Jen takový návrh...

On-line súťaže v Condore 2

Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 08.01.2020 11:35

Ahoj,

tak je tu s náma Condor 2 už nějaký ten pátek... Máme i nějaké ty soutěže, ale co zkusit něco trochu jiného? :shock:
Při poletu nad Nízkými Tatrami mne napadla týmová soutěž. Ano, i to už zde bylo a účastníci Dragoonfly si snad i vzpomenou... :D

Zkusil bych to ale trochu jinak. Opět by lítali všichni na stejném letadle a mne napadá Genesis 2. Za chvilku budeme mít v C2 Diskuse a pak na Genesis bude lítat jen pár lidí, co si prostě nepořídili nic jiného. A mi přijde Genesis taková dost dobrá volba, něco jako náhrada za spermie PW-5 s lepšími výkony.
Týmy bych viděl asi tříčlenné (močná čtyř, je to na diskuzi) a narovinu říkám, že by to mělo být pro všechny, tak by nešlo o poskládání nejlepšího týmu a tým ve složení Praznovský, Brotánek, Baran apod. bych dost nerad viděl... :D Prostě, aby členem týmu byli jak ti dobří, tak i ti, co třeba mají problém jen dolítnout... :wink: Od toho je tu přece tým, aby ty slabší lepší podrželi... :roll:
Do hodnocení by se pak bral 2.nejlepší výsledek v týmu. Uvažoval jsem i o průměru prvních dvou, ale ten druhý v týmu mi přijde zajímavější varianta a ukáže jak se v týmu umíte podržet. A týmové hodnocení by nebylo klasické tříbodové, ale tak jako v GP, tzn. 10-8-6-5-4-3-2-1, zbytek pak nula bodů. Přijde mi, že takto by měly týmy větší šanci na dobré celkové umístění až do konce soutěže oproti klasickému tisícibodovému hodnocení.

Tak, tady máte nějaký ten návrh a teď diskujte, diskutujte, navrhujte, přijďte s něčím novým, jen ať to tu trochu ožije... :rofl:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Martin Baran » 08.01.2020 15:11

Ahoj
Zní to dobře. Osobně jsem žádnou týmovku ještě neletěl. Nápad bodovat druhého je taky fajn,jak říkáš zajímavější. Nicméně jakým způsobem chceš poskládat týmy? Nějakým "žrebováním" :D ? Dobrý by byl systém: dobrý-průměrný-nový(nezkušený). Jenže okamžitě mi jdou na mysl dva "noví" co nás už pěkně válcujou :rofl: Asi by to opravdu chtělo losovat,ale..... Jde to? Co se týče volby letadla tak ten "padělek" nemusím,ale zatnu zuby :mrgreen: a odletím to. Cirra máme taky všichni. Ale podřídím se.
Shrnuto a sečteno,já jsem pro
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Icepeak » 08.01.2020 17:41

Ahoj všem,
Ja sem pro a moc se mi to líbí,
Jak vybrat kapitána? Jednoduše ti nejlepší budou kapitany a zbytek posádky si proste zvolí.
Pokud je tu kapitánu hodně tak do každého týmu dva a zbytek zase zvolit.
Jinak ohledně scoringu:bral bych vždy 2 hodnocené piloty- 2.v pořadí a poslední v pořadí toho závodního dne =součet bodu, o to větší motivace i protože nejslabsiho článku dne aby to ten den nevzdal a aspoň doletěl.
Icepeak
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28.01.2019 15:03

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Icepeak » 08.01.2020 18:08

Nebo proste bodovat všechny v týmu a po uleteni počtu určitých dnů škrtat dva nejhorší výsledky dnů
Icepeak
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28.01.2019 15:03

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 08.01.2020 18:22

Škrtat nejlepší a nejhorší výsledek každý letový den má své důvody:
1. ten nejlepší by se měl starat o ostatní.
2. každému se může stát, že mu condor padne, dvojka pořád nepatří mezi nejstabilnější... nebo třeba nemůže někdo letět, nebo se třeba stane kapitánem...
Počet tří lidí v týmu je jen můj návrh, klidně může být i víc, ale ti 3 se mi líbí. U vícerolidí by se opět škrtl nejlepší a nejhorší v týmu a zbytku spočítal průměr.
Ano, výběr lidí do týmu je problém, dělat supertýmy asi nemá smysl. Losování je losování, vylosovaní si nemusí sednout, nebo třeba pak někdo může závody bojkotovat... Vymýšlejte, diskutujte, od toho fórum je. :wink:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Martin Baran » 08.01.2020 18:57

A ještě otázka Radku. Pouze CZ/SK nebo mezinárodní? Už vidím jak si píšu s Helmutem... "du bist trotl...." :rofl: Přikláněl bych se pouze k CZ/SK komunitě. Jenže..je nás tolik?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 08.01.2020 19:23

No, je to otázka... zrovna s Helmuthem by to šlo bez problémů i anglicky, ale s některými moc ne... Osobně bych to na naši komunitu neuzavíral. A týmy by byly nejlepší vyrobit tak, že se prostě dohodneme kdo s kým. Samozřejmě se pak dá čekat, že někteří se budou snažit vyrobit ty supertýmy. Jenže třeba poláci jsou střelci, jednou nahoře jednou dole... Je ještě možnost dát možnost protestovat proti složení týmu, nebo se s tím prostě nějak poprat. Osobně nemám nějaké vítězné ambice a spíš bych to viděl na týmovou zábavu. Hezky si ten svůj tým pojmenovat :D a třeba si i udělat týmové "bojové" skiny :shock: . A pak za tým bojovat... :shock: Účastníci Dragoonfly vědí... :mrgreen:
Prostě to vzít hlavně jako zábavu a ne jen bezduché se honění za nej výsledkem... ;)
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Martin Baran » 08.01.2020 19:36

No my ( vlastně já :mrgreen: ) co umíme anglicky jen hi all, bb gnite tak to budou mít těžké.... Já osobně bych to viděl ale na losování. Pod dozorem státního notáře :lol: a bude to spravedlivé. Prostě všechny přihlášené naházet do pytle a tahat jak na losování UEFY :D . To bych mohl udělat "LIVE" :P ...
Radku vždycky jde v prvé řadě o zábavu. Aspoň u mně. Proto to dělám,abych se odreagoval.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 08.01.2020 19:51

Koukali jste se někdy na přihlášené do soutěže a pak na to kolik lidí vlastně figuruje ve výsledcích? Proto to losování nevidím moc pozitivně...
A je tu ještě jedna věc... ne všichni jsou týmoví hráči a ne všichni lítají ve stejnou dobu. A nezapomeňte na Miloška, autora nádherných scenérií, které pohladí oko i duši... ;) A do tříčlenného týmu (zatím nikdo moc neprotestoval a nehoroval pro větší) prostě 8 lidí nevleze...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Martin Baran » 08.01.2020 20:05

Já netvrdím,že družtstvo o 4 a více členech. Ta trojka bohatě stačí. S tím losováním jsem to chtěl trochu odlehčit. Počkáme jestli někdo nepřinese nějaký plodný návrh,protože zatím se ještě k tomu prakticky nikdo nevyjádřil. Pro jistotu jsem rozeslal nějaké maily s odkazem na toto vlákno.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod Icepeak » 08.01.2020 20:43

A co takhle vybrat kapitany a k nim nalosovat členy? Protože to jinak dopadne ze se sejdou supertymi a ti co jsou luzri zbylou pospolu a otázka je jak je to moc bude potom bavit.(jak ty pořad první tak ty pořad poslední).
Icepeak
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28.01.2019 15:03

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod valajda » 08.01.2020 21:15

Jako účastník Dragonfly se taky vyjádřím. Tam byly teamy 4-8 členné
http://www.condor-club.eu/comp/show/204/;jsessionid=AEFE5305B09D1D2FF6F04967C838F003?id=112

Jak koukám na výsledky, byl jsem spíš ten ocásek za svými teamovými kolegy :rofl:

Pokud si to pamatuji dobře počítali se všechny výsledky účastníků daného letu a normalizovalo se na minimální počet 4 členů teamu (když letělo míň z teamu, tak se doplnilo nulama do 4 výsledků)
- tzn. že ne všechny tasky museli letět všichni, ale i když jich letělo třeba 6 místo 4, museli se snažit všichni a letět pospolu, aby byl výsledek nejlepší
- výhodu vidím v tom,že ať poletí všichni nebo jen minimální počet, budou platní pro výsledek - když se bude brát jen 2. a předposlední nevypovídá to o kompaktnosti teamu nic - např. 1. s velkým náskokem, pak skupinka uprostřed a poslední odklouzne od startu...
- co se týče padání C2 a jak se s tím vypořádat - nevím, jestli se dá nějak doložit, že Condor padnul a pak třeba výsledek ignorovat - pokud teda letí víc než minimální počet členů teamu

Co se týče volby větroně, mám jen ten základ z C2 a nalítáno na nich minimum, takže je mi to jedno. Ty Libelly v Dragonfly byly asi taky jedinkrát, kdy jsem v nich závodil :roll:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 08.01.2020 23:00

No, abych právě nějak eliminoval tu nekompaktnost a třeba i to, že někdo vyčnívá nad kolegy, tak nechci brát do hodnocení toho 1. v týmu. Je nejlepší, tak ať radí a stará se, aby to všichni dotáhli domů... :)
Bohužel ne vždy je možno dokazovat, že Condor padl, někdy zústane log prostě prázdný. O odpojování některých před crashem, nebo přistáním taky vímě, ti prostě tvrdí, že Condor padnul a nemají nic. Taky se může stát, že někdo nemůže letět, pak ten 1 člen týmu chybí. Proto chci škrtat 1. a posledního bez ohledu na celkovou velikost týmu.
A nechci opakovat Dragonfly, to není účel, jen možná trocha inspirace... ;) Nakonec o chybách a nezvládnutých věcech na Dragonfly asi všichni víme...
Nejde vybrat někoho za kapitána, co když třeba nechce? Pominu zde záměrně kapitány povýšené in memoriam... :rofl: Lepší je nechat tým ať si svého vůdce určí.
Systém bodování ve stylu GP navíc přinese i rel. nevýkonnému týmu při jednom slušném umístění celkem slušné body. Prvních 8 by mělo bodovat (teoreticky je to možno nastavit i jinak), nečekám, že by se dalo dohromady třeba 30 týmů a těch nebodovaných pak bylo spousta...
Genesis jsem tam navrhl zcela záměrně,protože je v základu a taky proto, že jak přibyde ještě Discus, tak nebude skoro nikdo, kdo by se s ním postavil na start... Navíc je to takový celkem exot, tak co s ním? Mne ty týmy a základní koncept napadl při poletu právě s Genesisem nad Nízkými Tatrami... :D Napadá mne spousta věcí, vesměs je za chvilku zapomenu, pak asi nestály za nic... :) toto mi vydrželo do druhého dne... :wink:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod valajda » 08.01.2020 23:17

Nepamatuji se, že jsme na systém Dragonfly nadávali... ale možné to je...

Za mě budu brát i jiný systém hodnocení - GP bodování je taky OK, rád bych se zúčastnil, ale 100% účast nemůžu zaručit
- Takže bych se přimlouval za nějakou formu, při které případná neúčast jednoho člena teamu v soutěžním letu nezpůsobí škodu ostatním.

:idea: Individuální vítězství může třeba přinést bodový bonus i teamu :?:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: Jen takový návrh...

Poslaťod ram » 09.01.2020 00:03

Připomenu ještě trochu Dragonfly... Semtam měli otočáky v mracích. V jednom tasku jim nekorespondovala penalizace za průlet zónou s pravidly, my se rozhodli respektovat pravidla, Poláci se rozhodli pro porušení. Na naše protesty nebyl brán zřetel a tím jsme přišli o body, protože nám toto způsobilo značnou časovou ztrátu... Ale jinak jsme si to asi celkem užili a je jedno nakolik kdo přispěl k dobrému umístění týmu... ;)
No neúčast jednoho je víceméně dána tím škrtem nejhoršího, horší by to bylo v případě neúčasti dvou... Pak je možno zvětšit týmy dejme tomu na 5 a škrtat nejlepší a 2 nejhorší, zbývající pak průměrovat. Toto už je víceméně na dohodě, co by se většině líbilo víc... ;)
Já to sem nahodil spíš jako takový nějaký experiment, trochu změnu v systému soutěží, může se to chytit a můžem opakovat, případně systém vylepšit. Taky to může zmizet v propadlišti dějin... :)
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Ďalší

Späť na Soutěže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron