Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Veci čo sa týkajú Condora

Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod kubikula » 18.01.2017 16:42

Ahoj,
mám takový dotaz pro reálné letce, zda je někdo registrovaný v jednom z těchto aeroklubů. Chci si totiž splnit sen a jít studovat větronařinu. :) V úvahu spadá buď Frýdlant nebo Zábřeh, přiznám se, že Zábřeh mám z Ostravy blíže. Najde se někdo, kdo by mi poreferoval jak to v těchto klubech funguje, potřebuji nějak porovnat pro a proti. Na co si dát pozor, proč jít raději tam či onam atd... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
kubikula
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 06.05.2015 19:29
Bydlisko: Ostrava

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Martin D. » 18.01.2017 18:58

Ahoj,

frýdlant docela znám. Je to fajn letiště, které je svou zeměpisnou polohou velmi zajímavé. Hory, slovensko atd = jiné plachtění. Mají tam taky větší výběr kluzáků. Nevím ale jak je to tam s výcvikem. To si tam musíš zavolat nebo zajít zeptat.

Já třeba lítám v Krnově. Letiště super s mladým kolektivem, takže není problém zapadnout. Hospoda a bazén na letišti jistý. :twisted: Bohužel ale nemáme takový výběr kluzáků. Máme L-23, L-33 a VSO-10. Zbytek je soukromý a aby ses svezl na soukromém éru, tak musíš něco nalítat.

Takže asi tak. Kdyby si měl otázky, klidně piš.

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod kubikula » 18.01.2017 19:05

Frýdlant je krásně položené letiště s kopečky. Kdyby to nebylo 2x tak dále než Zábřeh tak neváhám. Velké pro mě proti je ale to, že do Zábřehu jsem schopný dojet i na kole, do Frýdlantu bych za benzín zaplatil jako za celý výcvik. :D ... strašné dilema... Mimochodem, vím, že to nejde jednoznačně takto říct, ale za kolik jako plachtaři létáte? Myslím to tak, že je sice hezké si udělat piloťák, ale člověk to musí živit i dál že jo...to je hlavní důvod, proč jsem si to rozmyslel s ULL.
Obrázok
Obrázok užívateľa
kubikula
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 06.05.2015 19:29
Bydlisko: Ostrava

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Martin D. » 18.01.2017 19:15

Já nevím ale po plachtařšké stránce jsem na Zábřeh neslyšel žádné kladné ohlasy. Ale to je na tvém rozmyšlení a samozřejmě na financích. K nám do Krnova třeba jezdí piloti z frýdlantu lítat, nebo Havířova. Máme zase výhodu, že se od nás lítá vlna -> wavecamp.cz můžeš mrknout.

Ano, piloťák je jedna věc a druhá věc potom lítat a udržovat se v tom. Pokud chceš být aktivní plachtař, tak počítej, že tak 25tis ročně určitě prolítáš. :wink:

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Molly » 22.01.2017 09:54

Martin D. píše:Já nevím ale po plachtařšké stránce jsem na Zábřeh neslyšel žádné kladné ohlasy. Ale to je na tvém rozmyšlení a samozřejmě na financích. K nám do Krnova třeba jezdí piloti z frýdlantu lítat, nebo Havířova. Máme zase výhodu, že se od nás lítá vlna -> wavecamp.cz můžeš mrknout.

Ano, piloťák je jedna věc a druhá věc potom lítat a udržovat se v tom. Pokud chceš být aktivní plachtař, tak počítej, že tak 25tis ročně určitě prolítáš. :wink:

CCC

Ahojte. Za 25tic. rocne si polietas "ako vela"? Resp kolko letov / hodin....ak sa to da takto rozpisat?
Dakujem.....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Martin D. » 22.01.2017 18:30

Ahoj,

je to orientační, pokud chceš lítat a udržovat v nějaké "kondici", tak 25 tis určitě(nepočítám členské příspěvky a jiné poplatky).

Si to rozpočítej cca

dynamic vlek cca 50kč/min
"jednosedadlovka" cca 350kč/hod

Vleky jsou dlouhé různě, však to znáš. Takže asi tak. :)

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Molly » 23.01.2017 13:15

Martin D. píše:Ahoj,

je to orientační, pokud chceš lítat a udržovat v nějaké "kondici", tak 25 tis určitě(nepočítám členské příspěvky a jiné poplatky).

Si to rozpočítej cca

dynamic vlek cca 50kč/min
"jednosedadlovka" cca 350kč/hod

Vleky jsou dlouhé různě, však to znáš. Takže asi tak. :)

CCC

Vdaka za info.
Takze ak chcem rocne cca 100 letovych hodin treba na to cca 1500Eur....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Martin D. » 23.01.2017 20:27

:wink:
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod kubikula » 24.01.2017 17:50

Nejlevnější cesta k lítání je asi paragliding :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
kubikula
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 06.05.2015 19:29
Bydlisko: Ostrava

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod erycP » 24.01.2017 17:53

kubikula píše:Nejlevnější cesta k lítání je asi paragliding :D

paragliding - zneuzivat zachranne prostriedky na lietanie :P nieco ako miesto vozenia sa v aute vozit sa na airbagu :rofl:
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod noka » 24.01.2017 18:10

No ale plachtárina je asi TOP z lietania. Ja som začal keď som mal 14 rokov. Keď prišla rodina, povinnosti, robota, stavba som prestal. Dnes mám 50, deti odrastené a veľmi rozmýšľam znova o výcviku. Jasné že dneska je to všetko aj o peniazoch ale hlavne o čase.
Obrázok užívateľa
noka
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23.11.2008 21:39
Bydlisko: Levice

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod kubikula » 24.01.2017 19:58

Co se týče času a peněz tak je právě padák asi nejschůdnější podle mě.
Obrázok
Obrázok užívateľa
kubikula
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 06.05.2015 19:29
Bydlisko: Ostrava

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Martin D. » 24.01.2017 20:38

Myslím si, že lítání na kapesníku má taky svoje ale má určité omezení a bezpečnost je taky jinde.

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Molly » 25.01.2017 10:36

kubikula píše:Co se týče času a peněz tak je právě padák asi nejschůdnější podle mě.

To urcite ano, tiez som nad tym dumal aj nad rogalom, ale proste vetron je vetron a bezpecnost na paraglidingu je pre mna asi najviac odradzujuca....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aeroklub Frýdlant n. Ostravicí nebo Zábřeh?

Poslaťod Doggy » 25.01.2017 18:19

kubikula píše:Nejlevnější cesta k lítání je asi paragliding :D


tak s tym si dovolim nesuhlasit. V praxi nie je zauzivane si PG prenajimat ale si kupit komplet vlastnu vystroj. Cena slusnej vystroje je porovnatelna s nakladmi na prenajimanie vetrona pocas zivotnosti PG vystroje.

Ci sa budem venovat PG alebo GLD, 1000 EUR rocne je v oboch pripadoch orientacna ciastka s ktorou treba pocitat


Rozdiel medzi PG a GLD osobne nevnimam vo financiach ale v principe a case. Kym PG zoberiete kedy chcete a teoreticky nie ste od nikoho zavisly tak pre GLD potrebujete ludi a letisko.

U PG sa mi paci vacsi kontakt s prirodou. U GLD bezpecnost a lepsia klzavost :D
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron