[C2] Safari Cup 2019

On-line súťaže v Condore 2

[C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 03.10.2019 18:53

Obrázok

Poprvé v historii našich "condoráckých" soutěží se podíváme na letiště Dvůr Králové nad Labem (LKDK), kde se pravidelně od roku 2008 koná v reálu soutěž Safari Pohár/Cup. My si tedy dáme virtuální Safari Cup 2019.

Délka tasků kolem 200 km, létat se budou pouze "Blaníčky" (L-13) s povoleným PDA na scenerii CW-B [1.0]. Start serveru bude klasicky vždy v sobotu ve 20:00 SEČ. Do celkových výsledků se bude započítávat 7 nejlepších výsledků z celkově 8 soutěžních úloh, heslo pro Condor server bude zveřejněno v briefingu. Po každém letu se zasílá IGC soubor! Více podrobnějších informací najdete v pravidlech.

Web soutěže: :arrow: http://safari.virtualsoaring.eu

:idea: První tréninkový den se bude konat v sobotu 19. října 2019 ve 20:00 SELČ.
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod Martin Baran » 05.10.2019 15:41

:D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 14.10.2019 07:01

Safari Cup 2019 | Promo video by Martin (MOV)

Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 20.10.2019 00:08

Výsledky prvého tréningu sú online: https://virtualsoaring.eu/safari2019/results?day=training1

:idea: Druhý tréningový deň bude v sobotu 26. októbra/října 2019 o 20:00 SELČ.

Poletí sa AAT (Assigned Area Task) - kto ešte neletel, naštudovať + určite nezabudnite posielať IGC, V súťaži bez IGC bude nula slovom nula bodov... A videl som, že niekto si dal task najprv na A-čku, potom na C-éčku. V tréningu som to zarátal - v ostrej súťaži sa berie prvý štart, tak ako máme uvedené v pravidlách: https://virtualsoaring.eu/safari2019/rules
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod RenDaMat » 20.10.2019 09:55

Ahoj ten hříšník s restartem budu já: modra smrt woken :( Omlouvám se, v pravidlech to az tak vyslovene uvedeno neni ale beru na vedomi
Je nekde online k dispozici studijni material k AAT taskum jsem v tomhle uplne nepolibeny :) Diky Renda
RenDaMat
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16.10.2019 16:37

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 20.10.2019 10:36

RenDaMat píše:Ahoj ten hříšník s restartem budu já: modra smrt woken :( Omlouvám se, v pravidlech to az tak vyslovene uvedeno neni ale beru na vedomi
Je nekde online k dispozici studijni material k AAT taskum jsem v tomhle uplne nepolibeny :) Diky Renda


Modru smrt doriesit cim skor - prave preto mame skorovanych 7 z 8 dni, ak by sa vyskytla modra smrt a clovek neprisiel o celkovy vysledok. Odporucam pozriet do foldra Condor2\Logs a tam posledne zaznamy v subore ErrorLog.txt resp. Logfile.txt.

Ak startujes na A-cku a padne ti net, dolietet treba offline + skoruje sa z IGC. C server je pre opozdilcov, ktori nestuhnu A/B server.

K AAT - v skratke je to vysvetlene v nasom PDFku: http://dl.virtualsoaring.eu/PDF/condor_prirucka_pilota_2014.pdf
Alebo u frantika Thierryho na C-C: https://www.condor-club.eu/generic/161/ (AAT/S)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod RenDaMat » 20.10.2019 12:23

Diky za nasmerovani :)
Resim ten problem uz nekolik tydnu pravdepodobne hardware: deska nebo grafika deje se tak nahodne pri vyssim zatizeni :( Tak snad vyresim a nepotka mne to pri dalsim onlajnu :?
RenDaMat
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16.10.2019 16:37

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 20.10.2019 13:29

RenDaMat píše:Diky za nasmerovani :)
Resim ten problem uz nekolik tydnu pravdepodobne hardware: deska nebo grafika deje se tak nahodne pri vyssim zatizeni :( Tak snad vyresim a nepotka mne to pri dalsim onlajnu :?

Skusit znizit graficku narocnost Condora, pridat na karte vyssie otacky na venti, popripade to co pomohlo N31 - precistit venti/chladice na procaku a grafickej karte.
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod valajda » 20.10.2019 19:49

Tak jsem zase jednou zasedl ke Condorovi. První vostrý přelet na Bláňovi... Uvidíme,kolik času vyšetřím na závody,je to trochu sebetrýznění, létat s takovým těžítkem, ale nebylo to zas tak špatné polétání :rofl:

1. Externí kamery by asi měly být povoleny, má-li se dokázat případný (ne)Crash screenshotem
(navíc všechny fotky jen z kabiny :?: )

2. Na jaké hodnoty máte nastavené integrování varia? V C1 jsem to neřešil a u všech letadel to měl stejně. S Blaníkem jsem při naletávání stoupáku nejdřív měl zaražené jemné vario,pak se na displeji začaly objevovat červené body a pak teprve začlo pípat... :?:

3. S těžištěm si hrajete? Koukal jsem do detailních výsledků a při plus mínus stejných rychlostech se klouzák mění od 20 až do 29 :shock: . Třeba někdo nevyužívá řady a nedelfínuje, ale udělá to 9 km?

4. Snad tím tady moc neprudím,ale kde jinde se ptát na to,jak z Blaníka vytáhnout maximum :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 20.10.2019 23:38

valajda píše:Tak jsem zase jednou zasedl ke Condorovi. První vostrý přelet na Bláňovi... Uvidíme,kolik času vyšetřím na závody,je to trochu sebetrýznění, létat s takovým těžítkem, ale nebylo to zas tak špatné polétání :rofl:

Ano, po x-rokoch "breceni" na TeamSpeaku, aka super by bola sutaz na Blanikoch v Condore (to pocuvam tak od 2009) som presne cakal na prvu reakciu typu, ze Blanik nie je vetron ale kamen :)


valajda píše:1. Externí kamery by asi měly být povoleny, má-li se dokázat případný (ne)Crash screenshotem
(navíc všechny fotky jen z kabiny :?: )

V tom je ten vtip - ked to rozbijes, mas hned externy pohlad a interny sa neda zapnut :rofl: Ale nie, externy pohlad bol asi off omylom pre trening.

valajda píše:2. Na jaké hodnoty máte nastavené integrování varia? V C1 jsem to neřešil a u všech letadel to měl stejně. S Blaníkem jsem při naletávání stoupáku nejdřív měl zaražené jemné vario,pak se na displeji začaly objevovat červené body a pak teprve začlo pípat... :?:

Ak lietas na jemne alebo hrube vario v Blanasi, tak "potes koste" - tie su totiz uncompensated. Tam budes plus 5 aj ked to pritiahnes v klesaku. Maly tip - hladaj tretie vario, v strede. To uz je kompenzovane a tam funcka aj konstanta priemerovaca varia, zadana v Settings.

valajda píše:3. S těžištěm si hrajete? Koukal jsem do detailních výsledků a při plus mínus stejných rychlostech se klouzák mění od 20 až do 29 :shock: . Třeba někdo nevyužívá řady a nedelfínuje, ale udělá to 9 km?

Ja si davam C/G dozadu na -2, menej potom musim tahat ten moj "vykvedlanej" joystick pri toceni. Klzavost posunutim C/G veru nezmenis Valajdo - ak sa ti to podari, daj si to hned patentovat :D A ked uz si nasiel hodnutu klzavosti 29, hod ockom v tabulke aj take nieco, ako je mIAS - ked ma niekto priemerny preskok 113, jasne ze doleti dalej, ako ten co tlaci preskok v priemere 128. Skor je otazka, ked tak pozeram na tvoje cisla - zobral si si dozadu strejdu? Ci si len narcisovo, solo? Tipujem, ze solo podla tvojho mGN. Nabuduce tam prihod 80-kiloveho dedka dozadu, hned bude to tezitko lepsie klzat...
https://virtualsoaring.eu/safari2019/detailed-results/?day=training1


valajda píše:4. Snad tím tady moc neprudím,ale kde jinde se ptát na to,jak z Blaníka vytáhnout maximum :lol:

Kto sa pyta, vela sa dozvie. Potom je na nom, ci sa aj vela nauci :mrgreen:
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod valajda » 21.10.2019 07:10

erycP píše:Ano, po x-rokoch "breceni" na TeamSpeaku, aka super by bola sutaz na Blanikoch v Condore (to pocuvam tak od 2009) som presne cakal na prvu reakciu typu, ze Blanik nie je vetron ale kamen :)


Na Ask 13 to neletělo o moc líp.... jen po finálnm průletu jsem to málem rozbil, protože jsem neudělal celý okruh :roll:

erycP píše:Ak lietas na jemne alebo hrube vario v Blanasi, tak "potes koste" - tie su totiz uncompensated. Tam budes plus 5 aj ked to pritiahnes v klesaku. Maly tip - hladaj tretie vario, v strede. To uz je kompenzovane a tam funcka aj konstanta priemerovaca varia, zadana v Settings.

Budu tedy koukat jinam.

erycP píše:Klzavost posunutim C/G veru nezmenis Valajdo - ak sa ti to podari, daj si to hned patentovat :D

Cituji první google search: Další „mýtus“ je, že výkon větroně ( klouzavost, klesací rychlost, pronikavost ) je značně ovlivňován polohou těžiště. Není to tak. Změna poměru vztlak/odpor po drastické změně polohy těžiště (s nutnou změnou nastavení VOP, nebo křídla), činí jen několik málo procent.
Právě, že jsem žil s tou poučkou nahoře, že to má jen mizivý vliv.

erycP píše: zobral si si dozadu strejdu? Ci si len narcisovo, solo?

To jde? :shock: Tak v tom je ten zakopaný pes... :rofl: to už by mohlo něco udělat...
blanik_polara.png
blanik_polara.png (34.31 KiB) Zobrazené 1194 krát


V C2 se rozkoukávám, tak příště už uja vezmu s sebou... Díky Eriku
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 21.10.2019 11:45

valajda píše:
erycP píše:V C2 se rozkoukávám, tak příště už uja vezmu s sebou... Díky Eriku


Hladaj tam, kde sa nalievala voda. Ak je ero v C2 dvojzic, je tam Two pilots - pri solo vetronoch je tam miesto toho Fixed Ballast - zopar kil navyse.
Wing loading 20 kg/m2 vs 26 kg/m2 uz lepsi odklz zaruci :!:

l13-solo.png
l13-solo.png (4.57 KiB) Zobrazené 1190 krát

l13-duo.png
l13-duo.png (4.67 KiB) Zobrazené 1190 krát
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod erycP » 27.10.2019 00:00

Výsledky druhého tréningu sú online: https://virtualsoaring.eu/safari2019/results?day=training2

PS: kto neposlal IGC, nech sa vo výsledkoch ani nehľadá...
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod valajda » 03.11.2019 01:01

D1 docela paráda, ze začátku štěstí na stoupání. Před Jíčínem jsem slétl dost nízko a než jsem se vyhrabal nahoru, dolétli mě další, který si pořád stěžovli na rozpady... asi to tak zlé být nemohlo... :rofl:

Jen si nedokážu vysvětlit ten průlet cílem a následný crash. Zkoušel jsem to v Offline znovu při podobných parametrech a nic se nedělo...

1. Cílová páska 14:57 IAS 152km/h 289m
přitáhl jsem a ve stoupání vytáhl podvozek (samozřejmě vytuhlo řízení), tak jsem myslel, že příčina byla, že to šlo až do pádu, ale podle IGC ani ftr tam míň jak 90km/h nebylo

2. bod v 15:05 IAS 90km/h 332m
což mi nepřipadne jako stav, kdy by nemělo být letadlo neřiditelné a pokračovat po balistické křivce až do země... :roll:

3. bod v 15:09 už je na zemi. Při letu dolů se mi zdálo knipl nereagoval... (může ještě něco jiného než podvozek zapříčinit nehybnost kniplu?

No nic, gratuluji všem, kteří v pořádku dolétli a snad příště...
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: [C2] Safari Cup 2019

Poslaťod Cadfael » 03.11.2019 08:47

to nebylo podvozkem, ale teoreticky při animaci té ruky mohl Condor na chvíli vytuhnout. Viděl bych to spíš na náhodnou chybu,
Hlavně že jsi dolétl. Já měl zase reverznutou směrovku, netuším kdy jsem ji tak omylem klepl - asi při nějakých screenshotech, takže při startu jsem si málem rozbil hubu - zachránilo mě jen že jsem se odlepil a mohl to srovnat křidélky. Došlo mi to až v půlce letu, a zbytek jsem musel při každé zatáčce myslet na opačnou nohu - chuťovka :-)
Ale tásk byl krásný, počasí skvělé - letěl jsem po dlouhé době a byla to nádhera.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Ďalší

Späť na Soutěže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron