Mraky a termika ve V2

Veci čo sa týkajú Condora 2

Mraky a termika ve V2

Poslaťod Cadfael » 13.03.2018 10:22

Diskutoval jsem s Urosem ty mraky, a je to takto. Ve V2 mají mraky jak vývoj tak rozpad, jenom to není tak jednoduše čitelné z dálky jako ve V1, Problém je hlavně v tom, že ani V1, ani V2, ani real nejsou stejné, a člověk se musí naučit mraky číst v každém systému jinak. My máme všichni v hlavě jak to vypadá ve V1, což ve V2 neplatí. I termika je trošku jiná než V1. Pokud to budete testovat, bylo by fajn nafotit a dát sem růst a rozpad mraku ve V2, aby si to člověk začal měnit v hlavě. Jinak počasí by mělo být v zimě vylepšováno, bohužel vyšší prioritu dostalo to podělané VR, protože tahle malá skupinka je na anglickém fóru vysoce agresivní a vříská nejhlasitěji, přestože je minoritní. Kupovat Oculus za 1000 euro a výkonný počítač, abych měl VR, na to já se osobně mohu fakt víte co. Pokud chcete nějaká vylepšení mraků a počasí, tak je potřeba hlasitě vřískat na anglickém fóru, google překladač postačí. Tady to nemá smysl, já se s ním už o tom že by to mohlo být jinak a lepší hádat nebudu...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod ram » 13.03.2018 15:29

Takže přesně jak jsem očekával, nebude se s tím nic dělat... Můžu sem fláknout screeny jak z condora, tak odjinud, třeba i real, ale k čemu? Rozpady prostě nejsou vidět a zmenšování mraku je nesmysl. Pokud se to někomu líbí v současném stavu, tak ať to sem napíše. Zřejmě to nebude nikdo. Na takovou věc by měli autoři reagovat, VR k ničemu není (to jako bude někdo pobíhat po bytě a myslet si, že lítá? :rofl: , navíc hodně malé rozlišení...) a je mi ukradené a nechápu proč ho řeší, když 6DOF striktně OXO odmít... Zatím mne pořád dvojka prostě nepřesvědčila... :?
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Cadfael » 13.03.2018 15:48

Nejsem si zcela jistý, jestli jsi ty mraky pozoroval zblízka a přesně, ale možná ano a mě dali špatnou informaci. Ale přesně tohle je ten případ co zmiňuju. My tady s tím nic neuděláme, ale když to začneš kritizovat na oficiálním fóru a budeš přesvědčivý, a přidají se k tobě další, tak ho třeba donutíte ke změně - viz VR tým. Já byl s tou diskuzí a tvými argumenty na interním fóru testerů za vola, protože všichni testeři kromě mě a Jirky to považují za lepší, a ne tak snadné jako ve V1. Proto bych rád, abyste s nimi diskutovali sami na ofiko fóru, pokud vám to vadí, já s tím sám ani Jirka nic nezmůžeme.
Já si názor udělám až budu mít čas ho začít létat, ale bez ohledu na to ho lítat budu - když nejde hora k Mohamedovi, musím se naučit létat termiku V2 (mluvím o sobě)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod ram » 13.03.2018 16:12

Na první pohled se mi ty mraky i skoro líbily, dají se nastavit větší a obloha je víc pokrytá. Pak si člověk všimne, že je to vlastně poskládáno takovým divným způsobem z nějakých malých kousků. Bohužel to není moc sladěno, barva je taková moc bílá a vypadá to někdy až rušivě. Když k tomu přičtu ten vývoj, tak je to celkem hrůza. Pokud jsme se plácali s Dianama, tak to nemělo tak špatný dopad, jako u těch horších strojů, jako Blaník a bejbina. Ano, můžem jim psát na fórum, ale tak nějak mi to přijde zatím zbytečné... osobně jsem tam už pár let nepřispěl ani čárkou a když vidím to jejich plácání se v nesmyslech, tak do toho nemám ani moc chuť. V podstatě jediné pozitivní co V2 přinesla je ten detailnější mesh. Je to škoda, potenciál to má, jen by to chtělo vzít za trochu správnější konec. A Miloši, opravdu tam nemusíš psát za nás, až se dostatečně vytočím, tak to zvládnu i sám a nebudu si brát na paškál jen mraky... :D
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Cadfael » 13.03.2018 17:03

Budu jen rád :-) Já nejsem tak skeptický jako ty, mě se V2 líbí, a vím že bude do roka a do dne mnohem lepší.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Doggy » 13.03.2018 18:10

Nie ze by sa mi az tak nepacili mraky vo V2, ale ich rozpad nie je tak celkom rozpadom ako by clovek cakal. A kedze vidim, ze nie som sam tak som teda zalozil novu temu na EN fore.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Martin D. » 13.03.2018 18:59

Taky jsem tam něco přihodil. :twisted:


CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod ram » 14.03.2018 13:21

No, já zatím čekám s čím se vytasí zodpovědní... Nicméně podle toho, co se na ofiko fóru zatím objevilo se s těmi mraky perou asi všichni... Zatím zkoušíme nějaké ty polety a je to opravdu loterie... Zazněly tu hlasy o poletu s Blaníkama, pro tak nevýkonné éra to bude o hodně těžší, pořád je třeba počítat s tím, že mne nemusí vzít třeba 3 mraky, následky jsou pak jasné. Ono se naštěstí daří semtam nalítnout i něco v čisté, kdy stoupání třeba ani nedosáhne kondenzační hladiny, ale může to souviset i s výškou základen a dalšími nastaveními. Termika, ale i svahy a další, je ve V2 prostě jiná...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Jura » 14.03.2018 13:44

Můj názor na termiku pod cumuly: Pokud netrefíte přesně střed stoupáku, a zatím nevím jak odhadnout kde pod mrakem je, mrak prostě podletíte a stoupák nezaregistrujete, i když je široký. Pokud se ( zatím náhodně ) trefíte, po přitažení lze začít točit normálně široký stoupák. Je to dost na mrtvici. A to jsem letěl s Dianou, která dobře klouže. S takovým Blaníkem to bude dost maso. :?
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod ram » 14.03.2018 13:51

Pořád je to jádro vidět, stejně jako ve V1. Ale jo, je trochu horší to utočit. Stejně tak je možná mnohem větší velikost mraků, pak je horší to najít, toto ale vítám, narozdíl od toho nepovedeného stádia... Doporučuju všem se na to zkusit kouknout s bublinkama, uvidíte jakýsi střed a kolem něj se obtáčí několik dalších stoupáků. Pak jsou tam i nějaké klesáky, dle mého hodně málo.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Cadfael » 15.03.2018 07:41

Povedlo se vám to :D Opraví ty mraky v dalším patchu, Kdybyste neřvali na ofiko fóru, tak bychom čekali půl roku. Díky, kluci
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Martin D. » 15.03.2018 15:49

Dobrá zpráva. :)

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod =M@trix!= » 16.03.2018 11:08

tak zdá se povyk pár lidí na ofiko foru to opravdu dokáže rozhýbat .... :wink:
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod Cadfael » 28.03.2018 17:38

V připravovaném patchu 2.02 už jsou opravené ty tyčky a mraky - fáze rozpadu, tak až bude vydán, nemělo by už nic bránit ani soutěžím na V2
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Mraky a termika ve V2

Poslaťod ram » 03.04.2018 12:10

Patch je od včerejška na ofiko stránkách ke stažení, dnes snad i u Miloše.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Ďalší

Späť na Všeobecná diskuze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron