Scenerka Tenerife (bludy z nudy :) )

Veci čo sa týkajú Condora

Scenerka Tenerife (bludy z nudy :) )

Poslaťod =M@trix!= » 05.12.2007 18:47

Dneska odpoledne jsem měl po velmi dlouhé době trochu času a tak si říkám - "Miloš potřebuje ty Hradčany, dodělej to, už je to skoro v cajku ..." - ale nějak se mi do toho pořád nechtělo.

Pak mi bleskla hlavou kacířská myšlenka - zkusím nějakou pidiscenerku. Alespoň to vyzkouším ať vidím co to dá práce a snad si konečně začnu vážit toho, že se po mě požaduje pouhé modelování objektů... :lol:

Povzbuzen milošovými tutoriály jsem se do toho pustil a Voila ... výsledek mého odpoledního snažení ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nějak mě to chytlo a začínám vážně uvažovat o tom, že těch 20 čtverců, ze kterách navíc 70% zabírá mořská hladina, by za tu práci stálo - tak třeba někdy v budoucnu ... :wink: :lol:
Naposledy upravil =M@trix!= dňa 10.12.2007 01:48, celkovo upravené 2
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Lukas Chaloupka » 05.12.2007 18:54

Mazej rodit Hradčana knechte :-D ne je to hezký :-)
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod Semrad » 05.12.2007 19:04

Stejny napad jsem mel i ja, jsem marod a tak mam roupy. Dneska jsem se taky trochu snazil, ale nic z toho nevypadlo. Nemam tutorialy, teda neco mam v english, jsem se na ty Andy vrhnul nejak hr. :twisted: Zacnu radeji nekde kde to znam. Treba v Himalajich:lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod =M@trix!= » 05.12.2007 19:13

no ja jsem zvolil ostrov ze dvou důvodů

- můžeš si najít nějaký opravdu malý, aby to hned při prvním pokusu nedalo příliš práce a taky ušetříš spousty práce tím, že hodně je tam vody = těměř nulová práce

- vede to od někud někam a na všech koncích to má konec ... :lol: ... takže nikde není skleněná stěna apod ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Cadfael » 05.12.2007 19:38

No to čumím :-) Sice mě taky nejprve napadlo říct: Mazej rodit Hradčana knechte :) , ale tohle se mi líbí. Kluci, neváhejte, pokud byste měli chuť se pustit do nějaké hornaté či jiné obludy, dám Vám k dispozici nejenom tutoriál, ale veškeré podklady, textury, znalosti.... s vidinou, že to po mě jednou pár blbců přebere a já budu moc zase lítat :) Ne, zcela vážně, máme tady na foru mrtvou sekci "scenery development", neváhejte se ptát - kdo chce, tomu pošlu i login na vývojářské ftp, kde jsou nějaké videotutoriály (Geoff na nich pracuje, včetně anglického manuálu, ale ty budou tak za tři měsíce odhaduju) atp. Rád poučím, poradím, ale nepomůžu, protože z CR padám na držku :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod =M@trix!= » 05.12.2007 20:14

Cadfael píše:Kluci, neváhejte, pokud byste měli chuť se pustit do nějaké hornaté či jiné obludy ...

no na tomhle ostrově se mi líbí, že tam na pár kilometrech je mořská pláž, 3,500m vysoká hora, náhorní plošina, ... prostě všehochuť ...

Cadfael píše:... vývojářské ftp, kde jsou nějaké videotutoriály (Geoff na nich pracuje, včetně anglického manuálu, ale ty budou tak za tři měsíce odhaduju...

Právě po jejich shlédnutí mi to začalo vrtat hlavou. Pak se na ofiko foru objevil prográmek Condor 3DEM a tak jsem chtěl zkusit co to umí ...



jinak ještě jeden čistě zkušební screen, který absolutně nic nenaznačuje ... :lol:

Obrázok

zkouším obě techniky. musím někde sehnat podrobné podklady, ze kterých by se daly udělat textury tím milošovým způsobem, pak porovnám poměr pracnost/vzhled a uvidím, co z toho bude ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Cadfael » 05.12.2007 20:44

Já ti ty své textury klidně dám, ale obávám se, že Tenerife vypadá krapet jinak než vysočina :) Jestli použiješ googletextury, tak z toho bych měl docela strach ohledně (c).
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod =M@trix!= » 05.12.2007 21:06

no právě ... sehnat kvalitní ortofoto a zadarmo snad ani nejde. na tenhle kousek jsem to zkusil z googlu, ale to je pakárna jako sviňa. na ty 3km to bylo 17x zkopírovat, vložit, zmenšit, umístit - z toho by mi asi šiblo ...


zatím to odkládám na neurčito a sháním podklady (myslíš, že na kanárech existuje něco jako GIS?) ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod Cadfael » 05.12.2007 21:17

Já ti člověče nevím, já nikdy ty fototextury nezkoumal a hlavně jsem velmi skeptický, že by šly sehnat zadarmo (o té pakárně s usazením mi povídej). Podle mě, kdyby sis upravil trochu terragen na tu skálu, a dal tam pár povrchů ve photoshopu jako artwork, a pár poctivejch "matroxáků", tak strčíš do kapsy celou France VFR a nebude ti navíc hrozit kriminál :-) Ten písečný základ vypadá dost slibně.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 05.12.2007 23:20

Ty Google map primo svadeji ke spatnostem. :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod =M@trix!= » 06.12.2007 01:31

tak začínám pronikat do tajů Terragenu. zatím je to trochu umělé a v malém rozlišení ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod M.Svozil » 06.12.2007 01:35

Matrix, zahlídl jsem někde prográmek na stahování fotek z Google Earth, tak jestli ho nemáš, tak pošli PM
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod JBr » 06.12.2007 08:58

Super, jen tak dal! Jeste chvili a muzeme jit s Milosem na odpocinek ;)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Hornet » 06.12.2007 12:10

Zdravim všetkých,
ked sa tu spomínali tie Andy, ja mám urobený mesh na Andy už dosť dlho, chcelo by to ešte textury. Ak by bol záujem môžem poskytnúť (už sa to dá otvárať v editore).
No moja Tepui scenery zatial odpočíva, tá krajina je krásna ale stupania sú tam podivné vzhladom k divnému terénu, Tak je to tam ale aj v reále.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod =M@trix!= » 07.12.2007 16:21

šmarjá mi to začalo nějak bevit ... :lol:
až teď si asi dokážu představit, kolik to všechno dá práce. by mě tedy zajímalo, kde na to miloši bereš čas - ty snad nic jiného neděláš ....


renderované textury z terragenu
Obrázok

po vystínování to vypadá mnohem líp ...
Obrázok

pobřežní městečka a políčka kolem nich + zkušebně jedna silnice
Obrázok
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron