslis tym start burisku?
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod swt » 02.06.2006 10:50

Pro započítání bodu (startu, otočáku, cíle) musí být splněny všechny podmínky.

- časová: týká se jen startu, musí být již otevřen start, pokud je na obrazovce nápis "Race in 1:20" tak ještě otevřen není, nutno počkat. Naopak start může být otevřen pouze po určitou dobu, čili pokud tam je nápis "Start gate closes in 3:00" tak máme ještě 3 minuty na průlet startem

- polohová, která se dále dělí na
- horizontální
- výškovou

výšková je jasná, někdo to tu už říkal, tyicky bývá omezení shora, tj. např. při omezení na 1000 m QNH bude na mapě v PDA (1) udaj "0-10". Pokud server používá prográmek DSHelper, tak pomůže do chatu napsat "taskinfo" - vypíše informace o trati včetně výškových omezení

horizontální poloha ... většinou se jedná o sektory, jsou vidět na mapě PDA, je potřeba být uvnitř výseče/kruhu. Při zapnutí turnpoint helperu se zobrazují jako tyče červeno/bílé (žlutá). ta co je jinak barevná, myslím že červeno-žlutá, je aktuální TP.

Pokud tam je jen čára, pak se jedná o branku. Branka se při zapnutí TP helperů zobrazí jako obdélník (rám) na výše zmíněné tyči, je nutno proletět tímto rámem ve správném směru. Směr je daný "fouskama" na mapě PDA.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Burisek » 03.06.2006 13:13

Dekuuuji. Problem byl v tom, ze jsem tim bodem proletaval drive, nez jsem vubec mohl. Ten zavod ani nezacal :D To byl ten problem. Jinak jsem zkousel ve free flightu pokratit zavod, abych vubec doletel :D. Ps. Nedokazu si predstavit, ze bych proletel tu predposledni branku...kde musim byt v presne vysce..i smeru...kdybych nemel opticky ukazanou tu vysec. Na server se asi jen tak nepohrnu :D I kdyz ne vsechny zavody ji tam asi maji :) Ps. Diky za rady :) Ale neni duvod se radovat...budu se ptat dale :lol:
Burisek
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 28.05.2006 18:35

Poslaťod Burisek » 03.06.2006 17:58

Tak jsem dnes dokoncil svuj prvni zavod :lol: Sice me to trvalo 1h a 40minut...ale jsem rad, ze jsem vubec doletel. Letel jsem jeste s jednim borcem..a ten to mohl mit tak za hodku? Bylo to asi 71km Obrázok :lol: :lol: :lol: Vzhledem k tomu...ze nevim nic o termice..a litam to tak tyden..to jde..ne? :roll: . Mam dalsi dotaz :lol: ..musim proletavat jednotlive mista postupne? Nebo muzu naletet nejdrive do trojky..a pak treba do dvojky? Jo..jeste jsem se chtel zeptat...nekde jsem to myslim videl. Nekdo spojil cestu..s nejakou mapou..myslim ze na google. Ta trasa pak sla krasne videt. Projizdel jsem toto forum..a nenasel jsem to. Nevite pls..jak to udelat? Dik :)
Burisek
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 28.05.2006 18:35

Poslaťod riso » 03.06.2006 18:24

co sa tyka TP postupnost musi byt dodrzana...
do googlerthu track dostanes tak ze ho v hre najprv nahras, potom exportnes do igc formatu a potom pomocou utilitky ktoru si stiahnes tu http://www.hgs.at/igc4google/ skonvertujes igc subor na kml format pre googlearth
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Predchádzajúci

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron