MEMORIÁL A. MAKARENKA - virtual

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Poslaťod Erixooon » 15.07.2006 04:50

falkon píše:Este by ma zaujimal ten vyhodnocovaci soft - dokaze to vyhodnotit SeeYou? Alebo sa na to pouziva nejaky specialny soft? Nevies, aky pouzivaju organizatori na skutocnych sutaziach ?


Na závodech se používá převážně právě SeeYou, takže to zvládá.
Erixooon
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 14.05.2006 10:13
Bydlisko: Home, sweet home...

Poslaťod falkon » 15.07.2006 18:12

Tak som sa trochu pohrabal v tom SeeYou a naozaj som zistil, ze sa aj v skutocnosti na cele vyhodnocovanie pouziva SeeYou Competition. Dokonca v helpe pisali, ze je k stiahnutiu free pod podmienkou, ze sa na strankach s vysledkami, s taskami a podobne bude zobrazovat SeeYou Logo. Lenze, samotny link som nejako nikde nevidel.:( Neviete, kde by sa ten modul dal zohnat?
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod swt » 17.07.2006 09:18

Jak píšeš, SeeYou Competition se celkem dost používá, anebo různé softy který ale nejsou nějak známý, a taky softy co napsali lidi.

Jinak falcone, je to prosté milý Watsone ... vytvoř si prázdný soubor s příponou .cuc, např. LLCRetro.cuc, otevři ho v SeeYou, a voila, máme tu SeeYou Competition :wink: (to proto jsi nemohl najít ten link).



Ad ta výhoda externího PDA - u AAT a PST tasků je bohužel ta výhoda oproti čistýmu Condorovi mnohem větší, v Condořím racing tasku ti PDA moc navíc oproti internímu nepřináší (např. fly-over-terrain) ale u AAT/PST ti umožní využít možnost až na doraz, bez externího PDA si budeš muset spoustu věcí hlídat a počítat sám, tam by IMHO ten rozdíl byl dost znát.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 17.07.2006 10:57

Pak se tedy přimlouvám za klasiku, externího pda nemaje.. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod falkon » 17.07.2006 12:27

Diki swt, taky trik by ma nenapadol :) A ja som hladal a hladal, ci sa to neda niekde prepnut a ono nic... :D

A co sa ext. PDA tyka - tak ich zakazeme a basta! :D Neviem, kolki ludia ho pouzivaju ale snad ich vela nebude. :)

Osobne si mysim, ze by takyto novy druh tasku mohol byt prijemnym spestrenim.
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod Cadfael » 17.07.2006 18:25

NMEA výstup se nedá v tásku zakázat, takže bychom se skutečně museli dohodnout a nepoužívat je dobrovolně všichni...Ale může to být dobré zpestření, pokud nám někdo ovšem přesně vysvětlí pravidla, já tyhle úlohy nikdy nelétal..
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

pst

Poslaťod červeňák » 18.07.2006 07:31

swt píše:... a ještě je hojně užívanej PST (pilot selected task) kde máš daný body a trať si z nich tvoříš za letu aby jsi se vešel do stanovenýho intervalu...

... no nevim karle jestli nějak sleduješ co se lítá poslední dobou na závodech za tasky, ale PSTčka se už moc nelítaj - hlavně si myslim kvuli horšímu (časově náročnějšímu) vyhodnocení ... většinou píšou teď v propozicích už jen racing tasky a AATčka ...
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod swt » 18.07.2006 09:46

červeňák: no dobře, tak jsem o pár let pozadu, no :wink: ale lítaly se :P

Jediná cesta ja technicky vyloučit externí PDA je letět ve FOXu, jiným způsobem vypnout nejde. Pokud si ale myslíte, že jsou všichni férový a rovní, tak IMHO stačí říct "bez externích PDA", mě by to teda rozhodně problém nedělalo takhle na dobrý slovo.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 18.07.2006 10:01

myslím že by bylo dobré počkat se zahájením na patch 9, třeba se dočkáme příjemného překvapení :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 18.07.2006 10:48

No aby jsme se toho patche 9 vůbec dočkali :? ... poslední dva týdny mě přepadla nějaká Condorovská deprese...
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod falkon » 18.07.2006 11:09

swt píše:Jediná cesta ja technicky vyloučit externí PDA je letět ve FOXu, jiným způsobem vypnout nejde. Pokud si ale myslíte, že jsou všichni férový a rovní, tak IMHO stačí říct "bez externích PDA", mě by to teda rozhodně problém nedělalo takhle na dobrý slovo.

Ja si tiez myslim ze sme tu vsetci ferovi ludia, takze ak sa dohodneme ze sa ext. PDA nebudu vyuzivat tak nemam dovod niekho podozrievat.

Co sa tyka toho patchu 9, je to dobry napad. Bude v nom aj novy ASK13, ktory myslim v mnohom bude pripominat Blanika a bude asi bez PDA a GPS. :)
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod Cadfael » 18.07.2006 11:42

Naprostý souhlas s Falkonem..
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod falkon » 29.08.2006 22:59

Cadfael píše:NMEA výstup se nedá v tásku zakázat, takže bychom se skutečně museli dohodnout a nepoužívat je dobrovolně všichni...Ale může to být dobré zpestření, pokud nám někdo ovšem přesně vysvětlí pravidla, já tyhle úlohy nikdy nelétal..

Tak uz ide: :D
Changes in v1.0.9 (August 29, 2006): píše:Added option to turn off PDA in NOTAM tab. When this option is off, all TP are treated as classic (even those with window) and height limit is also excluded. To turn the TP, user needs to point left wing at TP sector and while looking left press "S" to record its turn. This will also disable NMEA output, so no cheating with real PDA :)


Tak, a mozeme sa do toho pustit! :)
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod Cadfael » 30.08.2006 10:11

Já se na to moc těším. Jenom dvě věci k zamyšlení: začíná sezóna, bude LLC 2x týdně a Skyrace. Trošku se bojím, že málo lidí bude mít čas zvládnout ještě další závody. Druhá - práce na Slovakia 2 jdou rychle kupředu, věřím, že kolem vánoc (možná dříve, ale nechci nic slibovat) bude. Skoro bych raději tyto závody létal na na Slovakia 2, bude mnohem realističtější pro navigaci a doufám i estetičtější. Já osobně bych se tedy přikláněl začít to chystat, kdy se bude létat, tásky, web, hostitelé, vyhodnocování, ceny :) ale spustit ji až po novém roce, resp. okolo března až budou končit ostatní závody. Ale to je opravdu jenom můj návrh, pokud se tahle soutěž zorganizuje dříve, moc o ni stojím, rád pomůžu třeba s hostováním... rozhodně si ji nenechám ujít.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Predchádzajúci

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron