SPEEDBATTLE

Lowland Cup, Speedbattle a i.

SPEEDBATTLE

Poslaťod riso » 07.05.2006 02:19

pre tych co este nie su osvieteni... www.speedbattle.com ...servrik kde dobri ludia vymyslaju na kazdy tyzden pre kazdu triedu 1 task...pocet variacii na temu pocasie, vietor a trat vyzera byt nekonecny...bezny smrtelnik ju moze letiet 5x, pocita sa najlepsi vysledok...
odo dneska az po buducu sobotu sa lieta task 09/06...myslim ze 1x sa leti v 15m Provence...hm uvidime..ak sa zajtra v blatnici moc nenattkame tak pojdem skusit :)

Obrázok

vcera sa mi podarilo aspon priemerne dokoncit task 08/06 standard, vychodne alpy,niektore preskoky ci skor prielezy cez vysoke kopce pred zaverecnym doklzom boli celkom huste...letel som s GP9, z kereho sa nakoniec vyklul australsky slovak z lucenca :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod feroz » 07.05.2006 11:53

Ako sa ti podarilo nazbierať 3 trestne ? :) Sak za pich je tusim 50 nie ?
feroz
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06.05.2006 10:49

Poslaťod riso » 07.05.2006 12:56

pich asi nebol dost hlboky :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

task 18m 09/06

Poslaťod riso » 10.05.2006 01:18

kolegom z Letky 13 sa darilo v mezkoch proti lavockam a my sme s ferozom, ako s prvym clenom uz zmienovanej kompanie, absolvovali 1x spolu spedbatlovy task...trocha nestandardny...start cca o 18:00, slnko uz bolo proklate nizko,silny vietor a ako sme neskor zistili aj vlna...nejaky memec vypisoval z 5500m zevraj...
Leteli sme na istotu, opatrne...hm podla toho vyzerala aj rychlost...ale spokojnost a pohodovy doklz zvitazil nad sutazivym pudom :D
Obrázok

...nad tp1 sme na svahu nastupali co to dalo a kalime s petom do neznama (do jasneho zavetria)...este nevieme ze je tam vlna :)
Obrázok

...tp2...vlna,vlna,vlna...uz vieme ze sa nebolo coho bat :)
Obrázok

...po doklze (FG) na maximalke...za zmienku stoji tien eroplanu a stoporeny rukavik :twisted:
Obrázok
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 10.05.2006 09:08

Ahoj všem, předem klobouk dolů za hezky zpracované stránky. Tenhle task jsem včera letěl taky, ale já začátečník, jsem se dostal do docela silné skupiny a tak bylo od začátku tempo vysoké. Po otevření startu mi celá skupina odlétla a dohnal jsem ji až na TP1. Tam jsem se chvíli motal jako "nudle v bandě" než jsem nastoupal výšku a prolétl point. V návalu soutěžního ducha jsem dál neváhal a pustil se po trati na TP2. Rychlost byla dobrá ale chyběla výška a to tak že dost :oops:. Nakonec jsem skončil přistáním na poli :roll: zhruba ve 2/3 tratě k TP2, tam co se začínají zvedat pohoří. Všem ostatním jsem popřál štěstí na zbývající trať a značně rozladěn šel spát. Uvidíme jak s časem, možná zkusím dnes znovu :D

PS- létáte i nějaké trénink? Někdy bych se dovolil se přidat, třeba bych od Vás zkušenějších něco pochytil :lol:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod riso » 10.05.2006 10:05

nic si z toho nerob v condorovi som zaciatocnik tiez :) treningy ziadne nelietame ale pripojit sa k nam mozes na TS (skusim oslovit naseho admina nech vytvori nejaky verejny kanal pre condora, ak sa to podari nastavenie potom zverejnim) tam sa da dozvediet vselico uzitocne tiez...
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod riso » 10.05.2006 16:13

par tipov od Franka Westona a to nielen pre SPEEDBATTLE....A few tips:

Always start with full water. You can dump later if you need to.

Always start at max start altitude and Vne.

Watch for thermals when on tow. Use the PDA screen that shows lift. Don't hesitate to release early in a strong thermal.

The first thermal/lift is always the most important. Get high early.

Don't be the Lone Ranger. It's a lot easier to follow a group and let them make mistakes than it is to lead...unless you've memorized the task.

When following, take a slightly different path than the leader(s). If your leader(s) find lift you can join them, but if not, you're covering different ground...you might find lift they missed.

If you know there's lift ahead because you can see someone thermalling or you know there's ridge or you've memorized the task, forget MC. Point the nose to where you know the lift is and go.

Never dump while you have altitude to move toward a goal. Weight is energy, and you're giving it away so long as you have altitude. Dump only when you're as low as you can get and need to climb. I frequently see people dumping when they get low on final glide...big mistake. Wait until you've finished or until you're about to hit a tree.

Once you get high, stay high. Fly from cloud to cloud, picking the strong, building clouds. Choose your thermals based on the strength given in the task. Try not to waste time in weak thermals. If you do, you might finish, but you won't set any speed records.

Know how to center on a thermal. Climbing fast is usually more important than going fast. Use the PDA to find the core, and stay in the core. Wide, weak thermals can be flown with full water, but narrow strong thermals might require dumping a little water to be able to fly tight enough turns to stay in the core. Pay attention to the weather forecast so that you know what kind of thermals you're likely to encounter.

It is not good practice to reverse a turn in a thermal. Center on the core by increasing or decreasing angle of bank. Recognize a dying thermal and leave it early.

Pay attention to the wind. You can afford to go slower and take weaker thermals when moving downwind. Taking weak thermals when going upwind can be counter-productive. Approach potential thermal clouds from the upwind side, don't pass clouds on the downwind side.

Don't be impatient. Frequently early starters blast off at high speed. Sometimes they know where they're going because they've memorized the task, but mostly they don't. Don't let them lead you to an out landing. Fly a speed consistent with conditions and be conservative until you find that first thermal.

Do your homework. Make sure you know the task. Note start altitude, start times/window. Study the weather and know which way the wind is blowing. Know when you're in range for a final glide, and know how to use MC when you're in that last thermal. Know if there's a mountain between you and the finish.

Most of this is common sense/knowledge, but maybe it won't hurt to repeat it here. Hope it helps someone.

P.S. The more I fly Condor, the less attention I pay to MC. It can be useful on final glide, but otherwise I fly a speed based on experience and the situation/conditions.
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod riso » 11.05.2006 15:38

este k tasku 09/06 18m class...na hornetovo prianie :) termika moc po airstarte v 1900 mi nefachcila...odporucam joinut co najneskor, preletiet paskou co najskor a vydat sa rovno k tp1 t.j. Gerlitzen Gipfel...tam na silnom svahu vyliezt co najvyssie...myslim ze sme odtial odlietali v 2300 a zase bez zavahania so svetlom v ociach frcat k tp2 priamo po kurzovke smerom na priesmyk tam vysvahovat do aspon 2000 a bez zabran sa vrhnut priamo oproti masivu, nevsimajte si 4m klesaky, urcite narazite na vlnu...az 5m/s hore preletiet kopec a dlha ruka domov...bacha nerozttkajte si ero!!!
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

standard 0906

Poslaťod riso » 14.05.2006 12:11

vcera som sa vratil fajnovo vybicyklovany zo "silnicky" domov, spolubyvajuca nastastie nikde v dohlade, hodil som sa do svojho modreho letoveho zupaniku a klikklik na serverlist...xel som letiet znova open kde sa mi podarilo otriet sa krowkou o kopec pri jednom preskoku...ale uz sa tam letelo a chlapi boli len na nejakom 15km...cakat nebudem (co ak sa vrati skorej)a tak teda supsup na standard...joining za chvilu konci...provence 1.0 som este predtym neletel...ideme na vec
Obrázok
task je aerotowovy a uz vo vleku si uvedomujem ze som spravil prvu chybu...ZIADNA VODA!!! ja blb!!! no nejak to pretlacim...ruky ma dlhe :wink:
Obrázok
chvilku za mnou startuju este 2 frantici ktori veselo chatuju v aerovleku dlhymi pre aerovlek velmi nebezpecnymi vetami, zmozem sa akurat tak na salut! a venujem sa radsej vlecnej a pozeram na pda ako vyzera rameno k tp1...start je v 1800m, bez problemov si priamo v paske nastupam 1900 a vyberiem sa spolu s jeanom na trat...druhy frantik uz leti niekde pred nami...dlha ruka az k prvym kopcom, tam dotacame par kruhov a uz vypisuje do catu allons! ozeliem este jeden kruh v 5m/s cez tie drobne kopecky sa dostavame k trochu vyssim kopeckom, zase dotacame a tlacime do doliny, hazdem sa na lavu stranu udolia, jean hobluje po pravej...zretelne na neho bez vody stracam na preskoku :cry:
jazda po doline je bezproblemova, par x cestou este dokupim a s tretavam sa s JJ na konci udolia pod jednym stupakom...kopce dalej nalavo vyzeraju celkom vysoko...
Obrázok
udolie sa sa staca dolava , pokracujeme po juznych svahoch, zda sa mi ze je nejaky koniec intervalu ci co, nad bardonecchiou sa kumul kde som xel nakupovat rozpadava,robim druhu chybu otacam sa a hladam, nastastie si to rozmyslim a pokracujem k tp1...nad vychodnou stranou uz celkom neprijemne vysokych kopcov sa tvori chmaricky skacem ku nej a voila! Obrázok

po dotoceni do cca 2600 preskakujem hreben, naplanovany kumul nezabera a zistujem ze na preskok druheho hrebena uz nemam vysku...no nic, oblietavam kopec z juhu a po doline taham k tp1...otacam a kusak za tp1 dokupujem na preskok poslednych troch hrebenov a vyrazam...kukam na chatline JJ nevysiel priekok cez nejake sedlo :roll: preliezam prve...
Obrázok

druhe, tretie...
Obrázok

...a uz sme doma :D :D :D ...bez vody s rychlostnym priemerom aspon o 10km/h horsim :(
Obrázok

igc a kml subor pre vizualne zobrazenie trasy v googleearth...pravym tlacitkom a "save as"
http://www.letka13.sk/~papa/condor/spee ... rd0906.igc
http://www.letka13.sk/~papa/condor/spee ... rd0906.kml
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

open_0906

Poslaťod riso » 15.05.2006 01:13

velmi prijemne...pri spravnom postupe absolutne bezstresove :)
Obrázok
na doklze odporucam oblietat posledne kopce sprava...
Obrázok
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

15m 09/06

Poslaťod riso » 20.05.2006 01:02

kua... sa mi dnes podarilo s vyrznou podporou kbrnet savignonu :D :D :D doletiet hodne nizkozakladnovy 15m task...takze mam 1x komplet secky 4 tasky 09/06...sa clovek popri tom celkom toho podozveda... :)
Obrázok

zoomovat na vlecnu je prijemna kratochvila na inac celkom nudny aerovlek :)
Obrázok

...uzke a rozttkane stupaky
Obrázok

...letisko s fialovou travou? levandula?
Obrázok

..hm...naco vsetko ti poliaci nemyslia pri lietani :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok

zaver: cisty a pohodovy task bez kriz, zo zaciatku leteny 900-1100, postupne 1300-1500, sa mi zdalo ze to asw27 s vodou nejak divne toci ale to mohlo byt aj tym crnym vinom, kua :roll:
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod riso » 24.05.2006 18:27

kto si xe dnes o cca 21:30 supnut daky task zo speedbattle? napr. http://www.speedbattle.com/class.php?lang=en&class=open
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod riso » 26.05.2006 11:20

kukam pato na vysledkovku 18m task 1006... si bol nejaky rozjety vcera :lol: :lol: :lol:

...dalo by sa povedat ze uz viem co a ako :) a dneska si to idem zopakovat ked sa vratim z treningu o cca 21:00..budem na TS Letky 13.
kto xe moze sa zviezt...
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 02.06.2006 10:26

Asi jedna hloupá otázka, ale po včerejším tasku v třídě standart jsem volakýsi zmetěný... Na jakou stranu se standartně točí stoupáky? Je na to nějaký předpis? Dle nějakých foto bych se hádal že doleva, tedy proti směru hodinových ručuček :? Letěl jsem včera totiž za dvěma závodníky, z nichž každý točil jinou stranu, tak jsem se přizpůsoboval podle toho, s kterým z nich jsem se zrovna ve stoupáku potkal :lol:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod riso » 02.06.2006 10:29

ero ktore prileti do stupaku ako druhe sa prisposobuje eru ktore uz toci v stupaku...takze si to robil dobre
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Ďalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia