Vánoční Pohár 2008

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Poslaťod Václav Kořínek » 06.01.2009 09:02

1. Soutěž má být hlavně pro nováčky, aby se mohli něco naučit při letu se zkušenými "mazáky". Což při offline jaksi nejde.
2. O soutěž by šlo (jak jsem pochopil Radka) až druhořadě. Samozřejmě, každý chce být první... Od soutěžení tu Condor taky je.
3. Půjde taky o to, naučit nováčky lítat s klapkáčema. Používání klapek je docela věda a bez pomoci se nedá dobře zvládnout.
4. Díky rozdělení do tříd budou mít nováčci velice slušnou šanci na dobré umístění.

Hlavní rozdíl mezi offline a online je v podmínkách (termika). Aby to bylo skoro stejné, muselo by se odstartovat online a potom odpojit a letět offline.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ram » 06.01.2009 10:06

Ještě zkusím doplnit pár věcí.
Čekat na skončení Litteam Cupu jaksi nemá cenu, pokud by se to nespustilo do konce ledna, tak to asi postrádá smysl. Nebojte, po skončení Litteam Cupu začnem něco jiného (nechte se překvapit).
Ten offline, případně lítání ve více timezónách asi taky strácí smysl, není problém server pustit, ale aby se na něm trápili 1-2 lidi je asi taky k ničemu. Tasky budou samozřejmě po odlétnutí dány ke stáhnutí.
Mělo by jít hlavně o to něco se naučit, ale samozřejmě i si zazávodit, vždyť Condor má v názvu "Competiton".
A kam zařadit Červeňáka s třeba Hornetem? To si opravdu myslíte, že jste začátečníci? I když, co se mě týče, klidně si lítejte i s klapkama :) . Každý samozřejmě nemůže být nejrychlejší, ale chce to prostě jenom trénink a spoustu nalítaných hodin.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod JBr » 06.01.2009 10:23

1. Jak se vám líbí nápad?

Velmi :)

2. Máte zájem se zúčastnit?

Ano.

3. Vyhovoval by vám víkendový termín?

Dost mozna vic, nez vsedni den.

4. Jsou přijatelné oba víkendové dny? Pátek ne, to se lítá SkyRace.

Idealne sobota, vzhledem k tomu, ze se v pondeli brzo vstava do prace a pochybuju o uleve v podobe tasku kratsich jak 200km :)

Offline imho nema cenu, pak to pro me cele postrada smysl. Sam muzu letat i jindy. Jinak bych cas od casu zaradil i nejaky kratsi task (130-150 km), aby se nezabil uplne cely vecer.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Andy » 06.01.2009 14:11

1. Jak se vám líbí nápad?
Nápad moc dobrý, vítám ho

2. Máte zájem se zúčastnit?
Ano

3. Vyhovoval by vám víkendový termín?
Jsem pro každý termín

4. Jsou přijatelné oba víkendové dny?
Ano

5. Připomínky k návrhu.
Jako začátečník jsem rád a vážím si toho přiučit se od zkušenějších. Rozdělení do tříd - dobrý nápad.

__________________
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Andy
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 02.12.2008 18:29
Bydlisko: CZ, Sokolov

Poslaťod Lukas Chaloupka » 06.01.2009 17:28

červeňák píše:5) furt nevim do jaký spadám kategorie :twisted:


Vyvrhleové a alkoholici :-D
"Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky"
"I´m Barney, I´m an alcoholic"
Obrázok užívateľa
Lukas Chaloupka
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 22.10.2006 18:32
Bydlisko: Jaroměř

Poslaťod Svato » 06.01.2009 18:41

Napad je super.Zajem o ucast mam.Vikend pouze v nedeli navecer.Pro mne je prijatelnej jenom nedelni vecer.
Byla by dobra vec, moznost si odlitnout task v nahradnim terminu.Bylo by krasne pri soutezi ziskat odznak treba 300 ,nebo i 500 -ku.
Dik vsem organizatorum soutezi a tvurci Kochovi a vsem co se podili na Condorovi.Ahoj Svata
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať e-mail
Svato
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 15.10.2007 17:01
Bydlisko: Levice

Poslaťod Cadfael » 06.01.2009 18:47

neříkej Cadfaelovi "Tvůrce Koch", nebo ho vážně naštveš - to si mohou dovolit jenom nejdůvěrnější přátelé, a i ti jenom tak jednou, dvakrát ročně :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Hornet » 06.01.2009 19:21

"A kam zařadit Červeňáka s třeba Hornetem?"

Pre nás prosím spraviť špeciálnu kategóriu .... :-) aby sme stále vyhrávali. No inak som nebol (vdaka usilovnosti) ani posledný vo Vianočnom pohári tak čo :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Janek » 06.01.2009 19:53

erycP píše:
Janek píše:5) pokud to má být především soutěž, také bych dal možnost zaletět task off-line, pro ty co chtějí víc chrtit body.


no offline - to sa potom najdu chytraci co to poletia 10x aby mali najlepsi cas ;) preto sa sutaze lietaju online :)

Aáá, sorry, to mě nenapadlo :idea: Asi nejsem chytrák, mě by to totiž tak jak píšeš dělat netěšilo (a věřím že většinu lidí tady).
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod swt » 06.01.2009 20:04

No jo, Janku. Zrovna tak normálního člověka nenapadne používat nějaký cheaty nebo hacky protože normální člověk ví, že tím podvádí především sám sebe ... ale bohužel těch, co na to nepřišli je stále příliš mnoho :?
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Václav Kořínek » 06.01.2009 20:04

Svato píše:...Byla by dobra vec, moznost si odlitnout task v nahradnim terminu.Bylo by krasne pri soutezi ziskat odznak treba 300 ,nebo i 500 -ku...

To je pořád to, co se snažíme vysvětlit: stejný task - stejné nastavení - bude mít při offline jiné termické podmínky (o dost lepší) než při online. Proto by neměl takový let "vypovídající" hodnotu. Jak psal Radek, po odletění úlohy by byl task dán ke stažení, pro možnost zalítnout si ho "jen tak".
Jelikož se znovu potvrzuje, že se nedá každému zavděčit (vyhovět), přikláněl bych se k tomu provést akci stejně jako Vánoční pohár: prostě se letělo, kdo chtěl, se připojil. Pokud se začne uvažovat o několika zónách nebo offline, pozbývá celá soutěž "pointu". Kdyby se mělo jednat o velkou soutěž ala SR nebo Litteam, prosím. Ale tady se má jednat o "krátkou údernou soutěž".
Konečně, Vánoční pohár každý chválil a nikdo neřešil svoje "objektivní" příčiny, proč nemohl....
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod tomas » 06.01.2009 22:33

1. Jak se vám líbí nápad?
Líbí.
2. Máte zájem se zúčastnit?
Mám, ale jak zkušenost ukázala určitě ne všech závodů, ale tak poloviny snad ano.
3. Vyhovoval by vám víkendový termín?
Ano, pro mě lepší než v týdnu.
4. Jsou přijatelné oba víkendové dny?
Dost často razim někam za kulturou, takže bych byl pouze pro neděli.
5. Připomínky k návrhu.
Beru skupinu s červeňákem a hornetem...medaile jistá :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod Janek » 06.01.2009 23:04

Václav Kořínek píše: ..stejný task - stejné nastavení - bude mít při offline jiné termické podmínky (o dost lepší) než při online. Proto by neměl takový let "vypovídající" hodnotu. Jak psal Radek, po odletění úlohy by byl task dán ke stažení, pro možnost zalítnout si ho "jen tak"..

No vidíš, to jsem třeba doteď nevěděl! Ukládám si běžně svoje nepovedené tasky (kterých je zatím většina :-D ) a zkouším je "jen tak" pro sebe znova, ale že mám vlastně lepší podmínky než při původním on-line mě nenapadlo..

Václav Kořínek píše: Jelikož se znovu potvrzuje, že se nedá každému zavděčit (vyhovět), přikláněl bych se k tomu provést akci stejně jako Vánoční pohár: prostě se letělo, kdo chtěl, se připojil..

Tak to je asi zatím nejlepší shrnutí celé diskuze :!: Takže: kdy to vypukne ? :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod Honzajs » 08.01.2009 20:43

Tak jak to teda dopadlo???Kdy to vypukne????už se moc těším!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 08.11.2008 16:06
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod andel » 08.01.2009 20:56

Honzajs píše:Tak jak to teda dopadlo???Kdy to vypukne????už se moc těším!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



To si budem muset asi počkat :roll:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron