"Dreveny" planepack

Veci čo sa týkajú Condora

"Dreveny" planepack

Poslaťod JBr » 04.04.2010 10:24

Jak jste si mozna nekteri vsimli na oficialnim foru, diskutuje se tam trochu o tzv. "drevenem" planepacku. Do teto kategorie by mohly spadat i nektera ceska era. Myslite, ze ma cenu vnucovat Oxovi pro tento pripadny planepack Orlika, ktereho jsem mel po strance exterieru hotoveho? Pripadne pokud jeste nabootuju stary pocitac, tak bych teoreticky mohl mit i zdrojaky k Sohajovi a Kmotrovi...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod alf » 04.04.2010 10:55

Orlíka jsem lítal, z nostalgie bych si s ním rád polétal. Ostatní z dřevěného cirkusu bych také přivítal, bylo by to zajímavější a pestřejší než s ASk13.
Obrázok užívateľa
alf
 
Príspevky: 253
Registrovaný: 10.10.2009 20:42
Bydlisko: Šumperk

Poslaťod ram » 04.04.2010 11:20

Já bych byl taky pro. Na druhou stranu takový VT-125 Šohaj by tam asi patřil víc, jak významem, tak i obdobím z kterého já bych si ten planepack představoval. Holt, zatímco ve světě už se dělaly lamináty, tak my jsme dělali dřevěného Orlíka. Ale aby to nevypadalo, že mám něco proti Orlíkovi - nemám, éro se mi líbí, jenom prostě si myslím, že Šohaj je významnější. S tím Orlíkem souvisí ještě jeden problém, do jaké třídy jej kvúli jeho 16m rozpětí zařadit? Mezi openy? Nevím teda jestli dřeváci by měli mít stejnou třídu, nebo by se měli i dělit. A na třetí stranu pro Orlíka zas hovoří, že ho máš skoro hotového.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Václav Kořínek » 04.04.2010 13:36

Tak Orel II je asi největším miláčkem všech "starších" plachtařů. A je to taky krasavec. Šohaj - no, byl u nás docela rozšířený, "dvojka" by mohla v PP taky být. A co teprve Luňák?! Sice akrobatický, ale těch 200km by s ním taky šlo...
Škatulkování do tříd bych vyřešil normálně, jako v reálu. Od toho je přeci index.

Co mne ale mrzí je, že se uvažuje o něčem budoucím, ale původní slibované (a zpracované) se pořád odkládá. Asi se mnou nebude dobrých 99,9% Condoristů souhlasit, ale já bych asi i uvítal, kdyby se Condora ujala "oficiální firma". Tak, aby se pokračovalo s vývojem jak samotného Condora, tak i PP, scenérií apod. Samozřejmě v současném duchu. Sice by to stálo peníze (nemalé), jenže většina uživatelů by je ráda investovala, pokud by věděla, že by se Condor přibližoval více k reálu...
Vždyť Condor je droga, ne PC hra! :wink:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Cadfael » 04.04.2010 14:31

já mám k Orlíkovi velmi sentimentální vztah, neboť jsem je na medláneckém kopci jako dítě pozoroval a obdivoval. Nebude-li zatím Blaník, tak Orlík by potěšil velmi. Stejně tak by byl krásný i Šohaj, ale pochybuji že bychom tam protlačili víc než jednu mašinu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 04.04.2010 14:49

No, Orlik ma jeste jednu vyhodu v tom, ze narozdil od Sohaje si ho muzu prolezt a promerit u nas na letisti...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod falkon » 04.04.2010 15:26

Tak Sohajov by nebol problem preliezt a premerat napr. u nas na Medlankach... mame tam ako 125-ku tak aj 425-ku.

Otazka je, ci by to nebola len "praca pre pracu" ten Sohaj... uprimne, kto a kolkokrat v nom v Condorovi poletite, ak by tam niekedy bol? Ale to je len moj skromny nazor...
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod JBr » 04.04.2010 19:43

Napsal jsem si ted behem odpoledne par zprav s Chrisem a vysledek je, ze neni zadny limit rozpeti (tridy) ani casoveho obdobi, ze ktereho pochazi kluzak. Orlik je rozhodne nejbliz k tomu, abych se ho nekam pokousel protlacit, ale premyslel jsem treba i o Krajankovi. Klouzak nejakych 17, to by mohla byt celkem zabava, ne? :)

Edit: a jeste jedna vec, nevi nekdo z mistnich co prodava licence (napr. Riso) kolik je vlastne zakoupenych licenci v CR/SK?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod bumper » 05.04.2010 00:11

Orlika rozhodne ano, at muzeme udelat virtualni Orlikovske prehanky v Hronove :) scenerku mame, tak co nam zbejva... Orlik :wink:

Jo a k tem licencim v CR, to asi nikdo z " obchodniku " vedet presne nebude, vetsina lidi si to podle me kupovala primo od zdroje.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Thomas » 05.04.2010 21:09

Když český dřevěný větroň tak LUŇÁK!

A když ne Luňáka, tak raději Démanta, Vegu nebo Spartaka. To jsou totiž nádherné stroje, které ve své době patřily na špici světového plachtění. Sentiment stranou, orel byl sice masový stroj, výkonem však neoplýval a krásou taky ne. Toť jen můj názor. To, co nakonec v PP bude mohou ovlivnit jen ti, co mají čas a především um a chuť nějaký model stvořit. A mezi tyto se neřadím. Tvůrcům přeji, aby se nějaký český dřevěný větroň do PP vůbec dostal a jejich práce nepřišla vniveč.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Thomas
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 16.05.2006 13:47
Bydlisko: malebné Slovácko - CZ

Poslaťod JBr » 05.04.2010 22:07

bumper píše:Jo a k tem licencim v CR, to asi nikdo z " obchodniku " vedet presne nebude, vetsina lidi si to podle me kupovala primo od zdroje.


No, zkusim zapatrat primo na oficialnich mistech, ale vzhledem k tomu, ze to jsou informace, ktere bych s radosti nekdy pouzil proti nim, pokud by s nami chteli zase vy*ebat, ze nemecky/anglicky era budou komercne uspesnejsi, tak bych se k nim radsi dostal neoficialne :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod bumper » 05.04.2010 23:38

Thomas píše:...orel byl sice masový stroj, výkonem však neoplýval a krásou taky ne.


Orlik je nadhernej 8)
http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/a ... index.html
a ten klasickej zlutej je jeste krasnejsi :wink:
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod valajda » 06.04.2010 00:56

bumper píše:Orlika rozhodne ano, at muzeme udelat virtualni Orlikovske prehanky v Hronove :) scenerku mame, tak co nam zbejva... Orlik :wink:
.....


Tak to abych o víkendu zajel nafotit hronovské letiště, pořád jsem se k tomu ještě bohužel nedostal a z textur z FS to celé nevytvořím... Aby ty Orlíkovské přeháňky byly úplné... :D

Jinak bych byl pro jakýkoliv český větroň který se nad našimi loukami proháněl, vždyť krásné jsou všechny...Luňák, Orlík, Šohaj...když už je ten Blaník někde u ledu... :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod JBr » 06.04.2010 10:03

valajda píše:...když už je ten Blaník někde u ledu... :(


Moje trudne obavy jsou takove, aby nebyl az soucasti druhe verze :-/
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Cadfael » 06.04.2010 14:36

to je optimistická představa. My pesimisté se bojíme, aby byl vůbec někdy. Jediné co mě utěšuje, že ti ostatní cizáci mají sice svoje imperialistický éra, ale domácí scenerie ne .. bu ha ha.. :P :twisted: OT: Slovensko pokračuje dobře, cca do 14 dní bude první beta verze.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron