Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Veci čo sa týkajú Condora 2

Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod Cadfael » 23.02.2018 15:01

Condor 2 bude (doufejme) procházet několik let dalším vývojem a zlepšování, stejně jako tomu bylo u V1 (první a poslední verze V1 jsou hodně odlišné). Pokud zde napíšete, co byste rádi měli v dalších verzích, budu to postupně tlumočit výrobcům... a snad se pak i dočkáme.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod Doggy » 26.02.2018 20:33

Ja by som uvital nejaku formu zmeny pocasia. Najlahsie by mohli byt burkove mraky Cu-Nimbus ktore by vznikali logicky ma miestach s vacsou termickou aktivitou. Dazd pod nimi by uz bol asi narocnejsi na development, ale o to viac by spestril prelety.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Propojení Condora s s externím PDA/NB

Poslaťod OldaS » 27.02.2018 15:03

Můj názor je, že by bylo dobré vylepšit integraci externího PDA/NB a Condora.

Jedná se o 2 základní funkčnosti.
1. přenos dat z Condora do PDA.
Já to současnost mám tak, že musím mít program který vytváří virtuální spojku COM-COM portů, pak program který posílá data z COM portu po síti přes UDP do PDA/NB a tam už běží LK8000 nebo XCSoar který je napojený na UDP protokol. Jelikož už Condor umí posílat data přes UDP pro externí přístroje stačilo by aby šel NMEA výstup nasměrovat do UDP a odpadla by nutnost používat externí programy pro odesílání dat.

2. export údajů o úloze a kluzáku do externích souborů.
Pro létání s PDA potřebujeme buď export těchto údajů přímo ve formátu úlohy a poláry pro LK8000 a XCSorar nebo alespoň export údajů otočáků s hodnotami LAT/LON a poláru kluzáku. Ostaní údaje se již dají vyčíst FPL souborů. V condoru jsou všechny údaje k dispozici stačí jen udělat export.

Ve verzi 2 zatím nejde použít program condor2nav. Psal jsem již o tomto nedostaku na forum condorsoaring.com ale reakce autorů Condora nebyla příliš vstřícná.
OldaS
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 06.10.2011 10:01
Bydlisko: Pardubice

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod JBr » 27.02.2018 16:02

Oldo, tohle je bohužel v téhle chvíli problém s velmi nízkou prioritou, je týden po vydání, řeší se nejdůležitější opravy, aby mohl být co nejdříve venku patch. Až se to usadí, tak se začnou řešit i méně důležité věci.

LK8000 a XCSoar fungují jako UDP server (posluchač) nebo se musí připojovat k té "mezi aplikaci" jako klienti? Pokud by to fungovalo jako výstup dat pro externí budíky (tzn. Condor by se připojoval k naslouchající aplikaci), tak NMEA over UDP klidně přidám jako feature request.

Jinak ta neochota v souvislosti s Condor2nav je jasná -- není to oficiální nástroj a vytvořil ho někdo úplně mimo tým, takže se po nich nemůže chtít, aby opravovali něco, co není jejich dílo. Tohle je spíš míček na straně matipa nebo někoho kdo to po něm převezme.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod OldaS » 27.02.2018 18:08

1.
OK to že to není priorita chápu.

2.
- LK8000 umí být udp server, port jde nastavit libovolně
- XCSoar umí být udp server, port jde nastavit na hodnoty 4353, 10110, 4352, 2000
zkušebně jsem LK8000 a XCSoar nastavil jako udp server a v jejich monitoru vidím text který je odesílán pro externí přístroje, tj. přidání této funkčnosti by mělo být relativně snadné

3.
- moje návrhy na export údajů o úloze a poláře kluzáku do externích souborů směřují k odstranění nutnosti používat na Condor2nav
OldaS
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 06.10.2011 10:01
Bydlisko: Pardubice

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod ram » 10.03.2018 13:14

Nějaké ext. PDA nejsou hlavní problém. V podstatě bych ho i já mohl používat, ale na co? Stačí mi to, co tam je.
Daleko větší problém, který chce řešit, představují mraky. Ve V1 nebyly mraky nějak okouzlující, ale aspoň se z nich dalo vyčíst v jakém jsou stavu, jejich jednotlivá stadia byly krásně čitelné. Ve V2 to prostě nejde. On se prostě někde objeví mráček, žádná chmurka, prostě mráček, no a ten roste až do chvíle kdy dosáhne max. velikosti. Pak se film zastaví a pustí hezky pozadu až mráček zas zmizí. Žádný vývoj, žádná stadia, jen změna velikosti, nahoru a dolů.
Toto fakt není dobré, je to vyloženě sázka do čeho se vlastně trefíme. Pro soutěže je tak Condor V2 stále špatně použitelný, ruleta patří do kasína. Je hezké, že počasí má víc možností nastavení, mraky můžou být větší, i vlna vypadá trochu líp, ale ty mraky... To už je lepší tam dát to, co bylo ve V1, než tohle...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod Martin D. » 11.03.2018 20:08

Musím souhlasit s Radkem.. Tohoto problému jsem si taky všiml. Velmi špatně čitelné počasí. ;)

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Co bych chtěl vylepšit pro verzi 2.X

Poslaťod Martin Baran » 10.07.2018 19:41

Zdar bando... Nevím jestli to k něčemu bude,ale zkusil jsem nahodit něco do ofika fora. Nemáme pořádně s čím soutěžit a tak by nebylo na škodu do toho trochu zarýpat. Nechám tu link kde jsem cosik napísal,mrkněte,přidejte se..... Snad se trochu pohnou jiným směrem než SG38 atd...
http://www.condorsoaring.com/forums/viewtopic.php?f=29&t=18292&p=158001#p158001
Jo jsem tam registrovaný jako Berymar.... :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek


Späť na Všeobecná diskuze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron