Condor 2 VR

Diskusia o SW a HW v Condore 2

Condor 2 VR

Poslaťod Hornet » 29.12.2018 21:20

Zdravím komunitu CZ/SK Condorákov, na dlhšie som sa odmlčal - nedá sa stíhať úplne všetko... ale všetko okolo Condora sledujem stále (aj ked v sezóne lietam viac reál) a C2 mám inštalovanú dlho. Na čo som čakal a tešil sa sa stalo skutočnostou a C2 podporuje virtuálnu realitu a Oculus Rift ako aj Vive.
Musím povedať že to podobne ako u iných simulátorov otvára úplne iné obzory - zjednodušene - nedívate sa na dej na obrazovke ale STE TAM, vnútri, v kabíne... je to uplne iné. C2 behá s VR aj na staršej výkonnej grafike (780Ti) celkom slušne, tracking funguje výborne a vlastne sa tomu nedá nič vytknúť okrem rel stále ešte malého rozlíšenia VR okuliarov (proste ked sa dobre zadívate, pixely trochu vidno). Pocit letu, hlbky tam ale je a na orig. fóre všetci čo to skúsili píšu, že nie je cesty späť. Na trh už ide aj Pimax 8k resp 5k+ s podstatne lepší rozlišením a hlavne obrovským zotným poľom (Rift je stále tak trochu ako potápačské okuliare). Pimax by mal tiež fungovať s C2 VR tak sa je na čo tešiť. Osobne asi potrebujem upgradnúť grafiku, lebo s vysokým tzv supersamplingom (renderujem na väčšie rozlíšenie ako je natívne okuliarov) je obraz úplne super, ale samozrejme klesá FPS. Takže by to chcelo aspon 1080, 2080 sú ešte dosť drahé...
takže od 3D projekcie sme sa posunuli k jednoduchšiemu riešeniu (obraz je +- podobný, možno projekcia bola maličko ostrejšia, tracking je lepší). Cena Riftu klesla (bavíme sa o CV1 Rifte , prvej consumer verzií je to toto: https://www.alza.sk/oculus-rift-oculus-touch-d5104479.htm v zahraničí je cena aj pod 400 EUR.
Pimax je tu https://pimaxvr.com/collections/consumer-edition/products/pimax-8k-series-headset je to drahé ale vraj veľmi dobré.

Tak zdravím všetkých, prajem všetko naj v r. 2019 a mám otázku kam chodíte na teamspeak (server) keby som chcel zase trochu polietať v dobrej spoločnosti ? Ahoj
Peter/Hornet
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Re: Condor 2 VR

Poslaťod mano202 » 05.01.2019 00:23

ahoj, tu na fore mas hore teamspek.. rovno ti ukaze kde sa keca, len treba stiahnut TS3
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Re: Condor 2 VR

Poslaťod Hornet » 14.01.2019 21:51

Diky
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin


Späť na Technické záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron