Obrazky

Máte niečo nafotené? Nahraté z hry? Sem s tým!

Poslaťod Cadfael » 21.07.2008 10:09

krásné fotky, děkujeme!
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod spike_six » 21.07.2008 11:03

moc hezký fotky z toho muzea... obzvláště Hannamarí... :lol:

jen si dovolím malou korekturu popisek:
DSC00593 není Gloster Gladiator, ale Brewster 239 Buffalo

DSC00614 je pak něco úplně jinýho, motor a kapotáž čumáku je z mezka, ale kabina mi připomíná Myrsky/Pyry... takže nějakej finskej mutant???...
Heuréka, díky Bohu za google... :lol:
http://www.aviastar.org/air/finland/vl_pyorremyrsky.php

DSC00615 je opět B-239 (Gloster Gladiator je anglickej dvojplošník a Fiňáci je měli taky)

DSC00622 a 632 - ne Bleihem, ale Blenheim
Obrázok
Obrázok užívateľa
spike_six
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 07.07.2006 10:40
Bydlisko: Praha

Poslaťod spike_six » 21.07.2008 11:15

Matěj píše:A pro ty, kteří létají Il-2 a vyznají se v tom... Je pravda, že ruští stíhači během druhé světové války stříleli kulomety rovně před sebe- že neměli zbraně seřízené tak, aby se v určitém bodě sbíhaly? A jak to bylo s Angličany a Němci? Jsem měl s panem plukovníkem v muzeu menší rozepři...


jsem přesvědčen, že i Rusové měli zbraně seřizovaný tak, aby střely v určitý vzdálenosti procházely linií pohledu přes zaměřovač... pro Němce/Anglány/Amíky není problém najít přímo nákresy z manuálu pro údržbu nebo fotky z testovací střelby... pokud jde o Rusy, tak si sice nevybavuju, že bych nějakej takovej dokument někdy viděl, ale určitě to měli stejně... na co by pak měli v kabině složitej reflexní zaměřovač, když by podle něj střílela třeba jen jedna zbraň z celýho vezenýho arzenálu?... :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
spike_six
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 07.07.2006 10:40
Bydlisko: Praha

Poslaťod Hornet » 21.07.2008 12:30

Diky, muselo to byť moc pekné. No so simom sme už trošku dalej :-).
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Matěj » 21.07.2008 12:51

Díky, to byl pořádný bug.

On je totiž problém, že Finové jsou velcí nacionalisté- první, čeho si všimnete je záplava finských vlajek všude. A pro pana plukovníka je ještě navíc finské letectvo to nejlepší. Takže se mi zdálo, že občas neměl úplně pravdu. Právě tvrdil, že oni proti Rusům vítězili díky tomu, že měli seřízené zbraně na vzdálenost 50metrů a létali ve dvojicích. Rusové prý stříleli rovně před sebe a létali ve trojicích. A samozřejmě skvělí vývick atd. :D
Já vím téměř určitě, že Němci a Angličani používali seřizování zbraní tak, aby pálily do jednoho místa, u Rusů si nejsem jistý...

Jo a některé Finky jsou velmi hezké, byl jsem překvapený...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod spike_six » 21.07.2008 16:02

já myslim, že to určitě seřizovali taky... ono se na první pohled zdá, že je potřeba nastavit sbíhavost jen v horizontální rovině, takže věc důležitá především pro zbraně v křídlech, který Rusové u vlastních konstrukcí příliš nepoužívali (teď mě napadá akorát Il-2) a raději dávali hlavňovou výzbroj do trupu... jelikož jsou ale zaměřovače a pilotovo oko výš než osa zbraní a na vypálenou střelu působí gravitace, tak se musí seřídit i náměr, jinak by pilotovi k míření nepomohly ani trasírky, protože by je přes čumák neviděl...

mohli mít ale konvergenci nastavenou na větší vzdálenost než Finové, a těm to pak mohlo připadat, že místo soustředěný palby zblízka jen sprejujou na dálku...

nedaří se mi teď k tomu vygooglovat žádný obrázky, tak kdyžtak doma prohrábnu co se mi válí na disku a hodím sem dodatečně... :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
spike_six
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 07.07.2006 10:40
Bydlisko: Praha

Poslaťod bumper » 22.07.2008 13:28

Matěj píše:Ahoj,
včera večer jsem se vrátil z Finska, tak tady jsou nějaké fotky ...


Pekny fotky, hlavne slecna co se nechtela fotit a pak ten oldtimer co ma podobny " repaint " jake vytvarim ja pro me a Cadfaela :lol:

Kdyz uz sem ladujete i fotky, tak prihodim taky jednu moji sadu z Medlanek :wink:

http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/a ... 6_2008.htm
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Matěj » 25.07.2008 18:45

bumper píše:
Matěj píše:Ahoj,
včera večer jsem se vrátil z Finska, tak tady jsou nějaké fotky ...


Pekny fotky, hlavne slecna co se nechtela fotit a pak ten oldtimer co ma podobny " repaint " jake vytvarim ja pro me a Cadfaela :lol:

Kdyz uz sem ladujete i fotky, tak prihodim taky jednu moji sadu z Medlanek :wink:

http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/a ... 6_2008.htm


Tak to už je jiná liga, ty fotky... Ty máš nějakou zrcadlovku? S jakým objektivem? Tipuju něco kolem 500?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod bumper » 25.07.2008 22:38

Matěj píše:
bumper píše:
Matěj píše:Ahoj,
včera večer jsem se vrátil z Finska, tak tady jsou nějaké fotky ...


Pekny fotky, hlavne slecna co se nechtela fotit a pak ten oldtimer co ma podobny " repaint " jake vytvarim ja pro me a Cadfaela :lol:

Kdyz uz sem ladujete i fotky, tak prihodim taky jednu moji sadu z Medlanek :wink:

http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/a ... 6_2008.htm


Tak to už je jiná liga, ty fotky... Ty máš nějakou zrcadlovku? S jakým objektivem? Tipuju něco kolem 500?


Jo, tohle uz je ze zrcadlovky - Sony Alpha 200 a objektiv Sony 75 - 300mm.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod erycP » 01.08.2008 13:37

Zopar zaberov zo vcerajsieho zaverecneho dna Soaring Camp (Jirko dik za spolocne lietania, snad sme sa nieco naucili). Nefotil som to ja, taketo rozlisenie moja PC sunka nestiha - ale som na zaberoch ;)
Autor: SOI (Fransois Seijffert)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod GothaR » 20.10.2008 21:39

Tak som bol na menšom výškovom výlete :)
Vietor mal 46 km/h, asi nereálne, ale chcel som si po dlhšom case skúsiť veľké výšky.
Na náveternej strane toho strmeho štítu som dosiahol stúpanie až 70 m/s :D
Prikladám nejaké fotečky a flightplan, ak by si to niekto chcel skúsiť. Len je to dosť nebezpečné, hlavne pri návrate si treba dávať pozor na rýchlost a mať dostatočnú rezervu pred maximálkou (aspoň 40-50 km/h), kvoli silným poryvom, ktoré sa v Alpách pri takom vetre vyskytujú, včera som tak havaroval :) V priebehu asi 3ch sekúnd začal flutter (predtým som mal asi 20 km/h k maximálke), vysunul som brzdy, trochu pritiahol a krídlo bolo aj tak preč :)
Flightplan


ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod ram » 21.10.2008 08:22

To křídlo ti neupadlo kvůli poryvům, ale kvůli překročení max.rychlosti. Se stoupající výškou totiž rychloměr čím dál víc kecá a ukazuje nižší rychlost, než je skutečná :!: Je to vidět už tak ve 2500m QNH.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod GothaR » 21.10.2008 10:20

ram píše:To křídlo ti neupadlo kvůli poryvům, ale kvůli překročení max.rychlosti. Se stoupající výškou totiž rychloměr čím dál víc kecá a ukazuje nižší rychlost, než je skutečná :!: Je to vidět už tak ve 2500m QNH.
To mi tiež napadlo, ale zavrhol som to s tým, že na krídlo by mala pôsobiť rýchlosť vzduchu a ak je ten redší, tak rýchlomer ukazuje menšiu rýchlosť a vztlak na krídlach je menší, teda rozkmitať by sa mali až pri kritickej rýchlosti, ktorú ukáže aj rýchlomer.
Mám pociť, že toto už niekto riešil aj na oficiálnom fóre, ale neviem ako tam skončili, mne sa nezdá, že by to Condor počítal na základe rýchlosti voči zemi a ak to počíta na základe rýchlosti okolitého vzduchu, tak tomu nerozumiem :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod ram » 21.10.2008 10:47

On to Condor počéítá vůči vzduchu. Ten problém je s chybou rychloměru, čím jseš výš, tím ukazuje rychloměr méně. Rychloměr ukazuje správně jenom do určité výšky, potom se začně projevovat ta zmíněná chyba. Je to tak i v reálu.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod GothaR » 21.10.2008 11:45

ram píše:On to Condor počéítá vůči vzduchu. Ten problém je s chybou rychloměru, čím jseš výš, tím ukazuje rychloměr méně. Rychloměr ukazuje správně jenom do určité výšky, potom se začně projevovat ta zmíněná chyba. Je to tak i v reálu.
Hmm, v reáli s tým nemám skúsenosti, ďakujem za upresnenie.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obrázky, Video, Tracky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron