Condor Gumball

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Condor Gumball

Poslaťod M.Svozil » 15.05.2007 16:44

Zdravím všechny...
Dostal jsem takový nápad na novou mezinárodní soutěž. Trvala by cca měsíc, 12 tasků, počítáno 9. Kouzlo by bylo takové, že přihlásit by se mohli, jen ti, co se v SBC umístili do 60. místa v HWW07 do 40. v CZSK Cupu do 20. místa. Pokud by nesplňoval tyto podmínky, mohl by se přihlásit za nějakých cca 10 Eur. Jednalo by se o vyloženě závody elitních Condor pilotů s dotací cca 2000 Eur...záleží na sponzorech :lol: Co myslíte, je to dobrej nebo blbej nápad? :roll:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Krejca » 15.05.2007 16:50

Jako stačilo by spňovat jen jednu z podmínek??? Nebo všechny 3. Jinak 10Eček bych dal :wink:

Já jsem pro jakýkoli závody a to i v případě nějakého startovného a 10eur je opravdu tak akorát a pro západ je to jako kdyby nešly na jedno pïvko :) .
Naposledy upravil Krejca dňa 15.05.2007 16:52, celkovo upravené 1
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod M.Svozil » 15.05.2007 16:51

Stačí jedna samozřejmě... :wink:
CZSKCup je myšleno International..
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Cadfael » 15.05.2007 17:19

No já osobně nevím, ale co se mi na tom moc líbí, je myšlenka soutěže pro piloty podle výkonnosti. Mě, abych byl zcela úpřimný, docela štve, že my z první třetiny až poloviny světového condořího žebříčku, těmhle lidem děláme na všech soutěžích v podstatě křoví a když kouknem na startu do tabulky, tak s velkou pravděpodobností můžete tipnout pořadí vítězů.. Dost lidí to asi občas deprimuje. Kdyby se zároveň udělaly i závody, kam by se naopak nesměli přihlásit lidi z top skupiny, ale byly by pro nás normální lidi, mohlo by to být docela atraktivní. Nebo bychom v dalších ročnících CZ -SK cupu mohli zavést dvě kategorie - top piloti a my ostatní. Dokonce věřím, že by to víc lidí bavilo. Nebo zavést systém koňských handicapů :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod M.Svozil » 15.05.2007 17:25

hmm, no zatím je to jen myšlenka, ale určitě by se to snad dalo upravit, že by první měsíc byla kvallifikace nebo by k tomu posloužila jiná soutěž..a pak by se to mohlo takhle rozdělit třeba na 3 výkonnostní skupiny a každá by měla svého vítěze....to by asi šlo :wink:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Cadfael » 15.05.2007 17:28

Jinak tuhle myšlenku (podobnou) měl kdysi Karsten v Skyrace, že udělá kvalifikaci, a prvních top dvacet bude lítat ostré závody. Zrušil to, protože nebylo dost zájemců, a hlavně ono to má trochu takový divný pel - zatím všechno pro condora bylo volně a otevřeně pro všechny - trošku se na druhou stranu bojím, že když zavedeme závody podle výkonosti atp., že to může někomu zase přijít líto... tak ti nevím. Oboje má své výhody a nevýhody, ale možná to otevřenost nakonec bude důležitější... jsem sám zvědav, jak to vidí ostatní já jasný názor zatím nemám.

Dodatek: to co píše Marek, rozdělit lidi do výkonnostních tříd ale umožnit lítat všem, to je myslím přesně to pravé... Nepřečetl jsem si ho pořádně.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod M.Svozil » 15.05.2007 17:38

No já právě taky nevím...nevím, jak se dívat na tu věc, že první by bral třeba 20 tisíc, jak by na to asi lidi reagovali, jestli by je to nasralo nebo je to motivovalo....a nevím, jestli jako řekněme tu špičku takto vyzdvihnout...fakt nevím taky...ideální by bylo, kdyby to asi oficiálně zastřešoval výrobce Condora, si navíc myslím...takhle by se mu totiž vykrystalizoval tým, kterej by mohl významně přispět při vývoji dalších verzí...uvidíme
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Re: Condor Gumball

Poslaťod bumper » 15.05.2007 18:18

M.Svozil píše:Zdravím všechny...
Dostal jsem takový nápad ...


Napad asi dobry. Za sebe musim rict, ze me osobne to nezajima, pac se povazuju za obcasneho rekreacne poletujiciho virtual plachtare :) Mel bych taky obavu, ze pri necem takovem zacnou lidi podvadet, protoze tady uz by slo nejen o zabavu, ale i o penize. Pro lidi co po zavodeni touzi a jsou opravdu dobri to je ale asi dobra volba a nepochybuju, ze o to zajem bude.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 15.05.2007 18:23

Marku, nemyslím, že by tvůrci Condora stáli zrovna o tyhle lidi. Oni spíš potřebují takové, co jim nevadí do zblbnutí testovat všechny funkce, což je spíš nudné, musí mít jakousi erudici a zkušenosti s vývojem, mít čas když je potřeba, ale schopnost létat (a chuť létat) je spíš na závadu.. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 15.05.2007 18:26

Osobne bych byl pro, aby bylo i nejake mistrovstvi pro nas "leve", kterym to tak nestoupe a neklouze jako tem nejlepsim :) Pak uz bych se treba mohl dostat na bednu i ja :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod valajda » 15.05.2007 18:34

Mno jo, rozdělit to na třídy, jak v akro - Unlimited, Advanced, Intermediate, Sportsmen a LOOSERS :lol: , pomocí nějaké kvalifikace
Ale rozhodně bych nevyčleňoval soutěže pro každou třídu zvlášť, tím bychom se už opravdu neměli od koho učit :wink:

A peníze za první místo?! Záleží na sponzorech, ale souhlasím s tím, co píše Bumper... Nestal by se z toho našeho poletování krvavý sport? :twisted:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod swt » 15.05.2007 18:53

Mě se to nelíbí, buď bych zaved kvalifikaci, nebo startovný, ale ne obojí.

Proč vlastně chceš dělat soutěž jen pro "vrchních deset tisíc"? Nevím jaký je v tom kouzlo že by se mohli přihlásit jen lidi do určitýho místa v SBC atd.

V čem je problém? V nedostatku serverů? Na ceny (dotaci, příspěvek od sponzorů) to je jedno, IMHO.

Nevím, fakt mě to přijde jako blbost a elitářství. Just my 2cents, chtěl jsi slyšet názor.

Chápu co píše Cadfael o tom že ho deprimujou high-end výkony v rámci jedný soutěže ... ale na druhou stranu, Miloši, pokud budeš lítat nějakou LooserLeague, budeš sice třeba v top 20 ale není to tak trochu lhaní si do vlastní kapsy? Mě ty výkony lepších taky štvou, ale stejně svý lítání hodnotím podle toho, jestli cejtím že jsem to odflákl nebo jestli jsem se do toho fakt položil - a to i v reálu ...

Do Guballu bych Marku asi nešel i kdybych byl nominovanej, ale možná to jsou všechno blbý kecy loosera, kdo ví 8)
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Krejca » 15.05.2007 18:58

Pokud chceš dát vítězovi nějaký peníze tak bych asi nedělal nominace ale startovné pro všechny. 10-20 Euro není zase tak moc.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Cadfael » 15.05.2007 19:02

Sváťa má asi pravdu, bylo by to o lhaní do vlastní kapsy, i když prostě porovnávat výkon nováčka a esa nelze... Ono s tím deprimování to není zas tak horké :) Ale Marek měl možná na mysli něco jiného - jde o to, že pro esa není moc zábavné soutěžit s nováčky, a pro nováčky soutěžit s esy. Obě strany nemají žádnou motivaci. Výsledek je předem dán, ale je otázka, zda je tak důležitý. Ono radost si zaletět je možná víc než všechny ceny... a ten pocit, když vidím stát klející eso v poli a já nasazuji na fg je nade všechny prachy :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bumper » 15.05.2007 19:03

JBr píše: nejake mistrovstvi pro nas "leve", kterym to tak nestoupe a neklouze jako tem nejlepsim :)


To je krasna veta, kdyz si ji precte nekdo kdo nevi, ze je o plachteni :D :D :D
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Ďalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron