Budoucnost Condora...

Veci čo sa týkajú Condora

Budoucnost Condora...

Poslaťod lulinak » 17.01.2008 23:14

ahoj, jako realnej plachtar cca rok pozoruju se zajmem deni kolem Condora, jeho vzestup a zda se i pomaly pad... cely to usnulo, progress zadnej, patche uz asi taky spis jen aby se jednou za pul roku neco delo, o kdysi zminovany dvojce ani nemluve.... je to fakt tak a tenhle vcelku zajimavej projekt je uz na bodu mrazu bez vyhlidek dalsiho vyvoje? asi jo, skoda... kazdopadne i kdyz je kral mrtvy at zije kral
jeste minuly rok pilot kluzaku ale tento casove narocny koniccek musel bohuzel ustoupit povinostem...
lulinak
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21.12.2007 19:03

Poslaťod Krejca » 17.01.2008 23:19

Máš pravdu, vývojaři trochu zaspali a už dlouho se nic neděje. Drží to jen komunita, která pořádá soutěže a to i na špičkové úrovni, dělá scenerky, letadla, a vše kolem, kdyby dostala zdrojový kód tak se určitě by někdo našel kdo by to vylepšil :-D.

Je to škoda, ale máš pravdu.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 18.01.2008 07:54

No snad nebude tak zle i když to ticho je o strach, nevěřím tomu, že by to autoři takhle pustili :wink: . Ale jak jsem psal jinde, ani mi tak moc nechybí "doplňky a rozšíření" Condora, jako spíš ty informace a komunikace, nic víc.

Jinak jsem pro Krejčo, ať ten zdroják pustí a kolektivně se toho chopíme :twisted: :lol: :lol:

PS- při prohlížení ofiko fora mě napadlo teké to, že autoři třeba vážně pracují na V2 a nový model Antaresa 20 od Desktopsimmera je na jejich objednávku, aby mohl být zkoušen i s funkčním motorem a posléze mohly být ve verzi 2 i motorové kluzáky :?

.... protože jestli ne, tak toho člověka fakt nechápu (desktopsim.) Chtěl bych mít tolik volna co on :evil:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod Cadfael » 18.01.2008 09:17

Znaje pozadí, ujišťuju tě, že to na objednávku není :)
George je jenom obyčejná blázen jako já. Jinak ten pocit jistého smutku a obav z útlumu sdílíme asi všichni, nechápu ty dva... Ale snad to nebude tak černé... aspoň nové scenerie budou určitě
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 18.01.2008 10:00

:( :( :(
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Bedo » 18.01.2008 11:56

Lukáš Jiřičný píše:No snad nebude tak zle i když to ticho je o strach, nevěřím tomu, že by to autoři takhle pustili :wink: . Ale jak jsem psal jinde, ani mi tak moc nechybí "doplňky a rozšíření" Condora, jako spíš ty informace a komunikace, nic víc.

Jinak jsem pro Krejčo, ať ten zdroják pustí a kolektivně se toho chopíme :twisted: :lol: :lol:

PS- při prohlížení ofiko fora mě napadlo teké to, že autoři třeba vážně pracují na V2 a nový model Antaresa 20 od Desktopsimmera je na jejich objednávku, aby mohl být zkoušen i s funkčním motorem a posléze mohly být ve verzi 2 i motorové kluzáky :?

.... protože jestli ne, tak toho člověka fakt nechápu (desktopsim.) Chtěl bych mít tolik volna co on :evil:



A co Ti brani pustit sa do takeho projektu aj bez zdrojakov? :) Ja viem cas ale aj tak je nas tu spusta , sam sa pridam, tak skusme pisme vyvijajme testujme , mozno k niecomu dospejeme. Tak obrovska komunita z obrovskymi skusenostami ci uz lietanie, alebo programovanie... Ja myslim ze za pokus by to stalo :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bedo
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 24.01.2007 13:25
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod Cadfael » 18.01.2008 12:00

Ty brďo, to je nápad :) No, jestli vyvinete Eagla jako nástupce Condora, jsem ochoten pro něj začít předělávat CR a SK. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Matěj » 18.01.2008 12:50

Pokud vím, tak pod Linuxem běží nějaký sim podobný FS, který by měl být open source. Grafika nic závratného, ale má to prý velmi reálný model počasí. Link na stránky musím zjistit, ukazoval mi to kolega v práci.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod Bedo » 18.01.2008 13:14

Ano vola sa to Flygear mam to skusam to ale chcelo by to prerobit engine

Jo a este je Xplane pod linuxom vsetko mam testnute :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bedo
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 24.01.2007 13:25
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod JBr » 18.01.2008 19:36

Nechci vam brat iluze, kluci, ale pochybuju, ze byste se dostali na uroven Condora. Kazdopadne pokud se tu najde nejaky blazen s dostatkem casu, tak at to klidne zkusi... :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Cadfael » 18.01.2008 19:43

Na druhou stranu, proč se pořád pachtit vpřed - nelítáte snad v aeroklubech ještě na Vosách a Blaníčkách? A to jsou nějací staříci proti condorovi :wink: . Nepodléhejme depresi, já s ním ještě pár let míním vydržet :)
A osobně si myslím, že minimálně PP2 z nich vypadne určitě. Však oni se zas chytěj, až jim dojdou prachy :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Matěj » 18.01.2008 19:55

Ne, to by se téměř určitě nedostali. Ale je taky utopie, že by vám někdo dal zdrojáky komerčního programu. Psal jsem to proto, že existuje i open source simulátor, kdyby jste si chtěli hrát...;)
Já vás nechci podceňovat, ale programování je něco úplně jiného než tvorba scenerií a 3D modelů...
Největší bugy byly podle mého odstraněny. Nevím, proč bych měl v simulátoru létat s motorovým kluzákem, tam mi nic nehrozí, abych musel otevírat motor.
Nejvetšímožnost vývoje vidím v simulaci počasí. Kdyby dodělali aspoň možnost nastavení pokrytí oblačností, tak by to bylo super. Aby se případně daly nastavit i jiné mraky než cumuly. A na to vázanou změnu termiky.
Vlna by podle mého měla být přesně definována. Za jakých podmínek vzniká, kde se tvoří rotory...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod Cadfael » 18.01.2008 20:09

Nepodceňuj nás :) Já se programováním velmi úspěšně živil spoustu let a vím, že pár kluků tady jsou taky z oboru.. :wink: Dokonce jsem si absolutně jistý, že bychom rovnocenný simulátor dokázali v naší komunitě naprogramovat kdybychom spojili síly, ale osobně bych do toho nikdy neinvestoval ty minimálně dva roky práce a studia - přece jenom programovat hry je trochu něco jiného, zvládnutí zvoleného engine atp.
Nakonec můžeme ty dva unést, zavřít někde a dokud nevyrobí V2 tak je nepustit. Ale musíme si na to najmout nějakou mafii nebo si aspoň vzít škrabošky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 18.01.2008 20:18

Za sebe muzu zodpovedne prohlasit, ze programovani nekreativnich veci v praci totalne zabiji jakekoliv chute programovat cokoliv kreativniho po praci :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod M.Svozil » 19.01.2008 01:04

Já bych ještě chvíli počkal, vy byste chtěli každej rok novou verzi, třeba chystají překvapení a já myslím, že verze 1.12 je celkem super :wink:

Edit: i když Condor web je komplet DOWN - už to začíná být tradice.. :cry:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron