Zamyšlení nad soutěžemi

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Cadfael » 06.11.2016 13:08

Rád bych tady napsal pár myšlenek, které se týkají našich soutěží, které pro nás dlouhá léta chystá Erik (a pomocníci)

Když jsem dříve dělal scenerie pro Condora zdarma, jen pro svoje potěšení, tak mi ke konci silně hrozilo vyhoření. Lidé si je stáhli, téměř nikdo nepoděkoval... Člověka mrzí, když něco dělá pro ostatní, a jediné čeho se dočká je kritika či blbé kecy. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se "profesionalizoval". Teď scenerie prodávám, mám z toho ne sice velký, ale pro mě důležitý příjem, a silně to změnilo můj přístup. Teď je mi už jedno, jestli tu práci někdo ocení či ne, či zda ji kritizuje - dělám svou práci profesionálně, jak nejlépe umím, snažím se vycházel vstříc přáním zákazníků a poskytnout jim co nejlepší profesionální podporu. Ale nic víc, rozmary zákazníků mě neštvou, je to má práce.

U soutěží je situace jiná. Kluci to dělají jako já dřív, z lásky k létání, nemají z toho vůbec nic, a nepochybně mohou zažívat podobné pocity jako já tehdy. Nikdo kdo to nezkusil si neumí představit, kolik stovek a víc hodin tomu musí kluci ze svého volna věnovat, abychom my ostatní se mohli bavit. Člověka opravdu zamrzí, že jeho práci nikdo neocení, což by ještě tak nevadilo, ale blbé kecy a kritika ho mrzí hodně. A logický důsledek je, že ho to přestane bavit. A to je věc, které se já bojím, a cítím náznaky, že se do této situace dostáváme. Já sice platím cca 5000 ročně za servery, na kterých létáme, ale soutěže pořádat neumím a nemám na to čas.

Já mám Condora moc rád, sice nemám čas ho příliš létat, ale naše společné létání a parta kamarádů jsou pro mě velmi důležité. Opravdu by mi strašně chybělo, kdybych o toto přišel. Byl bych moc rád, kdyby si každý uvědomil, co nastane, až nám Erik a jeho spolupracovníci řeknou, že na nás dále kašlou a zvážil, až bude mít nutkání vést blbé kecy na TS nebo fóru, zda je to nutné a zda to náhodou významně nepřispěje ke konci soutěží...

Po novém roce můžeme čekat V2, to probudí zájem spousty lidí, co aktuálně nelétají, ale nebudou-li soutěže, a tím myslím ty naše, realistické, kvalitní, špička v oboru, tak to bude docela smutné.

Pak by mohla nastoupit alternativa, že když nebude nic, zaplatím si někoho, kdo je bude umět dělat jako Erik a kluci, a udělám vlastní soutěže, ale placené. Kdo bude mít zájem a peníze, tak se může bavit, kdo ne, bude mít smůlu. A pak může každý kritizovat co chce, jako zákazník na to bude mít právo, a mě ani mým potencionálním "zaměstnancům" to nebude vadit.

Jenže tahle varianta se mi hodně nelíbí,,,,
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Semrad » 06.11.2016 13:29

Miloši, tohle se řeší už po několikáté. Já obdivuji, tebe Erika, Radka a další. Sám jsem se účastnil příprav několika soutěží a měl jsem z toho stejný pocit jako ty. Taky jsem získal více kritiky než uznání a ten pocit vyhoření přišel taky. Všichni to děláme pro ostatní, pro radost nikoliv pro uznání. Stačí nám, když se všichni dobře baví. Kritika ovšem do toho nepatří. Nejvíce mě mrzí kritika od stavitele tasků, který se zrovna neúčastní samotné organizace. Každý má svůj rukopis. Někdo vsází na taktiku létání, někdo na realistické počasí atd. Není pro mě problém si najít čas na postavení trati a tak se účastnit organizace soutěží. Mohu říct, že tahle komunita pořádá nejlepší soutěže na světě. Realistické, přiměřeně náročné, kde se piloti hodně naučí. Nechci za přípravu soutěže peníze, ale nechci kritiku, která není opodstatněná.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Semrad » 06.11.2016 14:02

Volaly mě holky na oběd, tak svoji myšlenku dokončím. Jsem si vědom, že provoz serverů něco stojí. Příprava soutěží něco stojí, tady hlavně čas. Pokud se něco zpoplatní, tak někteří odpadnou a budou létat co je zadarmo. Je tady hlavní jádro, které tady bylo už za mě, ale je tady dost nových a ty přibudou, jestli se vydá dvojka. Každopádně není možné, aby platil člověk vše ze svého. Už dávno jsem Milošovi říkal, ať si za svou práci nechá zaplatit. Jeho scenérie jsou světové. Sám jsem tvořil scenérku(a nedodělal), vím co to dá práce a času. Na druhou stranu, skoro na všech soutěžích je startovné. O to tady ovšem nejde. Jde o kritiku, která bere chuť něco dělat pro druhé. Uvědomte si, že čím náročnější (realistická) trať je, tím více se naučíte a posunete se dál. Ten kdo létá nereálné (extrémně dobré) podmínky se nic nenaučí. Místo kritiky hledejte, kde jste udělali chybu a poučte se z ní. Není špatná úloha pokud doletí jediný člověk nebo dokonce žádný. Vše je o počasí, taktice a umění. Chybu hledám v sobě, ne v úloze.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Cadfael » 06.11.2016 15:05

říkáš to přesně, Martine. Tady opravdu nejde o peníze - ale o to, že není možné a přípustné kritizovat lidi, co něco dělají pro ostatní zdarma. Pokud se mi to nelíbí, tak to nelítám, ale držím hubu - nezaslouží si, aby je někdo kritizoval. Pokud lidi míní něco kritizovat, tak jediná možnost je udělat to placené - protože pak to člověku, který něco dělá "profesionálně", nevadí. Já jen doufám, že se obávám zbytečně, a že to Erik a ostatní ještě chvíli vydrží pro nás dělat, a nebudeme muset sáhnout k placené variantě.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Martin D. » 06.11.2016 21:25

K tomu už není co dodat. Souhlasím se vším, co tady padlo z úst Miloše a Martina. :wink:

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Martin Baran » 07.11.2016 10:48

Trefně řečeno-hledej chybu v sobě ne v tasku. S tím naprosto souhlasím. Dlouho jsem mezi váma nebyl a ted mám jen otevřenou hubu co se děje. Je mi to líto. A tratě a počasí na soutěžích pořádaných Erikem a spol jsou fantastické. Kdo lítá reál ví,že stoupání 2m je luxus. Já reál už dávno nelítám,tady taky nepatřím mezi elitu,ale nemám rád extrémní trháky atd. Trénink na Fatru byl suprovní a moc se mi líbil,i když jsem nedoletěl. Byl opravdu velice realistický a pokud se to někomu nelíbí atˇ jde lítat francouzské servry..... V každém případě ale at´ drží hubu.
Doufám že Erik a jeho pomocníci vydrží
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin Baran
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 14.04.2012 08:11
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Zamyšlení nad soutěžemi

Poslaťod Kvakynka » 01.01.2017 17:30

Zdravim Vas tu v Novem roce a preju vsem pilotum i organizatorum nasich soutezi pevne nervy, hodne uspechu a hlavne zdravicko, bez ktereho by vsecko ostatni bylo o nicem.
Milosi, tobe preju, at Tve scenerky jsou stale tak krasne, jako jsou v soucasne dobe a at nikdy neztratis chut se s nimi mazlit. Vsecko je to na nich videt :-)
K tomu, co zde bylo napsano v zamysleni se priklanim i ja. Nikdy jsem nekritizovala scenerie, tasky ani casy. Beru to ve svem pripadku jako skolu. Vim sama nejlip, jak je lehke odsoudit neci drinu, aniz by sam kritik hnul prstem. Dnes je takova doba, ze lidi radi odsuzuji, nikdo nehleda chybu v sobe, ale malokdo pomuze (natoz aby pomohl najit reseni). Nikdo se nezajima o to, co je za tim prace a ne jen za tim. Malo kdo uzna, ze abys mohl tu praci udelat, potrebujes k tomu i zazemi. Vysledek dokaze ovlivnit uplne vsecko, co se deje. Ale kazdej bere jako samozrejmost, ze neco nekdo pro nej udela jen tak pro zabavu. A protoze to je samozrejmost, tak proc dekovat, ze?
Ja sama si zkousim stavet tasky na diplomy a odznacky a vim, ze zrovna lehke to nejni. Pokud chce clovek zaletet neco, pritom se nenudit a zaroven si i toho vysledku vazit, je to hodne tezke. Navic kdyz o tom nevim tolik, co vylitani piloti.
Par tasku uz zaleteli i nasi piloti online a doufam, ze tasky nebyly tak moc marne.
Mozna by si to mel zkusit kazdy, at vi.
Pokud si nekdo chce vazit vysledku zalitnutych v idealnich podminkach, tak se muze lognout jinde. Mne tyhle tasky bavili jen do te doby, nez jsem se naucila trosku udrzet ero ve vzduchu. Ale to pro mne nejni zadna vyzva.
Mam holt raci vyzvu a nerada se nudim :-)
Takze je mi jedno, jestli to delas Milosi za penize, nebo pro zabavu, dekuju Ti, ze to delas a ze mam moznost vyuzivat Tve prace. Myslim si, ze ta drina na scenerkach by mohla byt klidne i ohodnocena vetsim penizkem. Ale vzhledem k tomu, ze jsem chuda jak kostelni mys, tak Ti nemuzu (zatim) ani prispet na servry.
Ale moc Ti dekuju, ze jsi, ze Te to bavi a ze mam moznost se tim bavit i ja.
Eriku, tobe dekuju ze jsi byl vzdy ochotny pomoct kazdemu, kdo potreboval cokoliv s kompem, ze jsi se kazdemu snazil vyhovet casove u soutezi a vubec, ze jsi soutezim dal tvar. Ani bez Tebe by to neslo.
Radku, tobe dekuju, ze stavis tasky, ktere rozhodne nejsou nudne a soukromne ti dekuju, ze jsi mi byl ochotny ukazat neco noveho, co jsem do te doby nezazila. (Jinak si obcas na zabiti - mam te rada :-*)
No a nakonec podekovani i vsem ostatnim
Dekuju, ze jste mne prijali mezi sebe, ze jste mi dali krasnou prezdivku (muska) a ze mi pomahate naucit se zas neco noveho.
Vzdycky jsem rikala, ze miluju jizdu autama. Pak jsem si udelala papiry na tramvaj. Taky to melo sve kouzlo a tak jsem zacala rikat, ze miluju jizdu se vsim, co ma kola. Tedky si delam papiry na bus a rikam si, ze by to chtelo jeste pilotni prukaz, treba jednou budu ridit i lod. Ale jen ero a ponorka maj 3 rozmery :-)
Takze jeste jednou diky za lonsky rok, ze mi prinesl Vas a preju vsem, at maji radost ze zivota a silu tu samou radost predavat dal.
Diakritika mne jednou zabije, ale na novy rok... : Vaše muška BZZ :-)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Kvakynka
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 02.02.2016 01:32
Bydlisko: Orlova


Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia
cron