[C2] Safari Cup 2019

On-line súťaže v Condore 2

[C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 03.10.2019 18:53

Obrázok

Poprvé v historii našich "condoráckých" soutěží se podíváme na letiště Dvůr Králové nad Labem (LKDK), kde se pravidelně od roku 2008 koná v reálu soutěž Safari Pohár/Cup. My si tedy dáme virtuální Safari Cup 2019.

Délka tasků kolem 200 km, létat se budou pouze "Blaníčky" (L-13) s povoleným PDA na scenerii CW-B [1.0]. Start serveru bude klasicky vždy v sobotu ve 20:00 SEČ. Do celkových výsledků se bude započítávat 7 nejlepších výsledků z celkově 8 soutěžních úloh, heslo pro Condor server bude zveřejněno v briefingu. Po každém letu se zasílá IGC soubor! Více podrobnějších informací najdete v pravidlech.

Web soutěže: :arrow: http://safari.virtualsoaring.eu

:idea: První tréninkový den se bude konat v sobotu 19. října 2019 ve 20:00 SELČ.
Obrázok užívateľa
erycP

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod Martin Baran » 05.10.2019 15:41

:D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran

Poslaťod erycP » 14.10.2019 07:01

Safari Cup 2019 | Promo video by Martin (MOV)

Obrázok užívateľa
erycP

Poslaťod erycP » 20.10.2019 00:08

Výsledky prvého tréningu sú online: https://virtualsoaring.eu/safari2019/results?day=training1

:idea: Druhý tréningový deň bude v sobotu 26. októbra/října 2019 o 20:00 SELČ.

Poletí sa AAT (Assigned Area Task) - kto ešte neletel, naštudovať + určite nezabudnite posielať IGC, V súťaži bez IGC bude nula slovom nula bodov... A videl som, že niekto si dal task najprv na A-čku, potom na C-éčku. V tréningu som to zarátal - v ostrej súťaži sa berie prvý štart, tak ako máme uvedené v pravidlách: https://virtualsoaring.eu/safari2019/rules
Obrázok užívateľa
erycP

Poslaťod RenDaMat » 20.10.2019 09:55

Ahoj ten hříšník s restartem budu já: modra smrt woken :( Omlouvám se, v pravidlech to az tak vyslovene uvedeno neni ale beru na vedomi
Je nekde online k dispozici studijni material k AAT taskum jsem v tomhle uplne nepolibeny :) Diky Renda
RenDaMat

Poslaťod erycP » 20.10.2019 10:36

RenDaMat píše:Ahoj ten hříšník s restartem budu já: modra smrt woken :( Omlouvám se, v pravidlech to az tak vyslovene uvedeno neni ale beru na vedomi
Je nekde online k dispozici studijni material k AAT taskum jsem v tomhle uplne nepolibeny :) Diky Renda

Modru smrt doriesit cim skor - prave preto mame skorovanych 7 z 8 dni, ak by sa vyskytla modra smrt a clovek neprisiel o celkovy vysledok. Odporucam pozriet do foldra Condor2\Logs a tam posledne zaznamy v subore ErrorLog.txt resp. Logfile.txt.

Ak startujes na A-cku a padne ti net, dolietet treba offline + skoruje sa z IGC. C server je pre opozdilcov, ktori nestuhnu A/B server.

K AAT - v skratke je to vysvetlene v nasom PDFku: http://dl.virtualsoaring.eu/PDF/condor_prirucka_pilota_2014.pdf
Alebo u frantika Thierryho na C-C: https://www.condor-club.eu/generic/161/ (AAT/S)
Obrázok užívateľa
erycP

Poslaťod RenDaMat » 20.10.2019 12:23

Diky za nasmerovani :)
Resim ten problem uz nekolik tydnu pravdepodobne hardware: deska nebo grafika deje se tak nahodne pri vyssim zatizeni :( Tak snad vyresim a nepotka mne to pri dalsim onlajnu :?
RenDaMat

Poslaťod erycP » 20.10.2019 13:29

RenDaMat píše:Diky za nasmerovani :)
Resim ten problem uz nekolik tydnu pravdepodobne hardware: deska nebo grafika deje se tak nahodne pri vyssim zatizeni :( Tak snad vyresim a nepotka mne to pri dalsim onlajnu :?

Skusit znizit graficku narocnost Condora, pridat na karte vyssie otacky na venti, popripade to co pomohlo N31 - precistit venti/chladice na procaku a grafickej karte.
Obrázok užívateľa
erycP

Poslaťod valajda » 20.10.2019 19:49

Tak jsem zase jednou zasedl ke Condorovi. První vostrý přelet na Bláňovi... Uvidíme,kolik času vyšetřím na závody,je to trochu sebetrýznění, létat s takovým těžítkem, ale nebylo to zas tak špatné polétání :rofl:

1. Externí kamery by asi měly být povoleny, má-li se dokázat případný (ne)Crash screenshotem
(navíc všechny fotky jen z kabiny :?: )

2. Na jaké hodnoty máte nastavené integrování varia? V C1 jsem to neřešil a u všech letadel to měl stejně. S Blaníkem jsem při naletávání stoupáku nejdřív měl zaražené jemné vario,pak se na displeji začaly objevovat červené body a pak teprve začlo pípat... :?:

3. S těžištěm si hrajete? Koukal jsem do detailních výsledků a při plus mínus stejných rychlostech se klouzák mění od 20 až do 29 :shock: . Třeba někdo nevyužívá řady a nedelfínuje, ale udělá to 9 km?

4. Snad tím tady moc neprudím,ale kde jinde se ptát na to,jak z Blaníka vytáhnout maximum :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda

Poslaťod erycP » 20.10.2019 23:38

valajda píše:Tak jsem zase jednou zasedl ke Condorovi. První vostrý přelet na Bláňovi... Uvidíme,kolik času vyšetřím na závody,je to trochu sebetrýznění, létat s takovým těžítkem, ale nebylo to zas tak špatné polétání :rofl:

Ano, po x-rokoch "breceni" na TeamSpeaku, aka super by bola sutaz na Blanikoch v Condore (to pocuvam tak od 2009) som presne cakal na prvu reakciu typu, ze Blanik nie je vetron ale kamen :)

valajda píše:1. Externí kamery by asi měly být povoleny, má-li se dokázat případný (ne)Crash screenshotem
(navíc všechny fotky jen z kabiny :?: )

V tom je ten vtip - ked to rozbijes, mas hned externy pohlad a interny sa neda zapnut :rofl: Ale nie, externy pohlad bol asi off omylom pre trening.

valajda píše:2. Na jaké hodnoty máte nastavené integrování varia? V C1 jsem to neřešil a u všech letadel to měl stejně. S Blaníkem jsem při naletávání stoupáku nejdřív měl zaražené jemné vario,pak se na displeji začaly objevovat červené body a pak teprve začlo pípat... :?:

Ak lietas na jemne alebo hrube vario v Blanasi, tak "potes koste" - tie su totiz uncompensated. Tam budes plus 5 aj ked to pritiahnes v klesaku. Maly tip - hladaj tretie vario, v strede. To uz je kompenzovane a tam funcka aj konstanta priemerovaca varia, zadana v Settings.

valajda píše:3. S těžištěm si hrajete? Koukal jsem do detailních výsledků a při plus mínus stejných rychlostech se klouzák mění od 20 až do 29 :shock: . Třeba někdo nevyužívá řady a nedelfínuje, ale udělá to 9 km?

Ja si davam C/G dozadu na -2, menej potom musim tahat ten moj "vykvedlanej" joystick pri toceni. Klzavost posunutim C/G veru nezmenis Valajdo - ak sa ti to podari, daj si to hned patentovat :D A ked uz si nasiel hodnutu klzavosti 29, hod ockom v tabulke aj take nieco, ako je mIAS - ked ma niekto priemerny preskok 113, jasne ze doleti dalej, ako ten co tlaci preskok v priemere 128. Skor je otazka, ked tak pozeram na tvoje cisla - zobral si si dozadu strejdu? Ci si len narcisovo, solo? Tipujem, ze solo podla tvojho mGN. Nabuduce tam prihod 80-kiloveho dedka dozadu, hned bude to tezitko lepsie klzat...
https://virtualsoaring.eu/safari2019/detailed-results/?day=training1

valajda píše:4. Snad tím tady moc neprudím,ale kde jinde se ptát na to,jak z Blaníka vytáhnout maximum :lol:

Kto sa pyta, vela sa dozvie. Potom je na nom, ci sa aj vela nauci :mrgreen:
Obrázok užívateľa
erycP

Poslaťod valajda » 21.10.2019 07:10

erycP píše:Ano, po x-rokoch "breceni" na TeamSpeaku, aka super by bola sutaz na Blanikoch v Condore (to pocuvam tak od 2009) som presne cakal na prvu reakciu typu, ze Blanik nie je vetron ale kamen :)

Na Ask 13 to neletělo o moc líp.... jen po finálnm průletu jsem to málem rozbil, protože jsem neudělal celý okruh :roll:

erycP píše:Ak lietas na jemne alebo hrube vario v Blanasi, tak "potes koste" - tie su totiz uncompensated. Tam budes plus 5 aj ked to pritiahnes v klesaku. Maly tip - hladaj tretie vario, v strede. To uz je kompenzovane a tam funcka aj konstanta priemerovaca varia, zadana v Settings.

Budu tedy koukat jinam.

erycP píše:Klzavost posunutim C/G veru nezmenis Valajdo - ak sa ti to podari, daj si to hned patentovat :D

Cituji první google search: Další „mýtus“ je, že výkon větroně ( klouzavost, klesací rychlost, pronikavost ) je značně ovlivňován polohou těžiště. Není to tak. Změna poměru vztlak/odpor po drastické změně polohy těžiště (s nutnou změnou nastavení VOP, nebo křídla), činí jen několik málo procent.
Právě, že jsem žil s tou poučkou nahoře, že to má jen mizivý vliv.

erycP píše: zobral si si dozadu strejdu? Ci si len narcisovo, solo?

To jde? :shock: Tak v tom je ten zakopaný pes... :rofl: to už by mohlo něco udělat...
blanik_polara.png
blanik_polara.png (34.31 KiB) Zobrazené 31 krát

V C2 se rozkoukávám, tak příště už uja vezmu s sebou... Díky Eriku
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda

Poslaťod erycP » 21.10.2019 11:45

valajda píše:
erycP píše:V C2 se rozkoukávám, tak příště už uja vezmu s sebou... Díky Eriku

Hladaj tam, kde sa nalievala voda. Ak je ero v C2 dvojzic, je tam Two pilots - pri solo vetronoch je tam miesto toho Fixed Ballast - zopar kil navyse.
Wing loading 20 kg/m2 vs 26 kg/m2 uz lepsi odklz zaruci :!:

l13-solo.png
l13-solo.png (4.57 KiB) Zobrazené 27 krát

l13-duo.png
l13-duo.png (4.67 KiB) Zobrazené 27 krát
Obrázok užívateľa
erycP

Späť na Soutěže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť