Vysocina - beta testovani

Veci čo sa týkajú Condora

Poslaťod Cadfael » 09.09.2007 08:42

Milane, probůh, neobhajuj se, je přece absolutně jasné, že to nebylo myšleno jako kritika na tebe, že jsi barvoslepý :wink: , ale jen upozornění, že se něco někde zapomělo :) Já ty podklady samozřejmě v nové slovakii opravil a Jirka udělá samozřejmě totéž ve vysočině. Trefovat je dopředu bez textur opravdu není možné. Jinak podkladové textury jsou skutečně nezbytné, já je už teď mám pod všemi městy taky a je to paráda...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bumper » 09.09.2007 14:58

Cadfael píše:Milane, probůh, neobhajuj se, je přece absolutně jasné, že to nebylo myšleno jako kritika na tebe, že jsi barvoslepý :wink: , ale jen upozornění, že se něco někde zapomělo :)


Presne tak, nicmene ja uz upoustim od dalsiho testovani a hledani neceho co se mi nezda dobre a to z jednoho prosteho duvodu a tim jsou reakce na tyhle upozoneni. Vsiml jsem si, ze vetsinou na neco upozornim jen ja a pak mozna 2 dalsi a tim to konci. Ostatni co maji pristup k testovaci beta verzi bud mlci, nebo napisou Milos na hrad a podobne, coz sice autora potesi a doda mu energii do dalsi prace, ale nic to jeho scenerce co se vylepseni tyce neprinese ... Budu to tedy nadale jen tise sledovat :) a v klidu v Condoru poletovat :) nehodlam tu bejt za rejpala :wink:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod JBr » 09.09.2007 15:15

Ja jsem se dneska s Milosem dohodl na necem co sice dalsi betu trosku pozdrzi, ale vynese ji to na vyssi uroven :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Cadfael » 09.09.2007 16:24

No, ono je to složitější. V první řadě je potřeba rozlišit hlášení chyby typu "chybí most" a podobně, od věcí spíše "kritických :wink: "typu "města se mi nelíbí". Zřejmě nejen já reaguji na kritiku tím, že mám tendenci se hájit, ale to neznamená, že na podobné podněty člověk nereaguje - třeba i s odstupem. Když jsi mi kritizoval textury baráků, tak mě to samozřejmě trochu naštvalo, protože se mi v tu chvíli zdály skvělé. Nicméně za pár dní co to ve mě bublalo jsem o tom začal přemýšlet a vylepšil to, myslím ku prospěchu věci. Je asi nelidské čekat, že na podobné "vyrývačky" :wink: člověk radostně zvolá, že až do teď byl bloud a slepec, a teď zrovna prohlédl a jde to hned opravit. Je to o vlastním názoru, který je ovlivňován a měněn v čase. Navíc je běžné, že něco člověk vymyslí a první dva dny je tím nadšen, pak si řekne, je to blbost, a udělá to jinak. Nicméně ty první dva dny to nerad slyší :)
Všechny tvoje připomínky, Bumpere, včetně toho, jak jsi mě tlačil do dočištění Medlánek, byly velmi žádoucí, přes mé brblání, a ku prospěchu věci. Ale s brbláním se musíte smířit, pokud chcete mít hezké scenerie. Já je dělám, protože mě to baví, ale stojí mě to strašně času a energie, a musím mít pocit, že to těší i jiné lidi, zajímají se o ně, snaží se s nimi pomoci ať již testováním, nebo doplňky, fotkami atp. Pokud bych tuhle zpětnou vazbu, samozřejmě vydatně proloženou lichocením :) , neměl, tak bych sice asi scenerie dělal dál, ale byly by skoro určitě placené. Takže buď budete testovat (včetně tebe, Bumpere! :wink: ) a chválit, případně dávat náměty, co by šlo vylepšit (ne vždy to jde technicky, ale jiný pohled na věc je vždycky dobrý), nebo budete muset začít šetřit do prasátka :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 09.09.2007 17:09

bumper píše:
Cadfael píše:Milane, probůh, neobhajuj se, je přece absolutně jasné, že to nebylo myšleno jako kritika na tebe, že jsi barvoslepý :wink: , ale jen upozornění, že se něco někde zapomělo :)


Presne tak, nicmene ja uz upoustim od dalsiho testovani a hledani neceho co se mi nezda dobre a to z jednoho prosteho duvodu a tim jsou reakce na tyhle upozoneni. Vsiml jsem si, ze vetsinou na neco upozornim jen ja a pak mozna 2 dalsi a tim to konci. Ostatni co maji pristup k testovaci beta verzi bud mlci, nebo napisou Milos na hrad a podobne, coz sice autora potesi a doda mu energii do dalsi prace, ale nic to jeho scenerce co se vylepseni tyce neprinese ... Budu to tedy nadale jen tise sledovat :) a v klidu v Condoru poletovat :) nehodlam tu bejt za rejpala :wink:


Nejaky rejpal je vzdycky potreba, vetsina lidi tady oceni praci jinych at je jakakoliv, protoze to samy lepe nesvedou. Proto treba mlci. V podstate jsme se schodli na nejvetsich problemech. Jsou to nenavazujici textury z mych screenu a je to skoro vsude, to se zrejme vysvetlilo v pouziti starsich textur. Neznatelnost silnic, je asi slozitejsi problem a vychazi z pouzite techniky, ale rozlisitelnost silnic je dulezita pri navigaci. Podklad na objektech kluci opravi, je to prece jen beta. Abych se vratil k rejpani, vetsinou rejpalove vidi vic nez ostatni a to je v poradku. Pak uz je to jen na podani. Vety jako "je to hnusny" nebo "je to paskvil", jako jsou k videni na Periskopu se tady nedeji. Podle me jsou tvoje pripominky v poradku a jsou podany v decentnim tonu. Ano pripominky, nepouzil jsem rejpani. Tak pokracuj v testovani, mas lepsi oci. :wink: Je tak Milosi, Milane a Jirko. Tak nevim co se vam do toho motam, ale drzim vam palce, protoze tuhle nadheru nesvedu, ani z casoveho hlediska ani z technickeho. Ted me napadlo, doufam, ze nejak nevypadlo z kontextu to, ze jsem se ptal jestli je nova beta. Neni to, ze bych chtel Jirku honit, jen jsem nemel cas to v posledni dobe sledovat, tak abych neco nezaspal. :oops: Kluci, jak vy to muzete stihat, to fakt nechapu. Ale odmena vas rozhodne nemine. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod bumper » 10.09.2007 14:58

Cadfael píše:No, ono je to složitější. V první řadě je potřeba rozlišit hlášení chyby typu "chybí most" a podobně, od věcí spíše "kritických :wink: "typu "města se mi nelíbí". Zřejmě nejen já reaguji na kritiku tím, že mám tendenci se hájit, ale to neznamená, že na podobné podněty člověk nereaguje - třeba i s odstupem. Když jsi mi kritizoval textury baráků, tak mě to samozřejmě trochu naštvalo, protože se mi v tu chvíli zdály skvělé. Nicméně za pár dní co to ve mě bublalo jsem o tom začal přemýšlet a vylepšil to, myslím ku prospěchu věci. Je asi nelidské čekat, že na podobné "vyrývačky" :wink: člověk radostně zvolá, že až do teď byl bloud a slepec, a teď zrovna prohlédl a jde to hned opravit. Je to o vlastním názoru, který je ovlivňován a měněn v čase. Navíc je běžné, že něco člověk vymyslí a první dva dny je tím nadšen, pak si řekne, je to blbost, a udělá to jinak. Nicméně ty první dva dny to nerad slyší :)
Všechny tvoje připomínky, Bumpere, včetně toho, jak jsi mě tlačil do dočištění Medlánek, byly velmi žádoucí, přes mé brblání, a ku prospěchu věci. Ale s brbláním se musíte smířit, pokud chcete mít hezké scenerie. Já je dělám, protože mě to baví, ale stojí mě to strašně času a energie, a musím mít pocit, že to těší i jiné lidi, zajímají se o ně, snaží se s nimi pomoci ať již testováním, nebo doplňky, fotkami atp. Pokud bych tuhle zpětnou vazbu, samozřejmě vydatně proloženou lichocením :) , neměl, tak bych sice asi scenerie dělal dál, ale byly by skoro určitě placené. Takže buď budete testovat (včetně tebe, Bumpere! :wink: ) a chválit, případně dávat náměty, co by šlo vylepšit (ne vždy to jde technicky, ale jiný pohled na věc je vždycky dobrý), nebo budete muset začít šetřit do prasátka :)


Tak ja budu uz jen chvalit a lichotit, to je jistota 8) Tak sup sem s tou novou betou, at muzu zase najit nejakou vadu na krase :lol:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 10.09.2007 15:03

:) Nová beta buda na konci října, až budou hotové čtyři sloupce. Ještě jeden a půl sloupce chybí
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 10.09.2007 15:54

On asi Bumper myslel novou betu Vysociny... ale ta bude tak koncem zari. Musim tam zapracovat ty Milosovy krasavce :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Cadfael » 10.09.2007 16:22

jo tak, jsem o thread mimo... Inu, stáří :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Checker » 03.10.2007 01:25

Tak jsem se byl nostalgicky sklouznout po Železných horách a nostalgicky zavzpomínat na své první juniorky....Krásná práce, díky, šesnácteré díky....
Obrázok užívateľa
Checker
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 30.07.2007 19:25

Poslaťod JBr » 22.12.2007 18:46

Halo halo, na Cadfaelove beta FTP je ke stazeni RC1 verze nasi scenerie Vysocina. Prosim vsechny testery, kteri maji cas ji dneska proletet, aby tak ucinili a dali mi behem dneska/zitrka vedet.

Cilem je vydani scenerie na Stedry den vecer jako vanocni prekvapeni pro zbytek sveta.

Co je potreba udelat - vyzkouset vsechna sportovni letiste (Caslav a Pardubice vam odpustim :)), prolitnout okolo vyznacnych bodu (jsou tam jako TP) a poreferovat jestli nekde neco nesedi.

Zname bugy:
- chybi chata MSE :) - bude dodana
- na hranicich nekterych ctvercu je videt prechody - s timhle asi nepujde nic udelat. Vypada to na normalni chovani Condora. Kdyz jsem si zkousel jednotlive ctverce sesadit k sobe v PSP, tak navazovaly dobre.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Semrad » 22.12.2007 19:09

Je hezke, ze nam davate takove darky, ale kdo to ma stihat, ja jsem ted uplne mimo deni a budu rad kdyz zitra odletim SBC. Zrovna vypocitavam, kdy poletim, aby to vyslo. :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod =M@trix!= » 23.12.2007 03:19

Tak jsme trochu polétali, pokochali se a objevili několik malinkatých vad, které bych rozdělil do tří slupin:

1.) Vady na kterých autor nenese vinu a ani je nanapraví
A) Letiště Křižanov, Polička, Kolín jsou na kraji scenerky a po vzletu směrem k okraji scenrky po několika km "následuje náraz do stěny" ale ne vždy (podle toho jak se vlekař vyspí .. :lol: )
Řešení je jasné - letiště jsou vhodná pro start pouze za určitých povětrnostních podmínek a startsektor musí být mimo letiště směrem do vnitrozemí ...

2.) Vady neodpustitelné za které bude autor veřejně popotahován ... :lol:
A) Elektrárna Chvaletice - několik stromů prorůstá strojovnou ...
Obrázok

B) letiště Pardubice - nutno dorovnat terén na jihozápadní straně u úlů ... je tam asi 2m schodek (přibližně v úrovni těch stromů a úly jsou "pod zemí"
Obrázok

C) letiště Polička .... ty ty ty ... (viz PM)

D) Drobné kosmetické úpravy, které nejsou až tak nutné:
zámek Kačina na jižní straně mírně v terénu - jelikož už jsem si to vzykoušel "na vlastní kůži" nevím, jestli to půjde v CST vyrovnat ...
Obrázok

Nádraží v Poličce okupuje rychlík s pěti vagony - to by až tak asi nevadilo, kdyby ho netáhla el. mašina - trať je neelektrifikovaná a největší co tu jezdí je Regionova - doporučuji vyměnit za 810, eventuálně alespoň vyměnit mašinu za diesel a odebrat 2-3 vagony.
Obrázok

Letiště Pardubice - 737 parkují spíš na západní stojánce ... stačí prohodit pozice se Čmeldou

3.) Vady způsobené subdodovateli, za které i oni budou veřejně popotahováni ... :lol:
A) nevhodně otexturované dno chladících věží u Chvaletic. Autor potrestán, náprava provedena ...
Obrázok

Jiank kousek od Poličky jsem taky vyblejsknul toto - to je také součástí scenerky ... :lol: :lol: :lol:
Obrázok

To je pro dnešek vše - pokračování zítra ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod M.Svozil » 23.12.2007 06:29

..už jsem na to upozorňoval, ale ty elektrárny by s nějakou podkladovou texturou bližžší elektrárně vypadaly lepé, než když tam ty giganty vyrůstají, jako hříbky v lese...

u zámku Kačina mi vadí, že tam zřejmě použili starší hnojivo a trává je tam prostě zelenější...ale tyhle závady má asi víc 3D objektů..myslím, že barevné korekce by byly na místě.
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod JBr » 23.12.2007 09:51

Ono s tou travou na objektech se to ma tak, ze objekty, ktere vkladame do scenerie (krom letist) nejsou stinovane, zatimco zbytek scenerie je. Takze ten rozdil v barve tam bude vzdy, protoze napriklad kdyz bude nad objektem mrak, tak v okoli bude stin, ale objekt bude svitit dal nezmenenou barvou. Ja jsem si s tim vcera dve hodiny hral, abych nasel aspon nejakou tmavsi zelenou. Ale jeste to zkusim.

Problem s vlaky je ten, ze jsem pouzil Milosova upravena nadrazi, ktera vlaky obsahuji. Stejny problem jako v Policce je treba i v Chrudimi. Jeste se na to mrknu, pripadne tam hodim nejake stare nadrazi a motoracek soupnu na trat nekde kousek od nej.

Ostatni Matrixovy pripominky zapsany a za chvili se pustim do odstranovani :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron