Condor 2 a XCSoar

Diskusia o SW a HW v Condore 2

Re: Condor 2 a XCSoar

Poslaťod erycP » 27.12.2021 14:38

Jirka71 píše:connect přes bluetooth mám taky. A ohledně souborů XCM - je jedno jakou tam dám mapu, dělá to stále. Nejspíš vyzkouším jiný tablet, jak jsem psal - tento je již letitý, tak třeba má své vrtochy. Dnes vyzkouším při Xmas Cup, tak uvidíme.

Ak mas nejaky android telefon, skus si tam nahodit xcs a nejake xcm, staci v SIM mode, uvidis ci pada tiez...
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Condor 2 a XCSoar

Poslaťod Jirka71 » 21.12.2023 19:17

Zdravím.
Moc živo tady není, ale zkusím štěstí. Je zima, víc času tak jsem po nějaké době ,,usedl" do pomyslného kokpitu. Chystal jsem si data do XCSoaru, ale na stránkách xcsoar.org, když si chci stáhnout mapy nebo body, se mi nezobrazí mapa ze které si můžu vybrat oblast a píše mi to hlášku viz obr. Zkoušel jsem to na třech prohlížečích (google, edge a ASB) a všude je to stejně. Pokud si to stáhnu ze seznamu, tak mapy v pohodě, ale pokud chci waypointy tak po kliknutí na download se mi soubor hned otevře a pokud mu pak dám uložit tak se uloží jako .txt a ne jako .cup Nechápu, nevím, help pls.
Snímek obrazovky 2023-12-21 181853.png
Snímek obrazovky 2023-12-21 181853.png (62.26 KiB) Zobrazené 43 krát
Obrázok
Obrázok užívateľa
Jirka71
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07.09.2013 21:37
Bydlisko: Opatovec

Re: Condor 2 a XCSoar

Poslaťod erycP » 21.12.2023 20:25

Jirka71 píše:Zdravím.
Moc živo tady není, ale zkusím štěstí. Je zima, víc času tak jsem po nějaké době ,,usedl" do pomyslného kokpitu. Chystal jsem si data do XCSoaru, ale na stránkách xcsoar.org, když si chci stáhnout mapy nebo body, se mi nezobrazí mapa ze které si můžu vybrat oblast a píše mi to hlášku viz obr. Zkoušel jsem to na třech prohlížečích (google, edge a ASB) a všude je to stejně. Pokud si to stáhnu ze seznamu, tak mapy v pohodě, ale pokud chci waypointy tak po kliknutí na download se mi soubor hned otevře a pokud mu pak dám uložit tak se uloží jako .txt a ne jako .cup Nechápu, nevím, help pls.

Milosove/CondorWorld scenerky (vacsinou) maju priamo v sebe folder XCM-XCSoar s XCM mapou pre danu scenerku (napr. CW-F ma subor CWB_CWC_CWE_CWF_[cz+sk].xcm - to pokryva cele Cesko-Slovensko a podla nazvu plati pre CW-C, CW-E, CW-F...

Otocaky ma v CUP kazda scenerka vo foldri, napr. tvojDisk/Condor2/Landscapes/CW-F/CW-F.cup - tieto otacaky su ti vsak zbytocne, ak tasksetter si buchne odlet kdekolvek, v CUPe svojom ho nenajdes. To je potom lepsie CoTaCo, ktore ti urobi z condorackeho FPL rovno TSK pre XCS, bez nutnosti mat otocaky v nejakom subore.
+ URL: https://condorutill.fr/CoTaCo.html

Pridane: nejake XCM condoracke najdes aj tu: https://dl.virtualsoaring.eu/?dir=PDA-maps/XCSoar
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Technické záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron