První dojmy z V2

Veci čo sa týkajú Condora 2

První dojmy z V2

Poslaťod Cadfael » 24.02.2018 17:47

Pokud v někom vznikl dojem, že každého, kdo bude V2 kritizovat, tak zabanuju, tak tak to není. Chtěl jsem těmi pravidly jenom trošku nastavit směr, aby agresivní komentáře neodpuzovaly lidi sem chodit a příspěvky si číst, Mě jenom vadí, když je někdo jízlivý a ironický. Například pohoršovat se nad cenou je zcela subjektivní a nemá to žádný smysl pro nikoho. Ale fakt je, že jsem za poslední dny tak přetažený, že mám problém formulovat větu tak, jak ji myslím.

Asi by bylo dobré, kdyby někdo, kdo už Condora V2 má, napsal své dojmy, zda se mu líbí či ne, co mu v něm případně chybí a co naopak považuje za přednost. Možná by to pomohlo lidem, co o něm uvažují, ale nemají dost informací.

Tohle fórum je tak nějak už dlouho mrtvé, ale že bude takto mrtvé i po V2 mě popravdě překvapuje. Asi se už lidem Condor všeobecně přejedl a přestal je bavit. Ale co, to je život.

Moje vlastní postřehy. V2 není revoluce, která přináší nějaké převratné novinky, ale evolučně převádí Condora do současné doby. Nepřipadá mi smysluplné ho srovnávat s ostatními simulátory, protože jiný plachtařský sim není. Condor je produkt pro úzkou skupinu lidí, takže se větším firmám podobný simulátor nevyplatí a nezaplatí. Ani hardwareové nároky nejsou přemrštěné, počítače mladší cca 5-6 let by s ním neměly mít problémy. Mě se v něm hrozně líbí tráva na letišti, jemnější terén, stromy a objekty ve skutečné velikosti. Pěkné je také stínování objektů a jejich nasvícení - objekty jsou nasvícené sluncem z jedné strany, a z druhé ve stínu. Voda má lesk a pseudovlny, takže je hezčí, než jen textura z V1, Moc se mi nelíbí mraky, ale doufám že časem budou vylepšeny. Reálnější je prý i termika, ale to neumím posoudit, protože bohužel jsem na něm zatím neměl čas moc skutečně létat, jenom stále testuji scenerii. Připadám si v něm víc jak v reálu než ve V1,
Já osobně jsem s V2 hodně spokojený, není tam nic, co by mi vyloženě chybělo (doufám že časem budou různá počasí během tásku, déšť a podobně), lítá se mi s V2 stejně dobře jako s V1, ale přijde mi hezčí a reálnější, Dokonce natolik, že se mi už moc nechce lítat V1 - dolétám na rozloučení s V1 Baču (snad napotřetí mě už nepostihne nic, co by mi to zase znemožnilo), rozloučím se se svými starými sceneriemi a jdu dál do V2
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: První dojmy z V2

Poslaťod Martin Baran » 25.02.2018 12:13

Milošku přidám report,ale V2 budu brát až příští měsíc. Musím nejdříve vyměnit pár věcí v pc a ty nejsou zrovna levné,takže V2 mi momentálně nevychází. Nicméně podle slov Jerryho,mám se na co těšit. :D takže už ať je březen :P
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: První dojmy z V2

Poslaťod =M@trix!= » 26.02.2018 00:51

Na nějaké komplexní hodnocení je ještě příliš brzo .. mám na C2 nalétáno zatím pár hodin ....

No ale první můj dojem z C2 byl ... WOOOOOW :!:

A hned ten druhý je ten, že to na mém staříkovi, co ho benchmark ohodnotil jako odpad vhodný do výslužby, chodí až neskutečně v pohodě a lépe než C1 !! ... Zatím jediná věc co se mi děje je, že po přepnutí do window módu padá FPS cca na polovinu ... no ale to stejně nevyužívám a ve fulscreenu pohoda ...

Takže za mě zatím palec hore :wink: :)
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Re: První dojmy z V2

Poslaťod Doggy » 27.02.2018 10:44

Hoci som uz Condora vobec nelietal, stale som sledoval dianie okolo V2 a nakoniec som neodolal a z principu som si ho kupil (spravil som si radost k narodkam :) ) a nelutujem hoci viem ze nebudem lietat tak casto ako tomu bolo svojho casu vo v1, holt rodina :). Na L-13 mam nalietane iba cca 10 hodin a stihol mi prirast k srdcu, tak aj to bol jeden z dovodov kupy v2.

Dojmy su samozrejme pozitivne. V podstate sa vsetko posunulo po grafickej stranke k lepsiemu. Necakal som ani necakam grafiku na urovni inych simulatorov (X-plane, DCS, ...) Zato som ale mal ocakavania nejakych novych prvkov v simulacii pocasia. Napr. tlakove polia, prechody frontov, burky, dazd a pod. Ja viem, su to privelke ocakavania, ale toto su podla mna smery v ktorych by sa mohol Condor dalej vyvijat. V tomto smere ma ale urcite potesila pokrocilejsia simulacia vlnoveho prudenia a lentikulary.
Po grafickej stranke som max. spokojny.

Takze celkovo urcite spokojny a tesim sa kedy si opat s Vami zalietam.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: První dojmy z V2

Poslaťod Semrad » 04.03.2018 12:31

V2 jsem koupil, i když zatím nemám na čem létat. Vyzkoušel jsem ho u našich, jen pár skoků. Pravda je, že nic převratného to není. Estetická stránka je však už úplně jinde. Pohyblivé stíny, mraky, průhyb křídel...bomba. Teď ještě sehnat slušné PC za slušnou cenu. ;)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim


Späť na Všeobecná diskuze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron