Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Veci čo sa týkajú Condora 2

Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Cadfael » 30.01.2019 20:49

Hlavní novinkou v novém patchu je podpora včech os pro TrackIr, zařízení pro snímání pohybu hlavy. - 6dof, Protože defaultní nastavení TrackIr není bez korekce pro Condor vhodné, je třeba si udělat vlastní profil TrackIru podle vašich preferencí. Pokud s tím nemáte mnoho zkušeností, můžete si v stáhnout profil, vytvořený uživatelem Marc Till. Tento profil používá 5 os, tedy výhled na všechny strany a zoom na palubní desku.
Lze udělat i profil s 6 osami, ale musíte si s tím pohrát - pokud zkusíte létat na defaultním, tak můžete hlavu vysunout nad letadlo i zkontrolovat podvozek pohledem nahoru na pneumatiku s hlavou pod letadlem :-)

Profil si stáhněte z tohoto linku:
https://www.condorworld.eu/Download/Condor_5DoF.zip

Po rozbalení ho musíte vložit do složky User/váš účet/AppData/Roaming/NaturalPoint/Trackir 5/Profiles. Doporučuji profil prohlédnout a případně vypnout tlačítka F6-F8, která TrackIr defaultně používá.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod erycP » 31.01.2019 00:06

Vsetky nase dedikace uz maju novy patch 2.0.6 - mozete si otestovat spravnost vasich instalacii:

:arrow: http://serverlist.virtualsoaring.eu
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Martin Baran » 31.01.2019 09:45

Jistě pane premiére :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Ibsen » 03.02.2019 09:11

Ahojte všetci. Tak mám ďalší problémik. S patchom 2.0.6 s použitím FreeTrack v2.2 mi obraz seka ako pri scenérii AAlpen pri zobrazení mapy v PDA. Grafiku mám Nvidia GTX 1050 a fps +/- 225 . Ako som sa tešil z nového vylepšenia, tak som sa aj dotešil. Pred tím patchom to išlo super, ale bez zoomu čo mi nevadilo. Vie niekto čo s tým? dík.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Ibsen
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 05.03.2013 00:25

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Cadfael » 03.02.2019 10:44

Napiš to prosím jako dotaz na anglické fórum, třeba se s tím potýká víc lidí. Když to dám do bug listu, tak budou tvrdit, že podporují jenom trackir nebo tak něco. Když to bude na jejich foru, a bude to od víc lidí, tak s tím snad něco udělají. Netuším kde může být problém, mě trackir funguje dobře. Zkus si pohrát s nastavením pokud tam máš podle Trackiru - možná to pomůže

Basic Settings
============
- Tracking Target
Select the one you use (I use it currently with the default TrackClip)
- Motion Control
Speed 1
Smooth 10 or higher
Advanced Settings
===============
Select the profile here and enable Exclusive or assign the profile in the Titles Tab (Change the "Condor: The Competition Soaring Simulator" Title Profile to the profile you want to use)

- Motion Adjustments
These restrictions are in the attached profile:
Yaw, Pitch and Roll are restricted by 135, 90 and 60 degrees.
Pitch is downward restricted
Y is downward restricted
Z is backward restricted
Axis > Rotation Speed Curves:
1:5 Yaw
1:5 Pitch
1:5 Roll
1:1 X
1:1 Y
1:1 Z
So with the Basic Settings > Motion Control > Speed 1 setting, the X, Y, Z movements are absolute 1:1.
If you want to change the Yaw, Pitch and Roll speed, then don't change the Basic Settings > Motion Control > Speed 1 setting. Change the Advanced Settings > Motion Adjustments > Axis > Rotation Speed Curves (with the green arrows). Then the X, Y, Z movements stay absolute 1:1.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Ibsen » 04.02.2019 18:39

Dík Miloš. Skúšam všeličo možné a ešte poskúšam a ak to nepôjde, tak to fuknem na condor oficiálnu stránku. Ale ešte špekulujem. Chcem si byť istý, že chyba nie je v mojom " televíznom prijímači". :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Ibsen
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 05.03.2013 00:25

Re: Patch 2.0.6 a TrackIr 6DOF

Poslaťod Ibsen » 05.02.2019 19:55

Chcem sa poďakovať všetkým, čo mi pomohli vyriešiť problém s Freetrackom v2.2. Pre tých, ktorý si nevedia dať rady a riešia ten istý problém, tak dôležité info.: FreeTrack v2.2 už nie je podporovaný. Treba nainštalovať opentrack a vyhrať sa pri nastavení os pohybu.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Ibsen
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 05.03.2013 00:25


Späť na Všeobecná diskuze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron