ZoborGlide 2015

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 22.02.2015 16:05

Miloši, já už zápolím s nemocí měsíc, nasadil jsem všechno možné. Vlastně už od prosince, kdy jsem nemohl dolétat X-mass. Je to ho všude mraky a pak se nechce vůbec nic. Jsem rád že jsi to doletěl a jen díky tvé nemosi jsem tě porazil. :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Cadfael » 22.02.2015 16:15

to určitě, ty trubko :-)
Jinak moje alergoložka mi doporučila tuhle sračku - http://www.bio-colostrum.cz/colostrum-kapsle#!/colostrum-kapsle#
má to antivirový a antibakteriální účinek, silně stimuluje imunitu, bere se 2 kapsle ráno, 2 večer (v nouzi až 3x denně a ne dvakrát), na lačno, nazapíjet teplým nápojem, po dvou dnech snížit na 1 kapsli ráno a večer, brát cca 5-7 dnů.
Mám vyzkoušeno, díky tomu jsme teď dali chřipku za dva dny, kdy třetí den už je člověk schopen jakž takž fungovat. Ještě líp mi na chřipku funguje alternativní sračka která se jmenuje Cistus Incanus, ale tu si kupuju přímo od doktorky - provádají to pouze přes dealery
http://www.lr-czech.com/cistus-incanus/c-3025/
Vypadá to jako reklama pro důchodce na předražený deky,, ale není - bohužel s těmito hovadinami neobchoduju :-)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod erycP » 01.03.2015 01:42

Oficialne vysledky Den 4 su online... CG vsetkym - v celkovych vysledkoch 7. az 10. miesto delia 4 body, tam sa este "poperou" medzi sebou :)

Den 4 :arrow: ZoboGlide 2015 › Den 4
Den 4 - detailne :arrow: Detailné výsledky (mCR, mIAS, nLift, Detour%...) › Den 4
----
:arrow: Priebežné celkové výsledky po 4. dni
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 01.03.2015 10:21

Report na čtvrtý den je na http://virtualsoaring-cr.tym.cz/
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Martin D. » 01.03.2015 12:16

Pěkný report.. :) je třeba si udělat jednou týdně nějaký trénink.. :) čas se určitě najde.. Doporučuji tasky od Erika. 24/7.. ;) když má špatnou náladu, tak tvoří trošku sračkojdní počasí :) ale jinak je to hodně podobné závodním taskům.. :)
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 08.03.2015 11:51

Omlouvám se, že ještě není report. Řeším technické problémy s ukončení provozu serveru, na kterém jsem měl původní web. Udajně zaslaný e-mail mi nedošel a z upozornění: Převeďte si web na nové servery IC2 jsem nepochopil, že musím. O datu a konečném datu nebyla ani zmínka. Teď řeším, jak převést puvodní redakční systém(RS2) na moji doménu nebo jestli udělat nový postavený na Wordpressu. Pak ovšem řeším, jestli tam mám nasypat všechny články nebo jen nové, co jsem začal znovu létat? Rád bych znal Váš názor a vzledem k tomu, že to tady skoro nikdo nečte, tak nevím. Pište kdyžtak do soukromých zpráv ať se to rady nespamuje. Díky.
PS: report je napsaný, jen zatím nevím kam s ním. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Cadfael » 08.03.2015 12:11

težko poradit - nejde o lidi, ale o to, kolik na to máš času a energie. Reporty můžeš klidně dávat sem, opravdu stojí za přečtení a řada z nás se na ně těší. Osobně bych asi udělal nový systém v něčem snadném, třeba v tom wordpressu, začal tam dávat nové věci a pokud bude čas a chuť tak bych tam dal i něco z dřívějška. Nebo bys to musel přehrnout 1:1 ze starého webu na nový, což by znamenalo tam nainstalovat ten systém, co jsi používal, a obnovit v něm data - pokud máš zálohu starého. Já ten tvůj (ani wordpress) neznám, tak těžko mohu poradit.
A hlavně hoď sem report, těším se na nedělní počteníčko, jak se to mělo letět :-)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 08.03.2015 12:22

Pátý den ZoborGlidu nepřinesl nic nového. Podobné počasí jako v předchozích dnech. Trochu jsem zapracoval na taktice a prošel jsem si ideální trať. Samozřejmě situace na trati bude jiná, ale pro případ, že vše půjde tak jak má.
Po vzletu vcelku očekávaná stoupání, jen jsem si tentokrát dal pozor na výběr mraku pro start. První jsem vyhodnotil jako hodně špatný, byl před páskou s nízkou základnou. Přesunul jsem se tedy do sektoru v severní části. Sice byla základna vysoko, ale na pásku daleko. Každopádně byl výhodnější než ten první. Jedna důležitá věc. Byl tady Kuenne (F9)! Hodlal jsem ho použít jako vodiče pro start tasku. Letěl jsem za ním na pásku a čekal co udělá. Viděl jsem mrak a odhadoval jsem umístění někde na pásce, ale netroufl jsem si odhadnout výšku základny. F9 přilétl k pásce a zamířil k onomu mraku. Byl opravdu na prakticky na pásce a byl tam i Erik(EP). Opravdu ideální. Akorát se začal rozpadat. Měl jsem dost výšky a tak jsem dostoupal základnu a dokonce jsem využil rozpadu, takže se dalo točit i skrz mrak. Dalo mi to 2141 metrů.
Super start, byl jsem spokojený. Teď ještě vybrat správný mrak k prvnímu dostoupání. První moc nevyšel jen okolo 2,3m/s. Klasika, prostě první stoupání mě nemají rádi. Ve druhém to bylo lepší, jen to ustřeďování, to je katastrofa. Dalo to v průměru 2,8. Pokračoval jsem dál. Blížil jsem se k zakázanému sektoru. Vycházelo mi dostoupání někde u sektoru a tak jsem se uhnul dál od sektoru. Byla to asi chyba. Popořadě dva mraky mi daly slabá stoupání. První 1,5, protože jsem to nemohl ustředit. Druhý byl lepší, ale umřel dřív než jsem dotočil. Poslední před prvním otočným bodem mi dával jen 2,3 m/s. Ztratil jsem tak hodně z výhodného startu.
Po otočení jsem letěl k prvnímu mraku. Nejspíš moc brzo, navíc nebyl kdovíjaký . Opět jsem nemohl najít jeho střed. Popolétl jsem dál a tam to bylo, tedy po opět špatném středění, lepší. Následoval přelet k Nízkým Tatrám, kde byl otočný bod Ďumbier. Dolétl mě F9, který startoval o 4 minuty dýl. Opět jsem ho chtěl využít, aby mi pomohl ustřeďovat, protože jsem fakt nemožný. :) Mrak ač vypadal pěkně dával jen 2,5 metru a tak jsem kopíroval co dělal F9. Letěl dál a k mému překvapení začal točit. Mrak nedal prakticky nic a tak jsme obloukem zamířili k otočnému bodu. Jedna otočka ještě před otočákem a hurá otočit.
Držel jsem se F9 a letěl podle svahu. Asi v polovině nízkých Tater jsme točilo v pětimetru a valili dál, na konci jsem tušil, že budeme dotáčet. Točil tam SN, ještě s někým. Najednou mi F9 uhnul doprava. Příliš pozdě jsem si všiml, že ti dva točí doprava. Letěl jsem dál a tloukl jsem se do hlavy. Bohužel tam byl jen jeden použitelný mrak. Někdo mě míjel výše než jsem stačil dotočit základnu. Pokračoval jsem tedy sám. Musel jsem se vyhnout severnímu cípu zakázaného sektoru. Výška ubývala a jediný mrak byl ještě více vlevo od trasy. Druhá možnost byl mrak dál, ale na přímějším směru. Terén tam byl vysoko a tak jsem si na druhou možnost netroufl. Co naplat uhnul jsem vpravo a začal točit. Na tom přímém směru se dělal nový mrak. To je k vzteku! Tenhle nestál za nic! Se smutkem v očích jsem sledoval jak mi odchází průměrka ještě víc. Letěl jsem k tomu původnímu mraku, nikoliv k tomu novému. Byl víc kolmo na trať a tak se mi zdál méně výhodný, více možností jsem neměl. Opět chyba, mrak se začal rozpadat a tak jsem jen přitočil a pádil dál. Až pod dalším jsem dotočil základnu v dvou a půl metru. Jedna otočka v ničem a zase letím dál. Udělala se tam chmurka přímo na trase, akorát včas. Pak se stalo co jsem neočekával. Copak asi? -4 a ani ťuk! Prostě jsem to netrefil, nebyl tak, kde jsem ho čekal. Musel jsem doprava pod starý mrak a doufal, že se nerozpadne dřív než dotočím potřebných 600 metrů na dokluz. Bylo to na hraně, začal vadnout a já měl lehce mínus. Trochu jsem zpomalil a ještě si jednou přihoupl a měl jsem +60. Žádná závratná rychlost to nebyla, ale byl jsem smířen s výsledkem hluboko v poli poražených. Doklouzal jsem až domů.
Ačkoliv se mi povedl start a první leg docela ušel, pak se to ovšem pokazilo. Zdržel jsem se na druhém legu špatným výběrem mraku a nevýhodná konstelace na třetím legu u zakázaného sektoru a i špatné rozhodnutí, dalo výsledek takový jaký je. 13. místo je mým průměrem a na víc můžu myslet jen v ideálním případě. Zlepšování nepřichází a nepřichází, možná příště poletuchové. :)
Prílohy
Zobor_D5.jpg
Zobor_D5.jpg (1.18 MiB) Zobrazené 4105 krát
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod erycP » 15.03.2015 03:24

Oficialne vysledky Den 6 su online... CG vsetkym, ktori bojovali a doleteli. Pred poslednym letovym dnom je to tam este hodne tesne v boji o celkove tretie miesto, tak sa o to "kluci poperte" :rofl:

Den 6 :arrow: ZoboGlide 2015 › Den 6
Den 6 - detailne :arrow: Detailné výsledky (mCR, mIAS, nLift, Detour%...) › Den 6
----
:arrow: Priebežné celkové výsledky po 6. dni
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 15.03.2015 09:55

Omluvte případné nedokonalosti a nedodělky. Nemám moc času a tak nový web je zatím v holé podobě. Snad si zvyknete. :D Postupně budu doplňovat předchozí reporty. Report na šestý den je na http://condor.marsem.cz/
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Cadfael » 15.03.2015 13:07

ten web vypadá moc pěkně, vyhrál sis s tím. CG!
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 16.03.2015 18:20

To já ne, to WordPress. :D Ještě jsem neměl čas doladit šablony, jen jsem vybral nejvhodnější.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod erycP » 18.03.2015 22:17

Virtualnu Nitru mate v Condore - pre porovnanie real: sice zimny, decembrovy :mrgreen:

Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod erycP » 22.03.2015 04:15

Výsledky po poslednom 7. dni ZoborGlide 2015 sú online, takisto aj celkové finálne výsledky, môžete sa pokochať:
:arrow: http://zoborglide.virtualsoaring.eu/results?day=overall

Soutěž je ukončena, poslední 7. závodní den ZoborGlide 2015 je za námi. A vítězi jsou tito:
------------------
• 1. místo for ERIK PRAZNOVSKÝ (EP/ASW22/Slovenská republika): 4561 bodů
• 2. místo for MARTIN DVOŘÁK (CCC/Nimbus4/Česká republika): 4475 bodů
• 3. místo for TOMÁŠ BROTÁNEK (TB/Nimbus4/Česká republika): 4273 bodů
------------------
Vám všem zúčastněným děkujeme za účast i v této virtuální soutěži. Poděkování patří Radkovi (RUM) za tasksetting a www.condorworld.eu za hostování Condor serverů pro naše soutěže (díky Miloš!). CG-čko Martinovi CCC aj "Broťasovi" TB za kvalitné vyrovnané výsledky - aj ked Tomášovi hodne pomohol Hans doklzom na poslednom dni... Škoda Janko - mám pocit, že slovenské jadrové elektrárne asi teraz hodne nenávidíš... PS: Ruda je energetik, určite za to môže on! :rofl:
------------------
PS: a CG aj Milošovi, svoj cieľ skončiť v TOP10 si splnil na stopro - aj keď Pepovi z Pálavy to preskočenie v poslednom tasku o 5 bodov mu asi len tak ľahko neodpustíš :mrgreen:
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: ZoborGlide 2015

Poslaťod Semrad » 22.03.2015 09:45

Report na sedmý den je na http://condor.marsem.cz/ . Děkuji organizátorům za skvělou prácí a bohatou zábavu. Podařilo se mi letět všech sedm tasků, což i to je úspěch. Gratuluji Erikovi, Martinovi, Tomášovi a vlastně všem k jejich výkonům. Mrzí mě chyba trenéra i když mi pomohl k posunu v celkovém umístění. :) Taky jsem se nevyvaroval fatálních chyb, jen neskončily až tak zle. Honza létá velmi dobře a zasloužil si lepší umístění. Tak zase příště.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia
cron